Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wybór parasola oraz rady dla początkującego

Wybór parasola oraz rady dla początkującego

misiek440 / 2011-01-17 13:11
Witam wszystkich, pisze tu ponieważ po długich lekturach przez ostatnie tygodnie postanowiłem zacząć oszczędzać za pomocą funduszy inwestycyjnych,
Otworzyłem już rachunek w Mbanku. określiłem raczej swój profil jako agresywny, oraz czas inwestowania 2-3 lata (choć to może ulec przedłużeniu w zależności od sytuacji osobistej). Wpłaty będą regularne 300-700zł co miesiąc.
Problem mam z wyborem parasola. Zastanawiam się nad Union Investment. wtedy mój portfel wyglądałby miej wiecej tak :
25% UniAkcje Małych i Średnich Spółek
25% UniAkcje Sektory Wzrostu
25% UniKorona Akcje
2% UniKorona Pieniężny

Co myślicie o takim podejściu, a może inny parasol wybrać lub inaczej zbudować portfel, z góry dziękuje za porady doświadczonych inwestorów.
Wyświetlaj:
robertkajzer / 2011-01-18 11:11 / Bywalec forum
Nie ograniczaj sie tylko do danego parasola. Wiadomo pod parasolem masz pewne korzysci podatkowe, ale duzo wiekszy zysk przyniesie Ci umiejetne wykorzystanie pelnej oferty funduszy inwestycyjnych na rynku. Pamietaj o tym, ze musisz aktywnie inwestowac, aby zarobic konkretne pieniadze. Dlatego tez nie dywersyfikuj w takim stopniu swoich inwestycji.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
domus1 / 2011-01-17 23:35
Poszukaj sobie na blogu opiekuna inwestora art na temat parasoli. Wyszło im, że w długim terminie korzystniej jest wybierać lepsze fundusze z pełnej oferty niż ograniczać się tylko do tych pod parasolem jednego towarzystwa.
opiekuninwestora_pl / 2011-01-20 15:37 / -
Załączam linki do tych artykułów:

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/czy-warto-zmieniac-parasole/
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/parasole-warto-zmieniac/
http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/parasole-warto-zmieniac-wyniki/

Z Parasoli warto korzystać - ale nie za wszelką cenę. Ich korzyść podatkowa z uwagi na zmienność jakości funduszy jest nieco przereklamowana.

Nie warto też przesadzać z ilością parasoli. Mając w portfelu 10 funduszy akcyjnych uśredniamy wynik w dół, świadomie zmniejszając możliwości zarabiania.
robertkajzer / 2011-01-24 17:10 / Bywalec forum
Sluszna uwaga. Dywersyfikacja oprocz swoich plusow (zmniejszenie ryzyka) ma takze swoje minusy w postaci mniejszego zysku.


---
http://www.growandgo.pl/kursy ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie inwestować w Fundusze Inwestycyjne?

http://poradnikinwestycyjny.wordpress.com ---> porady na temat inwestowania w Fundusze Inwestycyjne
max1224 / 2011-01-17 13:58 / Tysiącznik na forum
zaleta szybkość konwersji
wada mała możliwość inwestowania na innych rynkach są takie które dają nieco szersze możliwości dobrze zastanów się nad ilością tfi pod parasolem i gdzie pozwalają inwestować
misiek440 / 2011-01-17 14:39
Dlatego właśnie pytam ponieważ moja wiedza na ten temat jest skromna... bardzo. Myślałem też nad Allianzem, choć tam też raczej ubogo jeśli chodzi o inne rynki, wiem że miał on najlepsze wyniki za zeszły rok ale kupować na górce?, do tego patrząc na okres kryzysu to fundusz w cale tak dobrze nie wypada. Pod parasolem także chciałbym mieć że tak powiem bezpieczne fundusze aby w razie czego bez podatku można było konwertować w razie jakiegoś większego tąpnięcia. Więc grono strasznie się zawęża do tego dodając limit wpłat 200zł robi się już dużo mniejszy wybór. Bardzo proszę o jeszcze jakieś sugestie jakim parasolem warto się jeszcze zainteresować. biorąc pod uwagę nie za wysoką pierwszą wpłatę o raz kolejne w granicach 200zł.
max1224 / 2011-01-17 16:29 / Tysiącznik na forum
to jest właśnie taka dyskusja za mało danych by jednoznacznie się określać a i tak ostatecznie decyzję sam podejmiesz co do tych sugestii to jeszcze ze dwie wymiany i może do czegoś dojdziemy;-)) generalnie allianz jest faktycznie niezły szukaj rekomendacji na www.analizyonline.pl to chyba najbardziej obiektywny portal mam ich subskrybcję systematycznie czytam i wydaje mi się że są bezstronni
misiek440 / 2011-01-17 16:57
Fajna stronka dzięki, pod warunkiem że nie chodzi o onalizyonline.pl a anazlizy online :D

O dziwo Allianz nie jest w rankingu xD. Mam straszne Myślenice i teraz nie wiem czym się tak naprawdę kierować, który wskaźnik będzie najważniejszy. Trochę czasu jeszcze mam bo pośpiech mnie nie goni. Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś cenne porady to proszę pisać, za obecne bardzo dziękuje choć dalej nie podjąłem decyzji i waham się
u2mart / 2011-01-17 23:42 / Tysiącznik na forum
Najprościej poruszać się pod kilkoma parasolami. Ja używam Uniona i Skarbca na dzień dzisiejszy , ale mam w planach zredukować na rzecz jeszcze dwóch innych.
A i dziwna rzecz. Pierwszy raz pobrali mi podatek gdy umarzałem małą część a reszta pozostawała nadal w fundzie.
max1224 / 2011-01-17 17:02 / Tysiącznik na forum
ha każdy to ma niemniej na tym forum każdy coś dla siebie znajdzie
misiek440 / 2011-01-20 10:56
Dziękuje za rady, mam jeszcze pytanie czy są darmowe odpowiedniki lub tańsze strony takie jak "funduszowe.pl" gdzie można śledzić portfele oparte o same fundusze inwestycyjne. Fajnie by było na początku przygody podpatrzeć jak to robią inni w danej sytuacji.
opiekuninwestora_pl / 2011-01-20 15:41 / -
Do końca lutego można bezpłatnie skorzystać z narzędzi na stronie opiekuninwestora.pl

Nie ma co prawda sugerowanych portfeli, są za to narzędzia do budowy własnych strategii inwestycyjnych (lub korzystania z gotowych).

Warto samodzielnie zarządzać własnymi pieniędzmi. Polecam szczególnie techniki inwestowania na rynku funduszy zagranicznych (opisane na stronach portalu).

Polecam raport o funduszach Aktywnej Alokacji (do pobrania na stronie opiekuninwestora.pl/raporty) pokazujący jak "aktywnie" zarządzali specjaliści w funduszach inwestycyjnych.
misiek440 / 2011-01-24 15:58
chciałem się jeszcze dowiedzieć od was,ponieważ moje poszukiwania nic nie dały, czy jest jakaś DARMOWA strona która pozwalała by ustawić powiadomienia na email o tym że dany fundusz spadł poniżej określonego limitu??
opiekuninwestora_pl / 2011-01-24 16:28 / -
Zwykły Stop Loss dla funduszy / walut i indeksów BEZPŁATNIE u nas już od 1.02.2010.

www.opiekuninwestora.pl.

A przez pierwsze 15 dni dostęp do pełnej funkcjonalności (w tym Stop Loss i Kroczący Stop Loss)

Zamiast zwykłego Stop Loss warto przeczytać czym jest Kroczący Stop Loss:
www.opiekuninwestora.pl/instrukcja/06_kroczacy_stop_loss.pdf
misiek440 / 2011-01-24 16:52
korzystając właśnie z waszego próbnego konta, jednak darmowej usługi i jej konfiguracji stop Loss nie mogę znaleźć jedynie opcje do płatnej KSL.
opiekuninwestora_pl / 2011-01-24 17:16 / -
Potwierdzam. Obecnie w wersji próbnej jest KSL. Zwykły SL i inne powiadomienia - są w innym poziomie abonamentów.

Od lutego będą zmiany - wtedy zwykły Stop Loss będzie bezpłatny.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy