Wojna o domeny

Glogu99 / 83.21.29.* / 2006-09-18 10:14
Szczerze mówiąc myślałem że to już koniec tego bumu i wojowania o nazwy domen. Dziś rano jednak przeglądając forum gazeta.pl natrafiłem na całkiem niezłą wojnę o domene koszalin24.pl która została wystawiona na allegro.
Chciałbym się dowiedzieć czy takie chwytliwe nazwy domen to rzeczywiście dobry biznes czy poprostu "zawracanie głowy"? Czy na tym można zarobić? Np. w opisie tej konkretnej aukcji czytamy że to ostatnia wolna domena dla koszalina, ale czy nie można sobie nie wiem wymyslic np. k-o-s-z-a-l-i-n.pl i to nie to samo ;) Pytam się dlatego iż może jednak warto zainteresować się tym "biznesem domenowym"?
Wyświetlaj:
MichaL1979 / 83.21.29.* / 2006-09-18 10:27
Mówiąc poważnie to taki adres jak podałeś k-o-s-z-a-l-i-n.pl w rzeczywistości nie miałby szans aby wypromować jakikolwiek biznes czy portal pod tym adresem, spróbuj sobie wyobrazić klienta który ma wstukiwać te wszystkie kreseczki... To nie przejdzie. A co do wojny o domeny internetowe to ona trwa i będzie trwać - w tym konkretnym przypadku co podałeś to jest naprawde bardzo dobra domena i z tąd ta walka o nią. Z tego co szybko zdążyłem zobaczyć to rzeczywiście wszystkie "chwytliwe" domeny z nazwą koszalin są już zajęte więc o tą toczy się bój i licytacja na allegro.
Domenowy biznes według mnie jest na pewno warty uwagi, bo jak masz dobry pomysł na nazwę domeny to szybko możesz ją sprzedać i zarobić duże pieniądze.
arbet / 83.145.166.* / 2006-09-25 18:08
Cóż, czy to jest aż tak atrakcyjna domena - śmiem wątpić. Dla Koszalina jest jeszcze mnóstwo wolnych domen i subdomen. Najbardziej atrakcyjne to będą z nazwą nowego centrum handlowego - ale nazwy jeszcze nie ogłoszono, więc nie wiadomo jakie. Co do nazwy Koszalin24.pl - cóż kojarzy się ona raczej z TVN24 niż z stroną biznesową. Ponadto otwierając firmę to wolę mieć stronę z domeną o nazwie firmy,a jedynie z roższerzeniem Koszalin.pl niż nic nie mówiącą domenę Koszalin24.pl - Lepsza by była : Koszalin24.org lub org.pl dla jakieś organizacji lub stowarzyszenia, lub Koszalin24.info albo info.pl dla jakiegoś serwisu informacyjnego. Pod propnowaną przez Ciebie domeną widzę tylko jakiś sklep, księgarnie internetową lub coś z podobnej branży.
Co zaś do wolnych domen z Koszalinem - nie dramatyzuj - jest tego mnogo : Sprawdż sobie hasła dla: NaszKoszalin, Nasz-Koszalin, miastoKoszalin,miasto-Koszalin.
Dla samego hasła koszalin jest wolnych około 17 pozycji , a dla hasła koszalin24 około 20, dla więcej niechciało mi się sprawdzać.

Najnowsze wpisy