TURCJA

chris-d / 2011-01-17 11:10
Zachęcony przedstawioną przez kolegów analizą techniczna mówiąca o odbiciu się od dolnego ograniczenia trendu.
Stałem się posiadaczem DWS TURCJA i ... po kilku wzrostach zdyskontowanych osłabiająca się lirą.nadal zamiast powoli na pólnoc mocno obsówa się na południe.
Doradcie co z tm fantem zrobić bo juz jestem zmęczony walka samym soba "zostac czy się pozbyć..."
Z góry dzięki za szybką rzeczowa odpowiedz
Wyświetlaj:
dws polska / 83.12.71.* / 2011-01-26 09:55
raport dws polska

http://bestfunds.pl/dokumenty/pdf/comments/Informacja%20produktowa%203.01.2011.pdf
opiekuninwestora_pl / 2011-01-20 16:05 / -
Proponuję w momencie rozpoczęcia inwestycji zadeklarować jaką stratę akceptujemy - a podczas wzrostów korzystać z reguły Kroczącego Stop Loss. Wtedy nie ma problemów z podejmowaniem decyzji - po prostu inwestowanie jest zaplanowane. I reagujemy zgodnie z planem.

Przykład takiej inwestycji z kwietnia tego roku:

http://blog.opiekuninwestora.pl/index.php/kroczacy-stop-loss-w-praktyce/

Wartość wtedy: 38.641 zł. Dziś rano: 43.286. Próg 6% wystarczył aby ani razu nas nie "wyrzuciło" z tej inwestycji.

Więcej o Kroczącym Stop Loss np. tutaj: opiekuninwestora.pl/instrukcja/06_kroczacy_stop_loss.pdf
chris-d / 2011-01-20 20:16
Kurcze niewiem czy dobrze mysle ?
"Opiekując" sie np moim kapitałem zakłada Pan określone spadki na danych jednostkach,gdy spadek przekroczy dany pułap jednostki sa sprzedawane,ale jeśli np po spadku poniżej pułapu nastąpi wybicie i dynamiczny zwrost a ja jestem z zaopiekowanym się przez Pana kapitałem w skarpecie i patrze ile mogłbym odrobić z tej straty ?
Chyba ta teoria mnie niezabardzo przekonuje.
Nauka analizy techniczej jest ważniejsza a i szczęście troche pomoże.
Tak naprawde jest to zwykly SYGNALIZATOR ruchów na funduszu i NIC więcej.
Nie doradził przeciez nic więcej a naprzykład HSBC GIF Thai Equity E wzrósł o ponad 32%
więc dla mnie ta propozycja jest bezwartoścowa!
Liczyłem na inna mądrą i fachową odpowiedz
a nie kryptoreklame :))
opiekuninwestora_pl / 2011-01-21 16:00 / -
Niezupełnie - w portalu każdy sam opiekuje się swoim kapitałem korzystając z szeregu różnych (mniej lub bardziej rozbudowanych) funkcji.

W przypadku stosowania analizy technicznej pełen system powiadomień może być jedynie dodatkowym wsparciem (na wypadek gdyby analiza jednak się nie spełniła). Śledząc i codziennie analizując rynki fakt - nasze rozwiązanie będzie miało mniejsze zastosowanie.

1. Natomiast jest to jedną z opcji odpowiedzi na pytanie - co robić gdy strategia, którą stosujemy mówi aby wykonać jakieś działanie a nie jesteśmy przekonani. Po prostu jest to jedna z opcji świadomego działania.

2. Propozycja, którą opisałem dotyczy Kroczącego Stop Loss - czyli podnoszonego progu alarmowego. Oczywiście nie jest zasadne czekać aż fundusze spadną do poziomu (zwykły stop loss) niższego niż poziom naszej inwestycji.

3. .. jeżeli po spadku nastąpi wybicie i wzrost - cóż. Jeżeli umiemy przewidywać ruchy funduszu to ten problem nie istnieje. Nie należy się wycofywać. Wysłany alarm to tylko informacja. Jeżeli mamy przekonanie, że fundusz będzie zarabiał nie ma potrzeby się z niego wycofać. Jeżeli przekonania nie mamy - patrz punkt 1. Jeżeli nie chcemy przewidywać przyszłości zawsze możemy włączyć się do trwających wzrostów. To prawda - zarobimy mniej niż łapiąc dołki i górki.

Historycznie można doszukać się większych zysków. Do określania momentu wejścia na dany rynek można stosować wiele zasad:
- analizę techniczną funduszu/ indeksów danej giełdy
- wyciąganie wniosków z prognoz analityków
- sytuacji makroekonomicznej.

Przy czym to są rozwiązania dla osób, które się inwestowaniem pasjonują. I zyski, które uzyskuje się poświęcając wiele czasu na inwestowanie z pewnością będą wyższe niż zasady oparte o proste reagowanie na to co się już wydarzyło. Ale to już pewien kompromis między zyskami a czasem poświęcanym na inwestowanie.

Zasad prostych technik (można je stosować ręcznie, bez konieczności korzystania z portalu) jest znacznie więcej, na przykład
opiekuninwestora.pl/instrukcja/11_monitor_rynku.pdf

Większość uczestników rynku funduszy świadomie traci pieniądze stosując zasady uśredniania w funduszach akcyjnych i długoterminowego inwestowania kup i trzymaj. Nie chcą uczyć się analizy technicznej - a prosta matematyka wykazuje, że w takim przypadku należy chronić to co udało się zarobić bez prób łapania dołków i górek.
Pietrodolar / 2011-01-17 13:10 / Bywalec forum
Siedzę w DWS Turcja od ponad roku i jak narazie zostaję. Obecną sytuację celnie przewidział Zeus, który jakiś czas temu wskazał na lukę bessy z 12.11 jako poziom, z którym ISE będzie miał problem, no i ma...
yorkie / 2011-01-25 14:44
w takim razie pytanko ile jeszcze spadnie ten fundusz, bo mnie już ponad 10%, jak myślicie będą wzrosty czy lepiej Turcje odpuścic??
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-25 14:53
Trzymaj ise100 jest teraz na najniższych poziomach, powinno teraz troszkę sie odbijać, ale jak bardzo to zależy od newsów makro.
JC DENTON / 109.173.211.* / 2011-05-02 09:28
ZABILI DZIŚ BIN LADENA-I ISE100 ODRAZU IDZIE W GÓRĘ.JEŚLI SIĘ NIE MYLE TO DZIŚ CHYBA JEST NA HISTORYCZNYM SZCZYCIE.TAK PRZY OKAZJI TO SIEDZE W DWS TURCJA-I WYJDĘ Z NIEGO ZA 30 LAT CONAJMNIEJ.pozdro dla wszystkich co siedzą w DWS Turcja i DWS Indie i Chiny
gryfon / 81.18.212.* / 2011-01-17 13:39
aa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy