Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wiek emerytalny w Polsce. Marek Góra: Trzeba przygotować się do dłuższej pracy

Wiek emerytalny w Polsce. Marek Góra: Trzeba przygotować się do dłuższej pracy

Wyświetlaj:
oi / 46.113.1.* / 2015-11-23 20:52
panie tzw. Jabłoński ile żydki z PO panu zapłacili
misiek7 / 37.4.244.* / 2015-11-23 20:42
A moze by tak jeszcze skrocic ten wiek emerytalny, i zaplacic normalna emeryture zeba bylo stac na wyrzywienie i oplacenie mieszkania, i reszty. A do pracy pogonic tych co niby szukaja prace , a jest takich sporo co pracuja nielegalnie
ryś52W / 89.75.118.* / 2015-11-23 20:41
Pracować dłużej bo niska placa = niska emerytura ,do tego brak lat pracy ,długo na bezrobociu lub umowie nie dającej świadczeń . Dajcie robotnikowi taką stawkę jak tym ekonomistom a w 10 lat wypracuję taką emeryturę jak w 40 lat i obecnej płacy.
NICK62 / 91.207.69.* / 2015-11-23 20:32
Większe doswiadczenie ale wyplaty o wiele mniejsze niz nowy pracownik,ktory przychodzi do pracy .Wadomo ze osoba po 50tce nie bezie szukac nowej pracy bo nikt ja nie przyjmie wiec pracodawca nie da podwyzki woli dac nowemu pracownikowi.Bede pracowac tyle samo co mezczyzna , wynagrodzenie takie same a emerytura owiele mniejsza niz męzczyzna i to jest rownouprawnienie.Jezeli mam najnizsza place to to chociaz bede pracowac do 80tki i tak nie wyzyje za taka emeryture co dostane Niech mlodzi ida do pracy ,a my po 40 latach na emeryture
edic / 188.33.177.* / 2015-11-23 20:27
Pan Góra nie wie, że Tusk zmienił system emerytalny na kapitałowy, i nikomu nikt łaski nie robi, że będzie mu wyplacał emeryturę z tego kapitału. Państwo nam wylicza ile miesięcy będziemy żyli (MP) a ZUS zawiadomił wszystkich ile ten kapitał wynosi i ile będzie wynosić emerytura.
romina / 77.252.241.* / 2015-11-23 20:25
tak wyzszy dla tych wszystkich cwaniakow ,ekspercikow,profesorkow urzedasow p********** w stolki madrujacych sie za nasze ktorzy rekawa sobie nie wyrwali robota ,tak jak robol fizyczny styrany ,schorowany,robiacy na ta zgraje,gdzie sa skladki pracownikow co miesiac 70 procent ,i tych co nie dozyli a zus w szklanych palacach ,spa ,wycieczki,nagrody,premie,odprawy ,u politykow to samo a wykonczyc chcecie ludzi zeby nie dozyli dla waszej oszczednosci mielibyscie wiecej,czy myslicie o tym ze zeby dluzej pracowac trzeba miec prace i zdrowie a ludzie po 60 czesto ledwo chodza,nie jak ci przy korycie
gfd / 194.61.68.* / 2015-11-23 20:04
I o to chodzi! Tyrajcie do 80tki! Czas przenieść się do GB i założyc LTD ;-)
wedkarz123 / 83.10.145.* / 2015-11-23 20:03
Panie profesorze Góra - jakoś wam, naukowcom, którzy na zasadzie zasiedzenia macie pewne stołki nie tylko do emerytury, ale i do śmierci, łatwo przychodzi podnoszenie wieku przejścia na emeryturę. Może dlatego, że nie napracowaliście się fizycznie i Wasze stare ciało zestarzało się mniej niż pracownika fizycznego, który za 1/5 Waszych poborów próbował utrzymać rodzinę. Zgadzam się, że ktoś musi utrzymać rzeszę emerytów, ale to od dawna wiadomo, a jedyne pomysły jakie ma ZUS i jego szefostwo, jak i rząd, i NIESTETY wasza kasta wykształciuchów to podnieść wiek emerytalny. Jakoś boicie się wydłużyć wiek emerytalny służbą mundurowym - ONI TEŻ CHCĄ WYŻSZĄ EMERYTURĘ i jak sobie popracują do 67 lat to będą mieli więcej. Jakoś trudno Wam ruszyć górników i ich przywilejów. Powiedzmy sobie szczerze - BOICIE SIĘ - mogło by to uderzyć w Wasze wygodne życie eksperta. Każda Polska starająca się za minimum socjalne utrzymać rodzinę jest lepszym ekspertem od Was - ona wie jak to uczynić w praktyce, a Wy tylko o tym gadacie. Może zamiast czepiać się wieku emerytalnego moglibyście napisać parę rozsądnych prac na temat wykorzystania tego co jest!!!!! Może ta skarbonka nie ma być tylko do łatania dziur budżetowych? Może da się tak to wszystko ustawić, że przy uszczelnieniu systemu rentowego (oczywiście bez paranoi - jasne wytyczne, a nie widzi mi się lekarza orzecznika nagradzanego za "wyniki"), zabranie wszystkim ich przywilejów (mundurowi, górnicy), a jeżeli je pozostawiamy, to owszem, wcześniejsza emerytura, ale na poziomie minimum, poprawa ściągalności składek, likwidacja umów o pracę czy dzieło lub zmiana na taką formę, że będzie to opodatkowane wszelkimi składkami, w tym ZUS. To powinno wystarczyć, a następnym krokiem powinno być nie wydłużenie wieku emerytalnego, ale jego skrócenie. Może pan profesor nie zauważył, ale pomimo niżu jest coraz mniejsze zapotrzebowanie na pracownika - wynika to w dużej mierze z automatyzacji i komputeryzacji stanowisk pracy. Ja wiem, że za czasów młodości Panna Profesora (sam nie jestem młody) do uprawy 20 hektarów było potrzeba 5 osób, a teraz dzięki kombajnom wszelkiego typu jeden zdrowy rolnik będzie uprawiał sam 400 hektarów. To samo jest w przemyśle, gdzie poszczególne pojedyncze maszyny obsługiwane przez jednego operatora, zastąpiono automatami i robotami. W ZASADZIE WAS TEŻ MOŻNA BY ZASTĄPIĆ AUTOMATAMI - PRZYNAJMNIEJ BYŁYBY OBIEKTYWNE W OCENIANIU STUDENTÓW.
komaperka / 91.198.217.* / 2015-11-23 19:57
Kobietom do stażu emerytalnego powinno się doliczać po 5 lat za każde urodzone dziecko,które dożyło pełnoletności.
gąska409 / 91.216.213.* / 2015-11-23 20:28
przepracowałam 40 lat mam dwoje dzieci to 10 lat czyli 50 lat miałabym pracy dobre.
mno_1966 / 78.8.89.* / 2015-11-23 20:10
Można doliczać i 10.
I tak nie ma to znaczenia jeśli chodzi o wysokość emerytury.
W nowym systemie emerytalnym liczy się ilość odprowadzonych składek.
Miało by to jakieś znaczenie dla kobiety która w wieku 60 nie ma minimalnego stażu pracy(20lat).
A to jest wymagane aby wyrównać jej świadczenie do minimum(jeśli jej to minimum nie wychodzi) .
lula 06 / 89.64.46.* / 2015-11-23 19:33
jestem zdania że powinno tak jak kiedyś przechodzić na wcześniejszą emeryturę a jak ktoś chce to morze pracować dłużej większe kontrole PIH i nie ma pracy wtedy na czarno czy zlecenie
tiki / 176.2.94.* / 2015-11-23 20:00
Może to nad morze można pojechać, a PIH to Państwowa Inspekcja Handlowa i nie ma nic wspólnego z kontrolami pracy i umowami
anonim rzeczywistości / 46.175.14.* / 2015-11-23 19:32
Wydłużenie wieku emerytalnego to największa bzdura jaką można wymyśleć. Tłumaczenie się niżem demograficznym zresztą też bo jeśli państwo dopuszcza do prawa umowy śmieciowe a mieszkania są tak drogie że młodzi ludzie nie mają prawię szans na dobry start to z jakiej racji mają myśleć o dziecku które trzeba utrzymać i dać dach nad głową. A co robi nasze państwo nie tylko za rządów po a również i pis... Ułatwia pracodawcom jeszcze bardziej wykorzystać przyszłego lub obecnego pracownika który ma coraz mniejsze prawa w stosunku do pracodawcy. Nasza obecna najniższą krajowa nie wystarcza w pełni na utrzymanie mieszkania więc niech zaczną od początku a i nie będą mieli problemów w przyszłości. A zresztą wyobrażacie sobie 70 latka przy ciężkich robotach drogowych lub przy innych pracach fizycznych. Ten pan by chciał by starsza pani mu zakładała welflon lub pan inżynier który ma już problemy z pamięcią nadzorował inwestycję za parę milionów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kolin12 / 89.229.114.* / 2015-11-23 19:22
a ja jestem facetem co całe życie tyra za siebie i kobiet mam rozpieprzony kręgosłup i powykrecane ręce . Niech mi ktoś powie dlaczego facet tyra ciężej i musi pracować dłużej niż kobieta .Dodam że mężczyźni umierają szybciejod tyrania przez całe życie
Ritta 23 / 79.250.176.* / 2015-11-23 19:50
Popieram dlaczego kobiety mają pracować krócej, chyba jest równouprawienie.
Pracuję w Niemczech od 1979 roku dzisiaj mam 55 lat i muszę pracować tak długo jak męszczyźni do 66,4 wychowałam też dzieci.
A w Polsce totak dobrze że kobiety mogą sobie pracować do 60-tki
marry1233 / 77.254.147.* / 2015-11-23 19:41
Bo kobiety pracują na etacie w pracy, a potem na drugim etacie w domu przy dzieciach, garach, zmywaku, desce do prasowania i usługiwaniu mężusiowi.
mno_1966 / 78.8.89.* / 2015-11-23 21:32

a potem na drugim etacie w domu przy dzieciach, garach

Bzdury.
Tak było może 20lat temu.
Teraz facet zap.. równo a nawet więcej niż kobieta.
Wiem coś na ten temat bo mam syna,synową i wnuka:)
I jak pytam znajomych to jest tak samo...
Geohal / 178.235.53.* / 2015-11-23 19:31
Masz odpowiedz. Faceciu umieraja a ich kasa idzie na cwaniaczkow i cwaniaczki co cale zycie wiedziel jak sobie bmbac. To taka forma niewolnictwa. 85% moich znajimych zmarlo po lub przed otrzymaniem emerytury.
Warszawiakk 1 / 83.26.247.* / 2015-11-23 19:21
Widzisz facio co piszą ludzie? Ci co na takich jak ty prcują? Oni znają życie a ty co znasz? Załatwiłeś pracę w SGH i co robisz/? Roisz ludziom wodę z mózgu a sam tego mózgu nie masz . Jedym słowem jestes bezmózgowiec
KOBIETA, MATKA / 46.20.58.* / 2015-11-23 19:15
Pracowałam ponad 20 lat jako pracownik administracyjny, wychowywałam dzieci, 8 lat pracuję jako sprzątaczka powierzchni halowych i wierzcie mi praca w biurze jest bardzo lekka. Natomiast praca w tak ciężkich warunkach jest to odbieranie człowieczeństwa.Mam chore stawy, reumatyzm i częste infekcje. Panie Góra takie lekkoduchy i nieroby biurokraci mogą pracować do 85 lat. Jeszcze jedno po odchowaniu dzieci nie miałam gdzie wrócić ,bo większość zakładów w moim mieście zlikwidowano. Młodzi wyjechali za granicę, a ja szukałam bezskutecznie pracy i znalazłam etat sprzątaczki. CHCĘ GODNIE ŻYĆ NA EMERYTURZE I NIE CHCĘ ŻEBY MNIE UTRZYMYWAŁY DZIECI I SAME BIEDĘ KLEPAŁY.
rentierr / 83.26.247.* / 2015-11-23 19:14
Nie masz facet pojęcia i nie filozuj.Co chcesz pokazać? Takiś mądry? Jedz tam gdzie nie ma wogole pracy to może zmienisz zdanie . Kto ci płaci za takie paplanie bzdur. Widzisz palancie ,że ludzie nie mają pracy??/Daj szansę młodym .

Najnowsze wpisy