Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Wielka Brytania tnie wydatki budżetowe

Wielka Brytania tnie wydatki budżetowe

Money.pl / 2010-05-24 21:47
Komentarze do wiadomości: Wielka Brytania tnie wydatki budżetowe .
Wyświetlaj:
Michał1979 / 83.29.1.* / 2010-05-24 21:47
A kiedy w Polsce doczekamy się dnia kiedy rzesza nierobów z urzędów i innych śmiesznych państwowych instytucji. dostanie sowitego kopa w dupę w ramach cięć wydatków i marnotrawienia publicznych pieniędzy na stanowiska kompletnie zbędne i nie przyczyniające się do wzrostu PKB?
Czy dzisiejszym 30 latek taki jak ja dożyje tego pięknego dnia? Czy dożyję czasów kiedy administracja publiczna będzie ograniczona do niezbędnego minimum a nie pompowana przez sztuczne stanowiska?
Znając moje szczęście nie dożyję...
Kiedy patrzę na ten kraj gdzie młodzi ludzie muszą wyjeżdżać za chlebem, drudzy tyrają za głodowe stawki od których bandyckie państwo i tak im jeszcze zabierze niemały procent by wyżywić bandę urzędników to aż mnie trzęsie... czuję się Polakiem, ba ja nim jestem, ale gdy obserwuję to co tutaj się wyrabia od lat dochodzę do wniosku (nie jestem w tym osamotniony), że ten kraj nie powinien pojawić się na mapach Europy po 45...
liczydełek / 89.228.249.* / 2010-05-24 22:08
na 340 mld zł wydatków w budżecie na wynagrodzenia brutto idzie około 30 mld zł rocznie dla 595 tysięcy urzędników plus do tego kilka mld obsługi budynków i stanowisk: prąd, woda, papier, remonty, zakupy materiałów, mebli, komputerów i oprogramowania, zakupu usług jak sprzątanie, monitorowanie itd.
Głosuj na Korwina to nie będzie chorego stosunku 1 urzędnik przypadający na 64 obywateli (w tym na niemowlaków i starców) a będzie góra 25 tys urzędników (wystarczy aby zarządzać) czyli stosunek 1:1500
ajjjj / 192.138.116.* / 2010-05-31 12:23
śmieszne - straszenie 0,6 mln urzędników przy ponad 3 milionach pracownikach budżetówki na naszych barkach ;)

Najnowsze wpisy