Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Więcej kontroli samozatrudnionych w przyszłym roku

Więcej kontroli samozatrudnionych w przyszłym roku

Wyświetlaj:
Pracownik-Samozatrudniony / 80.54.236.* / 2009-10-14 02:08
Jestem samozatrudniony w Vobis. Firma miga się jak tylko może z prawem pracy. Kary finansowe dla pracowników, zwolnienia kobiet w ciązy to normalna praktyka. Muszę przychodzić chory do pracy bo nie ma chorobowego a obsada sklepu musi być.
ass / 195.160.185.* / 2006-11-25 18:12
Nie traćmy nadziei, jakoś trzeba przetrwać do najbliższych wyborów, wg mnie PIS już podpisał wyrok na siebie. Tu musze skońćzyć bo niechę rzucać mięsem...
kinol / 81.190.132.* / 2006-12-15 10:17
ciekawe ilu ludzi wykorzystujesz cw...........................
bo robolem to ty chyba nie jesteś
JanKS / 2006-12-21 10:28 / Bywalec forum
Nie jest "robolem", bo myśli - w przeciwieństwie do niektórych innych, którzy zamiast rozumu kierują się emocjami - i to do tego negatywnymi.
Szkoda, że tak wielu w Polsce kieruje się wyłącznie emocjami, a tak niewielu potrafi także myśleć (czuć potrafią wszyscy, a właściwie to wszystkie istoty żywe - z roślinami włącznie).
MacGyver / 213.158.197.* / 2006-11-28 17:25
Racja. Dla kaczek nadchodzi ciężki okres...
jabiel / 83.29.36.* / 2006-11-28 00:45
popieram, wystarczy spojrzeć na wybory na prezydenta W-wy PiS poległ chociaż po pierwszej prowadził
ass / 195.160.185.* / 2006-11-25 18:12
Nie traćmy nadziei, jakoś trzeba przetrwać do najbliższych wyborów, wg mnie PIS już podpisał wyrok na siebie. Tu musze skońćzyć bo niechę rzucać mięsem...
smg / 83.21.152.* / 2006-11-25 00:07
Nic gorszego i głupszego nie mogło nas spotkać ale biurokracja jest formacją destrukcyjną i jedynie takie zachowania mogą jej zapewnić trwanie. To największy hybrydowy twór naszych czasów. Pozoranctwo, niekompetencja, matactwa skrywane pod płaszczykiem tzw. prawa stanowionego przez twórców tej chorej teorii kierowania gospodarką i narodem. jak nierób może decydować o aktywności zawodowej uczestników życia gospodarczego. Z natury rzeczy będzie ja ograniczał bo każda forma aktywności powala go na plecy. Wiódł ślepy kulawego... przepraszam osoby cierpiące z powodu tej ułomności.
wowa / 150.254.22.* / 2006-11-24 21:03
Czy ja dobrze zrozumiałem?: Państwowa Inspekcja Pracy, chroniąca interesy pracowników, będzie kontrolowała jednoosobowe firmy? Czyli będzie broniła interesu właściciela firmy przed nim samym? Czy pan Prezydent (autor pomysłu) wie czym się zajmuje PIP, że robi z niego agendę fiskusa ? Czemu ta ekipa uwzięła się na „Małych”? – może z powodu jakiś kompleksów...
ww / 87.105.96.* / 2006-11-24 23:23
Na Boga! Z jednej strony zachęcają do zakładania działalności a z drugiej niszczą i odzieraja z jakichkolwiek zysków ludzi, krórzy sobie jeszcze (!!!) jakoś radzą. Czy ja śnię? Jestem zbulwersowany obłudą nowej władzy. Czy to jest wolność działalności gospodarczej? Czy żyjemy w wolnym kraju? Żyjemy w chorym kraju. Szczęśliwi Ci co znależli pracę w Anglii.
misiorek01i / 62.111.158.* / 2006-11-25 01:40
Niech wszyscy wyjadą do Angli!!! A jak zgaszą już światło ostatni to i tak w Polsce nie będzie źle bo PiS (podprowadzą i Słońce)...
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-11-24 16:57
Czy jeszcze ktoś wierzy w "poparcie dla biznesu" w wykonaniu aktualnej koalicji rządowej. Sprawa mnie dotyczy ponieważ sam wybrałem samozatrudnienie. Zaoszczędzone w tem sposób pieniądze na ZUS ( którego nie będę klientem) podatek bez zmian, inwestuję w nieruchomość której dzierżawa gwarantuje mi wyższe przychody niż , teoretyczna emeryturka z ZUS. Dodatkowa mam pakied w Swissmed i inne ubezpieczenia zdrowotne. Czy to żle?
Sawka / 83.31.25.* / 2007-03-01 12:19
"Pakiedy" to ty może i masz, ale analfabeta jesteś!
sc / 217.8.174.* / 2006-11-24 17:06
bliźniaki wiedzą lepiej co dla ciebie dobre... jak śmiesz się wogóle odzywać...
viwaldi / 62.179.38.* / 2006-11-25 10:12
Cóż ,mamy PIS-PRL-bis, gdzie ścigano "prywaciarzy" domiarami.Ale chyba mimo wszystko, można było wyżyć.
"Chwała" tym, co głosowali PIS !
Bernard / 83.30.219.* / 2006-11-27 16:12
Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w III - IV R.P. jest obywatelem normalnym czy jednak drugiej a może nawet trzeciej kategorii? Od 16 lat prowadząc działalność gospodarczą widzę, że jestem obywatelem mającym więcej niż obywatele nieprowadzący działalności gospodarczej obowiązków a znacznie mniej praw? Płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne a nie jestem leczony bezpłatnie, bo nie mogę cały dzień siedzieć w poczekalni czekając na przyjęcie przez lekarza publicznej służby zdrowia gdyż moi pracownicy nie mogą sami pracować beze mnie, bo to ja jako specjalista wykonuję główną cześć pracy, którą sprzedajemy klientom. Płacę składki ubezpieczenia na wypadek braku zdolności do pracy, jeżeli zachoruję i nie otrzymuję zasiłku chorobowego, jeżeli choroba nie położy mnie na 30 dni w jednym miesiącu kalendarzowym a sam muszę płacić zasiłek zwany wynagrodzeniem chorobowym swoim chorującym pracownikom, mimo że płacę za nich składki ubezpieczeniowe na wypadek choroby i macierzyństwa. Moim pracownicom muszę płacić za to, że postanowiły karmić swoje dzieci piersią a moja żona od razu po porodzie i urlopie macierzyńskim musiała wraz z naszym dzieckiem przychodzić do firmy, aby mi pomagać a jej praca w świetle prawa nie jest dla mnie kosztem zmniejszającym mi podatki. Gdybym się z żoną rozwiódł a następnie ją zatrudnił to wtedy jej wynagrodzenie byłoby kosztem. Pracownik, jeżeli nie zarabia to nie musi płacić składek, jeżeli mniej zarabia to płaci mniejszą składkę a ja nawet, jeżeli mam stratę przez cały rok to muszę płacić składkę taką jakbym zarabiał 60% średniej krajowej płacy za siebie i za żonę. Tylko skąd mam na to wziąć? Sądzę, że takie prawo nie jest zgodne z konstytucyjną zasadą równości obywateli. Prawo polskie dyskryminuje wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą a szczególnie kobiety. A czym, że jeżeli nie kolejną dyskryminacją jest zapowiadana przez Minister Gilowską ale na szczęście z powodów lustracyjnych problemów pani minister nie zrealizowana zmiana przepisów która miała polegać na przerzuceniu z pracownika na pracodawcę składki na ubezpieczenie chorobowe pracowników. Dobrze, więc, że rzecznik praw obywatelskich to dostrzega, ale czy potrafimy my pokrzywdzeni przez prawo złożyć skargę do europejskiego trybunału sprawiedliwości na polskie dyskryminujące nas prawo? Sądzę, że PKPP jest jedyną prawidłowo reprezentującą nasze interesy organizacją i dlatego trzeba ją wspierać, aby mogła publicznie i bezkompromisowo przedstawiać nasze problemy i opinie. A na razie protestujmy przeciwko stale postępującemu ograniczaniu swobody działalności gospodarczej
tim / 195.225.121.* / 2006-11-27 19:09
ma Pan zatrudniać pracownika na etat i płacić mu wszystkie sładki ,a on podatek o etatowej pensji fiskusowi do 30 kwietnia,a nie udawać indywidualnego przedsiębiorce podnajmujacego sie u Pana przy taśmie.Przecież nie uzyczył mu Pan tasmy do proadzenia działalności gospodarczej. Rencista

Najnowsze wpisy