Forum Forum prawneCywilne

Egzekucja komornicza

Egzekucja komornicza

jml13060 / 83.238.160.* / 2008-01-23 11:50
Mam szereg pytan zwiazanych z praktyczna strona egzekucji komorniczej - eksmisji lokatorow. Bardzo prosze o podanie zrodel prawa, w ktorych opisano przebieg eksmisji. W szczegolnosci chcialbym wiedzec :

1. Czy wlasciciel ma prawo uczesniczyc w procesie eksmisji ? Czy komornik zaprasza wlasciciela oproznianej posesji ? Celem obecnosci wlasciciela jest wlasciwa ochrona posesji przed dewastacja, natychmiastowe przejecie kluczy, sporzadzenie i podpisanie protokolu, ...
2. Czy wlasciciel jest powiadamiany o nowym adresie osob eksmitowanych, a to w celu poprawnego skierowania pozwu do sadu przeciw eksmitowanym o odszkodowanie za zaleglosci czynszowe, dewastacje, zuzyte elementy wyposazenia, zaleglosci w oplatach za media (nierozliczone wskazania licznikow pradu, gazu, wody, ciepla) ?
3. Czy komornik moze "aresztowac" rzeczy osob eksmitowanych na poczet odszkodowan i zaplaty zaleglosci czynszowych ?
4. Czy wlascicielowi posesji nalezy sie zwrot oplaty komorniczej od eksmisji ? Od kogo ? Jest to znaczaca kwota - ok. 40% x 2700 PLN od kazdej izby.
5. Czy mozna dochodzic od gminy odszkodowania z tytulu dewastacji nieruchomosci - wiazac to roszczenie z opoznieniem gminy dostarzcenia osobom eksmitowanym lokali socjalnych i pomieszczen tymczasowych ? Z definicji osoby eksmitowane sa niewyplacalne, w przeciwienstwie do gmin, ktore jeszcze placa swoje zobowiazania.
jml13060 / 83.238.160.* / 2008-02-04 10:29
Czy naprawde nikt nic nie wie ? Bardzo prosze.

Ja wiem, ze jestem obrzydliwym, wstretnym, godnym pogardy, itd. kamienicznikiem, ale moze ktos jednak cos wie nt. jakie sa zasady egzekucji z nieruchomosci ?

Najnowsze wpisy