Forum Forum prawneCywilne

zakup używanego samochodu-rękojmia

zakup używanego samochodu-rękojmia

jarbi79 / 2009-08-03 23:09
Cztery dni temu kupiłem używany samochód od człowieka, który prowadzi działalność gospodarczą. Sprzedający wystawił mi fakturę vat w której jest informacja że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym i wizualnym pojazdu-nie wnosi uwag. Już w drodze powrotnej od sprzedającego samochód dziwnie zachowywał się 2-krotnie podczas jazdy-jakby tracił rozpęd/ Trzy dni po zakupie wybraliśmy się na "przejażdzkę". Samochod dziwnie reagował podczas jazdy. Ostatecznie zgasł i nie daję się odpalić. Dzwoniłe do sprzedającego i on twierdzi że u niego było wszystko ok. Czuję się oszukany. Czy mogę domagać się w tej sytuacji rękojmi? Naprawy na koszt sprzedającego? Co można zrobić ? Proszę o pomoc
Jarek
Wyświetlaj:
Zbigniew5561 / 83.21.95.* / 2009-08-04 13:56
jeżeli kupił Pan samochód jako konsument, czyli w celach które nie są związane bezpośrednio z Pańską działalnością gospodarczą to znajduje się Pan pod ochroną ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
Pańskie uprawienia znajdują się w art 8 pkt 1 owej ustawy.
jako pierwsze może Pan domagać się naprawienia samochodu (bezpłatnie), jeżeli jednak stwarza to Panu trudności, bądź jest niemożliwe art 4 daje możliwość obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy. jednak jako pierwsze należy rozpatrywać naprawę lub wymianę.
zapraszam do dokładniejszej lektury ustawy (przynajmniej najważniejszych jej art). w razie niejasności proszę pytać
jarbi79 / 2009-08-04 22:30
Dziękuję bardzo za pomoc. Powołam się na niezgodność towaru z umową. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zapoznałem się wnikliwie z ustawą. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź.

Najnowsze wpisy