Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki dla Money.pl: Porównujmy, ale myśląc!

Winiecki dla Money.pl: Porównujmy, ale myśląc!

Wyświetlaj:
niewolnik / 78.8.167.* / 2011-03-06 21:33
Poczytaj i pomyśl!:
Do końca XIX w. większość wydatków publicznych – często ponad 50 procent – była przeznaczana zwykle na wojsko (co oznaczało, że przy państwowych wydatkach rzędu 5 procent produktu krajowego, wydatki na wojsko wynosiły 2,5 procent produktu krajowego). Reszta była przeznaczana na pokrycie kosztów administracji. Wydatki na opiekę socjalną, czyli „publiczną dobroczynność” nie odgrywały prawie żadnej roli. W państwie demokratycznym wydatki wojskowe wzrosły gwałtownie do 5–10 procent produktu krajowego. Wydatki publiczne wzrosły jednak do 50 procent produktu krajowego, a więc teraz na wojsko przeznacza się tylko 10–20 procent budżetu państwa. Największą pozycją w budżecie, stanowiącą zwykle ponad 50 procent – i 25 procent produktu krajowego, są wydatki na opiekę publiczną.
H.H.Hoppe-"Demokracja, bóg który zawiódł"
Clerc / 89.171.219.* / 2011-03-06 18:20
Porównujmy, ale myśląc!
Zdaniem prof. Winieckiego jak pensje rosną szybciej niż inflacja, to jest dobrze - a tak podobno jest w Polsce. Otóż mnie i setkom tysięcy ludzi - i proszę nie obrażać nas, że jesteśmy tylko kupą darmozjadów - którzy pracują w budżetówce, zamrożono pensje, na razie na dwa lata. Nie tylko zamrożono, ale nawet nie waloryzuje się ich właśnie o wskaźnik inflacji. Czyli realnie obniżono nam pensje i to bez nadziei na poprawę. To jak z tym porównywaniem i myśleniem?
Napolleoon / 78.8.167.* / 2011-03-06 21:22
Czy wiesz natomiast o ile lepiej żyłoby się i tobie i innym gdyby ten socjalistyczny system nie istniał i produkowałbyś coś pożytecznego, zamiast egzystować na dzisiaj bezpiecznej posadzie, która właśnie jest główną przyczyną biedy tego kraju.
Uwierz w siebie rzuć ten badziew i odkryj czym jest wolność i godność.
Kiedy pojmiesz co to znaczy, odkryjesz, że taka demokracja nas zabije!
niewierzący ateusz / 83.9.177.* / 2011-03-06 17:48
śmieszniejsze
dgen / 2011-03-06 17:05 / Tysiącznik na forum
zawsze wierny oficer POlityczny, tow. winiecki - tylko argumentacja coraz bardziej miałka
Ryszard W / 83.10.148.* / 2011-03-06 16:22
-"dziennikarka nic nie wie o historii gospodarczej"

