Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Suma zer daje groźna liczbę

Winiecki: Suma zer daje groźna liczbę

Money.pl / 2007-10-01 08:57
Komentarze do wiadomości: Winiecki: Suma zer daje groźna liczbę.
Wyświetlaj:
Eliminator / 200.83.4.* / 2007-10-08 14:43
Kretyn jednak z tego winieckiego
georg / 2007-10-02 13:43 / Bywalec forum
Ten problem istnieje, ale mozna rozwiazac przez zmiane ordynacji wyborczej. Obywatele placacy wiecej podatkow powinni miec wiecej glosow (bo to ich pieniadze wydaje rzad). Na przyklad kazdy moglby miec jeden glos plus dodatkowe glosy za placenie podatkow, wyskalowane tak ze przecietny podatnik mialby powiedzmy dwa glosy. Zasada "jeden czlowiek, jeden glos" jest przestarzala i szkodzi demokracji. Ja osobiscie nie mam zamiaru glosowac w systemie, w ktorym moj glos liczy sie nie wiecej niz glosy innych mimo ze place znacznie wiecej podatku.
cerawi / 2008-04-21 00:51 / Bywalec forum
czy Pan pomyslal przez chwile ,ze podatnik z jednym glosem moze b.latwo zrobic z Pana bezglosowca. To proste jest ich stanowczo wiecej.
georg / 2008-06-23 10:16 / Bywalec forum
Oczywiscie. Mozna tez demokratycznie przeglosowac wywlaszczenie, wygnanie i wymordowanie wspolobywateli--jak to zrobili Niemcy glosujac na Hitlera. Ale jak to sie ma do mojej tezy?
Przemysław tadeusz Kudliński / 62.21.106.* / 2007-10-02 11:35
Pisze Pan:

" Wielu analityków i publicystów zachodzi w głowę, w jaki sposób partia polityczna, która wykazała się skrajną nieudolnością we wszystkich sprawach, skompromitowana w oczach większości własnego społeczeństwa i niemal wszystkich społeczności w Europie może utrzymywać poparcie rzędu 25-30 procent potencjalnych wyborców. Sprawa nie jest taka trudna do rozwikłania."

Proszę mi zatem pokazać, wymienić tych ludzi którzy "zachodzą w głowę", ba chętnie się z nimi spotkam porozmawiam, zadam kilka prostych pytań.
Wydaje mi sie Panie Winiecki że ci "wielu" to jedynie Pan Panie Janie Winiecki bo rzadko sie spotyka człowieka tak "oddalonego" od rzeczywistości jak Pan, oczywiście stwierdzam to na podstawie pańskiego tekstu.

Pozdrawiam
darkm / 62.233.147.* / 2007-10-02 11:32
Dlaczego taka liczba głosów. Ano dlatego że korupcja w poprzedniej ekipie tj. SLD osiągnęła zenit. Pytanie powinno brzmieć: Dlaczego kompletnie skorumpowani i skompromitowani w poprzedniej kadencji postkomuniści w sondarzach mają jeszcze dwucyfrową liczbę głosów? Odpowiedź: Sondaże to MANIPULACJA. I jest to jednocześnie odpowiedź na to dlaczego w sondażach występują jedynie 3 partie polityczne ...
erudyta Winiecki - Buuuchachacha!!! / 213.158.197.* / 2007-10-02 08:00
"Kto z Winieckim PRZYSTAJE - TEMU NIE STAJE!"
FILOSOF / 80.62.51.* / 2007-10-05 21:45
SWIETA PRAWDA,STARY IGNORANT
prawiezaratustra / 2007-10-01 21:52 / _
Mam dwie uwagi:
1. Cyt: "Zręczny demagog zidentyfikuje takiego wroga, niegdyś byli to Żydzi, czy masoni, obecnie "czarni" czy "czerwoni", może liberałowie albo oligarchowie."
-obecnie także Żydzi. Nie bądź bezpieczny - jak pisze ostatnio zmarły Wieszcz;
2. Cyt: "napisałem w "Rzeczpospolitej" (gdy wypadało jeszcze pisać tej gazecie)"
-zawsze wypada pisać w Gazecie Wybiórczej, Nie, itepe.
MN2 / 2007-10-02 06:47 / Bywalec forum
Piszesz o tym co wyczytałeś miedzy wierszami. A jezeli to schizofrenia?
tompot / 2007-10-01 20:24 / portfel / Bywalec forum
Nic dodać nic ująć. Mam taki apel do frustratów i nieudaczników - nie leczcie swoich kompleksów poprzez szkodzenie innym w drodze głosowania na populistów - jeżeli dojdzie do kryzysu gospodarczego, to najbardziej ucierpią na tym właśnie najbiedniejsi.
cheapczad / 2007-10-01 19:54 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brawo!
touche.
maa / 2007-10-01 18:42 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
dobroń / 83.12.187.* / 2007-10-01 17:04
Ten artykuł jest groźny.
acomitam / 83.25.229.* / 2007-10-01 16:46
No, no... Szanowny Pan Profesor, którego osobiście cenię, chyba się tym razem zagalopował. Narzeka na elektorat "ziejący nienawiścią do wszystkiego", ale czyż powyższy artykuł nie jest dowodem na to, że sam zieje nienawiścią, przynajmniej do tego elektoratu. A poza tym: czyżby Sz.P. Profesor nie był zwolennikiem demokracji? Odbieranie prawa głosu tym 30% "ziejących nienawiścią" jest antydemokratyczne. Tzw III RP pokazała, że też nie jest Polską wszystkich Polaków, że wybiórczo stosuje się w niej prawo, że są równi i równiejsi, itd.itp. Może te 30% po prostu nie chciało się zgodzić na taką Polskę, a że do wyboru była tylko Samoobrona, więc nie mając wyjścia zagłosowało na nią? Jak Pan Profesor zamierza odrzucić tych, którzy wg niego chcą rządzić w imieniu tych "zer"? Chyba nie marzy się Panu jakiś stan wojenny, albo manipulacja wyborcza, oczywiście w słusznej sprawie uratowania Polaków przed nimi samymi?
cerawi / 2008-04-21 01:00 / Bywalec forum
swietna riposta, prawdziwa.
AKORD / 83.12.120.* / 2007-10-02 08:41
Otóż demokracja nie jest najlepszym systemem sprawowania władzy. Niestety żyjemy w kraju z władzą demokratyczną. I tu chcialbym przytoczyć wypowiedź jednego z Profesorów z mojej Uczelni. A brzmiała ona mniej więcej tak: "Wszelkie uchwały powinny przechodzić mniejszością głosów, ponieważ mniej jest ludzi mądrych na świecie."
JJJerzy / 83.28.13.* / 2007-10-02 10:17
Cyt.: "... uchwały powinny przechodzić mniejszością głosów, ponieważ mniej jest ludzi mądrych na świecie ..." Dosyć ryzykowny pomysł .... Zgodnie z badaniami statystycznymi kompletnych kretynów jest mniej więcej tyle samo. Mogłoby się więc okazać, że wnioski mniejszości 'kretyńskiej' w sejmie (tu mam wątpliwości, czy w tej instytucji nie występuje nadreprezentacja) przechodziłyby równie często.
konio_kp' / 83.29.24.* / 2007-10-01 14:52
Uwaga jakiś palanicik z PO podebrał mi nicka konio_kp.
To jest typowe dla tych ludzi. Jest ich trzech, a porejestrowali sobie wiele nicków.
Będe się teraz podpisywał konio_kp' (prim).
Jak będzie trezba to będzie '' (bis) itd.
Tacy są Platformiarze.
nadobny maciek / 2007-10-01 20:55
Trzeba było go sobie zastrzec. A może to ktoś w twoim własnym domu ma poglądy inne od ciebie co trudno ci znieść. Nie nazwę cię pisiorem chociaż mogę, trzymaj się ramy...
ups, udzieliło mi się do ciebie.
raqq / 87.206.7.* / 2007-10-01 15:02
A skąd wiesz że jest z PO :):)?
~kazek / 2007-10-01 15:43 / Bywalec forum
Chłopie - na pewno po oczach.
Nie słyszałeś, że Tuska wzrok dzieci straszy. To prawda.
Kto inny swoją drogą mógłby ukraść nicka?
Słyszeliśmy wszyscy o aferach prywatyzacyjnych, o korupcji w PO, o kradzieżach. To wszyscy wiedzą, ale że nicki na forum podkradają to już rewelka!

Ja na wszelki wypadek szybciuśko się zarejestrowałem.
branik / 83.11.83.* / 2007-10-01 15:01
A ty jesteś PiSowczyk? O zgrozo!!!! A Bóg Twój to ojciec dyrektor?
K.G. / 128.241.41.* / 2007-10-01 14:27
Ludzie, nie widzicie ze każdy artykul TEGO TANIEGO DEMAGOGA Winieckiego cechuja trzy podstawowe rzeczy:
1. Prowokujący tytuł,
2. Denny tekst nasączony niczym nie poparty krytyką obecnej ekipy rządowej. tekst niewiele mający wspólnego z finansami, gospodarką czy np. giełdą, o których ten pismak nie pisze, ponieważ po prostu nie wie i nie ma pojęcia.
3. Równie prowokujące zakończenie winieckiego wywodu.
Celem tego pismaka, jest rzekome wpojenie forumowiczom swoich teorii, jako jedynie słusznych i prawdziwych, rzekomo "światłych" i "jedynie słusznych". No bo jakby inaczej; pisze to profesor, który wykładał za granicą czy pisał w Rzeczypospolitej, czyli chyba wie co pisze. No i Jasnogrodzianie są święcie przekonani, że ich guru Winiecki jest alfą i omegą zarówno w sferze finansów jak i polityki. Powtarzają jego wywody innym jako Wielkie Oświecenie. W ten oto prosty sposób tępa gawiedź nakręcona przez podrzędnego pismaka kreuje jego teorie i skacze do gardeł innym forumowiczom, mającym normalne i zdrowe poglądy na skąd inąd proste sprawy.
Nie wierzycie? Sprawdzcie w archiwum WSZYSTKIE winieckie wypociny, to sie przekonacie.
KAP / 162.27.160.* / 2007-10-02 09:26

każdy artykul TEGO TANIEGO DEMAGOGA
Winieckiego

i wystarcza. Juz widac tresc zoladka. Zero merytoryki , same pawie. Idz sobie do lazienki a nie na forum.
nadobny maciek / 2007-10-01 20:58
No cóż, adwersarze dosyć często wypisują się na temat tego autora. Ja jestem tu nowy ale mnie się one podobają. nie tylko dlatego że trafiają w mój światopogląd, ale również dlatego że napisane są ciekawie i nie bez "oczka" w stronę czytelnika.
branik / 83.11.83.* / 2007-10-01 14:58
chciałoby sie napisać ,,no comment" .Rozumię,że K.G. jest menelem.Bo,czy to ważne kto wyciąga takie wnioski jak widać gołym oczkiem z kim ,,komunikuje" się nasz premier i jego partia. A z kim? Z prostymi ludzmi z którymi ja się OSOBIŚCIE indentyfikować nie chcę. Bo co taki menelek z ,,pod buki" może wiedzieć o co w tym wsztstkim biega.
Im o władze,a ja chcę tylko NORMALNOŚCI ,takiej najzwyklejszej NORMALNOŚCI !!!!!!!!!
konio_kp' / 83.29.24.* / 2007-10-01 14:44
Nie martw się. Oni, Jasnogrodzianie od Winieckiego, są w mniejszości nawet na forum finansowym.
A co będzie wśród przeciętnych Polaków żźyjących od pierwszego do pierwszego.
Czy ci Polacy zagłosują na liberałów?? Nigdy!
Widać z jak wielkim niesmakiem ludzie patrzą na telewizję TVN założoną pzrez SB-eckie służby i skrajnie zaangażowaną na rzecz liberałów.
To z ich strony jest niedźwiedzia przysługa dla PO.
nadobny maciek / 2007-10-01 21:12
No nie, koleś.
Po akcji "schowaj babci dowód", trzeba chyba będzie zorganizować akcję pod tytułem: "Mniej konio_kp' na forum money.pl"
Człowieku, czy ty nie masz pracy że tak ciągle coś z siebie wypluwasz?
czy melodia o esbecji ci się jeszcze nie przejadła?
Skoro wszyscy tak rozpieszczają "liberałów" to dlaczego TVP podlizuje sie władzy. Ups, przecież ty tego nie dostrzegasz...
I jeszcze jedno. pracuję w firmie w której są sami młodzi i wież mi lub nie, nie zarabiamy kokosów ALE spotkałem tam dosłownie 2 osoby które zagłosowały na PiS z czego jedna teraz się tego wstydzi. Nie mówię że wszyscy chcą głosować na PO,ale na pewno jest to większość. Dlaczego? Bo to ludzie myślący, mający przed sobą przyszłość którzy nie chcą opuszczać tego kraju.
I weź się zastanów mówiąc kolokwialnie i " palnij ty się w głowę i nie do nas (...) zapinaj taką mowę. nie obrażaj innych ponieważ potem innym trudno jest nie obrażać ciebie.
Mógłbym napisać ten przydługi post dużo złośliwiej i wulgarniej ale nie chciałem.
Pozdro, trzymaj się ciepło i poręczy
KAP / 162.27.160.* / 2007-10-02 09:28
zycie obsesja doda jadu, zycie pasja dodaje czadu.
MN2 / 2007-10-01 16:34 / Bywalec forum
Przeciętny polak powinien solidarnie zagłosować na liberałów. Przeciętni Anglicy, Niemcy głosują zawsze na liberałów, to ich elektorat.
tompot / 2007-10-01 20:31 / portfel / Bywalec forum
Francja i Niemcy w przeciwieństwie do UK to zagłębie socjalizmu w Europie.
Floyd / 2007-10-01 18:56 / Tysiącznik na forum
Przeciętni Niemcy głosują zawsze na liberałów?
Chyba jednak pana MN2 coś przymuliło bo nie wierzę, że nie wie jakie partie rządzą na przemian w Niemczech od zakończenia II wojny światowej.
Bingo / 83.6.212.* / 2007-10-01 15:21
Jedyną obiektywną telewizją jest TVP ( 1, 2 3 -masz wybór) która na telefoniczne polecenie przerywa transmisję meczu aby nadać transmisję z konwektyku PIS. Fajne co ?
Hoop / 83.238.1.* / 2007-10-01 15:14
Tak. Jesteście w większości. Jeden koprofil, stale podniecający się odchodami i odbytami. Drugi cudak, który ciągle wkleja tu jakieś teksty z Miachalkiewicza. Jeszcze jełop, który nazwał sie bolszewickim zawołaniem i innych nazywa lewakami. Wreszcie ty, który o niczym nie masz najbledszego pojęcia, tylko ciągle agitujesz na rzecz swojej sekty.
Do tego dodać całą gromadę baranów, wiecznie obrzucających epitetami felietonistów. Ty i tobie podobni to właśnie te zera o których pisze autor.
renatkabegerówna / 79.187.37.* / 2007-10-01 11:43
suma zer dało >Ekonomie polityczna socjalizmu< która z wielkim namaszczeniem wykładaliście w latach 70-tych jako biblie i fundament nowoczesnej gospodarki świata. Nie pamietasz profesorku ?
Popatrz na fotografie poprzedników pani Gilowskiej, wszyscy to spece od tej gospodarki, ..
man13 / 2007-10-01 11:51 / Tysiącznik na forum
... i jak sie okazuje wykladali z powodzeniem w USA. Francji. Wielkiej Brytanii, Kanadzie............ Moskwie. Chcesz udowodnic male znaczenie gospodarki planowej w kapitalistycznym kraju czy swa mala znajomosc tematu?
man13 / 2007-10-01 11:24 / Tysiącznik na forum
spoleczenstwom niedemokratycznym z nacjonalistycznymi odchyleniami.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy