Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 przed szansą. Przełamie negatywny trend?

WIG20 przed szansą. Przełamie negatywny trend?

Wyświetlaj:
Ali synonim zresztą baba tego nie wie / 87.205.201.* / 2014-12-12 17:37
Micex w Moskwie +0,32%.

Bilans handlowy Rosji 13,6 mld $, oczek. 11,6 mld $, poprz. 13,0 mld $.

A w Stanach -43 mld $ co miesiąc.
synonim / 2014-12-12 17:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Micex w Moskwie +0,32%

A RTS w tej samej Moskwie jak tam dziś?
Ali synonim zresztą baba / 87.205.201.* / 2014-12-12 17:40
A ile będzie jak zbankrutują łupki, a OPEC z pozostałymi obetną wydobycie?
canary wharf / 2014-12-12 17:21 / portfel / Tysiącznik na forum

RTS w Rosji -3,01% po spadku

wlasnie sobie wyswietlilem RTS od 21pazdzier2013
bylo wtedy 1530 a dzis 800
50% w plecy w rok :) b uhahahhahahaaaaa
synonim / 2014-12-12 17:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
RTS w Rosji -3,01% po spadku o drugie tyle wczoraj

Dziadek, jakiego słowa byś tu użył gdyby tak spadał Dow Jones?

Jakie to słowo?
synonim / 2014-12-12 17:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy to już rajd św. Mikołaja na indeksach akcji?
synonim / 2014-12-12 17:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A mitoman dopiero co wczoraj się tu zachwycał rajdem Mikołaja w USA i od razu po tym zaczęło tam walić na pysk

Ach te 10 lat "doświadczenia" na giełdzie
Flash crash przed weekendem / 87.205.201.* / 2014-12-12 16:44
DAX -2% w parę chwil.
synonim / 2014-12-12 16:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz jeszcze w grudniu globalne fundusze akcji podtrzymują indeksy żeby mieć jako takie wyniki na koniec roku (od tego zależą premię zarządzających) ale od stycznia to dopiero zacznie się wywalanie na rynkach akcji

Na obligacjach szaleństwo hossy a na surowcach silna wyprzedaż, te dwa rynki doskonale pokazują jaka zapaść jest w globalnej gospodarce więc manipulowane przez banki centralne indeksy akcji w USA i Europie zachodniej to jest po prostu jedna wielka tragikomedia bez żadnego związku z rzeczywistością

Wyniki spółek w USA, które uprawiają od dawna kreatywną księgowość ile wlezie i obniżają wskaźnik C/Z przez skup własnych akcji za kasę braną na kredyt, są taką samą manipulacją. Jak już nie będzie za co dalej skupować akcji (FED już nie daje kasy) to się dopiero zacznie jak wyjdzie na jaw prawda o wynikach tych spółek

Historia pokazuje jednak że w dłuższej perspektywie to zawsze rynek obligacji miał rację w temacie gospodarki i trudno domniemywać, że tym razem będzie inaczej
canary wharf / 2014-12-12 17:43 / portfel / Tysiącznik na forum

h) ale od stycznia to dopiero zacznie się wywalanie na rynkach akcji

skoro jestes pewny ze bedzie wywalanie to idz na eS a nie sie tutaj bezustannie produkujesz
synonim / 2014-12-12 18:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

skoro jestes pewny ze bedzie wywalanie to idz na eS a nie sie tutaj bezustannie produkujesz


Jak widać kanar dawno tu nie byłeś i nie wiesz kompletnie co się dzieje, pisałem że biorę puty na listopad i grudzień a dobrałem jeszcze ceryfikaty short na spadki wig20 i o tym też pisałem

Zajrzyj do komentarzy w moim portfelu jak nie wierzysz
ZT / 83.31.198.* / 2014-12-12 16:32

No ale wujek twojego kolegi nie powinien się martwić bo zdaniem pewnych dwóch tutejszych mądrali (gangbang i dociekliwy) strata jest dopiero jak sprzedasz.

Tak jest strata jest jak sprzedasz. A wujek popełnił błąd jak wielu, bo zainwestował w jedną spółkę i to jest błąd kardynalny. Dlatego najlepiej kupować indeks bo indeks nigdy nie zbankrutuje, a przynajmniej prawdopodobieństwo tego jest żadne. Zalecam kupowanie indeksu i spokojny sen i wino na łikend (czy dą perinią, jak kto woli), do tego obrona Putami od czasu do czasu i dokup akcji przy okazji promocji oferowanych przez rynek. I po co się stresować, a jeszcze zbierać dywidendy na piwo i inne przyjemności.
synonim / 2014-12-12 16:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tak jest strata jest jak sprzedasz. A wujek popełnił błąd jak wielu, bo zainwestował w jedną spółkę i to jest błąd kardynalny


Dywersyfikacja nie ma tu nic do rzeczy. Wujek popełnił kardynalny błąd gdyż nie uciął strat szybko

Najwybitniejsi traderzy non stop mówią o cięciu strat jako najważniejszej zasadzie inwestowania. Ed Seykota nawet piosenkę o tym ułożył. To jest fundamentalna zasada inwestowania i nie ma ważniejszej
ZT / 83.31.198.* / 2014-12-12 17:13

Dywersyfikacja nie ma tu nic do rzeczy.

Nie rozumiesz koncepcji, którą opisałem a która unika spekulacji. Ty natomiast przedstawiasz traderów spekulantów, tyle tylko, że masz marzenia być takim traderem a wyjdziesz na tym jak 95% ogółu, czyli ze stratami. Ci wszyscy to albo wyjątkowy %, tych którzy to potrafią i wyjątkowy % tych którzy mieli szczęście ,to tak jak ktoś trafi w totolotka to nie znaczy, że jest świetnym biznesmenem zarabiającym pieniądze. Na spekulacji nie da się zarobić i przekonasz się o tym prędzej czy później, ale próbuj może Ci się uda. A takie wyświechtane frazesy jak cięcie strat to są nic niewarte slogany dla amatorów (czyt. dawców kapitału), są inne sposoby np. cięcia zysków, zbierania premii opcyjnych itd., a nie jakieś durnoty z z lat 80-tych, których się naczytałeś z książek z lat 80-90 już nieaktualne. Posłuchaj wykładu Zenona Komara, zamieszczonego na stronach GPW, on wystawia gołe opcje.
eh ci specjaliści / 31.11.156.* / 2014-12-12 19:57
Posłuchałem wykładu pana Komara i dwie rzeczy które zaleca, a mianowicie: nie przejmować się stratami i ciąć zyski gdy osiągniemy 50% (zawsze) przeczy najważniejszej giełdowej zasadzie: "Tnij straty, a zyskom pozwól rosnąć". Przyjrzyj się wykresom spółek, powiedzmy z naszej GPW (większość osób tutaj właśnie gra). Ceny 75% spółek w dłuższej perspektywie dążą do 0 (czyt. zera). A więc stosując zasadę pana Komara. 75% naszego kapitału stopnieje do zera. Pozostała część zainwestowana w te wzrostowe spółki da stopę zwrotu max 50%.
Stop loss to podstawa. Należy chronić swój kapitał - to najważniejsze, w przeciwnym razie nie będziesz miał czym "inwestować".
dociekliwy / 2014-12-12 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum

ciąć zyski gdy osiągniemy 50%

moze chodzilo o wystawianie opcji gdzie zysk jest i tak ograniczony
synonim / 2014-12-12 17:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie rozumiesz koncepcji, którą opisałem a która unika spekulacji. Ty natomiast przedstawiasz traderów spekulantów, tyle tylko, że masz marzenia być takim traderem a wyjdziesz na tym jak 95% ogółu, czyli ze stratami. Ci wszyscy to albo wyjątkowy %, tych którzy to potrafią i wyjątkowy % tych którzy mieli szczęście


No to od razy widać że pojęcie o wielkich traderach to ty masz zerowe

Poczytaj coś więcej niż swoje ego to zobaczysz że ci kolesie mają na przykład po 30 lat z rzędu dodatnią stopę zwrotu. Stanley Druckenmiller na przykład ma od 1980 roku stopę zwrotu 47% rok do roku i tylko jeden rok gdy miał stopę zwrotu mniejszą niż 20%. Ale pewnie nawet o nim nie słyszałeś. Mogę wymienić takich kolesi dużo więcej. Tu nie ma nic do rzeczy "szczęście"


Na spekulacji nie da się zarobić i przekonasz się o tym prędzej czy później, ale próbuj może Ci się uda


Ja nie jestem spekulantem tylko typowym konserwatywnym inwestorem portfelowym nastawionym głównie na kumulację odsetek. To że mam derywaty i trochę ryzykownych aktywów niewiele tu zmienia

Nigdy nie tknąłem kontraktów a prawidziwi spekulanci to głównie kontraktowcy


A takie wyświechtane frazesy jak cięcie strat to są nic niewarte slogany dla amatorów (czyt. dawców kapitału)


Tak tak, pewnie Ed Seykota który uważa tę zasadę za naczelną (nie tylko on) też był amatorem i dawcą kapitału. Weź przestań bo kompromitują cię tylko takie stwierdzenia


są inne sposoby np. cięcia zysków, zbierania premii opcyjnych itd.,


Kolejny mądraliński, opublikuj może wpierw portfel jak ja, krispek i dociekliwy to w ogóle zobaczymy czy generujesz jakiś zysk bo na razie to piszesz elaboraty o jakichś chmurkach na wykresach z których nic nie wynika. Może będzie wzrost a jak nie będzie to będzie spadek. Tak to można podsumować. Dopiero co pisałeś że będą wzrosty na giełdach a tu zwała znowu się szykuje


Posłuchaj wykładu Zenona Komara, zamieszczonego na stronach GPW, on wystawia gołe opcje


Książka Komara to najgorsza książka o giełdzie jaką w życiu czytałem.Tam jedno zdanie kompletnie zaprzecza drugiemu co chwila


a nie jakieś durnoty z z lat 80-tych, których się naczytałeś z książek z lat 80-90 już nieaktualne


Na giełdzie aktualne są wciąż te same zasady od setek lat bo spekulacja nie jest niczym nowym. Powtarzał to wielki Jesse Livermore ale pewnie o nim też nie słyszałeś
synonim / 2014-12-12 16:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczorajszy wyskok ponad 1% w USA na indeksach akcji został po prostu skasowany w końcówce

Coraz ciężej bez kasy od FED
synonim / 2014-12-12 15:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
gazmajster / 46.76.37.* / 2014-12-12 09:23
ty se jaja robisz a ja rozmawialem z kolega ktorego wujek kupil doslownie ZAWSZYSTKO JSW i to tak po okolo 120 za papier i ponoc trzyma do dzis :( ja pedole a to kazdego dnia nizej
------------------------------------

No ale wujek twojego kolegi nie powinien się martwić bo zdaniem pewnych dwóch tutejszych mądrali (gangbang i dociekliwy) strata jest dopiero jak sprzedasz. Spokojnie, niech wujek się nie martwi i nie sprzedaje. Powinieneś pocieszyć wujka

A ci co kupowali Petrola po 800 zeta i trzymają do dziś (dziś chodzi po 18 groszy) też nie powinni się martwić bo przecież nie sprzedali. Tak samo jak ci co kupowali Bioton po 4 zeta w 2007 roku i trzymali aż zjechał do 2 groszy. Albo ci co kupowali IDM po 23 zeta i trzymają do dziś gdy kosztuje 11 groszy. Ci wszyscy ludzie powinni być wyluzowani jeśli nie sprzedali bo przecież strata jest dopiero jak się sprzeda

Tak więc spokojnie i pamiętaj: nie straciłeś dopóki nie sprzedasz
dociekliwy / 2014-12-12 16:07 / portfel / Tysiącznik na forum

bo przecież strata jest dopiero jak się sprzeda

tak jak zysk :)
miales tysiace % zysku na stelazach
a na rozliczeniu wychodziles moze na zero

to miales zysk czy go nie bylo ?
synonim / 2014-12-12 16:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tak jak zysk :)
miales tysiace % zysku na stelazach
a na rozliczeniu wychodziles moze na zero

to miales zysk czy go nie bylo ?


Nie odwracaj kota ogonem. Jeśli nie zrealizuję zysku odpowiednio szybko to tak samo jak bym szybko nie uciął strat. Dla mnie to jest równoważne

Stelaża nigdy nie trzymałem do rozliczenia poza jednym przypadkiem
dociekliwy / 2014-12-12 16:43 / portfel / Tysiącznik na forum

Dla mnie to jest równoważne

no wlasnie
jesli nie zrealizujesz zysku to go nie ma
tak jak strata :)
nie kombinuj
synonim / 2014-12-12 17:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no wlasnie
jesli nie zrealizujesz zysku to go nie ma
tak jak strata :)
nie kombinuj


Nie, ja mówię o realizacji małej straty kontra realizacja dużego zysku, to jest dla mnie równoważne a przy proporcjonalnie tych samych odchyleniach sprawa jest bardziej złożona bo na giełdzie duże zyski nie rządzą się już takimi samymi prawami jak duże straty. Duże niezrealizowane zyski można dużo łatwiej kontrolować niż duże niezrealizowane straty

Ale zostawmy już te twoje gierki próbujące zaciemniać rzeczywistość i skoro jesteś taki cwany to zobaczymy jak odrobisz 50-70% wtopy na Wadexie i Serinusie
dociekliwy / 2014-12-12 17:25 / portfel / Tysiącznik na forum

jak odrobisz 50-70% wtopy na Wadexie i Serinusie

moze nie odrobie
ale zapewniam Cie ze nie bede pisal ze wyszedlem bez straty
pisales kiedys ze Twoj portfel obserwuja setki osob to nie wprowadzaj ich w blad
i nie pisz o zyskach gdzie ich nie miales
jak tak samo trzymam Bitcoin / 31.174.47.* / 2014-12-12 15:58

Tak więc spokojnie i pamiętaj: nie straciłeś dopóki nie sprzedasz

Święte słowa, święte słowa...
synonim / 2014-12-12 16:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Święte słowa, święte słowa...
jak tak samo trzymam Bitcoin


Kiedyś go w końcu będziesz musiał wywalić ze stratą i wtedy pojmiesz bezsens sloganu, że "nie stracisz póki nie sprzedasz"

To jedna z wielu zasad dawców kapitału
USA_man / 46.238.113.* / 2014-12-12 17:50
Masakra, co za ludzie. Nie dość, że Synonim ma rację, to jeszcze ci wszyscy 'długoterminowi inwestorzy', trzymający przecenione o 50-99% akcje po 10 lat i cieszący się, że nie stracili, bo nie sprzedali, nie rozumieją drugiej ważnej reguły - WARTOŚĆ NABYWCZA PIENIĄDZA MALEJE W CZASIE, tj. te wasze 4 zł za Bioton 7 lat temu to było więcej niż dzisiejsze 4 zł i więcej niż 4 złote za 10 lat, nawet jeśli jakieś akcje cudem wrócą do dawnych wycen w zł.
synonim / 2014-12-12 15:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowe rekordy hossy na obligacjach niemieckich i tak dzień w dzień od miesięcy

GERMANY 10Y BOND YIELD 0.630 -7.22% 15:32

Ale o tym kenobot nawet nie piśnie

Tak samo jak nie piśnie o tym, że dziesięcioletnie obligacje rosyjskie mają rentowność już prawie 13%

Ach te "wywalanie" obligacji
To dopiero wierzchołek góry lodowej / 78.8.84.* / 2014-12-12 13:43
Firmy naftowe ponoszą tak wielkie straty, że zwalniają natychmiast.

Halliburton has announced that it is laying off about 1,000 employees across multiple regions in the Eastern Hemisphere, effective immediately. The Middle East "seems to be the nexus of our current woes in terms of dropping prices and production," CFO Mark McCollum told investors on Wednesday.
canary wharf / 2014-12-12 11:54 / portfel / Tysiącznik na forum
lotos -3.2% a mialo byc tak pieknie, no ale jak dodrukowali 55mln akcji po 1zl to do ilu to to spadnie ? mysle ze 0.85gr mozna sie pakowac powoli :) heheheee
Madziara409 / 78.10.202.* / 2014-12-12 11:56
Tym bardziej, że zrobił zapasy kupując drogo :)
canary wharf / 2014-12-12 12:38 / portfel / Tysiącznik na forum
dziwi mnie tylko dlaczego PKN rosnie mimo ze ceny ropy spadaja, Lts jest juz pograzony z czego wynikalo koniecznosc dodruku 55mln akcji, czyli ze juz nikt nie chcial kupowac ich obligow, emisja akcji to juz ostatecznosc,
synonim / 2014-12-12 15:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dziwi mnie tylko dlaczego PKN rosnie mimo ze ceny ropy spadaja


Widzisz kanar jak w takich sytuacjach wychodzi na jaw twoja ignorancja

PKN nie jest spółką wydobywczą tylko przetwórczą i im niższa cena ropy tym bardziej zarabia na marży właśnie

eeeh
USA_man / 46.238.113.* / 2014-12-12 18:10
No canary warf, który sprząta jak widać w tej ekskluzywnej dzielnicy 'Lądynu', wrzucił wszystkie spółki, które w jego mniemaniu mają coś wspólnego z ropą do jednego worka.

Szkoda, bo w moim rankingu stał dużo wyżej niż Etermit, niespełniony informatyk zgrywający eksperta giełdowego, piszący wierszem.
nafta za darmo / 78.88.72.* / 2014-12-12 12:57
Niewiem skad twoje zdziwienie,przeciez orlen nie wydobywa ropy utrzymuje sie z marzy.
Straty rosną / 78.8.85.* / 2014-12-12 13:08
Z coraz niższej ceny niższa marża, a długi zostają stare. I drogie kupione zapasy. A popyt na paliwa spada, coraz mniej wozimy i jeździmy.
Handel ze Wschodem zamiera, Zachód bankrutuje.

Niedługo będzie po 20 zł.
synonim / 2014-12-12 15:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Z coraz niższej ceny niższa marża


co ty bredzisz dziadek??????????

ekonomii to ty się chyba na kółku różańcowym uczyłeś
Łupki zbankrutowane / 159.205.221.* / 2014-12-12 11:22
Rosja zacieśnia współpracę z Indiami. W czasie ostatniej wizyty prezydenta Putina nw New Delhi podpisano kolejne umowy m.in. na dostawy paliw.

∙ Rosneft signed an initial deal to supply 200K bbl/day of oil to India's Essar Group over 10 years, CEO Igor Sechin said; supplies could begin as soon as next year.
∙ Sechin also said that India's ONGC would join its liquefied natural gas project in Russia's Far East.
100% przecena ; a co tam... / 31.174.47.* / 2014-12-12 14:54

Rosja zacieśnia współpracę z Indiami

to pewnie dlatego rubel wali nowe dołki. Dzień w dzień.
Etermit / 2014-12-12 10:59 / Tysiącznik na forum
Św. Mikołaj kolejny dzień nie chce opuścić warszawskiego parkietu a przydałaby się korekta korekty po odreagowaniu odreagowania
idą jak burza / 164.127.107.* / 2014-12-12 12:44

Św. Mikołaj kolejny dzień nie chce opuścić warszawskiego parkietu a przydałaby się korekta korekty po odreagowaniu odreagowania


Uparty jest, ale przecież wszyscy na niego czekali.
Wczoraj co prawda odbiło mu się.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy