Forum Forum emerytalneInne

Wyższy wiek emerytalny. Rostowski chwali reformę

Wyższy wiek emerytalny. Rostowski chwali reformę

Wyświetlaj:
Diudiu / 83.18.164.* / 2012-05-24 14:07
Też mam taką nadzieję, jak również, że pan z kolesiami odpracuje w obozie pracy działalnosc z ostatnich kilku lat. Oczywiście do 67 roku życia
~~g / 151.88.22.* / 2012-05-24 09:42
wredny złodziej dobrze że nie Polak
Wskazanie z Maripozy / 83.6.22.* / 2012-05-23 23:15
Nie oglądamy TVN ale podobno było tak: " Nie ma możliwości wycofania się z reformy emerytalnej, która została przegłosowana przez prawie dwie trzecie Sejmu. Jestem przekonany, że Polacy docenią tę reformę w następnych kilku miesiącach, bo ta reforma także wzmocni Polskę - podkreślił[J.V.Rostowski] w rozmowie z TVN24."

Ta wypowiedź Jana Vicenta, naszego tu w Maripozie, idola niweluje zasługi jakie był położył dla Polski (przypomnijmy choćby, że to Jan Vicent "wypieprzył" S Gomułkę z ministerstwa) i zalecamy wycofanie poparcia dla niego. Wiemy, że sobie Jan Vincent żartuje w powyższym cytacie, bo sam jest za mądry, żeby nie widział,że CHAMSKI rabunek części funduszu konsumpcji indywidualnej finansowanego z funduszu zbiorowego to złodziejstwo a nie REFORMA. Ale ponieważ nie wszyscy zauważyli,że Jan Vincent podrwiwa sobie to musi Jan Vincent ponieść karę.
Przestajemy Go chwalić.
jack8944 / 178.42.93.* / 2012-05-17 16:39
Gra toczy się tylko o to, w jakim wieku będzie można pobierać i emeryturę i pensję: od 60 lat czy 67!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-05-16 15:41
Skandalem natomiast jest utrzymywanie KRUS, jako systemu emerytalnego dla posiadaczy ziemi. System ten istnieje, bowiem tylko z powodu kłamstwa o rzekomej biedzie rolników i ich niemożliwości do opłacania sobie normalnych składek emerytalnych. Korzystają na tym posiadacze setek hektarów i wielkich hurtowni prowadzonych, jako działalność dodatkowa w gospodarstwie rolnym. Osiągają wysokie dochody, wielokrotnie wyższe niż osiąga większość Samozatrudnionych rzemieślników, drobnych handlowców i usługodawców zmuszonych do płacenia składek ZUS nawet wtedy, gdy nie osiągnęli żadnego dochodu. Kłamstwo szerzone przez zawodowych kłamców zwących siebie specjalistami od PR od marketingu politycznego od kształtowania wizerunku publicznego lub lobbystami szerzy się i psuje stosunki gospodarcze w Narodzie Polskim premiując różnej maści cwaniaków i oszukiwaczy oraz pasożytów społecznych kosztem coraz mniej licznych uczciwie pracujących podatników niemających żadnych ulg ani przywilejów, ale mających wszystkie obciążenia fiskalne.
Koklusz / 91.215.32.* / 2012-05-16 12:03
Chłop nie wie co mówi jak każdy polityk czy urzędnik. Oni spadli z kosmosu czy wyszli z jaskiń że pletą takie brednie.Przecież nikt normalny nie może twierdzić że Polacy chwalą reformę która im nakazuje pracować do śmierci i nic nie mieć z setek tysięcy które odłożyli, to zabiorą inni jak Policjanci po 15 latach relaksu, strażacy, wojskowi, nauczyciele i inni uprzywilejowani sfery budżetowej. Nikt normalny nie może twierdzić że podatnicy sa ostatnimi idiotami i muszą na wszystkich pracować,krwawić,ryzykując zdrowie i życie np na drogach które zabijają tysiące ludzi. Winni sa politycy i urzędnicy i to oni powinni ponieść surowe konsekwencje bez względu na nazwę partii czy stanowiska.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-16 13:31
Jest dokładnie odwrotnie - chłop wie co mówi, Rostowski podlega pod system emerytalny w Wielkiej Brytanii, więc ma głęboko w d... wiek emerytalny w Polsce, natomiast jako ministra finansów interesuje go tylko i wyłącznie budżet państwa, a ponieważ zabrakło w nim pieniędzy, podwyższenie wieku memrytalnego spowoduje polepszenie stanu budżetu, bo mniej trzeba będzie dopłacac do zbankrutowanego ZUS, więc się złodziej cieszy.
Valkiria / 2012-05-16 14:33
I jak tu człowiek ma się nie denerwować!! Nadal podtrzymujemy tych pasożytów!!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-05-16 15:34
Wcześniejsze emerytury dla uprzywilejowanych, zasiłki oraz świadczenia przedemerytalne kosztują polskich podatników około 26 mld zł, czyli 2 proc. PKB. Oznacza to, że każdy pracujący Polak na ich finansowanie płaci prawie 1,6 tys. zł rocznie. Z kolei emerytury i renty mundurowe pobiera obecnie prawie 150 tys. osób, co kosztuje budżet państwa około 4,6 mld zł rocznie. Świadczenia z KRUS dostaje około 1,5 mln osób a wymaga to dofinansowania prawie 16 mld zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze 3,5 mld na emerytury górnicze oraz ponad 300 mln rocznie na świadczenia dla 3 tys. sędziów i prokuratorów.
Prawo do zakończenia aktywności zawodowej po 15 latach pracy mają funkcjonariusze policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.
– Oznacza to, że pracując w tych zawodach, można zostać emerytem mając zaledwie 33 lata, czyli w przypadku mężczyzn prawie dwukrotnie mniej niż wynosi powszechny wiek emerytalny w Polsce. Za 15 lat służby bez płacenia składek otrzymuje się 50 lat emerytury wyższej niż przeciętna emerytura tych nieuprzywilejowanych Polaków, którzy pracują 45 lat a przez 10 lat otrzymują emeryturę. Świadczenia finansowane są całkowicie z budżetu państwa. Na dodatek przepisy tylko w niewielkim stopniu ograniczają możliwość dorabiania na emeryturze,
więc: górnicy, policjanci i inni 40 czy 50 letni emeryci pracują oficjalnie na 1/8 etatu i od wynagrodzenia 200 złotych płacą podatek i składki a na czarno zarabiają 2-3 tys. złotych blokując miejsca pracy Polakom bezrobotnym.
herr flick / 193.200.47.* / 2012-05-16 12:02
,,LAPTOP,, DAŁ GŁOS
Lech Wałęsa o demonstracji "Solidarności": na miejscu Tuska dałbym polecenie: spałować
Radio Zet | aktualizowane 1 godzinę i 56 minut temu
wew2w21212 / 83.12.121.* / 2012-05-16 11:46
wydłużenie wieku to zadna reforma- to ordynarna gra na czas (zwłokę/zwłoki, przy poziomie opieki zdrowotnej jaki oferuje nasze państwo wiekszośc ludzi nie dozyje emerytury. Reforma byłaby gdyby oskładkowano wszystkich obywateli i polikwidowano wczesniejsze emerytury. w te bzdety rostka wierzy chyba tylko bho, deb(ill)os i floyd
piw84 / 62.89.88.* / 2012-05-16 11:25
TEN CZŁOWIEK ŻYJE CHYBA W JAKIEJŚ INNEJ RZECZYWISTOŚCI... OBAWIAM SIĘ ŻE DOPROWADZI TO DO CAŁKOWITEJ ZAPAŚCI DEMOGRAFICZNEJ. TERAZ KOBIETA W WIEKU LAT 60 CZĘSTO STAJE SIĘ BABCIĄ I JEST NIEOCENIONYM WSPARCIEM DLA SWOICH DZIECI-MŁODYCH RODZICÓW. I PRZEZ KOLEJNE LATA CIĘŻKO PRACUJE POMAGAJĄC W WYCHOWANIU WNUKÓW. PRACUJE!!!
TooskZlikwidujPrzywileje / 87.205.147.* / 2012-05-16 18:53
Nic nie stoi na przeszkodzie aby dalej opiekowała się wnukami.Jeżeli dzieci będą jej płacić(nie ważne czy realnie) państwo opłaci jej składki ubezpieczeń społecznych.
~~m / 151.88.22.* / 2012-05-24 09:44
tusk zlikwiduje przede wszystkim takich baranów jak ty bo kobiety nie będą rodzić
Coins / 109.173.143.* / 2012-05-16 11:06
Cały czas sie dziwie, ze takie bzdury moze gadac ekonomista i do tego minister finansow. Doceniłbym gdyby moje pieniadze na emeryture wplywaly na moje konto w banku lub do moich funduszy inwestycyjnych i ze jak stwierdze ze klade labe w wieku 50 lat to te pieniadze tam będą i o nic nikogo nie bede sie musial prosic.
& / 178.37.167.* / 2012-05-16 10:37
zobaczymy czy dożyje ta świnia finansowa.
zły / 89.76.104.* / 2012-05-16 10:32
Czy jest aż tak głupi czy aż tak bezczelny ?
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 10:47

Czy jest aż tak głupi czy aż tak bezczelny ?

A Ty nie uważasz, że jak nasi rodacy ochłoną trochę to nie przyznają rządowi rację? Przecież podniesienie wieku jest rozwiązaniem które nie ma dobrej alternatywy. Trzeba oczywiście obudować to innymi jeszcze rozwiązaniami ale przyjdzie i na to czas.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-05-16 15:50
Uważne przestudiowanie danych statystycznych GUS za 2011 rok uwidacznia, że cały 38,5 milionowy naród Polski jest obecnie utrzymywany przez zaledwie 5,5 miliona pracowników rentownych przedsiębiorstw prywatnych utrzymujących swoimi podatkami i parapodatkami całą polską 38,5 milionową populację za wyjątkiem tych 2,0 milionów pracujących za granicą. Te 5,5 miliona Polaków jest stale systematycznie okradane przez państwo podatkami przeznaczanymi również na dotowanie około jednego miliona pracowników nierentownych przedsiębiorstw państwowych takich jak kopalnie, huty, stocznie, PKP, przemysł zbrojeniowy, wodociągi, ciepłownictwo, itp., które są od wielu lat niezdolne z powodu fatalnych ustaw do samofinansowania się. Przedsiębiorstwa państwowe i samorządowe mają wysokie przeciętne płace i rozbudowane pakiety socjalne i mają skandalicznie niską wydajność ekonomiczną więc są pasożytami, bo zamiast wypracowywać dochody i płacić podatki zjadają podatki płacone przez przedsiębiorstwa prywatne. Pieniądze publiczne w Polsce są stale przemieszczane i mieszane przez liczne grono uczestników obrotu publicznego i kilkakrotnie krążą wkoło od jedenj instytucji budżetowej do drugiej oraz pomiędzy różnymi instytucjami finasowymi a za każdym obrotem uszczuplane są o kwoty wysokich wynagrodzeń pobrane przez urzędników rządowych, samorządowych i bankowych oraz ubezpieczeniowych. Część publicznych pieniędzy trafia na podstawie ustaw do prywatnych finansistów takich jak właściciele i pracownicy OFE którzy otrzymują niewspółmiernie wysokie w stosunku do efektów tej pożal się panie „pracy” wynagrodzenia.
konserwa / 2012-05-16 11:19 / Tysiącznik na forum
Czy sądzisz, że stopa zwroty 30% to jest uczciwa gra ze strony rządu. Przy niskich zarobkach to może być poniżej progu socjalnego i przeżycia.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 11:21

Czy sądzisz, że stopa zwroty 30% to jest uczciwa gra ze strony rządu

Co masz na myśli pisząc stopa zwrotu?
konserwa / 2012-05-16 11:25 / Tysiącznik na forum
To czego nie ukrywają "reformatorzy", że emerytura będzie wynosiła ok 30% kwoty otrzymywanej przy ostatnich pensjach. To można znaleźć nawet w kalkulatorze przyszłych emerytur na stronie rządowej.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 11:38

To czego nie ukrywają "reformatorzy", że emerytura będzie wynosiła ok 30% kwoty otrzymywanej przy ostatnich pensjach.

Czyli mówisz o stopie zastąpienia. Taka ona byłaby
( chociaż równie dobrze mogłby być mniejsza ) gdyby nie podniesiono wieku emerytalnego.
o jest uczciwa gra ze strony rządu

To nie jest gra. Wysokość emerytur zależna jest od tego jaka pula będzie do podziału i na ile trzeba podzielić. Rząd z własnych nie daje. Może dołożyć z budżetu. Już dokłada. Ale im więcej dokłada tym więcej musi z nas ściągnąć w formie podatków. Im wyższe podatki tym wolniejszy rozwój Takie są realne problemy. A jeszcze ludzie coraz dłużej żyją. Uwzięli się czy co?
konserwa / 2012-05-16 11:44 / Tysiącznik na forum
A nie sądzisz, że to nie rząd dokłada tylko ja sam osobiście i mam już dość takiej "reformy". Może to wreszcie ja osobiści zdecyduję co zrobię z moimi pieniędzmi tak skrzętnie zabieranymi na ZUS. Przeczytaj mój komentarz nieco poniżej bo nie mam już siły tłumaczyć faktów, które zdarzyły się po 1989 roku a które były początkiem prawdziwej reformy skrupulatnie zniszczonej przez m.in. działania ministra Rostowskiego.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 12:00

A nie sądzisz, że to nie rząd dokłada tylko ja sam osobiście

Przecież to napisałem.
mam już dość takiej "reformy"

To powinieneś być za podniesieniem wieku.
My młodzi (tego dotyczyła reforma Buzka) mieliśmy odkładać już konkretne pieniądze na swoich kontach emerytalnych na nasze emerytury.

Ale to była bzdura. Pieniądze można odkładać jeśli zostają. Jeśli nie zostają to nie ma z czego odkładać. Więc żeby to wszystko miało ręce i nogi trzeba było ustalić wysokość składki na takim poziomie aby wystarczało na wypłatę swiadczeń albo już wtedy podnosić wiek przejścia na emeryturę. Budżet dokłada do ZUS ok. 60mld rocznie. Więc nawet te pieniadze z prywatyzacji stanowia kroplę w morzu.
że do śmierci miliony Polaków będą utrzymywały trupa ZUS

Nie utrzymujemy ZUS. My dajemy utrzymanie tym co już przestali pracować. ZUS jest jedynie pośrednikiem.
konserwa / 2012-05-16 12:13 / Tysiącznik na forum
Przepraszam, ale mam wrażenie, że dyskutuje z rzecznikiem ZUS. Jeśli uważasz, że to jedyne wyjście to masz prawo do swojego zdania, ale pozwól, że ja pozostanę przy swoim. Nie takie były założenie tej prawdziwej reformy emerytalnej z czasów naszej transformacji.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 12:28

Przepraszam, ale mam wrażenie, że dyskutuje z rzecznikiem ZUS.

Zwracam uwagę, że chwyt jest poniżej pasa. I po co?
To jeśli nie ZUS to co? Czy może inaczej nazwać? No bo coś musi być.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-05-16 15:40
Jeżeli nieuprzywilejowanym Polakom kłąmliwi politycy zawodowi podwyższają w ciągu 7 lat wiek emerytalny z 65 do 67 lat a uprzywilejowanym 35 latkom będzie się nadal pozwalać na przechodzenie na emerytury jeszcze przez 15 lat wwieku 35 lat, to jest to chamstwo i wielkie powiększenie niesprawiedliwości społecznej w emeryturach. Posłowie i Senatorowie jeżeli nie zlikwidujecie KRUS, to jesteście niegodni dalszego zasiadania w sejmie i senacie. Posłowie PO i PSL spowodowaliście głosowaniem dnia 11 maja 2012 roku, że 65 letni i 66 letni Polacy będą musieli pracować i płacić podatki na emerytury 35-45 letnich uprzywilejowanych pasożytów. Czy do końca kadencji zdołacie naprawić to zło i zmniejszycie wreszcie te niesprawiedliwe dysproporcje pomiędzy nieuprzywilejowanymi niewolnikami Waszego kraju i pomiędzy Waszymi pieszczochami, którym fundujecie kosztowne przywileje zadłużając nasze dzieci i wnuki tak bardzo, że nie będą wstanie spłacać tego zadłużenia i równocześnie utrzymywać nas na emeryturach?!?!?!.
majkkkk / 91.213.255.* / 2012-05-16 10:53
Całe szczęście jestem poza tym systemem... Jestem przekonany ze w ciągu najblizszych 10 - 20 lat znowu dzwigną wiek emerytalny, a lemingi przyklasną.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 11:24

Jestem przekonany ze w ciągu najblizszych 10 - 20 lat znowu dzwigną wiek emerytalny,

Nie wiem czy dźwigną czy nie ale szacuje się, że za trzydzieści lat przeciętna kobieta w Polsce będzie żyła 90 lat.
konserwa / 2012-05-16 11:29 / Tysiącznik na forum
Przy naszej opiece zdrowotnej dostępie do świadczeń i leków, ale tez profilaktyce, raczej wiek pozostanie na niezmienionym poziomie. Niestety skok cywilizacyjny już za nami i niewiele osób z tego skoku może korzystać.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 11:43

Przy naszej opiece zdrowotnej dostępie do świadczeń i leków,

Nie przesadzaj. Procedury medyczne mamy coraz bardziej zbliżające się do światowych standardów. Mimo, że właściwie nas, biedaków na takie nie stać. W każdym razie średnia długości życia szybko się wydłuża. To przecież matematyka nie propaganda. Więc tego nie da się zafałszować ani w jedną ani w drugą stronę.
konserwa / 2012-05-16 11:52 / Tysiącznik na forum
Matematyka jest nieubłagana zajrzyj do GUS ile Polaków przypada na tomograf komputerowy a ile Polek na mammograf (porównaj to z Niemcem, Anglikiem i Francuzem). Ilu Polaków jest objętych programami profilaktycznymi zapobiegającymi nowotworom prostaty a jak to się ma w innych krajach. Jestem na bieżąco po tym jak z miesiąca na miesiąc zamknięto w moim mieście ważną przychodnię pulmonologiczną. Czy wzrost cen lekarstw dla mojej mamy o ok 50% jest też przyczynkiem do zwiększającej się długości życia Polek???
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 12:08

Matematyka jest nieubłagana zajrzyj do GUS ile Polaków przypada na tomograf komputerowy a ile Polek na mammograf (porównaj to z Niemcem, Anglikiem i Francuzem).

Ale na miłość Boga nie porównuj nas do krajów bogatych które się bogaciły przez pokolenia. Możemy się oczywiście porównywać ale musimy też pamiętać co było dwadzieścia lat temu. Wtedy trzeba będzie uznać, że przez dwadzieścia lat postęp jest nieprawdopodobny. A dystans do tych krajów zmniejszyliśmy radykalnie. Jeśli chodzi np. o badania mammograficzne to mają dzisiaj do nich dostęp wszystkie kobiety. Dzięki akcjom medycznym odbywajacym się co jakiś czas nawet te nieubezpieczone.
konserwa / 2012-05-16 12:20 / Tysiącznik na forum
To na miłość Boga nie równaj wieku emerytalnego Polaków z wiekiem emerytalnym innych ww nacji.Mogę z tobą się zgodzić co do rozwoju technologii medycznej, ale kompletnie nie mogę się z Tobą zgodzić co do dostępności. Akcje jednorazowe nie zastąpią masowej zaplanowanej profilaktyki. Mam wrażenie, że nie wyjeżdżasz zbyt daleko od swojego miasta pewno stolicy lub stolicy województwa. Jest jeszcze prowincja.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 12:42

że nie wyjeżdżasz zbyt daleko od swojego miasta pewno stolicy lub stolicy województwa. Jest jeszcze prowincja.

Prawdę powiedziawszy to ja o służbie zdrowia w ogóle mało mam do powiedzenia. Tak w Warszawie jak i poza nią. To jest trudny problem i lepiej niech na ten temat wypowiadają się fachowcy. Ja mam lekarzy w rodzinie i może więcej wiem od innych jak to wygląda od środka.
konserwa / 2012-05-16 12:47 / Tysiącznik na forum
Troszkę o naszej służbie zdrowia można dowiedzieć się z rankingu EHCI. Zajmujemy 27 miejsce na 33 kraje europejskie. Odsyłam do portala Gazety Prawnej.
Pozdrawiam
sdaf / 31.63.163.* / 2012-05-16 10:32
wywalić tego dziada z sejmu
38 letni emeryt / 79.189.166.* / 2012-05-16 10:24
Nieudacznicy i frajerzy niech pracują do śmierci. Ja mam 38 lat jestem na emeryturze i pracuję sobie dodatkowo dorabiając do emerytury. W dodatkowej pracy zarabiam 10500 Brutto PLN + premia i emeryturka oczywiście. Na pohybel frajerom.
debos / 79.191.201.* / 2012-05-16 10:33

W dodatkowej pracy zarabiam 10500 Brutto PLN + premia i emeryturka oczywiście. Na pohybel frajerom

Nie wierzę. Żeby zarabiać tyle co piszesz nie trzeba być wprawdzie geniuszem ale trzeba jednak coś sobą reprezentować. Ty jesteś moim zdaniem prostaczkiem zdolnycm do prostych prac pomocniczych. A za to nie płacą.
Pusik34 / 82.160.253.* / 2012-05-16 10:04
ciężko zachorujesz i.......... bida ! !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy