Forum Forum podatkowePIT

zajęcie komornicze, a zwrot podatku??

zajęcie komornicze, a zwrot podatku??

iza1502 / 2015-06-03 02:48
Witam,mam pytanie,otoz spodziewam sie zwrotu podatku i od jakiegos czasu mam juz zaplanowane te pieniadze,ale zapomnialam,ze mam zajecie egzekucyjne na koncie bankowym i teraz mam straszny dylemat i obawe,ze nie otrzymam mojego nadplaconego podatku??!! Prosze o pomoc,bo szukam odpowiedzi na to pytanie na roznych portalach,ale niestety nie znalazlam konkretnej odpowiedzi.
Wyświetlaj:
viola.d / 94.254.147.* / 2017-05-24 15:52
witam również czekam na zwrot z podatku i mam zajecie komornicze po rozmowie z komornikiem dowiedziałam się ze zabierze mi on ze zwrotu tylko sume która musi wyegzekwować a reszta zostanie mi zwrocona lecz już ponad 3msc czekam i nadal nic niemam co to może oznaczac?
wiwan / 2017-05-24 19:03
Np. to, ze fiskus jeszcze Pani zeznania 'nie przerobił' tj. nie ustalił, czy kwota wykazana w zeznaniu mu pasuje, a więc ile po odliczeniu komornika na przesłać.

Przecież nawet i bez zajęcia US ma 3 mc na zwrot.
wiwan / 2015-06-03 13:21
To kwestia prawa bankowego i cywilnego, a nie podatków.

Na pewno jest tak, że jeśli chodzi o zajęcie dokonywane bezpośrednio w US, to zwrot taki podlega mu bez żadnej ochrony jeśli zajęcia dokonano nie wcześniej, niż podatnik dokonał rozliczenia rocznego.

Z kolei na koncie zajęcie podlega już limitom z prawa bankowego (trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia).

Najnowsze wpisy