Forum Polityka, aktualnościKraj

Zaangażujemy wojsko w operację dla Libii

Zaangażujemy wojsko w operację dla Libii

Money.pl / 2011-05-13 17:09
Komentarze do wiadomości: Zaangażujemy wojsko w operację dla Libii.
Wyświetlaj:
Irak rozkwita ostatnio / 81.219.114.* / 2011-05-13 19:26
operację czy sekcję zwłok
antyNWO / 77.237.3.* / 2011-05-13 17:12
Jak operacja humanitarna, świat stoi na głowie, jak można tak nazywać wojnę, to zwierzęta a nie ludzie bez honoru i sumienia.
niewolnik / 87.139.103.* / 2011-05-13 17:09
Działania naszych polityków (również i niemieckich) są NIEZGODNE z Konstytucją!!!
Decydenci pod Trybunał!!!
Tej ekipie już dziękujemy.
tyuj / 77.253.146.* / 2011-05-13 17:35
ROPA I ZŁOTO proszę państwa. Tylko to się liczy. Po raz kolejny
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-13 18:09

ROPA I ZŁOTO proszę państwa. Tylko to się liczy.

Nie dla Polaków. Oni są na to za głupi. Dla nich liczy się tylko krew i żądza mordu. Złoto i ropę weźmie ktoś inny, cwańszy. A Polacy to naiwne, przy tym tanie mięso armatnie.
tesa1959 / 2011-05-13 19:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dla nich liczy się tylko
krew i żądza mordu.

Nie nazbyt surowo oceniasz nasz naród?
Złoto i ropę weźmie ktoś inny, cwańszy. A
Polacy to naiwne, przy tym tanie mięso armatnie.

To jasne, że weźmie ktoś inny. Polacy naiwni? Penie tak. Za bardzo wierzą w sojusze, a już nie raz się przejechali.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 22:48

Nie nazbyt surowo oceniasz nasz naród?

Bo nasz (wasz)? Nie wolno mi widzieć jak jest, tylko patrzeć przez pryzmat umiłowania polskiej ziemi, która mnie nosi? Nie wziąłem tego z powietrza. Niejaki Tommy Franks (dowodzący misją w Iraku)chwalił polskich żołnierzy za waleczność, z drugiej jednak strony stwierdził, że to ludzie szczególnie okrutni i że lepiej zachować dalece idącą powsciągliwość w przydzielaniu im pewnych zadań operacyjnych.
tesa1959 / 2011-05-13 22:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I tak od razu uwierzyłeś w tę opinię? Waleczni, owszem, ale okrutni? Przecież nie wysyłają tam lokatorów zakładów penitencjarnych i nie uwierzę w tę opinię (znam wielu żołnierzy - normalni ludzie).A co robią Amerykanie? Nie są okrutni? Co robili w Wietnamie, Iraku, Afganistanie dalej robią. Uwierzyć tej opinii to tak jak zgodzić się z Grossem, że wszyscy Polacy mordowali Żydów.

Bo nasz (wasz)?

Mimo Twoich wątpliwości, uważam, że nasz - mój i Twój.Nie przez pryzmat
Nie wolno mi widzieć jak jest, tylko patrzeć przez pryzmat
umiłowania polskiej ziemi, która mnie nosi?

Dlaczego przez pryzmat? Dlaczego wciąż w Tobie tyle goryczy, pretensji? Jesteś wartościowym człowiekiem (już Ci kiedyś pisałam) i nie możesz się biczować. Spójrz na wszystko z innej perspektywy, zacznij cieszyć się dniem, rodziną, znajomymi. Samobiczowanie nie ma sensu, zwłaszcza, że to ie jest Twoja wina.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:10

Amerykanie? Nie są okrutni? Co robili w Wietnamie, Iraku, Afganistanie
dalej robią.

Są. Ale to, że Amerykanie sa okrutni zaraz ma oznaczać, ze Polacy tacy nie są, bo Polacy?
nie możesz się
biczować.

Nie rozumiem.
Spójrz na wszystko z innej perspektywy

Z perspektywy jakiej? Patriotycznej? Mam powiedzieć: "Może i są okrutni, ale to jednak moi rodacy!"?
zacznij cieszyć się
dniem, rodziną, znajomymi.

A co ja niby robię? Ja cały czas cieszę michę od ucha do ucha. Od czasu do czasu jedynie wkurza mnie nacjonalizm i niczym konkretnym nie uzasadniona duma narodowa Polaków. I tyle. Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo nauczyłem się nie dać sobie w kaszę dmuchać.
tesa1959 / 2011-05-13 23:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie możesz się
biczować.

Nie rozumiem.

To w kontekście "nasz (wasz)" i wcześniejszych Twoich wypowiedzi.
"Może i są
okrutni, ale to jednak moi rodacy!"?

Nie, to nie tak. Jedna opinia nie może świadczyć, że taka jest prawda.
Od
czasu do czasu jedynie wkurza mnie nacjonalizm i niczym konkretnym nie
uzasadniona duma narodowa Polaków.

Mnie też wkurza nacjonalizm i to bardzo. Nie tylko od czasu do czasu, ale za każdym razem, gdy czytam na forum wypowiedzi nacjonalistów (teraz jest ich trochę mniej). A duma? Generalnie rzecz ujmując, mamy być z czego dumni w historii i nie tylko. Nikt też chyba nie zaprzeczy, że w większości jesteśmy gościnni. Fakt, że tak na prawdę jednoczymy się tylko w chwilach zagrożenia, ale taka jest natura ludzka - pogoń za pieniądzem, a to jest wszędzie.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-13 23:58

A duma? Generalnie
rzecz ujmując, mamy być z czego dumni w historii i nie tylko.

A duma? To jest właśnie ostatnia rzecz, którą można generalizować. Jeżeli ktoś jest dumny, niech będzie dumny za siebie, a nie za innych. Przecież nie czytamy nikomu w myślach, by za nich gwarantować, że to co robią, robią z właściwych pobudek.
tesa1959 / 2011-05-14 00:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Można być dumnym za siebie i za innych. Jestem dumna ze swoich dzieci, z Jana Pawła II, z kard. S. Wyszyńskiego, z większości królów Polski, z postawy żołnierzy września, z postawy narodu względem okupanta radzieckiego i niemieckiego itd.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:22

Jestem dumna ze
swoich dzieci

To rozumiem, bo ja oczywiście też ze swoich, ale zapomniałem o tym:)

z Jana Pawła II, z kard. S. Wyszyńskiego, z
większości królów Polski, z postawy żołnierzy września, z
postawy narodu względem okupanta radzieckiego i niemieckiego
itd.

A tego akurat ni w ząb nie pojmuję. Może dlatego, że nikogo z nich nie poznałem osobiście.
tesa1959 / 2011-05-14 00:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja też nie poznałam osobiście, ale byłam podczas pielgrzymki Jana Pawła II w Gnieźnie, znam jego nauczanie, znam postawę wobec komunizmu jego i kard. Stefana Wyszyńskiego, trochę historii nie tylko z książek itd. itp.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:35
Hmm...książki. Rozmawialiśmy przy okazji EA przed chwilą. Ja mógłbym na tej podstawie być dumny np. z Kolumba, Pasteura, Gagarina. Coś ich łączy wbrew tematowi, który wałkujemy.
tesa1959 / 2011-05-14 00:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale mówiliśmy o dumie z tego, że jesteśmy Polakami. A na marginesie - z Gagarina? Podważają jego lot na orbitę i może mają rację? Dlaczego zginął?
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 00:46

Ale mówiliśmy o dumie z tego, że jesteśmy Polakami.

No właśnie. Dlatego nie wypada mi, posiadaczowi obywatelstwa polskiego być dumnym z wyżej wymienionych, szczególnie Gagarina. Ciekawe, ze w Polsce podważa się akurat jego, a nie np. Kolumba czy Pasteura. Ciekawe też, że czasami mówi się o dumie i uprzedzeniu...
tesa1959 / 2011-05-14 00:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kolumba czy Pasteura trudno jest podważyć, bo są wyniki. A Gagarin - uprzedzenie? Chyba nie, a raczej znajomość rosyjskiej propagandy.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 01:00

A Gagarin - uprzedzenie? Chyba nie, a raczej znajomość
rosyjskiej propagandy.

Ano właśnie. Ciekawe na ile dla hierarchów prawosławia jest wiarygodny Jan PawełII a na ile jest to polska propaganda...
tesa1959 / 2011-05-14 01:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie ma nic do rzeczy. Ta sama propaganda była w Polsce za komuny i pewnie jeszcze jest choćby trochę zakorzeniona. Radziecka propagandę znam nie tylko z własnej obserwacji, ale ze świadectwa dziadka, który przez 12 lat, w tym 8 w czasie II wojny i po niej przebywał na zesłaniu w Kazachstanie.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-05-14 01:09
Wnioski:
1) radziecka propaganda kłamie
2) polska propaganda mówi prawdę
3) nie wiem, sśpie już. Dobranoc
tesa1959 / 2011-05-14 01:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Błędne wnioski. ja też idę już spać. Dzisiaj się nie dogadamy w tym temacie.

Najnowsze wpisy