Forum Polityka, aktualnościKraj

Zakaz palenia w klubach. Będzie obowiązywał tylko na papierze?

Zakaz palenia w klubach. Będzie obowiązywał tylko na papierze?

Wyświetlaj:
zxc12 / 83.31.184.* / 2010-11-14 11:55
Jak przeliczyć ilość szkodliwych substancji wyrzucanych z rury wydechowej ciężarówki lub autobusu na ilość palaczy?
djey / 109.76.71.* / 2010-11-14 11:53
rzad za duzo straci z zakazu palenia bo to przeciez srodki z akcyzy wiec spokojnie mozecie palic ten badziew ;)
EURO STUDENT / 2010-11-14 11:34

500 złotych mandatu za palenie papierosa na przystanku lub w restauracji. Taka kara będzie obowiązywać od poniedziałku. Tyle przepisy. Życie może pokazać, że będą one martwe

Martwy RZĄD martwe przepisy.
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2010-11-14 11:16
Ciekawe, że nikogo nie dziwi, definiowanie prywatnego klubu czy restauracji, gdzie przecież NIE TRZEBA chodzić, jako miejsc publicznych. Czy tu aby nie jest większy problem?
Andrzej_NS / 83.218.112.* / 2010-11-14 09:28
Brawo za wprowadzenie zakazu!. Wreszcie stajemy sie bardziej cywilizowani.
ssoowwaa / 83.18.175.* / 2010-11-14 13:35
Skoro stopień ucywilizowania ocenia się poprzez ilość zakazów, to zakażmy wszystkiego- będziemy najbardziej cywilizowanym narodem na ziemi, o ile jeszcze będziemy...
Hüftverschiebung / 62.148.66.* / 2010-11-14 10:57
Najwięcej zakazów było w obozach koncentracyjnych,czyli tam byli najbardziej cywilizowani.Co za ciota rewolucji.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 10:26
...

Jaką cywilizacją masz na myśli?

Albowiem w ujęciu Samuela Huntingtona wyróżnić możemy współcześnie dziewięć cywilizacji:

* cywilizacja zachodnia
* cywilizacja latynoamerykańska
* cywilizacja prawosławna lub bizantyjska
* cywilizacja afrykańska
* cywilizacja islamska
* cywilizacja hinduistyczna
* cywilizacja buddyjska
* cywilizacja chińska
* cywilizacja japońska

Różnice kulturowe między nimi, wynikające głównie z odmiennych religii, powodują ciągłe konflikty w miejscu, w którym się ze sobą stykają.

W propagandzie i publicystyce istnieją też takie pojęcia jak:

- cywilizacja życia
- cywilizacja śmierci
- cywilizacja medialna.

Ja sadzę, że tu najbardziej chodzi o cywilizacją medialną.

Pozdrawiam
Massaraksz / 62.148.66.* / 2010-11-14 11:28
Według Konecznego, cywilizacja to metoda ustroju życia zbiorowego. W ramach cywilizacji są różne kultury. By mówić o cywilizacji, musi ona trwać co najmniej kilka pokoleń. Obecnie jest ich dziewięć: arabska, bizantyńska, bramińska, chińska, łacińska, numidyjska, turańska, tybetańska, żydowska.Medialna jest własnością właścicieli.Koneczny był Polakiem dlatego zamilczony.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 12:40
...

Masz rację, mogłem zacytować Feliksa Konecznego.
Jest wiele kryteriów , czas trwania jest istotnym, ale nie musi być jedynym kryterium : to mogą być również kryteria materialne lub duchowe.

Cywilizacja medialna w obecnej formie , rozwija się w sposób zaskakujący : gdzieś czytałem, że w jakimś kraju afrykańskim każdy praktycznie mieszkaniec ma telefon komórkowy, ale zaopatrzenie w wodę pitną bardzo wielu rejonów, nie dość, że jest niedostateczne, to odbywa się metodami ( wiadra, beczki) jak sprzed wielu, wielu lat !

A cywilizacja medialna jest, oczywiście, czyjąś własnością, ale oddziałuje POWSZECHNIE na wszystkie nasze sfery życia. :
ja, na przykład, bardzo źle postrzegam i jestem za wprowadzeniem zakazu reklamy leków w mediach - ta reklama , to bardzo groźne zjawisko - prowadzi do lekomanii.
Drugi przejaw, to życie w "wirtualnym świecie" - tez bardzo groźne skutki uzależnienia dla psychiki młodych ( a może i starszych też) ludzi.

Pozdrawiam
esu / 78.8.133.* / 2010-11-14 08:54
Proponuję 1500 zł za przechodzenie na czerwonym świetle i videokamerę na każdym skrzyżowaniu
studentMIM / 2010-11-14 10:38 / Tysiącznik na forum
A ja proponuję zalegalizować przechodzenie na czerwonym świetle jeśli nie tworzy się zagrożenia na drodze;)
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 10:14
..


Ja zaś uparcie , po raz kolejny, proponuję opodatkować głupotę.


Przecież równocześnie, codziennie, ci sami "walczący" z "palaczami":


- spożywając w zjadanych, przetworzonych (konserwanty, barwniki, polepszacze, napromieniowanie, itd.) produktów spożywczych trują własne wątroby i mózgi;

- używają rakotwórczych lub zaburzjących pracę układu hormonalnego kosmetyków;

- wdychają na ulicach smog;

- w domach mają ściany , meble i sprzęty pełne alergennych substancji;

- na zielonym trawniku, na którym chemicznie niszczy się chwasty, wdychają opar herbicydów, które wywołują poważne zaburzenia metabolizmu , zakłócając pracę m. in.układu hormonalnego.

- nie przeszkadza piwo lub wódka, prowadzące do marskości wątroby oraz uzależnień od alkoholu;

- przemysł wydobywczy, chemiczny zatruwa rzeki, powietrze .....itd., ....itp.


Pani Justyno, przecież tu nie chodzi o dyskryminację Pani osoby

przez palaczy tytoniu, choć Pani tak to postrzega, tu chodzi o

wielką manipulację, wciąż tę samą , od paru tysięcy lat :

"Divide et impera" - a nie o Pani osobiste zdrowie.

Pozdrawiam

Ps. Wiecie może Państwo na co umierają ci, którzy nie palą tytoniu?
zxc12 / 83.31.184.* / 2010-11-14 11:51
Podatek od głupoty popieram. Wówczas naprawdę żyłoby się lepiej nam społeczeństwu a nie im przy korytku
mistrzpotezny / 83.168.73.* / 2010-11-14 10:47
Bądź poważny. Tytoń cuchnie i nie mam ochoty go wąchać. Gdybym biegał pośród palaczy i bekał im przed twarzą uznaliby to za ingerencję w ich strefę osobistą i broniliby się. Dla mnie logicznym jest, iż dym papierosowy to to samo, powodowany przez palaczy odór, który bez mojej zgody mi przeszkadza oraz przy okazji truje. Myślę, że mogę się bronić.
fsfdsfsfa / 193.109.225.* / 2010-11-20 16:27

Gdybym biegał pośród palaczy i bekał im przed twarzą
uznaliby to za ingerencję w ich strefę osobistą i
broniliby się.

Bekać możesz - jeszcze nie zakazali.
Anonim z manufaktury / 77.115.174.* / 2010-11-14 12:04
..

Mówię poważnie.

Owszem, zgadzam się, że cuchnie.

Nie zaprzeczam też , że szkodzi!

Chcę tylko uświadomić wszystkim ,

że na każdym kroku nasze organizmy są bombardowane

SETKAMI INNYCH TRUCIZN,

których szkodliwe dziania są stwierdzone i znane, i znacznie

groźniejsze niż dymek z papierosa!

Nie ma sensu się więc kłócić, trzeba się myć,
wietrzyć (o ile się da i smog nie zalega za oknami),
i liczyć na duże zdolności adaptacyjne naszych organizmów do tych wszystkich trucizn, które w imię rozwoju cywilizacji materialnej fundujemy sobie i naszemu środowisku.

A co myślisz o zasadzie "Divide et impera", czyli " dziel i rządź"?

Czy to nie jest wciąż ten sam mechanizm skłócania społeczeństwa, nieważne z jak błahego powodu, ale zawsze w imię "wyższych celów" , tak aby skłócić : palaczy z niepalącymi, wieś z miastem, PiS z PO, cywilów z wojskowymi, starych z młodymi, itd., itp.?

Pozdrawiam
mistrzpotezny / 83.168.73.* / 2010-11-14 12:26
myślę, że to nie ma ukrytego sensu. Zwykła kłótnia między przeciwnikami a zwolennikami palenia. Owszem jest dużo trucizn wszędzie wokół, jednak moim głównym argumentem jest to, że papierosy przeszkadzają. To, że trują stawiam na drugim planie, gdyż rzeczywiście trudno byłoby znaleźć dziś coś, co jest w pełni zdrowe.
mistrzpotezny / 83.168.73.* / 2010-11-14 12:30
Poza tym palaczy jest znacznie mniej, a gdy próbuje się zabronić palenia płaczą, że mają do tego prawo. Prawda jest taka, iż w naszym kraju panuje demokracja i jeżeli większość nie życzy sobie wdychać tego syfu, mniejszość musi się z tym pogodzić. I jeśli już muszą palić(co jest idiotyzmem) to niech palą tak, bym ja tego wąchać nie musiał.
fdsfsssdfs / 193.109.225.* / 2010-11-20 16:28

Prawda jest taka, iż w naszym kraju
panuje demokracja i jeżeli większość nie życzy
sobie wdychać tego syfu, mniejszość musi się z
tym pogodzić

A było może jakieś referendum w tej sprawie? Bo chyba przegapiłam...
vertical / 83.7.138.* / 2010-11-14 12:48
I super ze w koncu ktos poszedl po rozum do glowy, w Irlandii juz sie to dalo zrobic prawie 5 lat temu. Przez pierwszy miesiac do pubow przychodzilo mniej ludzi po czym sytuacja powrocila do stanu wczesniejszego:)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy