Forum Forum dla firmKadry

zajęcie komornicze

zajęcie komornicze

skomentuj
Beasia K / 83.18.196.* / 2010-10-07 16:37
Jesli pracownik otrzymuje zwrot kosztów co 3 miesiące za pranie odzieży i obuwie to ujmuję to w potrąceniach komorniczych? tzn. czy te ekwiwalenty powinnam przelać komornikowi czy też nie.
wiwan / 2010-10-07 18:09
Nie. Nie przelewać. Ekwiwalent ten nie jest elementem wynagrodzenia. To zwrot kosztów już poniesionych z wynagrodzeń pomniejszonych o zajęcie komornicze.Obowiązuje ta sama zasada co ochrona przed zajęciem diet za delegację- art.831 i 833 KPC.
Jeszcze z netu:
"Nie można ściągnąć niczego z należności i diet wypłaconych pracownikowi odbywającemu podróż służbową na polecenie przełożonego. Zajęciu nie podlegają również inne świadczenia, których celem jest zrekompensowanie pracownikowi poniesionych przez niego wcześniej wydatków (ekwiwalenty za pranie i konserwację obuwia i odzieży roboczej, za używanie własnej odzieży i obuwia roboczego, ekwiwalenty za używanie przez pracownika własnych narzędzi, materiałów lub sprzętu na potrzeby pracodawcy, ryczałty za używanie przez pracownika samochodu prywatnego do celów służbowych).Izabela Nowacka
specjalista w zakresie kadr i płac#

Kodeks:
http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-postepowania-cywilnego
skomentuj

Najnowsze wpisy