Forum Forum inwestycyjneFundusze

Zakup akcji kredytowany!?

Zakup akcji kredytowany!?

felix77 / 2006-01-31 01:54
Witam.
Co sądzicie o braniu kredytu pod zakup akcji np.debiutu?Chodzi mi o kredy specjalny.
Będę wdzięczny jeśli doświadczeni gracze podzielią się swoim doświadczeniem z nami.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Robbi / 2006-02-12 23:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja wsparłem się kredytem na zakup akcji PGNiG, ale tylko poto aby kupić większą ilość za własne pieniądze tym samym zmniejszyć sobie redukcję. Redukcja wyniosła o ile pamiętam 92%, ale i tak się opłaciło. Co prawda znalazłem taki kredyt który uruchamiał się w dniu przydziału praw do akcji i w tym samym dniu sam się spłacał przy tak dużej redukcji bo 20% środków miałem własnych, a itak wszystkich nie wydałem. Tak więc poniosłem tylko koszty bankowe kredytu co w przeliczeniu na akcję podniosły mi cenę o około 15gr przy 2,98zł ceny emisyjnej co daje jakieś 5%. Opłaciło się, lecz czasy były lepsze ku temu, obecnie bym nie polecał, chyba że masz jakieś 100% informacje że cena na otwarciu będzie znacznie wyższa.
avers / 2006-02-12 23:10 / Bywalec forum
Ze mną było podobnie, tylko że , dokładnie policzone koszty były większe
bo DM. policzył prowizję od całej kwoty, z kredytem.
avers / 2006-02-12 22:48 / Bywalec forum
Należy przyjąć że redukcja zleceń o 50% podwaja koszt kredytu w przeliczeniu na jedną akcję ale już redukcja o 75% to koszty na 1 akcję 4x większe. (+ - ).
gabrik / 2006-02-05 21:23 / portfel / Wierny Forumowicz
w ogólnym pojęciu warto brać ale ile to wszystko zależy od spółki od ilości chętnych na zakup,sytuacji na giełdzie i wielu czynników.
Kajot / 213.134.160.* / 2006-01-31 21:12
Nie polecam obecnie - to nie te czasy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy