Forum Polityka, aktualnościKraj

Wniosek o referendum w sprawie euro złoży prezydent?

Wniosek o referendum w sprawie euro złoży prezydent?

Wyświetlaj:
Chatte_Neko / 212.49.43.* / 2009-03-02 19:18
Ja tam kocham POLSKI ZŁOTY. Niech sobie euro w 4 litery wsadzą. Wlk.Brytania, Szwecja i Dania nie mają euro i sobie świtanie radzą, a te wszystkie kraje Europy które maja euro mają problem. Studiuje sobie te Stosunki Międzynarodowe - Integracja Europejska, nigdy nie planowałam wyjeżdżać z Polski zarabiać za granicą, bo uważałam że trzeba być ze swoim krajem, ale jeśli robią takie jaja że niby przystąpienie do UE zmusza nas w jakikolwiek sposób do tego żeby zmieniać walutę to ja podziękuje takiemu krajowi, w którym dzięki zmianie waluty już wogóle na nic mnie stać nie będzie bo więcej mi za prace nie zapłaci, przy rosnących równoznacznie cenach wszystkiego. ALE Z NICH EKONOMIŚCI. Nikt nas nigdy nie zmuszał i nie zmusza to jest dobra wola każdego kraju, ale że nasi rządcy się boją to robią co im się podoba zapominając że Polska jest krajem rządzonym przez lud, ale ręce rządu i polityków a oni powinni słuchać nas. Polska to nie owca na rzeź prowadzona i nigdy społeczeństwo do tego nie dopuszczało. Czy to wojna, czy cokolwiek innego to MY LUDZIE musimy mieć swój głos, a nie siedzieć cicho i robić co nam karzą.
JA JESTEM PRZECIWNA WPROWADZENIU EURO JAKO POLSKIEJ WALUTY. JEŚLI ZOSTANIE ONA WPROWADZONA PAŃSTWO - RZECZPOSPOLITA POLSKA STRACI KOLEJNEGO MŁODEGO OBYWATEL. (ciekawi mnie tylko to kto i jak potem będzie zarabiał na pensje tych polityków, rencistów i emerytów, gdy młodzi ludzie stwierdzą że nie warto być owcą i wyjadą. Politycy wtedy sami będą musieli ciułać na wszystko, bo młodzież wyjedzie, ludzie którzy teraz pracują za x lat będą emerytami, dzieci nie będzie - wtedy dopiero będzie kryzys). Ten kraj kroczy ku upadkowi.
łukasz80 / 2009-02-28 19:01 / Bywalec forum
przeciez wiadomo ze szybko tego nie zrobi
j-eż / 89.77.217.* / 2009-02-28 00:31
Własna moneta jest bez wątpienia jednym z atrybutów suwerenności ekonomicznej państwa. Zdania co do skutków ekonomicznych wprowadzenia u nas euro są bardzo podzielone również ale nie tylko w związku z rosnącym kryzysem. W operacjach na 40 milionowym narodzie rozsądnym jest stosować zasadę przede wszystkim nie szkodzić a nie zasadę że a nuż euro uszczęśliwi Polaków. Dążenie do wprowadzenia Euro w 2012 wydaje sie być szczyten beztroski i chyba głupoty a może nawet złej woli.
Tym bardziej że jeśli ktoś woli euro to zawsze może sobie kupić ich ile chce i cieszyć się nimi
DobraRada1 / 79.190.66.* / 2009-02-27 20:54
"W XIV i XV w. złotym nazywano złote dukaty zagraniczne z obiegiem w Polsce..." (wikipedia) Dlaczego na tym euro nie moze pisac wielkimi bykami Złoty, a malutkie "euro" najwyzej gdzies na boku? Juz i tak ten zloty, co jest teraz, to jest niedawne 10000 bylych zlotych, a o jakiejs suwerennosci "zlotego" za Generalnej Guberni czy PRL trudno mówic. Niechaj beda na banknotach wizerunki Swietych Panskich i Meczenników, a nie jakies kretynskie mosty, których u nas ladnych nie ma, i wszyscy beda zadowoleni.
je-ż / 89.77.217.* / 2009-02-27 11:01
Myślę że to bardzo pożyteczna inicjatywa Pana Prezydenta.

Z drugiej strony wiele oób uważa że złotówka jest bezcenna dla Polaków i jej likwidacja jako bezsensowna nie powinna być przedmiotem dyskusji.

Nie wszystko da się przeliczyć na euro np Niepodległośc czy suwerenność nie da się przeliczyć na euro czy dolara
korrnik / 83.16.224.* / 2009-02-27 12:36
Złoty polski mamy od 1919 roku, więc niecałe 90 lat i nie ma co tu mieszać takich wartości jak Niepodległość czy suwerenność. A mnie niestety wydaje się, że Prezydent Kaczyński liczy , że Polacy , opowiedzą sie na "Nie " w sprawie Euro na referendum bo jest anty europejski i bardziej kalkuluje wzrost swoich notowań. Zwłaszcz że Polacy w sprawie Euro są najzwyczajniej niedonformowani i ciągle nie wiadomo po jakim kursie wejdziemy w EURO, bo to jest najważniejsze.
marek 19.53 / 83.24.30.* / 2009-02-27 15:49
Czemuż to "pro europejskość" mierzy się stosunkiem do sztucznej waluty zwanej euro.
Złoty polski mamy od 1919 roku, więc niecałe 90 lat

Euro istnieje raptem kilka lat i nie jest złotym cielcem.

Otóż europejczykiem jestem od chwili urodzenia. Polska, niezależnie czy w strefie sowieckiej, brukselskiej czy pod zaborami leży w Europie i nic się nie zmieniło.
Czy chcesz mi wmówić, że otwarcie granic zmienia narodowość ???
Czy przyjęcie sztucznej waluty zmieni moją europejskość.
Z jakiego powodu mam się zachwycać urzędniczym eksperymentem. Czy wymienność walut nie wystarcza.

Jakoś Kanada i USA zajmując praktycznie cały kontynent, koegzystując od lat z otwartymi granicami nie kombinują ze wspólną walutą.
yugiri / 2009-02-27 20:50 / Bywalec forum

Czy chcesz mi wmówić, że otwarcie granic zmienia narodowość ???

To może przyjęcie wspólnej waluty zmienia?
Czy Kanada i USA mają swoją "suwerenną" walutę, która traci w pół roku 60% wartości do walut ościennych? Jak reszta sąsiadów przyjmie Euro, to spekulować Złotówką będą wszyscy, a Polska jak przyzwoitk krówka zawsze da się wydoić.
_Joe / 80.52.237.* / 2009-02-27 09:49
Jak można złożyć wniosek o referendum w sprawie odwołania p. Kaczyńskiego z pełnionej funkcji?
sdoubleu / 89.174.54.* / 2009-02-27 22:22
Niestety nie jest to proste. Palikot próbował iść we właściwą stronę i zdemaskować jego uzależnienia a być może i chorobę psychiatryczną ale nie specjalnie mu wyszło. Jakoś nie zdołał sie przebić. Nie ma innej możliwości jak zdjęcie go ze względu na stan psychiczny, który nie pozwalałby mu pełnić funkcji prezydenta. Co zresztą moim zdaniem jest w pełni widoczne u niego i braciszka. Oni obydwaj są największą kompromitacją dla polski w XXI wieku, mimo że to dopiero początek nic nie przebije bliźniaków.
jur / 213.25.9.* / 2009-03-02 14:16

największą kompromitacją dla polski w XXI wieku,

Największą kompromitacją dla Polski w XXI wieku są PO-lacy którzy nie rozróżniają czy mieszkają w Polsce czy w "polsce"!!!
yugiri / 2009-02-27 20:51 / Bywalec forum
Do mamy prezydentowej, albo do brata.
Niestety tylko oni są w stanie to załatwić szybko.
marek 19.53 / 83.24.30.* / 2009-02-27 15:51
Na pół albo na cztery. Zależy ile głupot napiszesz i jak wielką masz kopertę.
Alfik12a / 213.25.195.* / 2009-02-27 11:38
POlacy ci płacą, czy taki juz głupi od urodzenia?
Korrnik / 83.16.224.* / 2009-02-27 10:09
Popieram. A można usunąc Kaczyńskeigo bez referendum , za to natychmiast ?!!!
sdoubleu / 89.174.54.* / 2009-02-27 22:26
Szkoda gadać, każdy sposób byłby dobry żeby się Ich pozbyć.
pałąszturmową / 213.158.199.* / 2009-02-27 17:44
to tylko jak się chłopaki skrzykniecie. Odebranie emerytur chyba już was ponownie połączyło, nie?

Najnowsze wpisy