Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabiorą nam ponad 200 zł z pensji. Już w przyszłym roku?

Zabiorą nam ponad 200 zł z pensji. Już w przyszłym roku?

Wyświetlaj:
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-10-31 09:54

Nalezy bezwzglednie oZUSowac wynagrodzenie swietych krow:
sedziów, prokuratorow, ....

W Polsce media nie piszą całej prawdy, tylko to co jest wygodne dla rządzących i co pobudza wyobrażnię wyborców.
Nie mogą pisac całej prawdy, gdzie uciekają pieniądze, bo straciliby pracę dziennikarza.
Ostatnio dowiedziałam się np., że lansowane przez media elektrownie wiatrowe wcale nie są tak ekologiczne i zdrowe jak się nam wmawia. A prąd z nich jest 2 razy droższy. Ale wysoko postawione osoby mają jakieś udziały w tych przedsięwzięciach.
Nie ma wśród polityków żadnej moralności.
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-10-31 19:25
Do tych świętych krów dorzuć jeszcze wszystkie służby specjalne, policję i tzw. straż miejską ZUS też opłaca państwo z naszych podatków(w Angli np. straż miejska sprząta śmieci i wystawia mandaty z rzucanie petów na ulicę,a nie czai się z radarami na kierowców!)
2014 / 83.22.209.* / 2011-10-31 09:53
z precyzyjną prognoza za 2012 należy się jeszcze wstrzymać co najmniej do I 2013
Ceneo / 83.22.137.* / 2011-10-31 09:44
Z dużym prawdopodobieństwem Partia Omnipotencji [P.O] kończy politykę powszechnej szczęśliwości i kreowania rzeczywistości społeczno - politycznej pod założone własne cele strategiczne, wśród których prymat przyznano prolongacie sprawowania władzy politycznej.
Z analogicznym prawdopodobieństwem okaże się wkrótce, że trzeba podnosić podatki, wszelkie obciążenia para fiskalne, bo budżet państwa się po prostu nie domyka. Kołderka finansów publicznych jest po prostu za krótka i to od dawna.
Paleta tematów zastępczych powoli się kończy, czas na trudne, niepopularne decyzje. Tylko kto się na nie odważy?
Platforma ma społeczny mandat do rządzenia, nie wiem tylko czy towarzyszy jej wystarczający determinizm i świadomość odpowiedzialności za działania, ale przede wszystkim za zaniechania.
Wszelkie próby obciążania kosztami wyłącznie podatników, pracowników najemnych, skończą się ucieczką już w i tak monstrualną szarą strefę.
Najbardziej co mnie osobiście szokuje to bezradność rządzących. Przy monstrualnie rozbudowanych, dublujących się nierzadko urzędach i instytucjach, wypełnionych tysiącami urzędników, rządzący sprawiają wrażenie jakby nie mieli pojęcia o tym co się dzieje. To porażające.
Być może to wynika z prostego faktu, że poza uprawianiem zawodu polityka, nie potrafią nic innego?
Każdy, kto prowadził choćby najmniejszy biznes w życiu wie, że kluczową sprawą w czasach dekoniunktury jest optymalizacja kosztowa, redukowanie sztywnych, stałych wydatków, a nie liczenie na cud.
U nas ta prawda nie potrafi społecznie zaistnieć.
W tym wymiarze nie ma znaczenia i mnie osobiście nie interesuje z kim będzie koalicja, gdzie będzie Pan Tusk czy Pan Schetyna. Skoro aspirowali do sprawowania władzy oczekuję od tych Panów i od całej klasy rządzącej, sprawnego rządzenia, żądam aby wywiązywała się należycie ze swoich obowiązków, z pełnym szacunkiem do naszych praw i do publicznego grosza. Za to im przecież - jako podatnicy płacimy.
I jeszcze jedna kwestia: zasadą znalezienia zrozumienia dla nowych ciężarów publicznych, jest osobisty przykład. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby członkowie parlamentu i rządu - dając przykład godny do naśladowania - zrezygnowali z indeksacji swoich apanaży, a może nawet sobie je obniżyli? To byłoby namacalnym dowodem wiarygodności i intencji Nie wiem jednak, że polską partiokrację stać na taki skromny przecież wysiłek.

Szerzej na temat polskiej partiokracji i jej paradoksów na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Paj / 77.237.8.* / 2011-10-31 09:57
Tematy zastępcze nigdy się nie kończą gdy mas w ręku media. Po przejęciu Rzepy przez Hajdarowicza, zostaną tylko same skrajne poglądowo dzienniki + prorządowe media. I nic więcej.
W takich warunkach najgłupsza zagrywka przejdzie jeśli tylko będziemy oglądać telewizję... Jeśli wbija się ludziom do głowy wystarczająco długo, że coś jest złe nie trzeba zomo do zmiany światopoglądu...
mundurowy1971 / 194.242.62.* / 2011-10-31 09:37
Nie trzeba bylo bać się munduru. Mozecie płacić nawet 50%podatków i Vatu,Ja za rok po 15 latach ide na emeryturę i jadę do stanów. Życie tanie a na kartę płatniczeąco miesiąc musicie mi wpłacić 1500zł. Dużo nie jest ale w stanach płacę tylko 8% podatków. I co dorobię to moje,he ?
tak tylko pytam / 178.183.134.* / 2011-10-31 09:58
A tego ustroju to broniłeś i wysługiwałeś się władzy jako policjant czy jako żołnierz?
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 09:56

Ja za rok po 15 latach ide na emeryturę i
jadę do stanów. Życie tanie a na kartę płatniczeąco miesiąc
musicie mi wpłacić 1500zł

Z taka glową to Ty możesz być najwyżej kapralem albo plutonowym. Bo nie sadzę aby ktoś kto mają 1500 miesięcznie myśli o zawojowaniu stanów mógl awansować. Na miejscu dowódców zalatwilbym ci nawet rentę bo balbym sie, że możesz się biedaku postrzelić.
mundurowy1971 / 194.242.62.* / 2011-10-31 10:02
A pluj sobie kolego a i tak musisz zapracować na moje marne 1500zł co miesiąc, w stanach mam rodzinę wiec 1500 tu to jak 2500 tam. I mam zamiar pracować bo jestem młody, ale nie mam zamiaru pracować na podatki dla jełopów.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 10:33

marne 1500zł co miesiąc, w stanach mam rodzinę wiec 1500
tu to jak 2500 tam

Brzuch ze śmiechu może rozboleć.
mundurowy1971 / 194.242.62.* / 2011-10-31 12:15
Oj ciemnyś i pewnie języków nie znasz, dlatego myslisz że jeśli z twoich 8tyś państwo łupi cię połowe a na to co zostaje ładuje 23%Vat to że jest tak wszędzie. Wejdź sobie na jakąkolwie stronę sklepów w stanach i spradź cokolwiek łącznie z kosztami życia, a jak nie znasz angielskigo to masz googltranslatora, he,he. Cywil.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 13:04

Wejdź sobie na jakąkolwie stronę
sklepów w stanach

Zdarza mi się wchodzoć do tych niewirtualnych w stanach . Ale jeśli Ty masz 1500zl miesięcznie to nie bedziesz mógl mysleć ani o wirtualnych ani tych niewirtualnych.No na tydzień może starczy. Ale oszczędnie. A papusiać to ty masz zamiar? A palic swiatelko, ogrzewać, leczyć sie i tak dalej? Bo tam rodzina nie bedzie jak tatuś i mamusia dziecku, dawać jeść, kupuwać odzienie, pastę do zębów, dawać na metro czy autobus? No w kazdym razie nie dlużej niż przez dwa tygodnie. Zresztą szkoda gadać. Masz mentalność dziecka które nie wzięlo jeszcze pierwszej pensji i dgraża się co to ono nie zrobi jak już zacznie przcować.
mundurowy1971 / 194.242.62.* / 2011-10-31 13:37
Pracę jprze rodzinkę juz mam załatwioną, a te 1500 to akurat będzie na ratę za dom ( w Phoenix 210m2 z basenem za 180tyś$, i tak drogo ale blizko centrum (można obejrzeć jakie są ceny na stronach pośrednictwa) , jak nie liczyć jest to dodatkowe 500$ co miesiąc przez najbliższe 40lat co daje 240tyś$ . Piechotą nie chodzi. i kto tu nie umie liczyć ?
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 15:24


Pracę jprze rodzinkę juz mam załatwioną, a
te 1500 to akurat będzie na ratę za dom ( w
Phoenix 210m2 z basenem za 180tyś$,

Ja rozumiem, ży Ty sobie tak tylko piszesz bez zadnych zamiarów wyjazdu. Ale gdyby nie to przebudzenie będzie brutalne.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 10:21
to spadaj biedaku do rodzinki
Wacuś Młody Typek / 83.7.185.* / 2011-10-31 09:32
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
zombi / 2011-10-31 09:39
strasznie sprany masz beret...
ktokolwiek by u władzy nie był spotkałby takie same okoliczności i reakcje byłby zbliżone, jakoś Twoi bohaterowie nie przedstawili innego pomysłu na zmniejszenie deficytu
Franek Kolanek / 80.245.182.* / 2011-10-31 09:58
Nie po to wybieram władzę, aby na nic nie miała wpływu. Skoro nie ma to po co wybory ?
Kamil B / 2011-10-31 14:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak władza twierdzi że nic nie może zrobić to niech poda się do dymisji, wybierze się taka co będzie mogła zrobić
k aczordonald / 2.99.64.* / 2011-10-31 09:16
panowie tu potrzeba reform KRUS, zmniejszenia o 10% ilosci urzednikow,
koniec z 13 pensja w budzetowce.To dopiero sa nieuzasadnione koszta.

Przeciez zabieranie ulg rodzinnych i internetowych godzi bezposrednio w pracujace rodziny.W Polsce mamy problem ze wzrostem naturalnym, dzieci rodzi sie coraz mniej, a tu jeszcze dokrecanie sruby.W efekcie dlugoletnim przyniesie to pogorszenie.

Skoro mamy kryzys, a grozi nam recesja, to dzialac trzeba szybko.
dlaczego nie zamrozic plac w budzetowce na przyszly rok i zwolnic 10%
urzednikow.Robimy ciecia i oszczrdnosci tam gdzie byc powinny.
Floyd / 2011-10-31 13:40 / Tysiącznik na forum
Te cięcia ciebie nie dotkną bo nie pracujesz w budżetówce, naiwniaku?
k aczordonald / 2.99.75.* / 2011-10-31 15:05
ale ty zapewne w budzetowce pracujesz, cwaniaku ?
tesa1959 / 2011-10-31 13:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bo widzisz... najłatwiej zaglądać do cudzej kieszeni.
k aczordonald / 2.99.75.* / 2011-10-31 15:02
a widzialas kiedys prywatna firme, przedsiebiorstwo gdzie pracownicy dostaja dodakowo pensje co roku i dodatkowo bony na swieta.

ta wiekszosc pracujaca w sferze produkcji dostaje tylko pensje za dni przepracowane i ze swoich podatkow placi wynagrodzenia pracownikom budzetowki, ktorzy podatkow nie placa.
I co, tym ludziom do kieszeni jednak rzad caly czas zaglada, a to juz nie boli ?-
tesa1959 / 2011-10-31 15:13 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jak to? Pracownicy budżetówki nie płacą podatków? To co ja mam potrącane z pensji pod nazwą podatek od dochodu?
Oczywiście, że na płace budżetówki pracują w produkcji, to nie ulega wątpliwości. Jednak płace w przedsiębiorstwach mogłyby być wyższe, tylko, że u nas każdy chce zdobyć majątek jak najszybciej, a na zachodzie na majątki, które teraz są pracowało wiele pokoleń. Jeszcze, gdyby przedsiębiorca różnicę w płacy inwestował, to rozumiem, a nie stawiał sobie pałaców i nie kupował kilku samochodów i jeszcze nie wiem czego, to byłoby zrozumiałe, że ludzie niewiele zarabiają.
stary ubek / 195.116.34.* / 2011-10-31 19:42
To co piszesz to prawda ,ale prawdą jest również to,że budżetówka jako sektor nieprodukcyjny (nie przynosi żadnych dochodów budżetowi państwowemu) bezpodstawnie otrzymuje 13-ą pensję! A np. takim hutnikom pracującym w pocie czoła na darmozjadów z budżetówki te 13-ki już dawno zostały odebrane!!!
k aczordonald / 2.99.75.* / 2011-10-31 15:32
Z pensji nie masz nic potracane.Co miesiac w systemie dopisywana jest sztucznie do Twojego wynagrodzenia kwota, ktora jest zaksiegowana jako podatek.
Ale to nie moze byc podatek, bo te pieniadze dopisane Tobie, to juz jest podatek ktory zaplacil juz wczesniej pracownik przedsiebiorstwa.
tesa1959 / 2011-10-31 15:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niech Ci będzie, wszechwiedzący ekonomisto.
k aczordonald / 2.99.75.* / 2011-10-31 16:14
ciesze sie ze rozumiesz, ze "podatek" ktory placisz nie jest dla panstwa zadnym dochodem, a tylko przeksiegowaniem kwoty, ktora juz kiedys ktos wypracowal.

"wszechwiedzący ekonomisto"- a to po co, czy zrozumienie (zaakceptowanie) jakiegos faktu musi wiazac sie ze zlosliwoscia ??

Nie oznacza to, ze pracownik budzetowki nie wypracowuje dochodu narodowego.Dla przykladu, praca dobrego nauczyciela moze byc czasem wiecej warta, niz pracujacego z nadgodzinami robotnika.
Od dobrych "wychowawcow" zalezy jakie bedziemy mieli spoleczenstwo.Bo zlodziej, pijak i narkoman(zle wychowany), moze kosztowac panstwo krocie, zanim zejdzie z tego swiata.

A juz na pewno pracownik administracji w pomnazaniu dochodu jest najlepszy.Dzieki niemu, zatrudnienie maja zbieracze kawy w Brazylii, armatorzy statkow i ich zalogi.Jak i caly przemysl przetworstwa i posrednikow sprzedazy tego "czarnego zlota " w naszym kraju:::::))))

Oczywiscie jezeli nastepuje przerost zatrudnienie w administracji, ktory w Polsce jest juz faktem.I to w dobie internetu.
tesa1959 / 2011-10-31 16:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

"wszechwiedzący ekonomisto"- a to po co, czy zrozumienie
(zaakceptowanie) jakiegos faktu musi wiazac sie ze zlosliwoscia

a po to, bo uważam tak, jak teraz napisałeś
Nie oznacza to, ze pracownik budzetowki nie wypracowuje dochodu
narodowego.Dla przykladu, praca dobrego nauczyciela moze byc
czasem wiecej warta, niz pracujacego z nadgodzinami robotnika.


Oczywiscie jezeli nastepuje przerost zatrudnienie w administracji,
ktory w Polsce jest juz faktem.I to w dobie internetu.

a to już inna bajka, z którą się zgadzam.
tsl / 78.133.150.* / 2011-10-31 11:27
proponuję zwolnić 30% najmniej wydajnych, reszcie dać podwyżkę 1-2%, a różnicę zostawić w budżecie...
mądry POLAK przed szkodą / 77.65.30.* / 2011-10-31 09:32
kocham kapitalizm w stylu jak zarobić na BIEDNYCH IDAĆ BOGATYM
roti / 193.111.166.* / 2011-10-31 09:14
my tu głodem przymieramy a te żłoby tablety sobie fundują po 1,5 tys za sztukę!!!!w dupach się poprzewracało i czas z tym zrobić pożądek i na wiosnę kiedy spłynie śnieg niech zwykły zjadacz chleba weźmie kamień do ręki i odda jeden celny rzut ades wszyscy znają
bsf / 213.238.71.* / 2011-10-31 09:10
Pinokio i pchła Szachrajka teraz "żondzom" taki jest los obywateli w duPOkracji gdzie większość matematyczno-matołecka jest w stanie zrobić z soboty dwa piątki.
rabb / 83.7.30.* / 2011-10-31 09:05
Patrzac na nich ma sie wrazenie jakby nie wiedzieli o czym oni w ogole mowia.
Nieudacznik / 109.173.155.* / 2011-10-31 08:54
Głosowałeś na tych...NIErobów i złodziei ..to MASZ...!!!
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 09:21

Głosowałeś na tych...NIErobów i złodziei ..to MASZ...!!!

Polska jest w dobrych rękach. Najlepszy prezydent, premier i rząd. Tylko zdaje sie naród nasz dzielny wymaga więcej niż przez dwadziescia lat kraj nasz mógl osiągnąć.
luke123123 / 83.26.81.* / 2011-10-31 12:20
Hahahahaha, "Polska jest w dobrych rękach"... Skończ z tymi farmazonami, koleżko.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 13:07

Skończ z tymi farmazonami, koleżko.

To znaczy, że jesteś innego zdania?
tesa1959 / 2011-10-31 14:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Przecież co najmniej 29% jest innego zdania:), a następne tyle jest powściągliwe w ocenie (np. ja)
Alfista nielogo / 178.36.178.* / 2011-10-31 08:47
Ulga internetowa 6,5mld? A może kilkaset mln?
Ulga na dziecko 2,7mld? A może jednak więcej?
Poprawcie to!
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 09:01
... tez to zaraz zauwazylem ale postanowilem dac temu spokoj bo wiem ze pismaki nie tylko w money.pl sa bardzo slabe z matematyki !!!
Oni niczego nie jarza a pisza, wymadrzaja sie, olalala !!!
tesa1959 / 2011-10-31 14:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

.. tez to zaraz zauwazylem ale postanowilem dac temu spokoj

pewnie tak!!! Nie ma jak inteligencja z górnej półki.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 18:18
TESA o co ci chodzi ???

A jak chodzi o inteligencje to albo sie ja ma albo mozna sie tylko przygladac tym co ja maja i podziwiac !!!

TESA pogoglaj troche >> Officina_ferraria
i zobacz jacy ludzie bywaja inteligentni i nie tylko.
tesa1959 / 2011-11-01 00:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Bywam złośliwa:)
tesa1959 / 2011-11-01 00:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
O co mi chodzi??? A o to chociażby, że nie omieszkasz wytykać mi jakieś niedoskonałości, nie przepuścisz okazji, aby nie dołożyć, a tu akurat byłeś taki łaskawy:)
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 08:38
moja propozycja-zwiększenie opłat za połączenia wykonywane z CMENTARZY,HOTELI MARRIOTT I RESTAURACJI,, PĘDZĄCY KRÓLIK,,:):)
dfvdsx / 109.74.97.* / 2011-10-31 08:48
przecież vincent mówił żeni nie będzie podwyżki podatków więc są. Zawsze tak jest. od 4 lat.
ri.co / 77.115.82.* / 2011-10-31 08:31
To jedyna szansa wrócić do suwerenności i wydawania z budżetu tyle ile zarobimy a nie tyle ile chce rządząca banda polityków !
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 08:46


TRZEBA NAM REWOLUCJI ! MOŻE JUŻ CZAS ZMIENIĆ SYSTEM

Przed dwudziestomadwoma laty zakończyla się rewolucja. Zapomnialeś o tym. Jej owocem jest to co mamy dzisiaj. Demokratyczny system z wolnorynkową gospodarką. Dzięki tej rewolucji żyjesz jak czlowiek. Tęsknisz za nędzą komuny? Marzą ci się kolejki od czwartej rano. Paszporty w MSW i 30$ miesięcznej pensji? Banany, pomarańcze i cytryny tylko na święta? Chyba nie doszedleś do siebie po weekendzie bo dzisiaj nikt pozostajacy przy zdrowych zmyslach nie rozwija sztandarów socjalistycznej, ludowej demokracji i wladzy robotniczo-chlopskiej. I to jeszcze w kraju który przez komunę wlasnie, jest tak biedny..
plkrzysiek / 93.179.36.* / 2011-10-31 09:10
ani nie mamy gospodarki wolnorynkowej kolego
ani nie jestesmy krajem demokratycznym
co najwyzej namiastkami tego
jest to typowe panstwo oligarchii finansowej wbrew pozorom bardzo podobne do "rozwinietych " demokracji republik bananowych
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 09:44


ani nie mamy gospodarki wolnorynkowej kolego
ani nie jestesmy krajem demokratycznym

Przeciwnie. Jesteśmy demokratycznym krajem z gospodarką wolnorynkową. Do tego suwerennym w którym sami podejmujemy decyzje dotyczace naszej przyszlości, miejsca w świecie i tożsamości narodowej. A kazdy jeśli tylko nie obraża innego czlowieka może powiedzieć co mu się żywnie podoba i robić wszystko to co nie jest prawem zabronione.
typowe panstwo oligarchii finansowej

Nie jesteśmy państwem oligarchii finansowej może jedynie bogaci są coaraz bogatsi. Ale tak jest i musi być. Inwestycje przynosza zyski. czyli pieniądz robi pieniądz. Nie zawrócisz kijem Wisly. Już nawet wymiana pieniędzy nic nie zmieni. Bo dzisiaj nikt kto jest bogaty nie trzyma pienędzy.
tesa1959 / 2011-10-31 10:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. Do tego
suwerennym w którym sami podejmujemy decyzje dotyczace naszej przyszlości,

Niepodległym - tak, ale suwerennym? Mam wątpliwości. Większość decyzji narzuca nam Unia np. kary za nadprodukcję mleka, kafelki w oborach, a to u nich były choroby szalonych krów, w tych kafelkach)itp.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 11:04

Niepodległym - tak, ale suwerennym? Mam
wątpliwości. Większość decyzji narzuca nam Unia

Ale w tej Unii znależliśmy się z wlasnej nieprzymuszonej woli. W wyniku suwerenej decyzji popartej jeszcze referendum ogólnonarodowym. Sami chcieliśmy. I slusznie. Dają nam cale transporty pieniędzy za które w blyskawicznym tempie zmieniamy kraj a u nas jeszcze są jakieś wątpliwości. Przecież mamy z tego same korzyści. A jeśli Unia od nas czegoś wymaga to i na to daje srodki. Jak choćby na te kafelki. Przecież rolnicy na to też dostają dofinansowanie. Kwoty np. mleczne są - aż sie boję to napisać bo wywolam gniew ludu w interesie samych rolników. Przeciez limity są wszędzie a chodzi o to żeby nie bylo nadprodukcji. Żeby nie wylewac mleka do rowów. Żeby rolnicy mieli gwarancję tego, że ile wyprodukuja to tyle sprzedadzą i po przyzwoitych cenach. Dla nas konsumentów brak limitów bylby korzystniejszy. Bo chlopi produkowaliby ile się da i jak byloby dużo to musieliby sprzedac po każdej cenie. Nawet za bezcen albo wylać. To samo dotyczy owoców miękkich. Z tym nie poczeka. Dzisiaj urośnie i dzisiaj trzeba sprzedać. Tutaj nie powie np. krowie nie dawaj mleka bo nie ma chętnych. A jak będzie chcial taką krowe zamordować, żeby zmniejszyć stado to się okaże, że takich co chcą zmniejszać jest wielu a na ich wolowinę chętni nie występują. Rolnik sam nie jest w stanie przewidzieć jakie będzie zapotrzebowanie na jego produkty. Dlugi cykl produkcyjny powoduje, że regulacje w rolnictwie są konieczne. Tak mi się przynajmniej wydaje bo na rolnictwie się nie znam. A poza tym jeśli przyjęliśmy jako kraj zasady unijne to dlatego, że one są dla Polski korzystne. Ci co je przyjmowali nie byli zdrajcami którzy chcieli sprzedać naszą kochaną ojczyznę.
tesa1959 / 2011-10-31 11:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Sami
chcieliśmy.

Tak, chcieliśmy. Ja też chciałam, ale kierowałam się tu innymi pobudkami. w kraju było straszne bezrobocie, a unia umożliwiała pracę młodym Polakom. Tak się złożyło, że moje dzieci w tym czasie zaczęły wchodzić w dorosłe życie i to dla nich chciałam wejścia Polski do unii (nie chodzi mi tylko o moje własne dzieci). Dzięki temu mój syn znalazł pracę w Irlandii (już wrócił), a bałam się, że popadnie w depresję lub alkoholizm z braku widoku sensu życia (człowiek po studiach, a co dopiero ci po zawodówkach lub średnim).
Co do limitów produkcji mleka, to wydaje mi się, że nie chodziło unii o wylewanie mleka do rowów, ale o strach, że nasze, lepsze, bardziej ekologiczne mleko zaleje ich kraje.
Ci co je przyjmowali nie byli zdrajcami którzy
chcieli sprzedać naszą kochaną ojczyznę.

Nigdy tego nie twierdziłam i nie twierdzę.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 12:03

Co do limitów produkcji mleka, to wydaje mi
się, że nie chodziło unii o wylewanie mleka
do rowów, ale o strach, że nasze, lepsze,
bardziej ekologiczne mleko zaleje ich
kraje

Nie sądzę. Trezba pamiętać, że do Unii weszly też kraje biedniejsze niż my a za chwilę jeszcze Ukraina w których mozna produkowac mleko jeszcze taniej niż u nas i w każdych ilościach. Zaleliby się ci wszyscy rolnicy z naszymi na czele tym mlekiem. Rolnicy biedni by narzekali a pośrednicy nacierali ręce. Zresztą te nasze mleko to jest ekologiczne może tylko w lato i to dopóki nie wplynie do mleczarni. Z mleczarni to ono już chyba takie ekologiczne nie wychodzi. Raczej takie wedlug nowoczesnej technologi.
a unia umożliwiała
pracę młodym Polakom.

I nic się nie zmienilo.
tesa1959 / 2011-10-31 12:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niby nic, ale młodzi woleliby pracować w Polsce. Mój syn wrócił, kiedy w Irlandii kończyły się odpowiednie warunki dla budowlańców, ale nie zamierzał nigdy całe życie pracować za granicą. Pracuje w Polsce mniej więcej w swoim zawodzie, zrobił też studia podyplomowe za 5 tys. zł, gdzie pracodawca chce to teraz wykorzystać za darmo, bo firma nie ma pieniędzy. Prawda jest taka, że dyrektor jest nieudolny i potracił kontrakty, a syn jest jedyną osobą w firmie z odpowiednimi uprawnieniami. I co? Ma wykonywać dodatkową pracę dla idei??? Bo kraj zadłużony??? Jest patriotą, nigdzie stąd nie zamierza się ruszać, ale postanowił, że najwyżej pójdzie na kasę do Biedronki, a nie da się wykorzystywać. Takie są nasze polskie warunki pracy. Paranoja.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 08:58
TRZEBA PRÓBOWAĆ!!!!,TO ŻE JEDNA JUŻ BYŁA I PRZYNIOSŁA KLĘSKĘ TO NIE ZNACZY ŻE NASTĘPNA CZEGOŚ NIE ZMIENI,TYLKO TRZEBA MĄDREGO WODZA I DO TEGO Z CHARYZMĄ!!!!!!!
x69 / 80.188.127.* / 2011-10-31 09:31
A widzisz takiego wodza? Bo ja nie. I poglady polityczne nie maja tu znaczenia. Nasi politycy nie maja tego co sie nazywa charyzma
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 09:07

TO NIE ZNACZY ŻE NASTĘPNA CZEGOŚ NIE ZMIENI,TYLKO
TRZEBA MĄDREGO WODZA I DO TEGO Z CHARYZMĄ!!!!!!!

Ale co konkretnie ma zmienić ta rewolucja? Przecież dobrze byloby z jakimiś chociaż haslami tę rewolucję rozpocząć. Warto byloby wiedzieć z kim i przeciw komu walczymy. Chyba, że wywolac rewolucję a co z niej wyniknie to się zobaczy?
tesa1959 / 2011-10-31 10:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Przecież dobrze byloby z jakimiś
chociaż haslami tę rewolucję rozpocząć

Przecież jedynie słuszna opcja ma wodza i hasła: Polska dla Polaków!!! Reszta do obozów lub do Rosji!!!
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 10:25
taki człowiek już jest( nie mówię o kaczyńskim bo choć facet jest uczciwy to ma swoje lata i jest niemedialny( w tym glupim kraju tylko to się liczy:(..) ,jak ludzie z biedy będą chodzić po śmietnikach (już niebawem) to sami go zauważą ,NIE PALIKOT!!!!
tesa1959 / 2011-10-31 10:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

jest niemedialny

ależ jest bardzo medialny. Spójrz jak wiele o nim, w mediach - temat numer jeden!!!
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 10:35
jest i owszem ale jest przedstawiany tylko w złym świetle a polak patrząc w tv nie myśli że to co mówią trzeba przeanalizować i ,,podzielić przez 5,,
tesa1959 / 2011-10-31 10:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widzisz, ja nie oglądam tv. Jeżeli już, to nigdy skrótów wiadomości, a całe transmisje. Generalnie czerpię informacje z różnych portali w internecie i wyciągam wnioski (dzielę przez 5). Jakbym nie dzieliła, to i tak wychodzi mi niedostateczny z prawa miłości bliźniego.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 10:37
chyba mam problem z kompem:)
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 10:33
jest ,ale wiecznie jest przedstawiany w złym świetle przez ,,jedynie słuszne media,,a w tym głupim kraju ludzie patrząc w szklane pudełko nie myślą tylko przyjmują wszystko za pewnik.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 11:19


jest ,ale wiecznie jest przedstawiany w
złym świetle przez

Ty nie pisz, że naród jest glupi. Ja domyślam się o kim Ty piszesz. Tylko to co on proponuje już bylo. Brak demokracji jest powodem rewolucji wcześniej czy później. Więc wyciagac nauki z historii i nie popelniać oczywistych blędów. Czlowiek dorosly nie musi wkladać ręki do ognia aby przekonać się, że się oparzy. To prawdopodobnie dowiedzial się, będąc dzieckiem. Więc w tym przypadku zmarginalizowanie twojego idola jest racjonalne. Nie wynika z glupoty nieuków.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 08:22
Bezwzglednie orgarniczyc zatrudnienie darmozjadow po urzedach !!!
Ograniczyc mocno wydatki na pseudoedukacje przez likwidacje uczelni, ktorych poziom jest nizszy od gimnazjum !!!
W nastepnej kolejnosci zlikwidowac uczelnie, ktorych poziom jest nizszy od liceum !!!

Rezerwy jak widac sa ogromne !!!
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 08:31
W pierwszej kolejnosci w urzedach zwolnic darmozjadow analfabetyzujacych !!!

Nawet w urzedach centralnych jest tego mnostwo:
np.: http://iar.pl/aktualnosci/2011-07-14_Rozporzadzenia_MEN.html

... a skoro ryba zaczyna sie psuc od glowy to zaczynamy bardziej rozumiec dlaczego polska edukacja, finanse publiczne, ... schodza na psy.
R35TR3533 / 85.237.164.* / 2011-10-31 08:27
PODNIEŚĆ WYDATKI KAZDEMU PO 500ŻŁ I TAK TRZYMAĆ JAK KTOŚ JEST TĘPY TAK PISZE IDI...
KoxBox / 83.17.224.* / 2011-10-31 08:14
Minister finansów może mieć na celu podtrzymywanie optymizmu inwestorów i konsumentów. Pamiętajmy, że zapisanie niższych wartości wskaźników mogłoby je pogorszyć, co sprawiłoby, że na przykład zamiast 3 proc., mielibyśmy w przyszłym roku wzrost na poziomie 2,5 proc [Stanisław Gomułka]
:D to dlaczego nie podał że wzrost będzie 8%?
Minister finansów ma płacone za kombinowanie jak zatrzymać ludzi na tonącym statku? Jeżeli świadomie zawyżył prognozy to inwestorzy winni go skarżyć!
Gratuluję wszystkim którzy głosowali w wyborach na bandę czworga.

Najnowsze wpisy