Forum Forum inwestycyjneFundusze

Xelion,jak oceniacie?

Xelion,jak oceniacie?

datos / 2007-07-16 21:59
mam pare groszy do zainwestowania,zaufalem doradcą z xeloion, jak oceniacie ich prace??
Wyświetlaj:
uszatek / 212.244.90.* / 2007-11-09 12:31
Choć to dosyć stary post chętnie dopisze do niego kilka słów. Od ponad dwóch lat jestem klientem Xelion i właśnie jestem na etapie odejścia. Dlaczego? Bo przez te dwa lata mój indywidualny doradca zmienił się 5 razy. Do tego żaden nie był w stanie zaproponwać mi rozwiązanie inwestycyjne interesujące dla mnie. Zdarzało mi się, że lepiej znałem ich produkty niż sam doradca. Na zadane pytanie zawsze potrzebowali kilka dni na odpowiedź. Dodatkową sprawą jest to, że Xelion jest spółką córką PEKAO SA równocześnie w każdej sprawie jest jego klientem. Najgorszą sprawą jest chęć posiadania jakiś narzędzi płatniczych np karty kredytowej dla konta w XELION. Droga przez mękę i zero elitarności na jaką się Xelion pozycjonuje. Po dwóch latach współpracy rezygnuję z Xelion. Jest na rynku wielu doradców bardziej doświadczonych od tych ad hoc zatrudnioanych w Xelion, choć trzeba pamiętać, że to nie wina tych ostatnich.
kessler / 213.180.136.* / 2007-11-09 16:12
Niestety muszę zgodzić się z przedmówcą - w Xelionie mam krótszy staż, bo ponad rok ale bynajmniej ze współpracy nie jestem zadowolony. Może pracuje w Xelionie nieliczna rzesza profesjonalistów, ale ja bynajmniej na takich nie natrafiłem, co wiecej uważam, że jest to doradztwo finansowe na poziomie sprzedawcy w banku, a nie wykształconego, ukierunkowanego na doradztwo inwestycyjne doradcy finansowego. Celowo pomieszałem pojęcią ponieważ uważam, że doradca finansowy powinien mieć apspiracje i chęć samokształcenia i dążyć do poziomu doradcy inwestycyjnego, a nie zatrzymywać się na poziomie zwykłego sprzedawcy, który nawet nie jest w stanie stosować podstaw teorii portfelowej. Jak do tej pory na wszelkie odpowiedzi na moje pytania również czekałem dosyć długo, a same odpowiedzi były zdawkowe. Jedyne pytania na które otrzymywałem szybkie odpowiedzi to pytania o nowe produkty w sytuacji, gdy zaznaczałem, że chcę zainwestować kolejne środki. Suma sumarum może i nawet takie nastawienie tych "sprzedawców" jest dobre bo zmusza człowieka do samokształcenia i korzystania z ich pomocy tylko w kwestii "roboty papierkowej". W chwili obecnej nie ufam osądom "mojego" doradcy, ale swoim i chętnie korzystam z różnych produktów znajdujących się na rynku, bynajmniej nie ograniczając się do samego xeliona.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy