Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wynajem mieszkań będzie coraz bardziej opłacalny?

Wynajem mieszkań będzie coraz bardziej opłacalny?

Wyświetlaj:
Niepoprawny optymista / 77.253.4.* / 2013-05-24 19:33
Też uważam, że na wynajmie można zarobić.
Tylko trzeba mieć predyspozycje do wykonywania tego typu "pracy". Kupiłem prawie rok temu 5 mieszkań + lokal handlowo-usługowy w jednym budynku za 530000, 25km od Gdyni. Inwestycja pod względem finansowym można zaliczyć do udanych, ponieważ rata kredytu i opłaty są mniejsze niż pieniądze, jakie można otrzymać z wynajmu. Na brak lokatorów też nie mogę narzekać. Jednak czekanie na pieniądze od ludzi, rozmawianie na temat spłat, rozwiązywanie problemów typu "sąsiad wczoraj za głośno słuchał muzyki" bardzo mnie denerwują.Wydawało mi się, że znalezienie nabywcy nie będzie trudne, ponieważ ktoś może mieszkać w jednym z mieszkań a pozostałe lokale zapewniają pieniądze na opłaty i ratę kredytu.Jednak szybko przestałem być niepoprawnym optymistą, czekam od dłuższego czasu na kupca, i niestety dalej zajmuje się "prowadzeniem" domu, żeby nie spłacać rat z własnej pensji.Widocznie ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, że wynajem mieszkań to nie tylko odbieranie czynszu i liczenie pieniędzy......
rolnison / 79.186.198.* / 2012-03-27 10:38
Ja kupiłem mieszkanie na Litwie za pośrednictwem Ober-Haus i już wynajmuję je 3 rok. W tym roku podniosłem trochę czynsz ale mimo to znalazłem najemców. Tym sposobem mieszkanie samo się odrabia:)
setu / 78.8.146.* / 2012-03-02 22:52
UWAGA!!! Emmerson i inne podobne podmioty to potencjalni oszuści, więcej na stronach KNF:
http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/Komunikat_w_sprawie_doradcow_finansowych.htm

Okazuje się, że doradcy finansowi, to osoby także jedynie po podstawówce bez wykształcenia finansowego tylko zawodówce, do tego nie liczy się dla nich interes klienta!!!!

Radzę przeczytać komunikat KNF i wyciągną wnioski!!!!!!

Radzę sprawdzić autorów artykułów podobnych, gdyż oszustwo jest wysoce prawdopodobne (mogą je pisać np. piekarze, blacharze etc..).
Paparatzi / 144.15.240.* / 2011-12-25 03:05
Fakt,
7 lat temu placilem 210 euro za 6m2 , W Irlandii.
Dzis place 220euro za pojedynczy pokoj.
Domy/mieszkania potanialy o 40 procent.
Banki dalej sa ich drugimi \wlascicielami/ i nie ma szans na tanie wynajomwanie!!!! Miszkam na obrzezach miasta, gdzie zawsze bylo tanio. Wynajmuje swoje mieszkanie studentom w centrum Opola. I napewno tanio nie mieszkaja. 2000zl z licznikami co miesiac :-)
Prawdekk / 83.5.112.* / 2011-12-24 17:13
WROCŁAW TO MIASTO PRZESIEDLEŃCÓW ZE WSCHODU KTÓRZY DOSTALI MIESZKANIA WE WROCŁAWSKICH KAMIENIACH ... PIERWOTNIE MIESZKALI NA WSCHODZIE W DOMACH POKRYTYCH STRZECHĄ CZY JASKINIACH, A TERAZ PANOSZĄ SIĘ WIELCY "DOLNO-ŚLĄSCY" MIASTOWI W MIEŚCIE KTÓRE W NAJMNIEJSZYM STOPNIU NIE NALEŻY DO NICH;
2x / 95.41.54.* / 2011-12-26 10:08
Z jakiej wioski pochodzisz wieśniaku ?
(@) / 89.79.218.* / 2011-12-28 04:27
Sam nie wie, bo jest ofiarą pękniętego condoma.
Autor Autor / 82.160.200.* / 2011-12-24 15:20
Dużo ludzi w Polsce:

Mieszka na wsiach, albo dojeżdża
Wyjechało za granice,

Wszystkie ZYSKI z wynajmu to w miastach studenckich, jak Wrocław, Łódź.
A Studenci wyjeżdżają bo zostają im mało płatne prace jak call centery, czy praca w barach,m stacjach.

Uciekają na wioskę, bo tam mają gospodarkę, żyją zdrowiej, lepiej bo chłop zapracuje i nie trzeba słuchać durnych szefów.

Można wcicskać ciemnote takimi artykułami ile się chce, ale nie zmieni faktu że w miastach jak Wrocław zarobki są na pozimomie 2000zł, a wynajem mieszkania to 1300zł + opłaty...
k aczordonald / 92.20.51.* / 2011-12-24 16:41
bo nie ma zadnych przeslanek za tym aby mieszkanie we Wroclawiu kosztowalo wiecej jak 3500 za metr.
Normalna pensja czyli 2000 netto we Wroclawiu, jak dodamy oplaty, to wynajem zabierze cale wynagrodzenie.

Wynajem rowniez musi taniec, a przynajmniej przez dobrych kilka lat nie ma prawa rosnac.
Duzo ludzi obecnie chce sie pozbyc mieszkan we Wroclawiu.
Liczyrzepa / 87.248.72.* / 2011-12-24 15:04
Z tego wynika że ludzi ciągle przybywa? Skoro popyt na wynajem ma wzrosnąć, ludzie którzy mieszkania kupili mają gdzie mieszkać, jak byk wynika że ludzi jest coraz więcej.

Mieszkania tanieją - są coraz mniej warte - więc wynajem ma być droższy.

Chyba wspaniali analitycy zapomnieli że wciąż olbrzymia liczba ludzi ma gotówkę albo stać ich na kredyt i jeżeli ceny wynajmu przekroczą próg opłacalności spłacania kredytu / zysku z inwestycji to mieszkania zostaną sprzedane pod inwestycje!

Mam znajomego który ma kilkanaście mieszkań i żyje z wynajmu mieszkań we Wrocku. Nie bierze dużo bo chce mieć pewnych najemców - niestety ludzie ostatnio mu wymawiają, bo im się nie opłaca mieszkać we Wrocku.

Podsumowując - ten tekst to moim zdaniem ohydny sposób naganiania na mieszkania jako inwestycje. Po mojemu tańsze mieszkania to tańszy wynajem, a to że młodzi mają trudniej zaciągnąć kredyt na 50 lat nie zmienia faktu że nie mają też kasy na droższy wynajem. Wyż demograficzny przeminie i będzie to samo co na zachodzie.
burak2 / 84.10.25.* / 2012-02-04 19:05
fajnie to napisałś i..............

Najnowsze wpisy