Forum Polityka, aktualnościKraj

Z wizyty Miedwiediewa cieszy się 93 proc. Polaków

Z wizyty Miedwiediewa cieszy się 93 proc. Polaków

Wyświetlaj:
Botycki / 83.7.45.* / 2010-12-06 13:11

Polacy chcą lepszych stosunków z Moskwą.

Którzy Polacy?!! Osoby, które nazywa się tu "Polakami" to albo nie wiedzą, że Rosja to odwieczny wróg Polski, albo nie są Polakami. Z wrogiem nie można się bratać. Wroga należy nienawidzić (Rosjan szczególnie) - to kwintesencja patriotyzmu, Polskości. Czy was tego młodzi pryszczaci nie uczyli w szkole?
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 09:13
Botycki, przecież Ty się najzwyczajniej w świecie zgrywasz. Nie jesteś przypadkiem za stary na takie harce? Nie wierzę, że naprawdę tak myślisz. A może jednak...kto wie...
7% mowi nie / 83.31.234.* / 2010-12-05 22:57
łaaa . poślady wypięte na maksa. Cały naród czuwa
ździcho / 87.205.147.* / 2010-12-07 09:22

poślady wypięte na maksa.

Ja tam wiem jedno. Po raz pierwszy od lat chyba 5ciu z hakiem odwiedza nas głowa JAKIEGOŚ OBCEGO państwa (mniejsza o to jakiego). Nasz były prezydent w latach 2000-2005 wygrażał pięściami całemu światu i poróżnił Polskę ze WSZYSTKIMI krajami świata (oprócz może USA, któremu się podlizywał). Można nie wypinać pośladów na maksa tak jak piszesz, można być krajem na wzór Korei Północnej, a czemu nie?
gaga2 / 77.114.245.* / 2010-12-05 18:49
Po takim 93 % knocie zadajcie sobie pytanie czy wyniki wyborów są rzeczywiste czy takie jak na Białorusi ?
myślcie / 83.22.107.* / 2010-12-05 18:18
Myślę ,że nawet z wizyty świętego Mikołaja
cieszy się mniejszy procent dzieci .

A tak na marginesie .
Co to są te " mikołajki " i skąd się to wzieło .
Z tego co wiem to Mikołaj był jeden .
Prezenty dostawałem na Mikołaja , nie na jakieś mikołajki .
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-05 15:33
Tylko że 60 % polaków nie iwe kim jest Miedwiediew... widać, że POlskie ośrodki sondażowe maja Polaków za kompletnych debili - żeby takie coś puścić to trzeba być albo bezdennie głupim albo pewnym, że można juz wszystko. Widać, że sondażownia nie tylko POelektorat ma za idiotów (co normalne jest zresztą) ale wszystkich polaków. Ale mniejsza z tym... Tutaj cos spoza POmatrixa dla PISosumienia i innych POfanów:
"...Przypadkiem popatrzyłem na blok z informacjami i przeczytałem jakże powalającą frazę. 93% Polaków cieszy się z wizyty prezydenta Rosji Miedwiediewa. Pierwsze myśli poskładałem w takiej oto kolejności: 93%?! Z czego tu się cieszyć? Cieszyć się? 93% Polaków cieszy się z wizyty polityka? Świat, a szczególnie Polska nigdy nie przestanie mnie zadziwiać, nawet choćbym nie chciał przypadkiem wpadnę na jakieś dziwa. Można by zacząć od najbardziej irytującej rzeczy, o ile chce się w ogóle zaczynać jakąkolwiek analizę, mnie się trochę chce i tą rzeczą jest oczywiście sam sondaż. Ileż to już się wypowiedziało słów w tej irytującej materii, od razu powiem, że nie czytałem całości badania i właśnie dlatego nie czytałem, że wystarczyło mi 93% zadowolonych Polaków. Podobne badanie jest nie tylko wstyd pokazywać, ale wstyd czytać. Jest pewne, że metodologia tego badania kpi z socjologicznego warsztatu i nie tylko. Takich odpowiedzi po prostu być nie może, chyba że zadaje się pytania w taki sposób, że innych odpowiedzi udzielić się nie da. I niekoniecznie trzeba od razu coś fałszować, chociaż ten sondaż daje klasyką polskich sondażowni na 100 kilometrów. Nie wiem czy w ogóle dzwoniono do tego przysłowiowego już 1000 Polaków. Skoro ktoś się odważył opublikować takie badziewie, to i ten loteryjny rytuał mógł sobie podarować. 93% Polaków cieszy się z wizyty rosyjskiego polityka? Jak mam to rozumieć? Na 100 spotkanych rodaków 93 zapomniało o Świętym Mikołaju i całe jest pochłonięte wizytą kolegi Putina? Na początek weryfikacji takich nędznych badań zadałbym proste pytanie. Drogi Polaku/Polko, udziel proszę odpowiedzi, jaki polityk odwiedzi nasz kraj w najbliższy poniedziałek? Bez badania mogę strzelić wynikiem. Przypuszczam, że właśnie w okolicach 90%, odpowiedziałoby ankieterowi: „A idź pan w cholerę! Karpia idę szukać!”.

Jeśli nie 90%, to bardziej realne jest 50% i w górę, w każdym razie na pewno 93% nie odpowiedziałby, że Miedwiediew, bo co najmniej jedna trzecia pomyliłaby tego ruskiego, z innym ruskim, który się Putin nazywa. Dzięki właściwie postawionemu pytaniu, albo dzięki zestawowi pytań uzyskuje się jakże fantastyczny wynik. Cieszę się jak cholera z wizyty Miedwiediewa, ja, moja rodzina, moi sąsiedzi, moja żona i kochanka, tylko dozorca się nie cieszy, bo akurat jest chory. Gdy wyzdrowieje będzie się cieszył. Wszystko to jednak nie ma większego sensu, coś innego jest niezwykle ważnego. Czy ktoś kojarzy takie badanie z okazji wizyty dowolnego innego polityka. Nie pamiętam, aby się Polacy w sondażach cieszyli z wizyty królowej brytyjskiej, prezydenta Francji, czy kanclerz Niemiec, o pomniejszych wizytach nie wspomnę. Zatem po jaką cholerę robić taki dęte badanie, z okazji wizyty prezydenta Rosji? Jakaż to wyjątkowa okazja, że już od trzech tygodni cały kraj na baczność postawiony i nawet ruskiego generała w roli doradcy zatrudniono? Co by nie mówić ciągle w polskim narodzie jest jakiś republikański syndrom i to po ou stronach syndromu., Mówiąc republikański, mam na myśli polską republikę radziecką. Pręży się patriota i internacjonalista, kiedy car albo sekretarz włości wizytuje. W mniejszym stopniu działa wizyta Niemca, ale i tu nie brakuje ciarek na grzbiecie. Kondominium? Chyba nawet gorzej. Takiego zadowolenia naród nie notuje przy żadnym innym polityku, chyba nawet papież, ten polski nie niemiecki, nie dostałby takich not. Jedynie prezydent Miedwiediew był w stanie dostarczyć podobnych pokładów radości, prawie wszystkim Polakom. Dokonał się cud jedności i koniec wojny polsko-polskiej.

Trzeba być konsekwentnym w analizie wyników badania. Zakładając i odnajdując założenie w faktach, te 23% poparcia prezes Kaczyński ma, wiem że to trochę na skróty myślenie, ale jeśli roboczo przyjąć 23% jako część ze 100%, no to na 93% zadowolonych z wizyty ruskiego bojara składa się zdecydowana większość elektoratu PiS. Mało tego, jedynie 7% elektoratu PiS nie cieszy się z wizyty Miedwiediewa. Znów założyłem, bardzo optymistycznie, że niezadowoleni z wizyty Midwiediewa są tylko w PiS. Jeszcze raz pytam. Po co komu takie badanie? W czyim interesie zlecanie podobnie absurdalnego badania? Sądząc po wynikach zadowolone mogą być dwa podmioty. Władza polska i władza rosyjska. Takie badanie, na poziomie wskaźnika poparcia dla Fidela Castro może satysfakcjonować tylko władzę obu krajów. Nie wiem czy to władza zleciła sondaż, niemniej zalatuje ten wybryk propagandowy taką tandetą realnie socjalistyczną, że aż mnie skłoniło do popełnienia tekstu. Samo badanie jest już kuriozum, wynik badania zapętlonym absurdem i
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-05 15:36
Samo badanie jest już kuriozum, wynik badania zapętlonym absurdem i wisi sobie takie, przepraszam za słowo, rzadkie gówno i robi za „socjologię”. Pewnie zostanie podane w kilku serwisach i wypowie się kilku docentów, a potem w następnym programie będą się dziwić, że w Polakach drzemią jakieś niespożyte pokłady teorii spiskowych. Jezu słodki, przecież aż się chce, ba, nie tyle się chce, co samo się narzuca podejrzenie, o jakieś agenturalne sterowanie rzeczywistością. Komu poza politycznymi propagandystami potrzebne jest podobne rzadkie gówno? Gówno bez wartości dla dowolnego producenta i nadawcy. Odrealniony wynik, absurdalnego sondażu, słowem wszystkie najważniejsze cechy propagandy. Badanie można odczytać jednoznacznie. Słuszną linię ma nasza władza i władza rosyjska też ma nie gorszą. Nasza władza zaprasza władzę rosyjską i jest to tak trafny wybór, że 93% społeczeństwa dostało wzwodu, albo od razu orgazmu.

Często się przewija dyskusja na temat wolności słowa i innego pluralizmu, wtedy podaje się przykłady takie najbardziej widoczne. Ktoś tam czegoś komuś zakazuje, ktoś inny ma proces, jeszcze inny siedzi w klatce, w obronie tego co pomawiał. Tymczasem proces monopolu racji i zamykania gęb myślącym obywatelom, odbywa się właśnie poprzez takie „niepozorne” chwyty retoryczne i socjotechniczne, propagandę po prostu. I jako żywo jest ta propaganda w całości wzięta z realnego socjalizmu, technika i parametry wyników odbijają się pełną kalką. Podobne badanie rzadkim gównem trącające robi za „naukę”, ponieważ żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie prawa, inaczej być nie może. Gdyby jakiemuś niedouczonemu szaleńcowi przyszło do głowy wyśmiać rzadkim gównem podszyte badanie, natychmiast staje się obywatelem gorszej kategorii. Obywatel lepszej kategorii przyjmuje z dobrodziejstwem inwentarza wszystkie idiotyzmy jakie mu podają „uczeni”. Wyjątkowo w tej dziedzinie czuję się kompetentny i na standardowe pytanie: „Jakie masz kompetencje do rozstrzygania co jest kantem, a co badaniem ankietowym?”, mogę odpowiedzieć, że magistra z socjologii. Mogę, ale tym się bronił nie będę, po pierwsze nie pamiętam podstawowych zasad budowania kwestionariusza ankiety, po drugie do niczego nie jest mi to potrzebne. Podobne wyniki można by uzyskiwać przy badaniach ekstremalnych. Na przykład pytając: „Chciałbyś mieć raka?”, „Chciałbyś podwyżkę?”, a i tu wynik powyżej 90% należałoby uznać za wynik imponujący. Podsumowując ten niby „drobiazg”, podobnymi kroplami rzadkiego gówna drąży się obywatelską skalę. Jeśli polskie ośrodki propagandy poczuły się już na tyle mocne, żeby się nie krępować przed serwowaniem podobnego szajsu, no to rzeczywiście należałoby się poważnie i nieustannie zastanawiać na polską kondycją demokracji, wolności słowa i swobód obywatelskich. Ale poważnie, wskazując realne zagrożenia, właśnie w tym bardzo niepozornym i jakby w tle dozowanym propagandowym zaangażowaniu..."
Od Amtki Kurki do POmatrixa
janiszek72 / 2010-12-05 15:01 / Tysiącznik na forum
Te ciekawe badania, pokazują kierunek i tendencje, których niebawem będziemy świadkami. Za oddzieleniem się Śląska od Polski opowie się 95% Polaków, zaś za przejęciem i wchłonięciem Polski przez Rosję opowie się zapewne 100% Polaków. Kochani, tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu na cokolwiek w naszym kraju, bo media i specjalnie powołane i kontrolowane do tego celu, przez chorego na władzę tuska, firmy badające opinię społeczną wyręczą nas we wszystkim. Ja z wizyty miedwiediewa cieszyć się nie zamierzam, bo ten człowiek nie przestrzega podstawowych praw człowieka i obywatela w swoim kraju. Cieszy się ten, kto uważa, że karygodny mord 96 osób w Smoleńsku był zwyczajną katastrofą lotniczą. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
putinotusk / 2010-12-05 17:25
słuszna racja,nie rozumiem dlaczego wybraliście Kla i ta POmylona partie.Nie stać nas na nic więcej ?,zobaczcie co robią Francuzi,Anglicy Grecy,wszędzie strajki.U nas robią co chcą.podwyższają podatki,całują się z od wieki wieków wrogami,etc. którzy są mafia,mordują rowniez swoich dziennikarzy,szpiegują nadal cały świat,ostatnio wytropili w Angielskim parlamencie,w Polsce jest ich tysiące.Medviedev to kukła Putina.Dlaczego nie zapłacą za Katyń i Smoleńsk,chociażby za jeden fakt, wina kontroli ruchu.Katyń z rozkazu stalina.Nie można bandytyzm sądzić w Hadze?
dosc kaczora, chcemy komora / 149.156.124.* / 2010-12-05 14:53
Czy tego chcesz, czy nie, Układ Warszawski POwrócił nad Wisłę.
em96 / 151.83.12.* / 2010-12-05 14:20
PZPR też pisał, że ma poparcie 99,9% i przeżywa ekstazę podczas wizyty breżniewa...
spokoj grabarza / 95.40.145.* / 2010-12-05 13:55
Ja myślę że z wizyty powszechnie kochanego prezeydenta Miediediewa cieszy się 101 procent Polaków, 102 procent Rosjan i blisko 150 procent północnych Koreańczyków.

Wizyta ta przyczyni się do dalszych owocnych kontaktów gospodarczych i kulturalnych. Wymiana handlowa w bieżącym kwartale wzrosła o 200 procent a nadchodzące kwartały będą jeszcze lepsze.

Rząd oczywiście danych o tak ciepłym przyjęciu szanownego gościa nie może traktować inaczej niż w kontekście przyjaznych relacji między naszymi narodami oraz wspaniałomyślnych gestów naszego wielkiego i nowoczesnego sąsiada.
Celem wizyty naszego drogiego gościa jest przekazanie 40 kufrów z papierami o dużej wartości opałowej (zima przecie).
T. / 81.190.70.* / 2010-12-05 13:17
Jest to jedyna okazja , aby w końcu zabrać się za konkretna współpracę , a nie oglądać się wiecznie za siebie .
Później dziwimy się , że cały czas cofamy się gospodarczo. Zaś nasze dzieci na obcym folwarku ryrają i po studiach w obcych knajpach talerze zmywają.
- Otake Polskę walczyliśmy 20 lat temu ?
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-05 15:57
Współpraca jest widoczna na przykładzie śledztwa Smoleńskiego i podpisaniu umowy gazowej .... dalej nie trzeba komentować nawet
wojtek19756 / 85.221.162.* / 2010-12-05 11:30
Bo tak każe TVN i Agora. Inteligentni dawno stąd wyjechali. Zostały młode matoły - synkowie trepów, urzędników, Ubeków, wykładowców uniwerków, i milicjantów.
wojtek19756 / 85.221.162.* / 2010-12-05 11:29
Bo tak każe TVN i Agora. Inteligentni dawno stąd wyjechali. Zostały młode matoły - synkowie trepów, urzędników, Ubeków, wykładowców uniwerków, i milicjantów.
7yu00 / 89.231.81.* / 2010-12-05 10:47
Od 20 lat nie było takich wyników. Co za bzdura.
jliber / 2010-12-05 09:45 / Tysiącznik na forum
Ruscy muszą mieć świetnych ludzi od PR w Polsce, a to słyszymy jak to Polacy czekają na Miedwiediewa, a teraz dowiadujemy się jak to się cieszymy z jego przyjazdu. What The Fuck??? Co Mnie Obchodzi Jakiś Miedwiediew?
EURO STUDENT / 2010-12-05 09:43
cieszymy się ! chcemy żeby publicznie odpowiedział na pytanie o Smoleńsk !
tade / 83.2.33.* / 2010-12-05 10:20

chcemy żeby publicznie odpowiedział na pytanie o Smoleńsk !

to nie jest tak istotne i ważne!
Czas sam dam odpowiedź.
Wymiana gospodarcza, otwarcie rynku rosyjskiego dla polskich produktów to są najistotniejsze kwestie podczas tej wizyty.
T. / 81.190.70.* / 2010-12-05 13:07
DOKŁADNIE !

Problem tylko w tym , że młodzież nie wie o co tu w ogóle chodzi
tesa1959 / 2010-12-05 11:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie. Polska nie może się rozwijać bez rynku wschodniego, a przecież wszyscy chcą rozwoju.Nie możemy też zadzierać z Rosją, bo nic na tym nie zyskamy, a przecież współpraca gospodarcza to nie włażenie w dupę. Jeżeli ktoś myśli, że gdy zadrzemy z Rosją to Unia albo NATO nam pomoże, jest w błędzie. Każdy najpierw dba o swój interes. Już to pokazały Niemcy układając się poza nami z Rosją w sprawie rurociągu.
() / 89.79.219.* / 2010-12-05 18:25
Przez 50 lat nie wolno nam było mówić o Katyniu żeby nie zadzierać z sowietami.
A jam mam już dosyć tej zabawy w ciuciubabkę....i żądam od sowietów ODDAJCIE CZARNE SKRZYNKI Z TUPOLEWA .
tesa1959 / 2010-12-05 18:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przez 50 lat nie wolno było mówić o Katyniu, bo oni byli "naszymi przyjaciółmi" i można było za mówienie wylądować na białych niedźwiedziach. Teraz mówimy o Katyniu, domagamy się dokumentów, ale we wszystkim potrzebna jest dyplomacja. Ja też nie rozumiem dlaczego czarne skrzynki nie są w Polsce, a w ogóle uważam, że śledztwo powinno być prowadzone przez polską prokuraturę przy współpracy rosyjskiej, ale może są inne przepisy w tej kwestii. Nie wiem.
em96 / 151.83.12.* / 2010-12-05 16:25
'...Nie możemy też zadzierać..." i mamy obowiązek zacierać... Historię i prawdę...?
Historia i przeszłość to wiedza, która uczy, że z poddaństwa i uległości nic się nie zyskuje - wręcz przeciwnie...
Dotychczas byłem nieświadomy tego, że to MY zadzieramy, cóż za oświecenie... - ciekawa logika...
tesa1959 / 2010-12-05 17:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

.Nie możemy też zadzierać..." i mamy obowiązek zacierać... Historię i
prawdę...?

Czy ja o czymś takim powiedziałam? Przeczytaj jeszcze raz mój post ze zrozumieniem.
() / 89.79.219.* / 2010-12-05 18:28
Powiedziałaś Tesa między wierszami: "mamy obowiązek zacierać"
tesa1959 / 2010-12-05 18:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To oburzająca sugestia! Nic takiego nie powiedziałam. Mówię to, co myślę po prostu a nie między wierszami.
em96 / 151.83.147.* / 2010-12-26 22:42
1. Domaganie się prawdy, to w/g Ciebie zadzieranie, czy może masz coś innego na myśli...?
2. Skoro piszesz, że nie możemy się tej prawdy dowiedzieć, to jednoznacznie z Twojego tekstu wynika, że należy ją zacierać, bo jaką masz inną alternatywę...?
tesa1959 / 2010-12-27 19:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ad.1. Domagając się prawdy powinniśmy działać dyplomatycznie. Bez dyplomacji (tak jak chce J. Kaczyński)wskóramy tylko tyle, że nic nie wskóramy, a w dodatku prawdopodobieństwo odkrycia prawdy przez stronę rosyjską oddali się w nieskończoność.
Ad. 2. Tu kompletnie bzdurna analiza mojego postu. Przeczytaj jeszcze raz - kopia:
Właśnie. Polska nie może się rozwijać bez rynku wschodniego, a przecież wszyscy
chcą rozwoju.Nie możemy też zadzierać z Rosją, bo nic na tym nie zyskamy, a
przecież współpraca gospodarcza to nie włażenie w dupę. Jeżeli ktoś myśli, że gdy
zadrzemy z Rosją to Unia albo NATO nam pomoże, jest w błędzie. Każdy najpierw dba o
swój interes. Już to pokazały Niemcy układając się poza nami z Rosją w sprawie
rurociągu.


Przez 50 lat nie wolno było mówić o Katyniu, bo oni byli "naszymi
przyjaciółmi" i można było za mówienie wylądować na białych niedźwiedziach.
Teraz mówimy o Katyniu, domagamy się dokumentów, ale we wszystkim potrzebna
jest dyplomacja. Ja też nie rozumiem dlaczego czarne skrzynki nie są w
Polsce, a w ogóle uważam, że śledztwo powinno być prowadzone przez polską
prokuraturę przy współpracy rosyjskiej, ale może są inne przepisy w tej
kwestii. Nie wiem.
hans klos123 / 95.49.77.* / 2010-12-05 10:41
Są pojęcia, o których nie można zapomnieć, mianowicie: HONOR ,GODNOŚĆ, a tego brakuje polskiemu rządowi. Polityka na kolanach!

Jak ktoś mądry powiedział: "w życiu nie chodzi tylko o to, żeby się dobrze nażreć, ale są też cele i ideały o które należy walczyć"
T. / 81.190.70.* / 2010-12-05 13:24

Są pojęcia, o których nie można zapomnieć, mianowicie: HONOR ,GODNOŚĆ, a tego brakuje
polskiemu rządowi. Polityka na kolanach!


Jak w przyszłości zwolnią Ciebie z jakiegoś powodu z pracy i nie będziesz mógł jej znaleźć przez pół roku , to na obiad niech Twoja żona ugotuje Tobie Twój HONOR .
() / 89.79.219.* / 2010-12-07 08:15
Człowiek tym różni się od zwierzęcia, że ma swój honor.
mac78 / 77.253.83.* / 2010-12-05 11:02
Powiedz to tym co zginęli w nieudanych powstaniach szczególnie warszawskim Postawiłbym śmiałą tezę że ich przywódcy musieli byc agentami albo archetypami na który się złożyło powiedzenie ze Polak przed szkoda i po szkodzie głupi Honorowo to juz mamy gazociąg północny Honorowo mozna do sasiada całe zycie się nie odzywać bo nam podpadł albo swiństwo zrobił Tylko po co zycie ucieka lepiej sie pogodzić i razem coś zrobić efektywnego albo się zabawić :)
ostrzeżenie / 81.85.205.* / 2010-12-05 13:14
razwiedka działa, aż miło. Tylko nie zadziera ze mną, bo mam świetnie opanowany lewy sierpowy.
uzupełnienie / 81.85.205.* / 2010-12-05 13:21
ps. źle się wkleiło, powinno być wyżej, tj. w miejscu gdzie niejaka taesa, szerzy poglądy razwiedki
tade / 83.2.33.* / 2010-12-05 10:49

w życiu nie chodzi tylko o to, żeby się dobrze nażreć,

jeśli nie ma co żreć to i nie ma siły o cokolwiek walczyć?
i czy nie oto chodzi naszym łelitom!!!
em96 / 151.83.12.* / 2010-12-05 13:58
- ciekawe skojarzenie: łelitom - jelitom... może to jest właśnie to...? A chyba jelit nie należy zbytnio obciążać myśleniem, raczej żarciem, od myślenia jest ktoś inny... - to zupełnie jak w Polskiej rzeczywistości...

Najnowsze wpisy