Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Żakowski: Media komercyjne nie będą istnieć bez publicznych

Żakowski: Media komercyjne nie będą istnieć bez publicznych

Wyświetlaj:
Julia 41 / 83.11.87.* / 2010-04-06 20:46
Bardzo interesujący i poważny artykuł jest w New York Times http://www.nytimes.com/2010/03/12/business/global/12pension.html

Podano w nim ze Polska ma zaciągnięte zobowiązania bez pokrycia w aktywach w wysokości 1550 % PKB.
Jak to przeczytałam to malo co nie spadłam z krzesła bowiem Grecja ma 875% a Unia srednio 434 % a Niemcy 418%.

Na towarzyszacym rysunku jest to rażaco najgorszy wynik w swiecie !
Wielka szkoda ze na forum Money nie mozna wklejac rysunków.
Wypowiedzcue sie prosze na ten temat.
Podobne dane były rzekomo podane w prasie nimieckiej i szwedzkiej i tam sugerowano ze bankructwo Polski nastapi w ciągu max 5 lat.
szaren / 213.108.114.* / 2010-04-06 23:42
Julia tu tez spadasz z krzesła? :)
badacz_netu / 2010-04-06 19:42
Żakowski jako autorytet w dziedzinie obiektywizmu mediów - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Groteska po prostu.
Media państwowe są potrzebne po pierwsze politykom do uprawiania darmowej propagandy a po drugie artystom i dziennikarzom - nieudacznikom, którzy w warunkach wolnego rynku skończyli by na ulicy.
Artyści z natury nie są obiektywni, a na pewno są bardziej nieobiektywni od dziennikarzy. Artysty na ASP nie uczy się obiektywizmu tylko wyrażania własnego czysto egoistycznego punktu widzenia. Dodatkowo większość artystów to moralne szambo, pozbawione jakichkolwiek zasad i hamulców moralnych, o skrzywieniach psychicznych nie wspominając.
Państwowe media powinny zostać zlikwidowane, a dla potrzeb rządowych powinny dzierżawić czas antenowy od komercyjnych.
Wyjdzie dużo taniej.
Prawiezaratralala / 81.219.165.* / 2010-04-06 20:41
Nic dodać nic ująć.
Może tylko to, że dla kultury z wyższej półki lepiej będzie, gdy będzie powstawać w realu, w teatrze, wytwórni filmowej, filharmonii; walczyć o klienta i go szanować.
Obecnie badziewie w publicznej niewiele się nie różni od tego komercyjnego. Bo niby na czym polega różnica: że głowa państwa czy kościoła przemawia w publicznej? Nie stać ich na zakup paru minut?
A może to, że parę milionów rodaków, którzy nie kumają abstrakcji, myśli przetworzonej, ironii, etc - ślipią codziennie w te dydaktyczne prymitywne seriale, tańce w pokrzywach i niby-rodzinne teleturnieje? A do szkoły nie łaska?
cvc / 79.163.193.* / 2010-04-06 18:34
Jak Żakowski,to pytanie tylko: komu on służy?
Stronniczością bije na głowę nawet Lisa.
A dlaczego jest przeciwnikiem lustracji dziennikarzy?
Piotr Wysoki / 217.158.31.* / 2010-04-06 17:41
To nawet całkiem logiczne. Niezależni aktorzy, czy szerzej twórcy będą decydować o telewizji publicznej. Jeden szczegół. A czy to przypadkiem nie Min.Kul. dzieli kasę wśród tych niezależnych twórców, bez której to państwowej kasy owi twórcy może nie przymieraliby głodem, ale żyć musieliby skromnie? Ja tam oczywiście nie przypuszczam, aby Min.Kul. jako organ polityczny, miało zamiar kierować środki do odpowiednich kręgów twórców, ale w Polsce to zawsze jest tak, że rozwiązana najmniej prawdopodobne są właśnie tymi docelowymi.
dziennikarzyny ubezpieczone / 81.190.229.* / 2010-04-06 14:43
Żakowski, idź ściemniać bajkę o biednym Gudzowatym w Tłuk Szoł.

Dlaczego jesteś przeciwnikiem lustracji dziennikarzy, czyżby coś w trawie piszczy?
m747 / 195.212.29.* / 2010-04-06 13:52
Co za bzdura.. Założenie, że prywatnym konieczne są do życia publiczne jest chore; może wszystko powinno mieć państwowe odpowiedniki dla "podnoszenia jakości" prywatnych?
Państwowe piekarnie bedą podnosić jakość chleba w prywatnych, a państwowe wytwórnie samochodów dbały by jakość samochodów z prywatnych fabryk nie schodziła na psy..
potrzebuje.pl / 194.113.59.* / 2010-04-06 11:00
I coś złego się z tego powodu dzieje???

Ci co będą mieli zapotrzebowanie na tzw kulturę sami za to zapłacą. Jeśli państwo będzie chciało organizować "misyjne" programy, to może zawsze zapłacić "per case" prywatnym nadawcom ... Chyba i Proste i Jasne I Efektywne (zarówno pod względem skuteczności przekazu odpowiednich treści jak i kosztów).

p.s.
nigdy nie zrozumiem, dlaczego rzeczy proste nie mogą być w tym kraju wprowadzane w życie. A może odpowiedź jest oczywista....

Pozdrawiam
Wasz Przyszły Prezydent ;)
Cspostrzegawczy / 2010-04-06 09:34 / Tysiącznik na forum
Przypomnę, i ponawiam moje umieszczane tu wcześniej propozycje finansowania mediów;
TV - z podatku od nieruchomości (niewielka obowiązkowa opłata zwiekszajaca każdy podatek od nieruchomość mieszkalnej, firmowej ok. 6 zł/miesiąc),
a radio - z podatku (niewielkiego - ok. 10 zł na rok ) przy opłacie w czasie przeglądu corocznego każdego samochodu.
Ma to być tzw "opłata medialna" nie majaca nic wspólnego z posiadanem czy nie posiadaniem odbiorników, a po prostu podatek na publiczne, kulturotwórcze i spinające tożsamość narodową media, media dbające o pluralizm polityczny i obce zmasowanej komercji.

Ma to pewien rodzaj domiemania, że każda nieruchomośc ma telewizor i każdy samochód ma radio, ale obowiązek płacenia ma mieć KAŻDY. Każdy posiadacz może mieć , a jesli nie ma to jego sprawa i nie zwalnia go to z podatku, bo to podatek nie jest od tego, że ktoś słucha czy ogląda, ( tak jak do tej pory nikt nie sprawdza, czy ktoś ogląda media publiczne, czy tylko słucha prywatne i płaci abonament od odbiornika) ale by media publiczne ta spoiwa państwa Polskiego przetrwała
;l;lf;lf / 78.9.20.* / 2010-04-06 12:11
tyle że np w paliwie jest podatek od środków transportu a i tak podatek od środków transportu budżet pobiera od przedsiębiorcy.Sprawiedliwie wcale nie znaczy równo.Pewne domniemanie mam że kolega jest raczej z epoki tow.Wiesława a swoją drogą nie każda nieruchomość posiada odbiornik rtv ( są nieruchomości niezabudowane a użytkowane zgodnie z przeznaczeniem na cele rekreacyjne),ponadto za radio w samochodzie nigdy opłaty nie było.Nawet za tow.Wiesława.
łatwy roko / 80.55.107.* / 2010-04-06 10:04
wariactwo, mam dwa auta i trzy domy, mam płacić 8 razy więcej za tv której nie oglądam prawie wcale.
Pomysł Żakowskiego stała składka od pitu jest bardziej sprawiedliwy
czeburaszka / 78.30.107.* / 2010-04-06 14:25


wariactwo, mam dwa auta i trzy domy, mam płacić 8 razy więcej
za tv której nie oglądam prawie wcale

goovno masz a nie trzy domy, a tv nie oglądasz bo nie stać cię na telewizor

Najnowsze wpisy