Wraca medyczny PRL

P2K / .* / 2004-06-07 08:44
Komentarze do wiadomości: Wraca medyczny PRL.
Wyświetlaj:
Iza / .* / 2004-07-28 09:36
Od zawsze powtarzam, że swoje składki chcę nosić w portfelu w postaci karty magnetycznej do wykorzystania w słubie zdrowia i aptekach. Nie wystarczy mi pieniędzy na karcie - uzupełniam resztę z karty męża, teściowej, dobrej koleżanki itp. Dalej brakuje - płacę gotówką albo piszę podanie do ZUSu, dołączając zaświadczenie o zarobkach lub ich braku. Dla zdrowych jak rydze albo ludzi w sytuacji podbramkowej - możliwość użycia karty w bankomacie, ale z przelicznikiem 2 : 1, żeby pohamować zapędy i skłonić do oszczędzania składek na starość. Proste i skuteczne.
omega999 / .* / 2004-07-28 12:18
Z małą poprawką do komentarza: na ZUS bym raczej nie liczył, oni i tak są skazani na odejście "śmiercią naturalna". Czas zmian dla Zakładu Utylizacji Staruszków, zreformować się już nie da, przekształcić w spółkę z o.o. też, więc po co utrzymywać niereformowalny "stwór" który marnuje nasze ciężko zarobione pieniądze na swoje utrzymanie ok. 30 % -to jest ewenement na skalę światową. Ludzie dlaczego my musimy być zawsze najgorsi i utrzymywać takie HYBRYDY które zjadają własny ogon ?
taka jedna / .* / 2004-06-09 10:25
bardzo demagogiczna wypowiedź, aż mnie mdli
Coriolis / .* / 2004-07-29 11:45
No, obywatelko! Powiedz, czy np. w warsztacie samochodowym mechanik mówi, że ma prywatną firmę i musicie spotkać się po godzinach, by uzgodnić, że naprawi Twój samochód w warsztacie swego szefa na jego koszt i weźmie za to pieniądze? I jeszcze wszystko legalnie? Nie?A w służbie zdrowia tak właśnie jest i to od dawna - tyle, że ów "warsztat" nie jest prywatny a państwowy i to ja między innymi za niego płacę.
wrafal / .* / 2004-06-09 11:45
moze jest Pani w stanie błogosławionym ? ....
remeeq / .* / 2004-06-09 10:36
To idz się wyżygaj. Jesteś jednym z tych felczerów (lekarzy) czy kręciłeś wałki na obrocie długami? Co Ciebie tak zamdliło, rzeczywistość? Powinieneś więc żygać od kilku przynajmniej lat.
ekonomista / .* / 2004-06-08 23:14
Narzekanie zajęło prawie 3 ekrany, a pomysł na zmiany 2 akapity. Rzadko najprostsze recepty są najlepsze, bo rzeczywistość nie jest czarno-biała. Mi osobiście ten wywód przypomina trochę narzekanie i puste hasła Samoobrony. Jak się kolego znasz na wszystkim, to nie znasz się na niczym!
Coriolis / .* / 2004-07-29 11:37
Wzór na bombę atomową też jest prosty, e=mc2.Reszta to tylko szczcegóły - trudno, by autor artykułu opisywał je w detalach. Analiza sutuacji i praktyczne rozwiązanie kwestii służby zdrowia warte jest co najmniej z milion dolarów, więc domaganie się od autora, by udostępnił (czy wogóle sporzadził) takowe za darmo jest co najmniej niesmaczne.
Adam Turowski / .* / 2004-06-09 08:01
Starajmy się uczynić rzeczywistość prostszą poprzez właśnie proste recepty i pozostawienie mozliwości wolnego wyboru. Niewykorzystaną moc intelektualną naprawdę lepiej jest wykorzystać na np. przedsiębiorczość,hobby itp. niż na utrudnianie życia innym. Poza tym naprawdę wolny rynek sam się dostosuje do skomplikowanej rzeczywistości - na pewno lepiej niż rynek odgórnie sterowany. Jako ekonomista na pewno zna Pan mnóstwo przykładów takiego działania.
wrafal / .* / 2004-06-09 00:12
najlepiej jakby wogóle nie narzekać - tylko tryskać "pomysłami" - tymi mądrymi i skomplikowanymi - bohatersko rozwiązywać skomplikowane trudności nieznane w normalnym świeciea proste recepty bywają częsciej trafne niż uczone i zawiłe elaboraty - zwłaszcza w ekonomiirzeczywistość wg mnie jest czarno - biała - o szarościach mówią z reguły relatywiści... chcąc usprawiedliwić swoją demagogię samoobrona - narzeka nie na to że coś nie funkcjonuje - tylko na to że oni "jeszcze nie rządzili"nie zauważyłem również żadnych pustych haseł ...kto powiedział, że wszyscy znają się na wszystkim... ale tu nie potrzeba "specjalistów" od reformy służby zdrowia...a ostatnią linijkę to rozumiem, że czytelnik kieruje pod adresem min. Hausnera ... i jego propozycji...
Karol / .* / 2004-06-08 11:38
http://www.skierniewice.net
'71 / .* / 2004-06-07 23:20
A ja dodam 4-tą część "Misia". "Wielu Polaków mimo wszystko zagłosuje za PRL-em (czyt. SLD-UP)". Smutne ale prawdziwe.
wydawca kasy :) / .* / 2004-06-07 16:50
Już mało który lekarz pamięta, że przysięgał ratować życie i zdrowie :))) teraz idzie się na studia aby zdobyć zawód dobrze płatny jakim jest lekarz (wszelkich specjalności) - stała pensyjka 1000 do 2000 zł + jakieś min. 3000 zł z tzw. datków - hehe coś o tym wiem - całkiem sporo trzeba było zapłacić za półroczne, "bezpłatne" leczenie mojego ojca w szpitalu. Ordynator tak koło 300 zł tygodniowo, pielęgniarki koło 10 -20 zł dziennie, lekarz dyżurujący koło 100 zł tygodniowo co daje jakieś 2000 zł miesięcznie. A jak nie masz to zdychaj człowieku i tak Ci żaden nie pomoże w końcu ZOSTAŁ LEKARZEM ABY ZAROBIĆ A NIE LECZYĆ
INZYNIER / .* / 2004-06-07 12:29
Sluzba zdrowia to bagno,ale wina nie jest tylko systemu ale i "pienieznej" mentalnosci lekarzy-ten zawod to ponoc jakas "misyjnosc"-w naszych warunkach tylko teoretyczna.A jak slysze zale lekarzy ile to zarabiaja ich koledzy w UE to mnie trzesie.Ja jako inzynier -specjalista w swojej dziedzinie tez zarabiam tyle co sprzataczka w Berlinie w Mac Donaldzie.....
wrafal / .* / 2004-06-07 12:48
mowiąc lekarze - o tych zarobkach - mowi Pan o "elicie" lekarskiej - ordynatorach, samodzielnych pracownikach AM, ewentualnie zdolniejszych adiunktach o odpowiednich nazwiskach, o chirurgach operujących w szpitalach, o lkarzach z renomą w prywatnej praktycejest jednak wielu mlodych bezukladowych lekrzy - co nie biorą - nie dlatego zeby nie chcieli - ale ze nie maja mozliwosci - tak samo w zawodach prawniczych- nie wszyscy maja luksusy - choc duza czesc mawinny jest system monopolu i socjalistycznego rozdawnictwa dóbr rzadkich... i brak rynku - tylko rynek i konkurencja moze obnizyc cene uslug na tyle aby elita lekarzy zarabiala uczciwie ... ale tak na marginesie lekarze to w ogóle duzo zarabiac powinni...tylko czemu nie pozwolic na przyjazd lekarzom ze wschodu...
P2K / .* / 2004-06-07 08:44
A jednoczesnie nalezy w tej calkowicie sprywatyzowanej sieci ochrony zdrowia wszystkim wprowadzic KASY FISKALNE.Lekarze sa na dzis jedna z najwiekszych SZARYCH OBSZAROW w tym kraju,nie rozumiem gdzie sa sluzby skarbowe.....
wrafal / .* / 2004-06-07 10:43
wprowadzenie kas nic by nie dało - poza wzrostem cen usług na prywatnym rynku...
pabl0z / .* / 2004-06-15 13:44
zgadzam się - w ramach rekompensaty wzrosły by ceny usług i to pacjent zapłacił by różnicę

Najnowsze wpisy