Forum Forum prawneBudowlane

zakończenie budowy domu ,a inspekcja budowlana

zakończenie budowy domu ,a inspekcja budowlana

Kary30 / 83.12.200.* / 2007-12-28 09:43
Witam, potrzebuje pomocy, dokumenty o zakonczeniu budowy domu złożyłem w inspekcji budowlanej w czerwcu, do dzisiaj nie moge wyciągnąc od nich zaświadczenia o zakończeniu budowy, nie dostałem żadnego pisemnego zawiadomienia o brakach w dokumentacji, jedynie Pan inspektor przez telefon po uplywie terminu ustawowego prosil mnie o dopisanie jakichs adnotacji, teraz po moich telefonach okazuje sie ze brakuje mu znowu jakiegos zaswiadczenia- minelo juz pol roku od zlozenia, czy moze mi pomoc jakis specjalista od prawa budowlanego?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
=-= / 81.190.89.* / 2008-04-12 22:13
PEWNIE CZEKA NA KOPERTĘ .
w-n / 83.25.75.* / 2008-01-02 17:28
Zgodnie z prawem budowlanym powiatowy nadzór budowlany ma 21 dni na odpowiedź od chwili zawiadomienia inwestora o zańczenia budowy. Jeżeli w tym okresie brak jest odpowiedzi to znaczy że budynek jest odebrany. Zaświadczenie takie jest potrzebne do meldunku w urzędzie gminy.
Takiego urzędnika trzeba postraszyć Wojewódzim Inspektoratem Nadzoru Budowlanego na tzw.bezczynność urzędu
Alex_Andersson / 2008-01-14 13:48
dokładnie tak. Poza tym jakieś wnioski o uzupełnienie winny być przesyłane stronie pisemnie z podanym terminem ich wykonania. Skarga na bezczynność jest tu jak najbardziej na miejscu.
mar.pert / 83.21.200.* / 2008-01-03 12:18
Powiatowego Inspektoratu nadzoru budowlanego

Najnowsze wpisy