Forum Polityka, aktualnościŚwiat

WOŚP to ewenement, ale w innych krajach też zbierają krocie. Zobacz największe akcje charytatywne świata

WOŚP to ewenement, ale w innych krajach też zbierają krocie. Zobacz największe akcje charytatywne świata

Wyświetlaj:
jaro2000 / 212.160.172.* / 2016-01-14 11:55
psy ujadają, ale na szczęście karawana idzie dalej ...
H Szatkowski / 2017-01-16 15:30
W tym roku poza ujadaniem jest też zmowa milczenia- w telewizji tzw. publicznej. Żenujące.
Piotr188 / 89.101.204.* / 2016-01-12 14:27
Szlachetna Paczka zebraa wiecej w zeszym roku niz WOP. Tylko czemu media o tym nie mówiá?
Leon Z / 77.252.204.* / 2016-01-12 11:27
Wośp to ewenement na skalę światową - jedyna akcja charytatywna zorganizowana przez służby specjalne komunistycznego reżimu. Ludzie wystarczy naprawdę niewiele myślenie, by skojarzyć fakty - kiedy pojawił się Owsik? Kto wówczas pojawiał się w mediach? Kto miał wsparcie medialne systemu? Trzeba być ekstremalnie głupim, albo zaślepionym żeby tego nie skojarzyć. Rozliczenia Złotego Melona też nie są niedostępne - poczytajcie, pomyślcie i nie podejmijcie świadomą decyzję czy chcecie dawać Waszą ciężko zarobioną kasę na coś takiego.
josko1 / 195.72.148.* / 2017-01-16 13:15
Chcemy!! na pewno jakaś część pieniędzy idzie na show ale większość jest dobrze spożytkowana
Shelby / 95.40.8.* / 2016-01-14 14:38
Tak chcę dawać na WOŚP, kiedy byłam w ciąży i okazało się że mam cukrzycę ciążową przysługiwał mi glukometr za darmo. Kiedy moje dziecko leżało w szpitalu widziałam jak dzieci z cukrzycą dostawały pompy insulinowe od Orkiestry. Kiedy urodziła dziecko mała była przebadana dzięki fundacji na przesiewowe badanie słuchu. Myślę, że wiele osób mogło by tak wymieniać bez końca.
ciukh / 83.8.224.* / 2016-01-14 11:00
Mow mi Leon ja tez uwazm ze grupa cwaniakow nazywajaca sie kosciolem z naczelnym oszustem Torunia czyni to w imie Pana naciagajac wszystkich frajerow., Skoro tym frajerom to sie podoba niech to czynia do upadu.
Glista / 78.10.112.* / 2016-01-12 13:41
Co to za sztuka, kiedy pomaganie sie oplaca. To troche jak z tym tekstem ze jakbym mial to bym Ci dal...
siusiak552 / 78.10.112.* / 2016-01-12 13:39
Hehehehe, a Ja jestem jeszcze ciekawy ile procent rabatu daja te firmy ktore handluja sprzetem medycznym? Strzelam w ciemno ze one nie dokladaja do tego z wlasnej kieszeni, no bo to w koncu WOSP. Znajac zycie sprzedaja jeszcze drozej niz normalnie.
PitBrat / 5.42.135.* / 2018-05-15 09:45
Siusiak, o ile wiem to jest to przetarg nieograniczony (otwarty). Czyli jak oferuje sprzęt w wyznaczonym czasie za milion, to nie ma możliwości publicznie kupić takiego samego sprzętu za 10 milionów.
Słuchasz bzdur i bzdury powielasz.

LeonZ Uśmiałem się czytając twoje wypociny. Komunistyczny rezim po 40 latach pojawia się jako akcja charytatywna WOSP. LOL.

Dodam, że Owsiak sam musi płacić za ochronę policji, ochronę cywilną (takie prawo imprez masowych), straż pożarną, ochroną medyczną, nagłośnienie, reklamę i wiele wiele innych.
Skąd weźmie na to fundusze?
To oczywiste, że musi zapłacić ze zbiórek, przecież sam ze swojej kieszeni nie wyłoży, nie jest multimiliarderem, czy potentatem naftowym.
Gdyby Telewizja Polska, Poczta Polska zamiast współpracować nie kładli mu kłód pod nogi, to dało by się to zrobić dużo taniej, z korzyścią dla potrzebujących. Ale się nie da, bo tacy jak ty idioci i pachołki Toruńskiego redemptorysty traktują to jak konkurencję, podburzają głupią tłuszczę i sukcesywnie niszczą.
Caritas dla przykładu ma znacznie więcej darmowego wsparcia, ale jakoś nigdzie nie widziałem sprzętu ufundowanego przez nich, nie widziałem wielu akcji, które były by znaczące dla potrzebujących.
Widziałem natomiast setki wolontariatu ( głównie dzieci ) zbierających na co raz to inny "szczytny" cel :
Renowacja gotyckich piwnic, remonty ośrodków dla młodzieży pod patronatem Caritasu, oczywiście za pobyt w ośrodku trzeba zapłacić jak za mały hotel ( i to bez opłaty miejscowej, którą też trzeba uiścić)
A nie zapominajmy o tonach dewocjonalii, które Caritas rozpowszechnia
wer456 / 81.190.183.* / 2016-01-12 11:11
A tam też mają mrówkę i melona?.
Goldengecko / 78.11.180.* / 2016-01-11 23:25
W zasadzie w zbieraniu Jurka najmniej teraz chodzi o kasę ważne że się ludzie jednoczą w jakimść celu szczególnie młodzi zamiast siedzieć na Facebooku albo tłukąc nowe hordy zombi
Bo zebrana kasa to żadna rewelka jedna Gwiazda Filmowa z USA dostaje za jeden film więcej niż cała orkiesta zbierze przez cały rok
MarekD. / 5.226.73.* / 2016-01-11 15:10
nikt nikogo nie zmusza...daję raz w roku 10zł i nie zbiednieję z tego powodu.
składki co miesiąc chcąc nie chcąc zabierają mi coś ok 200zł miesięcznie na Służbę Zdrowia ,czyli ok2500 rocznie i jakoś nie wiem gdzie to znika....
Aleksy / 46.186.12.* / 2016-01-11 12:03
Żebranie w Polsce stało się zawodem. I to bardzo dochodowym, bo tą drogą standard życia żebraka i jego rodziny ulega radykalnej poprawie. Oczywiście żebranie wykonuje się dziś, jak na nasze czasy przystało, nowocześnie, w białych rękawiczkach, najlepiej pod płaszczykiem jakiejś – odpowiednio umotywowanej - akcji charytatywnej. Wszyscy wtedy zaczynają kłaniać się filantropowi w pas, no bo akcja przez niego organizowana przynosi wiele dobra np. chorym dzieciom.
Trzeba być naprawdę wyjątkowym, pozbawionym wszelkich skrupułów i honoru cynikiem, by do wzbogacania swego konta poprzez akcję tak masowego żebrania wykorzystywać dzieci, w dodatku prowadzić ją w kraju o najwyższym w Europie stopniu bezrobocia.
I znów w całym kraju „szalała” akcja zbiórki na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowana przez Owsiaka pod jej przewodnim, wyjątkowo głupawym hasełkiem „ grania do końca świata i jeszcze dzień dłużej” (w przypadku tej apokalipsy, jaka orkiestra i dla kogo będzie grała, jak wszyscy zginą? Metafora też powinna mieć swoje granice...)
Nagłaśniany przez media „dobrodziej” Owsiak, chcący uchodzić za współczesnego Janosika pod płaszczykiem niesienia dobra chorym dzieciom i wspomagania służby zdrowia, szafując chwytliwymi hasełkami w rodzaju: sie ma, róbta co chceta ( czy to jest ten nowoczesny, zrozumiały dla młodzieży język, który tak zachwyca co niektórych felietonistów?) znów zagonił dzieci do żebrania w całym kraju. Do tej euforii, wzorem ubiegłych lat, dostroiły się i media ( pamiętamy również z lat poprzednich), jak żałośnie wyglądali telewizyjni „ reporterzy”, ci o czerwonych twarzach pajace, spoceni, drący się w niebogłosy, wyginający się, skaczący i wrzeszczący, sprawiający wrażenie debili będących w dodatku pod działaniem alkoholu lub narkotyków.
Tę akcję WOŚP rozszerzyła poza granice kraju, gdzie Polska po raz kolejny żebrała o datki na poprawę... własnej służby zdrowia, czym znów wystawiła niepochlebne świadectwo nieudolności rządu, premiera i prezydenta. Przecież za politykę zdrowotną w każdym kraju odpowiada rząd, który konstytucyjne prawa obywateli ma zapewnić z podatków. Ta rola nie może być powierzana... pajacom. Tymczasem dzięki Owsiakowi znów staniemy się pośmiewiskiem Europy i świata. To znów będzie bardzo żenujące. Jest mi wstyd, że jestem Polakiem…
Święty Aleksy / 82.160.95.* / 2016-01-11 20:46
Jeśli WOŚP to jest żebranie, to jak nazwać codzienny antenowy lament Ojca Dyrektora o "datki na dzieła"? To jest prawdziwa żenada i wstyd dla Polski.
sslal / 91.194.198.* / 2016-01-11 13:44
jestem zażenowany , że takiego Polaka ma Polska -czy coś zrobiłes dla innych poza tym wpisem??? a co do metafor to wspólczuje ci, że nie umiesz docenic ich - ale za to "podziękuj" swoim rodzicom, za poziom swojego wpisu tez
T Aleksander / 209.239.74.* / 2016-01-11 04:52
Według mnie lepsze jest pomaganie ludziom w bezpośredni sposób.
Raz nie ma rozdawnictwa typu biura ,sztuczne ognie ,telewizja ,pensje itd.
A może by tak laptop ,komóra opłacone przez nas podatników -kawiarenka w której się gościmy i jazda. Oczywiście wszyscy wolontariusze zarejestrowani przez stronę .W taki sposób zbierać ja rozumie .
A tak same koszta ciekawe ile z tego można było by zakupić rzeczy do szpitali lub na bezpośrednią pomoc?????
W Stanach wyliczono ,ze pieniądze zebrane na ubogich powinny im wystarczyć na domek z basenem i auto. Wiec nadal będę preferował pomoc bezpośrednia!!!!
T. Alkeander
zet515 / 5.172.247.* / 2016-01-11 04:49
Jak na biedny kraj , wyniki WOSP są dobre.
Realista z Polski / 89.231.103.* / 2016-01-11 04:01
Rada dla Pana Owsiaka !!! Jeśli przemysłu Polskiego nie ma jeśli jest szalejące bezrobocie To twoja WOŚP-a i jakbyś się Pan nie wiem jak sprężał to Pan nie wydolisz bo to wielki ciężar. Nie zastępuj
Pan polityków, bo oni w korycie wszystko przeżrą !!!
dfrfgf / 31.130.96.* / 2016-01-11 01:10
Pranie pieniedzy na ogromną skale !!!!
Rudy841 / 83.24.176.* / 2016-01-11 00:55
No tak pan Jurek w porównaniu z innymi zarabia grosze. Ludzie jesteśmy za mało hojni. Oddawać wszystko dla JO co sobie myślicie.
basia12-sz / 91.224.224.* / 2016-01-11 02:02
Nie dajesz to nie komentuj, Nikt Cię nie zmusza abyś brał udział. Moje wnuki w tym roku kończą 1 8 lat żyją dzięki aparaturze tzn nowoczesnym inkubatorom dla wcześniaków zakupionych przez ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY dla szpitala na Zaspie w Gdańsku,
Jak spotka Cię podobna sytuacja - czego Ci nie życzę - i spotkasz w szpitalu sprzęt z przyklejonym serduszkiem to zrozumiesz. Bo mój dług wdzięczności będzie we mnie do końca mojego życia.
Pozdrawiam
XYZ% / 83.21.167.* / 2016-01-14 11:49
Daję i komentuję: serduszkami w szpitalach oklejają wszystko co popadnie.
Lennon81 / 178.42.71.* / 2016-01-11 00:53
Przecież przeciwnikom WOŚP, do których sam się zaliczam, nie chodzi o krytykę samej akcji charytatywnej, nam chodzi o to, że pod tą akcję podpina się konkretny propagandysta reprezentujący bardzo sprecyzowane poglądy i środowiska, które w naszej ocenie są co najmniej szkodliwe dla polskiej racji stanu i tradycji narodowej.
PitBrat / 5.42.135.* / 2018-05-15 09:53
A cóż to za "sprecyzowane" poglądy i środowiska, które są tak szkodliwe dla Polskiej racji stanu i tradycji narodowej ?
Tokarz48 / 89.69.110.* / 2016-01-10 23:40
Zbiórka pieniędzy w takim wydaniu przez Owsiaka to HIPKORYZJA, Jeśli by zapłacił za czas antenowy w TV i Polskim Radiu po cenie reklamy, zapłacił by również za usługi innych firm państwowych czy wojsku za przelot śmigłowca jakiego używa się podczas tej zbiórki to co by zostało na koncie. Lepiej od razu te pieniądze które wydają państwowe firmy prosto trafiły do szpitali to był by większy pożytek, bez tego niepotrzebnego szumu. niech sobie prowadzi taką działalność tylko nie za moje pieniądze które idą na wojsko, radio itp. To tak jak w czasach PRL-u dobry sekretarz PZPR na święta przywoził pomarańcze z Kuby i trąbiły o tym wszystkie media jaki ten socjalizm jest dobry, jak dba o ludzi, teraz żadna partia czy Rząd nie muszą sprowadzać pomarańcz na święta, bo wystarczyła zmiana systemu. Mam nadzieją że III RP okrągłego stołu się skończy, a szpitale będą funkcjonowały jak powinny.
czesio707 / 77.45.82.* / 2016-01-11 00:25
Chciałem tokarzu odpowiedzieć na twoje mądrości, jednak doszedłem do wniosku: Nie dać się wciągnąć w polemikę, - dlaczego? - sprowadzisz mnie do swojego poziomu inteligencji, a potem zniszczysz stażem i doświadczeniem. Tocz więc nadal swoje kulki z nosa, życzę pomyślności lecz sam więcej już nie myśl.
wart / 83.22.3.* / 2016-01-10 23:53
Właśnie podczas trwania transmisji z WOŚP w TVP, stacja zarabia miliony na reklamach. Na pewno by z chęcią, przejęli TVN czy Polsat. Lecz widocznie, Owsiak ma umowę z TVP.
RIC / 83.25.51.* / 2016-01-10 23:17
POLACY SA biedni zarobki glodowe a mimo to pomagaja odejmujac od ust i to sie liczy JEDNAK PIENIADZE MIE IDA NA WLASCIWY CEL
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy