17 I - 21 I

max1224 / 2011-01-16 21:46
no to na przełamanie otworzę po raz trzeci
wykorzystuję tymczasem korektę do zakupów
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-01-23 16:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musimy pamiętać o tym,że zarówno gold,jak i spółki XAU wypadły dołem z chmurki ichimoku...deszczyk pada zacinając czarnymi świecami...więc teraz czas jedynie na ruch powrotny. Nawet z wbiciem się i zaliczeniem górnej krawędzi chmurki. Już czas,bo gdzieś w takiej odległości,lub tylko nieco niżej to uderzenie z dołu w chmurkę powinno się zacząć. Jednak jest to wszystko jeszcze zbyt blisko chmurki....jeszcze za mała była pokuta i nie czas jeszcze do nieba.-)) Dlatego myślę tylko o korekcie. Ale jeśli złożyłoby się to z korektą na ED,korektą wzrostowej na USD/PLN...tutaj wybitnie można myśleć tylko o korekcie spadków....to może być ciekawie.
matu / 15.203.233.* / 2011-01-21 11:07
Panowie,to moze pytanie dot GOLD, Max dokupiłeś przy tym spadku czy jeszcze czekasz na zjazd do 1330? Jak to widziecie na najbliższy tydzień?
max1224 / 2011-01-21 11:28 / Tysiącznik na forum
zlecenie już poszło wycena wg dzisiejszego zamknięcia i druga część wg poniedziałkowego (większa) a dalej to już tylko czekanie złoto ma zwykle kiepski początek roku
Zeus52 / 2011-01-23 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i max! Czy to 1330,czy 1320,czy jak ja pisałem:zakres(być może zakres dolnego cienia) 1313-20...to nie ma znaczenia. Może większość widzieć właśnie ten zakres 1313-20 ale mogą starać się załapać,uprzedzić ruch i wypadnie wyżej?
Zeus52 / 2011-01-22 16:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotruś wrócił i...wyobraź sobie...on ma ten sam poziom na gold,o którym pisałem...podstawa klina 1320$/ozt. A patrząc,do czego szykują się spółki,jaki skup mial ostatnio miejsce,zwłaszcza ten kosmiczny wolumen przy piątkowych szpulkach,z dolnymi cieniami,praktycznie na większości spółek...to inwestorzy muszą widzieć to samo,co my na gold...to musi być reakcja właśnie na to,na ten poziom i próba zdyskontowania na spółkach tego,co na gold dopiero nastąpi...No,chyba że wszyscy na spółkach gold się mylą i skupują je niepotrzebnie. Ale na to nic nie poradzimy. Czymś musimy się kierować.
max1224 / 2011-01-22 23:10 / Tysiącznik na forum
noomi wychodziło 1330 tak ok. czyli też coś koło tego cieszy że taki fachman jak PK ma podobne zdanie a gorzej jak obaj się mylimy he he he
Zeus52 / 2011-01-23 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może nie zdanie...z wielu możliwości ma silnie zaznaczone te wsparcie...i pewne,dające się wyczuć zdziwienie...że złoto jeszcze spada,choć już nie powinno.
Zeus52 / 2011-01-23 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż. Na pocieszenie pozostanie świadomość,że mylą się wszyscy ci,którzy na NYSE właśnie w piątek(na niektórych w czwartek) odbierali masowo akcje spółek złota...to coś takiego,jak kiedyś Ci pisałem o Staśku...że chodził taki,z brodą i dzwonkiem po NXSE i krzyczał:papiery,makulaturę(teraz akcje gold)skupuję,na wagę,jak leci...i tylko Tirami kasę dowozili. To znaczy...że oni widzą to samo i ,co my. Jeśli się mylimy,to oni też. Słabe pocieszenie,jeśli nie wypali,co? Ale cóż...
salamander / 2011-01-23 10:30
ostatnio nic chyba nie idzie po myśli. miała być korekta miał dolar iśc góre i teraz mówicie o złocie. A jeśli ono też nie wypali to co może w koncu iść w góre? Ise ma szanse iść w góre jest przy dolnym ograniczeniu kanału i próuje sie pozbierać ?
Zeus52 / 2011-01-23 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko....kiedy ja mówiłem,że miała być korekta i dolar miał iść w górę....jakoś nie pamiętam tego. Była chwila,jedyna okazja w poniedziałek,pod nieobecność Janków...ewentualna i jedyna okazja do realizacja zysków przez niedźwiedzie na USD/PLN,przed samą decyzją RPP...do zapoczątkowania jakiejś niewielkiej i bardzo krótkiej,wzrostowej korekty na USD/PLN...i nawet z tego dolar nie skorzystał...niewykorzystane okazje się mszczą.Także privy pisał o celu Goldmana Sachsa na EUR/USD...bardzo wysoko. A to oznacza USD/PLN baaardzo nisko. Więc nie wiem o co chodzi? Ktoś może pisał o korekcie...ja tylko o chwilowym zrzucie na GPW...gold? Tak. Privy. Ale ja też już dawno zredukowałem ML5(miałem 100%) raz,a w początku stycznia jeszcze bardziej...czy siedzenie w akcyjnych oznacza,że myślałem o korekcie i wzroście dolara? Nie. Na pewno nie. Wręcz odwrotnie. Ciągle piszę,że dolar jest beee! Bardzo niepożądany. Pisałem w grudniu,od początku grudnia o wielkiej korekcie wzrostowej na EUR/USD(a to oznacza nic innego,jak zwałę na USD/PLN),korekcie nawet do górnego ograniczenia listopadowego zygzaka na ED i to samo w styczniu. Ewentualnie mogły być momenty typu:"kusi ten dolar"...ale zawsze ostatecznie,po przemyśleniu było,że jednak nie. Nie czas na dolara! Może ktoś pisał coś innego...nie wiem. Nie wypaliła Bovespa...trudno było przewidzieć,że przy takim wyskoku ED surowce tak źle się zachowają...to nie jest typowe,to wręcz niezwykle rzadki przypadek. Do tego podjazd na Bovespie także okazał się podjazdem pod podwyżkę stóp w Brazyli w środę...o tym nie wiedziałem. Nie wiedziałem też,że Petroleo Brasileiro zadłużył się w środę na tyle miliardów dolarów,na aukcji obligacji korporacyjnych...niebawem spółka będzie dysponowała gotówką 30 mld$,na swoje plany,ale dług wyniesie 40 miliardów dolarów....pewne rzeczy czasem umktną... A co do gold i spółek,to myślę jedynie o wzrostowej korekcie!!! Prawdopodobnie zgra się to z korektą spadkową na indeksach Jankeskich...ruchu S&P500 w dół,do okolic 1170p.(których być może nawet nie osiągnie),z dalszym pobytem Wig20 w dotychczasowym boczniaku,z ruchem USD/PLN....do 3,04 To max możliwości dla tej pary. W najlepszym razie chwilowy wyskok do 3,139. ED w tym czasie zrobi ruch powrotny do lini szyi wybitego,szerokiego"W"...i to wszystko! Cała korekta,która się zbliża. Dodam,że za wybuch III Wojny Światowej nie odpowiadam....jeśli nastąpi,to moja prognoza dotycząca wielkości korekty się zmieni.
max1224 / 2011-01-23 12:03 / Tysiącznik na forum
nobody's perfect
a jeśli nie wypali będziem szukać innych rozwiązań "nie ma tak by było nijak"
Zeus52 / 2011-01-22 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
W końcu Janki nie będą ciągle wiać z bezpiecznych aktywów w akcje. Rentowność 10Y dziś się nieco skorekciła,bo FED zakupił dziś partię obligacji...ogólnie jednak,to rentowność10Y jest w silnym trendzie wzrostowym,nadal w prowzrostowej fladze...a to benchmark rynkowych stóp procentowych....gdzie więc Janki mają ten próg bólu? Przecież to robi się groźne dla ich gospodarki... Kurna...ale jaja. Tak w ogólności jaja. Wszystko niby przewidziane,od dawna. Jeszcze w grudniu i to wcześnie: Eurodolar...atak na górny poziom listopadowego zygzaka,USD/PLN...że nie warto w to wchodzić,nawet po Nowym Roku...kurna! Prawie wszystko przewidziane. Ale kto miał przewidzieć,że przy tak silnych wzrostach ED,surowce,spółki surowcowe,zaczną się walić,zamiast rosnąć... Do tego,co mnie pokusiło z Bovespą. No tak...to wiem. Nieźle wyglądała po RGR,a następnie próbie zanegowania jej w grudniu. Ale ten marsz w górę,w grudniu i styczniu,okazał się tylko szerokim ruchem powrotnym,do przebitej wcześniej linii szyi RGR. Teraz jej zanegowanie,wyjście ponad prawe ramię było niewypałem...no i mamy skutki. Można też na to spojrzeć,jak na korektę A,B,C,gdzie A już było,obecnie skończyło się wzrostowe B,a zaczęło C,dalszy ciąg korekty. Kurna,dawno tak nie miałem,żeby tak wpaść z deszczu pod rynnę...na dodatek już prawie,prawie,miałem dostęp do netu...i znów lipa. Kurna,żebym wiedział,że znów nie odpali...
max1224 / 2011-01-22 13:36 / Tysiącznik na forum
no wiesz cóż za zmiana skąd tyle negatywu???
Zeus52 / 2011-01-22 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piszę o Bovespie. Tylko o Bovespie. No i surowcach...ale to też tego dotyczy. Zaczęła się korekcić,uprzedzając Janków...Co do gold...jednak miałem nosa,że poczekałem. Ale później miało iść zlecenie odkupienia ML5...i to na fulla,100%...tylko awaria mi przeszkodziła. Miałbym właśnie zakup w piątek,albo raczej w poniedziałek...bo w środę nie byłem jeszcze zdecydowany,co robić. Za to od czwartku już tak...coraz silniej. Podjechał bym do kogoś i dał zlecenie...gdyby kumpel mnie do ostatnich chwil nie zwodził...już,już będzie...przyjedzie za chwilę kolega z laptopem i płytką,zgra się Windowsa i....kurna,zaraz przestanę być chyba dyplomatyczny i zachowywać twarz pokerzysty...ma ostateczny czas przez weekend...później sam to załatwię...być może razem z nim. Nigdy nie dawaj komuś do łap swojejo kompa! Także fajki,żony... Taka nauczka.
max1224 / 2011-01-22 14:18 / Tysiącznik na forum
no tak teraz wszystko jasne, nic to walczyć trzeba nadal
Zeus52 / 2011-01-22 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzisz więc,co jest...dlatego też odzywam się sporadycznie i czasem nieskładnie...nie cierpię,jeśli nawet długopis leży nie na swoim miejscu...a co dopiero ludzi naginających,prawo Murphiego pod siebie....
myfa / 2011-01-21 19:43 / Bywalec forum
dużą częścią kapitału wszedłeś w gold ?
max1224 / 2011-01-21 22:20 / Tysiącznik na forum
odpowiem tak wielkość wpłaty to coś między 8 a 9% wszystkich aktywów zaś w stosunku tylko do posiadanego ml5 będzie ok 30%
Zeus52 / 2011-01-21 01:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to sorki. Nie odzywam się,bo mam kłopot. Najpierw były małe kłopociki. Kumpel pogmerał...i diabli wzięli sterowniki.Więc kumpel znowu pogmerał...i Windows siadł kompletnie... I co ja mam powiedzieć? O naturo złośliwa! A może kumpel dostanie ksywkę:"Mąż Opatrzności",albo "Anioł Stróż"...chroniący mnie,żebym głupot nie narobił. Może. Ale to się zobaczy później. Na razie został "Łachem Dni Ostatnich"...nie wiem jeszcze czyich dni...moich,czy jego? Może przesadziłem... Ale sami "wicie,rozumicie"...cóż można gorszego uczynić bliźniemu. Pobić? Okraść? Nie! "Naprawić"mu komputer...Cóż? Wybaczam mu...o żesz ty...dobra,już się ugryzłem w język. A piszę nadal z telefonu. Choć to zostało.
privy / 2011-01-19 18:52 / Tysiącznik na forum
Przez przesunięcie w czasie wykresu świecowego na wykresie week oRGR dla usd/pln wciąż aktualna. Dzisiejsze intra powinno być dnem dla obecnego tygodnia i niżej już tego nie widzę, no może jeszcze średnia 200 week na 2,80. Zatem albo to już koniec spadków na tej parze, albo wracamy do trendu spadkowego na nieco dłużej. Na miedzi mam sygnał szczytu i wstępny sygnał sprzedaży. Brakuje tylko wypełnienia poziomu GS dla edka.
maxsio / 2011-01-20 21:39 / portfel
A propo EDka. Jak sądzicie osiągniemy poziom GS już ciągiem, bo dzisiaj 2 dzień walczymy z 1,35 i ponownie jesteśmy pod kreską. Pytanie wynika z faktu, iż jak tak patrzę na wykres dzienny wydaje mi się, że mamy szansę wyrysować prawe ramię oRGR na EDku, jeśli przebijemy 1,34 z góry. A to w przypadku takiej formacji mogłoby nawet dać wyższy poziom niż zakładał GS. A idealnie by było jakby korelacja EDa i złota była ujemna :).
Co myślicie o takich wizjach - wizje marzyciela czy jednak są szanse spore?
Zeus52 / 2011-01-20 01:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś przeoczyłem. Apple miał wyniki wczoraj i to niezłe.
max1224 / 2011-01-20 23:43 / Tysiącznik na forum
cieniem luka domknięta na zamknięciu obronina jak to Zeusie z tym parapetem było???
max1224 / 2011-01-20 23:44 / Tysiącznik na forum
bo ja też mam dziś luki
Zeus52 / 2011-01-21 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było tak,że teraz taka moda od dluższego czasu panuje...wyskakiwania,odpału z pod parapetu. Jak już wszyscy wystraszeni,poustawiają się na krótko. Ale my nie mamy domkniętego okna hossy. Miśkom nie wyszło. Będzie boczniak na wyższym pułapie,ponad oknem hossy...tak sądzę. KGHM też na wielkim wolumenie opadł na wsparcie...dużo było kupujących i wybronili.
Zeus52 / 2011-01-20 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,ale Goldman nawywijał...zrobił w miarę planowany wynik,a wszyscy liczyli na dużo więcej. Już przed sesją leciał 3%. Ciekawe,jak Apple wypadł? Po sesji zdaje się miały być wyniki. Ale Jobs się rozchorował...i wszyscy myślą,że to jakaś"choroba polityczna". Tymczasem Apple to 1/5 kapitalizacji całego indeksu Nasdaq...tooo,jak u nas KGHM.
max1224 / 2011-01-19 19:22 / Tysiącznik na forum
na naszym wigu20 zgodnie z planem mieliśmy dziś test który sprowadził nas pod wybity szczyt i rzec można oparł się dolnym cieniem na dwóch trzecich wczorajszego korpusu samo zamkniecie wypadło ciut powyżej (naruszenie) i jutro można spodziewać się decydującej walki najpierw o trwałe zanegowanie wtorkowej świecy a następnie i domknięcie luki jeśli naruszona dziś druga linia puści i domkniemy lukę trzeba będzie chyba wypróbować nowy fund
tim999 / 2011-01-20 12:57
o jakim nowym fundzie piszesz max1224?
Pietrodolar / 2011-01-20 13:09 / Bywalec forum
sorry, że sie wcinam, pewnie Quercus short, spadki na WIG20 ..., dzięki za odpowiedż o ISE 100
chris-d / 2011-01-20 16:28
jeśli można to jaka byla ta podpowiedz
bo też jestem żywotnie zainteresowany :))
Pietrodolar / 2011-01-20 17:02 / Bywalec forum
Na podstawie tego co tim999 (zniesienie fibo) i max1224 (budowa prawego ramienia ORGR) wywnioskowali + moje obserwacje myślę, że jest szansa na to, że ISE100 odbije się od dolnej bandy szerokiego kanału wzrostowego (dolna banda pociągnieta od dołka w maju do dołka w grudniu), daje to poziom wg mnie jakieś 64800...
matu / 15.195.185.* / 2011-01-21 08:33
ja juz na tym indeksie zaliczyłem wtopę ponad 8% i to juz dla mnie jest próg bólu. Dalej trzymacie?
matu / 15.195.185.* / 2011-01-21 08:16
dla mnie tą dolna bande to juz wczoraj przebiliśmy (prowadzona od dółka sierpniowego), coraz czarniej to widzę
Pietrodolar / 2011-01-21 09:05 / Bywalec forum
hmm, ja tą bandę widzę inaczej, pociągnij linie od grudniowego dołka w 2009 przez dołki 2010 w lutym\marcu, maju, czerwcu (sierpniowy nie doszedł do bandy) i w grudniu, testowałem tą linie w grudniu (-10%) i na tej podstawie wysnułem teorię ... w poniedziałek sie okaże ....
privy / 2011-01-21 09:00 / Tysiącznik na forum
ISE robił flagę, ale ta się załamała w konsekwencji indeks poszedł do głównej linii trendu, na której znalazł się wczoraj. Zatem jeśli ma się wybronić to od dziś nie może być na ISE spadków, a wręcz przeciwnie.
Pietrodolar / 2011-01-21 09:08 / Bywalec forum
całkwicie się się z tym zgadzam... gdyby ogólna sytuacja była lepsza to po fladze poszedł by na północ a tak mamy rzut na bandę
privy / 2011-01-21 10:57 / Tysiącznik na forum
64300 to chyba tu dokładniej jest ta banda.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-21 11:33
Mi też wychodzi w okolicach 64000, więc chyba warto poczekać co się wydaży dalej, chyba czas na podróż w górę
romuald_z / 2011-01-21 12:53 / Bywalec forum
Witam. Do bandy o której piszecie jest rzeczywiście niedaleko, tylko jeśli spojrzeć na wykres z chmurą ichimoku, to właśnie wczoraj ostatecznie ise całą świecą wyszło z niej dołem. Teraz powrót up jest broniony przez całą grubą w tym miejscu czerwoną chmurę. Sądzę, że ise może zejść do sma 200 to jest ok 62k.
Pietrodolar / 2011-01-21 14:08 / Bywalec forum
wycena HSBC Turkey już zeszła w te rejony, wczoraj -3,9% ...uff
Pietrodolar / 2011-01-21 14:44 / Bywalec forum
jak narazie poszło mocne odbicie z poziomu 64472, zobaczymy co dalej ...
Pietrodolar / 2011-01-21 20:04 / Bywalec forum
niestety kurs liry do euro ostanio ciągnie w dół wyceny funduszy tureckich, trudno prognozować co będzie z lirą w perspektywie miesiąca, może któś ma lepsze rozeznanie ?
Pietrodolar / 2011-01-20 16:41 / Bywalec forum
chodzi ci o ISE100 ?
max1224 / 2011-01-20 16:20 / Tysiącznik na forum
potwierdzam i nie ma sprawy
max1224 / 2011-01-20 13:09 / Tysiącznik na forum
zobacz wątek nowe fundy w skandii już są;-))
Zeus52 / 2011-01-20 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Zerknij na wykres złota. Deja vu? Czyżby powtórka,tym razem grudnia?
Zeus52 / 2011-01-20 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze raz pokazuje się,jak zdradliwe bywają maribuzu. Ale ta miała podbudowę,więc reakcja chyba nieco emocjonalna i przesadzona. Owszem,Janki zrobiły"gwiazdę wieczorną"....ale poczekajmy. Trochę ten komunikat po decyzji RPP na temat następnych podwyżek stóp był mało stanowczy...nie wiem,czy to przyciągnie kapitał z zewnątrz. Przynajmniej tak od razu...choć jednak mówi się o początku całej serii podwyżek w tym roku i powinni to jednak brać pod uwagę. Zwłaszcza przy korektach...żeby później ktoś nie spóźnił się na pociąg,powinni uprzedzać wejścia na GPW. Dlatego nie widzę zbyt głębokich korekt na naszych indeksach.
max1224 / 2011-01-19 19:30 / Tysiącznik na forum
http://www.bankfotek.pl/view/869159
a tu jest rysunek dla zainteresowanych
max1224 / 2011-01-18 12:37 / Tysiącznik na forum
no to tak może się podpalam ale w mbanku powrót do akcji jedyna zmiana to teraz z przewagą NE ok 62% uniakcje ok 31% no i gold ok 7%
piterus / 87.205.255.* / 2011-01-19 20:14
Maxi możesz rozszyfrować mi wpis NE?! Z góry dzięki
max1224 / 2011-01-19 20:41 / Tysiącznik na forum
uniakcje nowej europy
piterus / 87.205.255.* / 2011-01-19 21:50
Dzięki, a 31% w czym??
max1224 / 2011-01-19 22:00 / Tysiącznik na forum
unikorona akcje
piterus / 87.205.255.* / 2011-01-19 22:02
hehe kolejna szybka odpowiedź wielkie dzięki, masz moze AT dla ise100 bo mi wychodzi że w dłużej perspektywie Turasy mają być wzrostowe??
max1224 / 2011-01-19 22:04 / Tysiącznik na forum
szczerze
nie śledziłem ale było tym kilka dni temu jak nie w tym to poprzednim tygodniu więc raczej aktualne
max1224 / 2011-01-19 22:09 / Tysiącznik na forum
takie jest pierwsze skojarzenie, ale to bardzo lekkie i powierzchowne
http://www.bankfotek.pl/view/869499
piterus / 87.205.255.* / 2011-01-19 22:08
a co myślisz o ING Ameryka Łacińska mbanku?
max1224 / 2011-01-19 22:13 / Tysiącznik na forum
jeśli chodzi o mbank to wybierałem parasole dws i unikorona pierwszy dość szeroka oferta fundów drugi szybkość transferowa i unidolar ale mam w skandii ml7 czyli bgf latin american found taki zagraniczny odpowiednik i akurat siedzę wnim 27% spisuje się przyzwoicie mimo dolara zresztą brazylia ma niezłe perspektywy
max1224 / 2011-01-18 12:38 / Tysiącznik na forum
a i na skandię też dorzuciłem oprócz tego co w niedzielę jeszcze raz tyle łącznie zwiększenie kapitału ok 10%
Zeus52 / 2011-01-18 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie mam czego wrzucić...bo wszystko gdzieś,w jakichś akcyjnych,zajęte...ale i beze mnie mają,jak widać,sporo kasy na zakupy.
max1224 / 2011-01-18 15:12 / Tysiącznik na forum
ostatnimi czasy jak coś mam to cierpliwie czeka na przecenę choć szczerze to myślałem że jeszcze ze dwa dni poleci ale cóż
maxsio / 2011-01-18 22:56 / portfel
Ja też tak na prawdę czekałem na korektę, ale teraz już zaczynam wątpić czy się doczekam i przypadkiem nie zostanę na peronie myśląc czemu nie wsiadłem do tego pociągu :) (a dzisiaj MACD dzienny wygenerował na WIG/WIG20 sygnał kupna, choć obroty jakieś wybitne na WIG20 nie były dzisiaj).
Jednak z drugiej strony znów mam wrażenie, że gdzieś takie pompowanie musi się skończyć. Pytanie tylko jaki kamyczek spowoduje lawinę i kiedy.
max1224 / 2011-01-18 23:09 / Tysiącznik na forum
mamy na wig20 lukę mamy piękną świecę marubozu i do tego wybity opór na zamnięciu jutro może lekka cofka (test, potwierdzenie)...
Zeus52 / 2011-01-18 15:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,od dłuższego czasu piszę znajomym na priva...taka kontra-Steve Wonder...że nie było jeszcze dystrybucji. To,co S.W.uważał za dystrybucję było czymś wręcz przeciwnym. Stąd te podkupywanie spółek,zdołowanych w trakcie sesji,na fixingach. 200 spadających,a po fixingu...remis! I tak przez długi czas. Albo,jak Tobie pisałem,jeśli pamiętasz ten wykres KGHM pewnego dnia,intra z wolumenem...ktoś go podkupywał podczas korekty i to wyraźnie. A te trzy czarne korpusy na Wig20!? Nikt z zewnątrz nie brał w tym udziału...to nasi"sami sobie zgotowali ten los". Jedyny udział grubasów w tym czasie,polegał właśnie na podkupowaniu dużymi pakietami,głównie na fixingach,tego czego pozbywała się ulica. Przecież gruby nie robi dystrybucji z przemożnej chęci straty,na spadkach...jak chciał tego nasz"Steve W.". Potrzebny jest końcowy odpał. Ale na wszelki wypadek wolałem nie wchodzić na GPW. Bovespa...też podobny rynek,a za to w dolarach. Choć dolar,jako poduszka,nie sprawdził się ostatnio,to jednak przy jakimś większym zwrocie w końcu zadziała. Może po środzie. Wczoraj miał szansę,po jakby nie było,oczekiwamym cofnięciu ED...ale nie bardzo mu to wyszło.
G77 / 2011-01-17 10:03
Czyżby rząd zauważył ,że to my w 100% ponosimy ryzyko inwestują swoje ciężko zarobione pieniązki ,ponosząc opłaty zarządzania itp, i nie zabierze nam podatku belki ? jeśli dobrze rozumię artykuł będzie można też odliczyć ulgę dzięki temu ,że odkładamy np w skandii? http://podatki.onet.pl/jak-zwiekszyc-emeryture,19923,4111726,1,prasa-detal
max1224 / 2011-01-17 10:40 / Tysiącznik na forum
będzie jakieś 3 lata temu podpisywałem inicjatywę obywatelską w tej sprawie nawet chyba doszło do pierwszego czytania ale trafiło na bocznicę teraz skoro sami do tego wracają jest nadzieja zawsze to coś
G77 / 2011-01-17 10:51
Nadzieja chociaż ona nam została ;) Tylko czemu po głowie chodzi myśl ,że i wymyślą inny podatek by nam zabrać bo nie wierze ,że nie odczują braku podatku belki od tych emerytalnych oszczędności jeśli oczywiście wejdzie w życie ta ustawa ;)pozdr
max1224 / 2011-01-17 11:00 / Tysiącznik na forum
zawsze tak jest jedną ręką dają drugą zarabiają
G77 / 2011-01-17 09:33
Ma może ktoś konto w Alior bank? znalazłem tam w ofercie fundów Blackrock gold od 4 stycznia w Alior można nabyć jednostki fundów baz opłaty manipulacyjnej czy wie ktoś czy tyczy się to wszystkich fundów? Jak to Max okreslił posiadacze Alior bank mogliby wykorzystać okazje bo z tego co widze to chyba to jest ten sam fund co w skandii ML5 minus to to ,że pierwsze zlecenie min 5000 usd lub wartość w PLN i ,że zlecenie to musze otworzyć w placówce co w moim przypadku jest obecnie niemożliwe . Następne zlecenia po 1000 usd lub równowartość.pozdr
maxsio / 2011-01-17 22:08 / portfel
Faktycznie są to te same fundy. Promocja bodajże do 14.02. Odkupienie i konwersja bezpłatna już (przynajmniej TOiP wskazuje jedynie na potrącenie przy nabyciu jednostek). Zastanawiam się jedynie jak w przyszłości właśnie z dopłatami wygląda kwestia. A 5k$ w Skandii też jest, ale mogę się mylić.

Max teraz to nawet w zęby nie dają za darmo ;).
max1224 / 2011-01-17 22:56 / Tysiącznik na forum
sprostuję mam skandię i już od 200PLN można w każdy dowolny fund ładować na konto podstawowe zaś na dodatkowe od 1000PLN, a co do za darmo prawda choć są tacy co próbują ją zaklinać pozdr
G77 / 2011-01-17 22:27
Mi odpisali ,że następne wpłaty po 1000 usd min a jeśli wypłaciłbym całe środki to znów muszę wpłacić te 5k$.pozdr
jacfry / 2011-01-17 15:09
A jak jest potem z opłatami za konwersję i odkupienie? Ktoś się orientuje?
max1224 / 2011-01-17 15:50 / Tysiącznik na forum
jak wszędzie w standardzie może ciut lepiej coby pozyskać klienta ale zapewniam za darmo nigdzie nic nie dostaniesz nawet w mbanku
koksiarz / 83.12.71.* / 2011-01-17 09:02
tymczasowa? jesteśmy pod kreską ja czekam :)
max1224 / 2011-01-17 09:13 / Tysiącznik na forum
nie tymczasowa ale tymczasem wg mnie warto wykorzystywać takie promocje... może dlatego jestem dość wysoko nad kreską
koksiarz / 83.12.71.* / 2011-01-17 09:27
ja sobie spokojnie poczekam na to kiedy znów będziemy powyżej kresek... póki co mam tylko rosję
max1224 / 2011-01-17 09:29 / Tysiącznik na forum
następny zastrzyk czeka w pogotowiu jak spadnie dokupię a jak urośnie to kupię coś innego ;-))
fasolens / 2011-01-17 14:20
max, co kupujesz i czego się pozbywasz? jeśli w ogóle czegoś się pozbywasz...ostatnio znów zapuściłem się z czytaniem forum i schodzę coraz niżej...ale na grubo nad kreską jestem :) tego jestem szczęśliwy.
max1224 / 2011-01-17 20:54 / Tysiącznik na forum
ładuję kasę czekając na korektę trochę się tego odłożyło dlatego pójdzie w dwóch transzach dziś poszła połowa wszystko w ml5 reszta pod koniec stycznia jak bedzie dalej nisko to oczywiście w złoto jak odbije wcześniej to czegoś poszukam może skan2???
u2mart / 2011-01-17 23:56 / Tysiącznik na forum
Ja się raczej przyczaję zamiast na mój surowcowy a tam złotko też ma niebagatelny udział, ale to jeszcze nie na dziś.
reking_gieldowy / 217.172.255.* / 2011-01-16 22:18
a co dokupujesz max ? ML5 ?
max1224 / 2011-01-16 23:38 / Tysiącznik na forum
dokładnie tyle że nie transfer a wpłata dodatkowa
Zeus52 / 2011-01-17 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak Steve Jobs dostał zwolnienie lekarskie,to Apple od razu spada o 5%,atmosfera siada,ED się osuwa....to chyba najdroższe L-4 (!?). Steve drogo choruje. Za to u nas"KGHM urósł o 0,5 procenta....spółki chemiczne zawstydziły KGHM" :))
max1224 / 2011-01-18 09:27 / Tysiącznik na forum
czy to przypadkiem nie jest tak jak Piotruś powiedział wrócę z urlopu i po korekcie? a chyba zdaje się pakować walizki
romuald_z / 2011-01-18 10:34 / Bywalec forum
Wygląda, że masz rację, byle janki nie zaskoczyli jakąś niespodzianką. Dziś po tygodniowym odpoczynku w dolarze wróciłem do akcyjnych. (srebro, cukier, RTS)
romuald_z / 2011-01-18 10:56 / Bywalec forum
ten "odpoczynek" nie był najszczęśliwszy. O ile wyjście ze srebra (na pocz. stycznia) z ISE i WIGu w ub wtorek miało sens to lepiej bym zrobił zostawiając kasę w pieniężnych lub gotówce
max1224 / 2011-01-17 16:08 / Tysiącznik na forum
jak turbodymomen???;-)))
Zeus52 / 2011-01-17 16:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie...co ja mogę na to,że najgłupsze reklamy zapadają w pamięć...z resztą,to chyba ich cel.
max1224 / 2011-01-17 16:44 / Tysiącznik na forum
bo głupota ma jedną zaletę strasznie się klei jak przylgnie to amen jak epidemia potrafi zarażać
Edimax / 89.231.193.* / 2011-01-17 20:25
Witam,

Czy ktoś z was ostatnio analizował ISE 100?? Jak tak to proszę o komentarze.

Pozdrawiam Edimax.
tim999 / 2011-01-17 21:01
Ogólnie dalej ruch boczny. Na moim wykresie kontraktów na ISE100 widze, że znowu będziemy testować te 61,8% zniesienia fibo, ewentualnie lokalny dolek troche poniżej.
Pietrodolar / 2011-01-17 21:14 / Bywalec forum
A te 61,8% zniesienia to punktowo jaki poziom ?
Pietrodolar / 2011-01-17 21:39 / Bywalec forum
65700 ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy