Forum Polityka, aktualnościKraj

Wojciechowska: To oczywiste - głosuję! Kukiz: Zadbam o moje podwórko

Wojciechowska: To oczywiste - głosuję! Kukiz: Zadbam o moje podwórko

Wyświetlaj:
zniesmaczony / 77.222.225.* / 2010-11-20 22:13
kolejne wybory i kolejny nerw mnie łapie ...

na całą tą chołotę /nie ubliżając chołocie/, które jak zwykle bzdeci o bojkotowaniu wyborów - oszuści i ignoranci, śmierdzące lenie.

Zwykle tłumaczą się, że nie mają na kogo głosować. Zwykłe lenistwo i tyle, a wymówka głupia. Mieszkam w bloku i widzę sterty ulotek/materiałów wyborczych - nawet nie pogniecionych, o przeczytaniu można sobie pomarzyć. A czekając do windy, idąc po schodach slyszę to polskie klasyczne narzekanie, ble ble ble.

Owszem zazwyczaj dostajemy obietnice, ale warto się z nimi zapoznać bo niektóre już na dzień dobry są niedorzeczne. Weryfikować to co dostajemy pod nos, w innych mediach też pojawia się coraz wiecej obietnic, ale na szczęście coraz częściej są komentowane i obalane przez ludzi spoza stricto polityki. Trzeba troszeczkę chcieć.

Na wybory każdy powinien iść!!!! Jeżeli już nie znajdzie dla siebie kandydata [zawsze ktoś się znajdzie] - to niech odda NIEWAŻNY głos!!!

Takie bzdety o bojkocie to dziecinada - wstydźcie się!!!! Niską frekwencję oceniam jako lenistwo i tak powinni oceniać to inni. Fakt wyjścia z domu poniekąd świadczy o zaangażowanu. Nieważny głos powielony w tysiącach bardziej wyraża na nniezadowolenie ze startujących kandydatów. Warto iść na wybory - dać wyraz swojego ... !!!
osati / 217.98.48.* / 2010-11-21 13:08
popieram :)
NIEGŁOSUJĄCY - CICHO SZAA!!!
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-21 19:08
A ja uważam, że to GŁOSUJĄCY nie mają potem prawa krytykować - co, najpierw uznali za dobrego a potem nagle zły ? Schizofrenia ?
http://www.youtube.com/watch?v=xIraCchPDhk
zniesmaczony / 77.222.225.* / 2010-11-21 22:19
glosujący jak najbardziej mają ;)
moje żale są głównie do tych co nie głosują wcale - bo im się nie chce - z lenistwa i miłości do narzekania. Nie twierdzę, że każdy znajdzie kandydata godnego głosu - nie oszukujmy się, wielu takich nie znajdzie. Warto iść na wybory i dać nieważny głos. Tysiące takich głosów będą bardziej wymowne niż niska frekwencja. Szkoda, że nie ma możliwości umieszczenia dodatkowego okienka - NIE MA KANDYDATA GODNEGO MOJEGO GŁOSU. Myślę, że wtedy kilka osób więcej by się wybrało i oddało taki głos.

Szanuję każdy głos, każdą osobę, która potrafi poderwać swoje 4 litery z fotela - niezależnie na kogo odała swój ważny lub nieważny głos.

Pomijam fakt "osadnictwa mieszkaniowego" i krótkowzroczność "zamieszkiwaczy" nawet takich co mają kupione mieszkania. Inna bajka - smutna bajka.
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-21 22:27
Głosujący są odosobnieni w swoim mniemaniu nt. prawa i faktycznych możliwości, jakie mają :) - podobnie jak we własnej arogancji.
Oddawanie nieważnych głosów mnie nie przekonuje bo 1. i tak ktoś na to będzie pluł 2. nikomu nie da to nic do myślenia, a fanom "kultu szakali wyznawanego przez osły" tym bardziej.
Udział w wyborach to WYŁĄCZNIE HIPOKRYZJA i WYMÓWKA dla NIE ROBIENIA SAMEMU NICZEGO WIĘCEJ i łechtanie poczucia własnej wartości.
zniesmaczony / 77.222.225.* / 2010-11-21 23:29
skąd tyle żółci w Tobie? toś powinien być słodki jako Budyń.

lepiej usiąść i płakać - i może teorii spiskowej do tego dołożyć.

a najlepiej marudzić, marudzić, marudzić ...
Massaraksz / 178.37.128.* / 2010-11-21 09:33
Hołota,alkohol,Halina,huśtawka ,harce,histeria. Zaprosili mnie na Święto Dziękczynienia ,gniewnie garbiąc garści gulgotał grzecznie indyk .
wit24 / 91.213.255.* / 2010-11-20 18:53
Kukiz, może wiesz na kogo głosować, ale nie mąć zielonym ludziom, którzy polityką zajmują się od święta, i nie kojarzą 3 nazwisk i programów parti na krzyż. Niech idą Ci którzy wiedzą co robią i za czym się opowiadają. Ci którzy idą dlatego, bo im tak powiedział Kukiz, czy kto kolwiek innych, że trzeba, niech zostaną w domu, bardziej przysłużycie się Polsce.
osati / 217.98.48.* / 2010-11-21 13:07
nieprawda. ludzi z osiedla, miejscowości zazwyczaj się zna. Robi coś dla miasta, gminy czy powiatu - jesli to odpowiadało,to głosujemy na nich znowu,jesli nie,to szukamy innych, którzy mądrze wyrażaja pogląd jak powinno byc, Porządny obywatel, taki któremu zależy na życiu TU I TERAZ wypowie sie poprzez listy. Jak ktos tu napisał, nawet głosem nieważnym, ale się wypowie.Ci co nie głosują nie powinni sie wypowiadac w ogóle. ... a narzekać tym bardziej nie powinni!!!
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-21 19:10
Otóż, niestety, wszyscy (jeszcze) mają prawo do wypowiadania się o sytuacji i tych, którzy ją spowodowali.
Obowiązek głosowania ? Dla mnie ok, pod warunkiem że wybory będą JAWNE a GŁOSUJĄCY będą ponosić KONSEKWENCJE DZIAŁAŃ KANDYDATÓW których poparli.
Polecam pod rozwagę:
[1] http://www.ted.com/talks/david_bismark_e_voting_without_fraud.html
[2] http://www.youtube.com/watch?v=xIraCchPDhk
wit24 / 91.213.255.* / 2010-11-21 17:39
Ja nie znam 98% kandydatów, nie wiem co chcą zrobić, niektórzy są z przypadku, bo ktoś ich dopisał bo trzeba było zapchać listy.

Czemu Ci co nie głosują nie mogą narzekać, albo się wypowiadać? Właśnie odwrotnie. Ten który zagłosował, nie ma co narzekać, bo dokonał wyboru, i demokracja wybrała. Ten co nie zagłosował, może narzekać, bo to nie on tak wybrał, tylko jeszcze jakaś większa chołota która zagłosowała na byle co.
Budyń / 87.206.164.* / 2010-11-20 11:25
Nie od dziś wiadomo, że samorządy to kosztowna fanaberia.
Silna, ograniczona władza centralna + (wzorem Szwajcarskim) + małe, zintegrowane wspólnoty ok. 20 tys. ludzi zdolne do szybkiego reagowania na potrzeby społeczności lokalnej bez zbędnych przeszkód biurokratycznych.
Massaraksz / 178.37.128.* / 2010-11-20 11:09
48809 radnych, 1576 wójtów, 709 burmistrzy,
107 prezydentów.Wychodzi,że kandyduje co 122,4 obywatel. 30,6mln uprawnionych, 250tys kandydatów.Ciekawe ,ilu będzie uprawnionych za 12 lat.Noo, że Martyna zagłosuje,szok.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-11-20 10:20
Niewątpliwie Pani Luzik najbardziej nadaje się do owijania naszej (demokracji - co by to miało nie znaczyć) w powijaki.

Najnowsze wpisy