Panie Winiecki, przeciez liczy sie tylko
" tu i teraz" a historie należy wyrzucić na smietnik. Kto to powiedział ?
Ryszard W / 83.10.148.* / 2011-03-06 16:13
Panie Profesorze a pamięta pan własne wystąpienia. My kontynujemy dalej panska linie az do usra**go końca. Tak , końca, bo Polska jest na równi pochyłej i spełni swój tragiczny los za lat kilkadziesiat. Równiez , dzieki takim jak pan.- A Początek procesowi dało słynne,( aczkolwiek zapomniane) nawoływanie do "obywatelskiego nieposłuszenstwa" w 2005 roku
kaplica / 95.49.181.* / 2011-03-06 16:09
p. Winiecki namawia do czytania statystyk ze zrozumieniem.
Oto moja praca domowa: jesteśmy na ostatnim miejscu UE w kategorii innowacyjność.
Historia pokazuje, ze tak bylo od stuleci. Polacy sa raczej nasladowcami niz odkrywcami.
Nie jest to wina zadnej partii politycznej, niechec do zmian laczy w rownym stopniu wszystkich Polakow. Ta sytuacja raczej nie zmieni sie w perspektywie lat. Nastepne pololenia beda musialy uznac swoje miejsce w Europie daleko za Rumunami.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-03-06 15:36
Panie Winnicki! Po przeczytaniu fragmentu "...Po pierwsze, obok cen liczą się przecież dochody. Jeśli te rosną szybciej niż ceny, to żyje nam się lepiej! I tak jest dotychczas w polskiej gospodarce...." moja szczęka uderzyła o stół. Boli do tej pory. Ja rozumiem, że panu POpaprańcy w POmatrixie płaca niezłe pieniążki za te p******* wypisywane tutaj regularnie, domyślam się, ze chodzi panu o wzrost emerytury Jaruzela, Wałesy czy Kwaśniewskiego. Pisze pan również o wzroście pensji Sobiesiakówi im podobnych zapewne. Ale to tylko establishment z pana pokolenie - squrwysyny, które ten kraj doprowadziły do takiego "rozkwitu" jaki obserwujemy obecnie. Lepiej pisz pan dalej paszkwile na Kaczyńskiego - w tym jest pan najlepszy a i przynajmniej nie będzie robił z siebie błazna pisząc o rzeczywistości 90% Polaków, o której nie masz pan kompletnie pojęcia ....
A Rumunia, Panie Winiecki właśnie nas wyprzedza i tempie ekspresowym i za chwile będziemy oglądali jej tyłek. Nie wiem czy Pan wie, ale w tej ośmieszanej Rumuni 60% energii pochodzi z własnych (!!) 3 elektrowni atomowych (dwie następne w planach, a rzad rumuński wziął sie za finanse publiczne waląc cieciami głównie w biurokracje (ciecie w ensjach budżetówki do 25% w zeszłym roku a w tym 15%). Starając się nie ruszać tych najbiedniejszych.Może podda Pan analizie porównawczej Pana kochaną PO ? Nie czas czasami juz?
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2011-03-06 13:56
PO zadłuża przyszłe pokolenia tylko po to żeby wygrac wybory! PO przez 4 lata nie zrobiło zadnej poważnej reformy oprócz pomostówki. PO zwiekszyła administrację o 30000.
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-06 13:10
no właśnie wiedzy.

Jak chcecie poczytać kogoś kto ma trochę wiedzy to zajrzyjcie na blog Pana Gwiazdowskiego.
FROM-WROCLAW-2011 / 87.105.191.* / 2011-03-06 12:08
trzeba nic robić - WYSTARCZY TAK JAK TUSK TYLKO ... PODNIEŚĆ PODATKI! no, to ja już wolę wierzyć prof. Rybińskiemu, prof. Gomułce (dał nogę z rządu tuska!), prof. Gilowskiej czy też prof. Balcerowiczowi
niedowiarek2 / 109.243.84.* / 2011-03-06 14:37
Z Balcerowiczem to już przesadziłeś. On też za pieniądze wszystko zrobi i napisze. Tak jak Winiecki, albo jeszcze więcej.
Jak w niezbyt znanej sentencji:
„Ci ludzie są zbyt głupi, żeby samodzielnie coś wymyślić i zbyt zarozumiali, żeby uczyć się tego, co potrzebne, od innych”
FROM-WROCLAW-2011 / 87.105.191.* / 2011-03-06 17:12
mam na myśli dzisiejsze zachowanie balcerowicza - chociaż fakt: przez blisko 3 lata siedział cicho i ... w ten sposób wspierał tuska & s-kę. Zobaczył jednak, że taka postawa "mu się nie popłaci". W każdym bądź razie ZREFLEKTOWAŁ SIĘ I JUŻ NIE CHCE FIRMOWAĆ PO (i to trzba uznać z plus)
FROM-WROCLAW-2011 / 87.105.191.* / 2011-03-06 12:08
trzeba nic robić - WYSTARCZY TAK JAK TUSK TYLKO ... PODNIEŚĆ PODATKI! no, to ja już wolę wierzyć prof. Rybińskiemu, prof. Gomułce (dał nogę z rządu tuska!), prof. Gilowskiej czy też prof. Balcerowiczowi
Max7676 / 178.183.237.* / 2011-03-06 11:28
Nie wydaje mi się, żeby ostatnio wzrost pensji był wyższy niz inflacja. Ta ostatnia jest na pewno nie doszacowana zwłaszcza w sektorze czysto konsumenckim
dgen / 2011-03-06 10:53 / Tysiącznik na forum
panie winiecki ! król jest nagi i nic tu medialne zabiegi nie pomogą - każdyzadłużony alkoholik jak już sprzeda wszystko łudzi się, że komornik nie przyjdzie.
ale on przychodzi.

zadłużenie zagraniczne Polski (wg NBP)
-2007 za czasów pisowskich nieudaczników 159,1 mld EUR
-2009 za czasów nieomylnych fachowców 195 mld EUR
-II Q 2010 to już 200,7 mld EUR

Najnowsze wpisy