Forum Forum prawneKarne

Wywóż śmieci.

Wywóż śmieci.

Legalie? / 83.28.129.* / 2014-04-18 20:24
Witam. Posiadam własną działalność a mianowicie Pizzerie. Jak wiadomo produkuje się bardzo dużo śmieci (opakowań, pudełek itd) w związku z czym muszę płacić grube pieniądze za ich wywóz. Chciałbym zmniejszyć ich ilość w związku z czym zarządziłem segregacje. I teraz pytani. Na osiedlach i nie tylko jak wiadomo są śmietniki te zamknięte "za kraty" i te otwarte na śmieci sortowane. Czy mogę wywozić tam sortowane śmieci? (Analogicznie patrząc te zamknięte sa tylko dla upoważnionych a te otwarte dla wszystkich. Mam racje?)
Wyświetlaj:
Marek Kilian / 83.15.79.* / 2020-07-21 08:26
Skontaktuj się z http://olimpiadamikolajkowa.pl/jak-wywiezc-gruz/ znajdą odpowiednie rozwiązanie.
wiwan / 2014-04-23 11:39
Nie. To, że pojemnik jest dostępny nie oznacza, takiej dowolności- no chyba, że w tej konkretnej gminie tak system odbioru wygląda.
Zgodnie z ustawą, to zarządca / właściciel nieruchomości ma zadbać o możliwość odbioru śmieci z jej terenu. A więc dotyczy to Pani- jeśli pizzeria stanowi osobną nieruchomość-Pani własność, albo zarządcy/właściciela budynku w którym się ona znajduje.

Zwracam uwagę, że w wielu gminach funkcjonuje system dzierżawy pojemników od przedsiębiorstwa, które je opróżnia. Mieszkańcy z danej nieruchomości ponoszą więc poza opłatą śmieciową dodatkowy koszt. Korzystanie przez postronnych z takich pojemników powoduje, że szybciej się przepełniają, co rodzi obowiązek dostawiania pojemników, a więc zwiększenie opłaty dzierżawnej.

Najnowsze wpisy