Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wzrosty udało się utrzymać

Wzrosty udało się utrzymać

Money.pl / 2006-03-30 19:24
Komentarze do wiadomości: Wzrosty udało się utrzymać.
Wyświetlaj:
marcel / 83.6.223.* / 2006-03-31 16:35
a teraz licytacja : kto więcej zarobił na elektrimie : )))
marcel / 83.6.223.* / 2006-03-31 15:59
nikt nic nie pisze, wszyscy grają na elektrimie :))))))
jabi / 2006-03-31 16:00 / Bywalec forum
to samo chciałem napisać. Puściłem po 15,7 i myśle zobacze czy jest jakiś odzew odnośnie getinu a tu nic :))))))))))))))
junior24 / 2006-03-31 13:56 / Bywalec forum
Co z getinem warto wejsc??
młody / 2006-03-31 12:53 / Wielki Leszcz
kto mi powie, jak dlugo ten elek bedzie szedl w gore ;|?
jabi / 2006-03-31 13:18 / Bywalec forum
no ciekawe czy ktoś odpowie.
Mattijah / 83.20.4.* / 2006-03-31 12:43
Mam pytanie odnośnie NETII czy da się na niej jeszcze zarobić? Jest tutaj jakiś "miłośnik" tych papierów? Ja trochę nakupiłem od 5.40 do 4.80. Zastanawiam się czy zbierać dalej czy trochę ochłonąć. Są jakieś negatywne lub pozytywne wiadomości, może jakieś rekomendacje ostatnio się pojawiły? Dziękuję za wszelkie informacje.
roman63 / 2006-03-31 11:20 / Bywalec forum
Kruk lata jak Orzel (wysoko)
junior24 / 2006-03-31 11:16 / Bywalec forum
Warto kupic Getin??Prosze o rade??
janusz / 2006-03-31 11:10 / Bywalec forum
Gabrik jesteś?
rano oddałem 8 pkt.-pomyłka.obstawiłem krótki od2840-czekam.
Mni tanie było nie zdażyłem.
junior24 / 2006-03-31 10:18 / Bywalec forum
Elektrim szaleje:)Dobrze ze wczoraj kupilem ryzyko ale oplacalo sie:)
nosi / 2006-03-31 10:56 / Bywalec forum
Witam!
no ja tez wczoraj zassalem ELE :):):) ale juz wypchalem po 13.2
junior24 / 2006-03-31 11:14 / Bywalec forum
Ale trafiles z cena ja jeszcze trzymam ale tez zaraz pchne...
j
junior24 / 2006-03-31 10:19 / Bywalec forum
no i lubawa fajny poranek oby tak dalej:)
A2 / 2006-03-31 08:21 / Spekulantka
Dzisiaj odkupuje Ciech , bo ostatnio sprzedalam go z 1% strata)))bo mi cierpliwosci zabraklo)))Hoge mam od dawien dawna)) i trzymam , bo mam z niej wiesci codzienne)))))Nie sprzedalam Eli)) i Lubawy , bo mi sie goscie trafili i sobie kawe spokojnie pilam. Dokupilam Getinu, choc mam calkiem sporo. Trzymam tez hygenike))liczac na spekule. Co do unimilu, to ze 3 razy sprzedawalam ze strata lub z malym zyskiem , ale od 37zl trzymam i prosze Was zacznijcie kupowac pakiety , no moze na poczatek w kiosku ruchu.Mam tez ARKATN12 ale jej sie bierze do dolowania))).Wczoraj sprzedalam PAged z 9% zyskiem)).Dzisiaj licze sie ze czerwonoscia...
EOU / 2006-03-31 09:37
po jakiej cenie bierzesz ciecha?
grajek / 2006-03-31 00:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Janusz, Batman.

odpiszcie czy dobrze kalkuluje:

1 kontrakt wig20 o poziomie 2800 pkt

czyli 28 000 w tym depozyt z dnia dzisiejszego:

- właściwy depozyt zabezpieczający 4,8% czyli 1344
- wstępny depozyt zabezpieczający czyli 6,7% czyli 1876...

czyli musze miec na to 3220 zl tak ? ale ryzykuje na kontrakcie tylko te 1876 i te 1344 mam jako zabezpiczenie straty... dobrze kumam ? jakbym przy 3220 stracil np 300 zl to juz nie obstawie na drugi dzien nowego kontraktu po sprzedazy starego i znow musze o te 300 wlozyc, zebym mogl otworzyc pozycje..

dobrze mysle ? dzieki
Batman / 2006-03-31 00:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Biura maklerskie podają dwie wartości depozytu. Jedna to wartość (niższa) to wartość depozytu ustalana przez KDPW, druga (wyższa) przez biuro maklerskie jako maksymalna. Jak ostatnio zawierałem transakcje to depozyty w moim biurze wynosiły 5% (KDPW) oraz 7% (biuro max). Depozyt faktycznie otwarty wynosił coś pomiędzy 5% a 7%. Załóżmy, że jest to 6%. Wtedy te 6% liczy się od wartości kontraktu, czyli 2800 * 10 zł = 28.000 zł * 6% = 1.680 zł i tylko taką kwotę wpłaca się na depozyt. Ta najniższa wartość depozytu ustalona przez KDPW jest wartością graniczną do utrzymania pozycji i spadek poniżej tej wartości oznacz przymusowe zamknięcie pozycji przez biuro maklerskie. Zatem jeżeli graliśmy na wzrost i kupiliśmy przy 2.800 (czyli wartość transakcji 28.000 zł) to jeżeli kontrakty spadną do 2750 punktów to ponosimy stratę 50 punktów * 10 zł = 500 zł na jednym kontrakcie. Odpisuje się to od naszego depozytu i mamy 1.680 zł – 500 zł = 1.180 zł jako depozyt. A musimy mieć nasze minimalne 5% zgodnie z wymogami KDPW czyli przy wartości kontraktów 2.750 jest to 2.750 * 10 zł * 5% = 1.375 zł minimalnie na depozycie. Mamy tylko 1.180 zł i jak nie dopłacimy różnicy, czyli 195 zł do depozytu to nam biuro maklerskie zamknie pozycję.
grajek / 2006-03-31 00:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czyli Batmanie w twoim biurze przy 2800 pkt na Wigu20 ile trzeba miec "realnie gotowki" w biurze ( niezaleznie czy sie nia gra czy nie, całosc kwoty ) na dzien dzisiejszy ?

ten depozyt (KDPW) 5% czyli 1375 zl pokrywa te nasze realne 1680 ? i dopiero jak spadnie ponizej tych 5% to dopiero trzeba doplacic ? czyli realnie musimy na 1 kontrakt wylozyc 1680 zl i nie tracic ?
Batman / 2006-03-31 00:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza się. Przy WIG20 na 2.800 trzeba mieć 1.680 zł "realnej gotówki", gdyż przykładowo biuro wymaga 6% przy otwarciu pozycji. Nie jestem pewien od czego zależy przyjmowana przez biuro wartość depozytu (może od historii opercaji, czy wiarygodności klienta lub też ogólnej zmienności cen na rynku), ale jest ona w przedziale od 5% do 7%. Warto mieć więcej kasy (np. 2x tyle), gdyż jak chwilowo kontrakty pójdą nie w tą stronę co chcieliśmy to nie wypadniemy z rynku. Oczywiście jak kierunek jest zgodny z założeniami to wystarczy 1.680 zł i nic więcej. Oczywiście jeżeli sesja się skończy i osiągnęliśmy zysk to wtedy jest ta miła chwila bo do naszego rachunku dopłacane są środki pieniężne i można je wypłacić i iść na zakupy :-)
Batman / 2006-03-31 00:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oczywiście trzeba pamiętać, że można wypłacić nadwyżkę ponad depozyt ustalony przez biuro (czyli w naszym przykładzie te 6% o wartości indeksu * 10 zł).
grajek / 2006-03-31 08:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzieki Batmanie ! czyli dobrze miec 3000 zl na 1 kontrakt w sumie !
janusz / 2006-03-31 09:06 / Bywalec forum
Tak musisz mieć zabezpieczenie,przy ewentualnej stracie w danym dniu ,bo zamkną pozycjie.Batman wspomniał wczoraj oświeżej gotówce-rozliczanej na kontraktach dziennie ok. 18-potem jesteś na + lub -
dzień dobry wszystkim i do roboty!
grajek / 2006-03-31 00:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
aaaaa to wiec tak.... no nie jest to takie proste i hop siup jak na akcjach, ale da sie opanowac. duzo wyliczen i kombinowania, ale mysle ze mozna to pochytac.

dzieki Batmanie !
orzeł / 2006-03-30 23:37 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Kane pisałeś o Wandzie - hm myślę że ona wie że czas płynie nieubłaganie i jeśli nie wykorzysta swej szansy to kto wie może już jej nie będą chłopcy i dziewczęta brać :)
ja czekam bo mimo nawisu podaży popycik (choć znacznie mniejszy nie cofa się a podaż nie naciska lecz cierpliwie czeka)
nie ma co jednak ukrywać że taki stan nie może trwać wiecznie tak więc .............. :)
Kane / 2006-03-31 00:20 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Mam do niej sentyment, bo była to pierwsza spółka, jaką kupiłem po otwarciu rachunku (dwa lata temu) i dała mi wtedy zarobić :) Przy obecnym kursie jestem do przodu, ale liczyłem i licze na wiele więcej.

A co do Epd - nie wszedłem, choć od zawsze mnie kusiło. Nie wszedłem, bo budynek z wielkim napisem Epd, który widuję kilka razy w tygodniu jest brudny.. jakby nie było ich stać na wyczyszczenie elewacji. A jeśli o swój wizerunek nie dbają, to może jest więcej spraw o które nie dbają :)
orzeł / 2006-03-30 23:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Jeśli mam być szczery i cichym ptasim szeptem coś pisklątnąć na temat kontraktów (jako teoretyk kontraktowy jeno) to dla mnie oprócz dayowców to nie jest czas na otwieranie jakiejkolwiek pozycji (kierunek każdy równie możliwy góra dół a nawet w głąb bo i to u nas się może zdarzyć :)
pozdrawiam i po sprzedaży lubawki oczekują na niewielki ruch na średniakach z możliwością miłych niespodzianek (relpol,ibs(co powiesz Stroke na 1,14 i unimil wreszcie ponad 40 i na stałe:) ) nie tracę wiary w resztę mej grupy która sympatycznie składnia mnie do lotniczych podrygów ale nie chcę naganiać się sam bo to niezdrowe:)
niepokój ogarnia mnie jeśli o MOsty warszawskie chodzi bo jutro raport a raport na tej spółce to kłopoty (takie mam doświadczenia histeryczne:) (a ktoś kiedyś napisał że histeria lubi się powtarzać)
o tym że trza uważać na tego czarnego i jeść pizzę wie każdy Polak więc nie podnoszę tego tematu:)
pozdrowienia dla całej ekipy
Dobrej nocki
strokuś / 2006-03-30 23:45 / Uznany Bywalec forum i giełdy
z ibs to mam większy apetyt - na przystawkę 1,25 i danie główne 2,5 za 6-12 m-cy dla równego rachunku
chyba że piszesz o dniu jutrzejszym tylko :-)
orzeł / 2006-03-30 23:58 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Stroke nie rozkręcaj mnie bo jak ja się tu zoptymizuję to takie liczby padną że hoho:) Jujko jest moim hamulcowym (bo mnie czasem optymizm zabija) a ja Jego rozkręcaczem (chciał hydrę po 23 sprzedawać ale mu nie pozwoliłem :) tak więc 1,14 jutro oczywiście a co dalej nie piszę bo się boję
ps muszę Jujka zapędzić do pisania na money co coś leniuchuje a ładnie na famie ciągnie i ma się czym pochwalić :)
strokuś / 2006-03-30 22:52 / Uznany Bywalec forum i giełdy
A2, kghm to będą dołować ale do góry :-)
jakoś tak mi się widzi, miedź się ładnie pnie, a do tego sreberko, słaby złoty i dywidenda
w ogóle jakoś nie widzą mi się spadki na w20 - jeszcze nie teraz
przyszły lub kolejny tydzień powinien dać odpowiedź co dalej (choć myślę, że de facto taką odpowiedź dał już wirr, midwig i wig) - na logarytmicznym linia trendu wzrostowego od jesieni zbliża się do linii lekkiego trendu spadkowego od końca stycznia
ta pierwsza ma większe szanse na przetrwanie - jest dłuższa ;-) i do tego wspierana przez sma-90
musiałoby się stać coś naprawdę kijowego, żeby to przełamać... i nie wybory czy nawet lepper w rządzie, imho nie ma to wielkiego znaczenia
CRB na razie wspiera w20
cały czas straszą rentowności obligacji w stanach, ale póki obligacje mają tanieć to po co je już teraz kupować....
strokuś / 2006-03-30 23:21 / Uznany Bywalec forum i giełdy
buu, co ja piszę... wzrostowego od wiosny '05 ;-)
strokuś / 2006-03-30 22:17 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ależ ten Juliusz kupuje, co i rusz gdzieś przekracza 5%
a ja dzisiaj przekroczyłem 5% jedynie na amreście ;-))
Kane / 2006-03-30 22:51 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Strokuś - czy to już czas na unimil? Pisałeś, że będzie odpoczywał i odpoczywa, leń jeden ;)

Eat to ja się przyznam, że sprzedałem za 40 :( Nie dziękujcie, że wam tak tanio oddałem papierek - dla was wszystko ;)

Mam w śwince: Wdx (pocieszam się, że jak się na kobietę długo czeka, to się potem dużo dostaje ;), Jago (spokojnie czekam), Hoga (możliwości Hogi są dla mnie zagadką, ale na razie zmierza na północ, więc nie ruszam), Gtn(coś mnie podkusiło - mały pakiet), Brk (liczę na dobre wyniki i stabilny wzrost w dłuższym czasie),Ibs ( orzeł i strokuś - nie mam wiary w ten papier, ale wierzę w was :) ) i dzisiaj nabyłem Uml (trochę drogo, ale trudno) i Rdn (ryzykowny papierek, ale patrząc, co się dzieje z ubrankowymi spółkami i co się dzisiaj na nim działo, może uda się jakiś bonus zarobić )

Oddałem dzisiaj Ele z 50% zyskiem - rzadko mi się tak szybki zarobek zdarza :) Na razie popatrzę z boku, jakie przygody go spotkają w najbliższych dniach.
orzeł / 2006-03-30 23:47 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
W zgodzie ze Strokiem podkreślę to co ważne i było cechą tego forum od zarania :)
pewnie pozornie łatwiej jest się tu kreować na bohatera niźli napisać prawdę że się sprzedawało amrest po 40 zł! coby Ci nie było smutno drogi Kane to ja ostatnio dałem równie klasycznie ptasiego tyłka na EPD bo mi się wyprzedzać czas zachciało a tak szybko to jeszcze nie latam :) wyobraziłem sobie teorię na kilka sesji do przodu i już widziałem spadki po mojej sprzedaży a tu bum i do góry 15 %:) nie ma więc co ograniczać swych zysków i dlatego nie sprzedam PBG,TIma,Hydry itd nigdy w życiuuuuuuuu:):):)
no chyba zaczynam odlatywać
apap fajni ludzie apap
strokuś / 2006-03-30 23:36 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Obywatelu,
unimil - krzyżyk na drogę i siup ;-)
eat - gratuluję odwagi i szacunek dla kolegi za wypowiedź
ja dokupowałem po 41.8, trzeba było mi powiedzieć, to bym od Ciebie odkupił po te 40 zł nie sądziłem, że będą tacy desperados ;-)
ibs - ja kupiłem po analizie fusów, Orzeł kupił bo mu trułem, a Ty bo wierzysz w nas obu. To nie wróży nic dobrego ;-) tzn. góra złoty trzydzieści ;-)
gtn - myślę, że dobrze Cię podkusiło
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy