Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wyróżnić się na tle innych, czyli o nietypowych sposobach na znalezienie pracy

Wyróżnić się na tle innych, czyli o nietypowych sposobach na znalezienie pracy

Wyświetlaj:
patrycja.kre / 2015-04-20 21:53
Droga redakcjo,
zachęcam do zatrudnienia korektora. Dzięki temu artykuły takie, jak powyższy, przestaną wyróżniać się na tle innych, dzięki całej gamie błędów ortograficznych, stylistycznych i ortograficznych. Trochę wstyd, jak na taki portal.
Gosia 1987 / 31.174.144.* / 2011-09-04 00:07
Bardzo prosze o pomoc. Potrzebuje list motywacyjny ale chcialabym aby tresc tego listu byla inna niz wszystskie dziekuje:) Pozdrawiam
Alyss / 83.27.5.* / 2011-09-01 12:22
Kurcze ak tak można postępowac z drugim człowiekiem?? Zastanówcie się!!..Wielcy mi pracodawcy - sami kiedys szukaliscie pracy zanim trafiliście na właściwy stołek,wiec byliscie w identycznej sytuacji w jakiej znajduje się tysiące osob bez pracy..a wy tak po prostu marnujecie nasz czas!! ŻAL!!!
JerzyK12 / 2011-04-08 21:11
Po pierwsze, niekonwencjonalne sposoby zwrócenia na siebie uwagi będą bardziej doceniane przez pracodawców poszukujących pracowników na stanowiska pracy wymagające dużej przedsiębiorczości i pomysłowości. Będą to np. zawody związane z marketingiem, reklamą, handlem, PR czy dziennikarstwem. Po drugie, nawet bardzo oryginalny pomysł zapewne nie wystarczy, jeśli jednocześnie nie będzie wskazywać, że posiadamy najważniejsze dla danego stanowiska kompetencje. Nawet najbardziej oryginalne CV i listy motywacyjne powinny przedstawiać doświadczenie kandydata oraz jego umiejętności i cele zawodowe. Za: http://www.praca5.pl/nietypowe-sposoby-szukania-pracy - Poradnik dla szukających pracy
becreative / 2010-09-10 19:28
Jeżeli nie chcesz aby w CV i LM forma dominowała nad treścią a mimo wszystko dokumenty wyróżniały
się ze stosu innych białych kartek zapraszamy na naszą stronę: www.be-creative.com.pl
tomasz_boston / 71.184.183.* / 2010-04-06 02:55
A co sądzicie o szkoleniach profesjonalnych i certyfikatach MIcrosoft czy ORACLE?
Czy zdobycie takiego certyfikatu zwiększa szanse na znależienie pracy.
Koszt szkolenia zaczyna się od 6000PLN
mgr / 94.254.160.* / 2009-08-19 10:04
Pracując w firmie X, doszłam do wniosku, że istnieje klika sposobów na dobrą pracę lub na wysokie zarobki. Muszą one "niestety" tworzyć jedna integralną całość. Oto przykład:

1. mając tytuł magistra musisz cofnąć się do stanu zerowego, czyli do wykształcenia zawodowego lub podstawowego
2. musisz się postarać o wujaszka lub dobrego znajomego, który poda Ci rękę zanim zdecydujesz się na popełnienie najgorszego kroku w życiu - studia
3. jednocześnie musisz być lekkim chamem żeby mądrzejsi od Ciebie nie okazali się od Ciebie silniejsi
4. musisz mieć też oczywiście dużo kolegów/koleżanek, którzy będą takiego samego poziomu co ty, to oni będą dla Ciebie opoką i których będziesz mógł wykorzystać dla własnych celów życiowych i zawodowych (bo przecież nie możesz się zapracować)


pewnie znalazłoby się jeszcze parę sposobów na wyróżnienie Cię jako potencjalnego pracownika...

kilka punktów, tworząc jedną całość da Ci szansę, to mogę Ci zagwarantować!

Życzę powodzenia wszystkim BEZROBOTNYM MAGISTROM ...
mgr emigrant / 95.108.15.* / 2009-10-24 10:49
AMEN. dobry komentarz MGR.

"Mlodzi Ludzie nie wyjeżdżajcie, zostancie z nami !"
(na Kubie i w Ugandzie jest tak samo. Wuja ma bron, wuja załatwi)

Nie ma większego szoku dla mnie niz Generalna nagonka na szkolenia wszelkiej masci.
To Absurd w naszym kraju!! Manipulacja STULECIA żeby napełnić kiesy prywatnych uczelni!

zapisałam sie w koncu na szkolenie bo już 10 miesiecy szukam pracy........
no i w poniedziałek mam ! rozmowę....
ale szczury z kilkoma szkoleniami na karku mnie ścigają. ratatujcie!!!!
malenka---mgr-analfabetka / 79.162.113.* / 2009-12-08 19:29
TO SRTASZNE CO PISZECIE !!!!
ALE PRAWDZIWE!!!!!!!!!!
Niestety ja 6 miesięcy szukam i nic mam tytuł ale co z tego
pracy jak nie miałam tak nie mam ostatnio pracodawca powiedział ze
niepotrzebnie studiowałam bo moim kierownikiem jest człowiek po zawodówce
myślałam że to żart!!!!!!!!!
teraz wiem że mam być analfabetom to praca bedzie!!!!!!!!!!!!
mirow / 84.10.40.* / 2010-02-10 21:29
A moim pierwszym kierownikiem był wlaśnie Gościu po zawodówce i także na początku myślalem, że to żart. Do teraz spotkałem tylko jedną osobę, która mogla się z nim równać. Tamten może właśnie dzięki temu, że nie mial studiów, był CZŁOWIEKIEM. Jeśli chodzi o wiedze zawodową, wszystko miał w małym palcu (nie umiałby zrobić projektu, obliczeń- ale to akurat nie było potrzebne), czasami dyrekcja przysyłala po Niego samochód ( 45 km w jedną stronę), gdy był potrzebny do rozwiązania problemu, z którym ludzie po studiach i z wieloletnią praktyką nie mogli sobie poradzić- w czasie mojej czteroletniej pracy z Nim takich "akcji" było kilkanaście. Oprócz tego Gościu posiadał tak rozległą wiedzę ogólną i zainteresowania- mimo iż sam byłem wówczas bardzo oczytany- często mnie zaskakiwał swoją wiedzą. Dlatego dobra rada malenka- nigdy nie przekreślaj ludzi zanim ich dobrze nie poznasz- często można się od nich wiele nauczyć ( tak jak ja).

Najnowsze wpisy