Forum Forum podatkoweInne

Wiele osób i firm kupowało umorzenia podatków?

Wiele osób i firm kupowało umorzenia podatków?

Wyświetlaj:
WF / 80.72.37.* / 2006-06-20 16:55
Coś nie tak z tą informacją, bowiem wcześniejsze, sprzed dwóch dni - w innych mediach - mówiły o zleceniu przez prokuraturę takich kontroli Ministerstwu Finansów. To jak to w końcu jest - bedzie badać prokuratura czy koledzy zza biurka swoich kolegów? To byłoby bardziej logiczne, bo by się wpisywało w program obsadzania urzedów specjalistami od etyki, rekrutujacymi sie z tych samych urzędów. Pani Zosia bedzie pilnować Pana Kazia, by ten dobrze skontrolował Pana Stefka, czy aby nie kombinuje on coś z Panią Krysią z sąsiedniego pokoju.
Pogratulować ynetigentowi z MSWiA pomysłowości w naprawianiu struktur państwa.
Adam Jaskólski / 87.96.79.* / 2006-06-20 21:22
Dziwi mnie ogromny optymizm dotyczący znajomości praw gospodarczych, bankowych itp., polskich prokuratorów. Z własnego doświadczenia wiem, że ci pracownicy nie mają pojęcia jak zabrać się do sprawy gospodarczej. Trzymając ludzi w aresztach, po dwa lata, liczą na psychczne załamanie i bezwzględne przyznanie się do winy. To czy ktoś jest naprawdę winny lub nie, nie ma to żadnego znaczenia. Liczy się wynik. Długie trzymanie w aresztach, nazywają realną groźbą mataczenia. Kto mataczy? niekompetentny prokurator czy podejżany? Czemu najpierw ludzi zamyka się w aresztach na długie miesiące, a dopiero później szuka się jakich kolwiek dowodów? Czemu zabezpieczone dokumenty przez ABW, giną podczas przechowywania? Czemu przetrzymuje się podejżanych o przestępstwa gospodarcze z przygłupami, dla których życie ludzkie warte jest pół litra wódki? Może lepiej wykształcić kadrę prokuratorów i sędziów, którzy wiedzą na tematy gospodarcze więcej niż napiszą w gazecie.
jliber / 217.116.100.* / 2006-06-20 08:54
Prokuratura nic nie zmieni. Jedynym skutkiem takich śledztw będzie że urzędasy będą się lepiej kryły, łapówki będą szły na konta w Szwajcarii czy na Bahamach. Należy po prostu zupełnie zdelegalizować umorzenia podatkowe, to narusza konstytucyjną równość podmiotów wobec prawa.
Kero / 2006-06-20 09:59 / -
...a także skończyć ze wszystkimi ulgami powodującymi toż samo co powyżej.
Jak dotychczas najubożsi i tak nie mogli korzystać z ulgi remontowej bo narzucano minimum jakie musieli zainwestować.
Jeśli ktoś chciał tylko odmalować pomieszczenie lub położyć tapetę to nie mógł sobie tego odliczyć bo to były zbyt małe koszty. Korzystali zatem wyłącznie średniacy i wszyscy wzwyż sytuowani.
To jest patologia.
no nie wiem / 212.244.187.* / 2006-06-20 10:25
owszem, ale Ci ludzie kupowali materiały budowlane potrzebne do remontu i inne elementy wyposażenia np. AGD, a to chyba napędza gospodarkę?

Najnowsze wpisy