Forum Forum ubezpieczeńInne

Zalana piwnica, brak odszkodowania, polisa PZU dom plus - co proponujecie?

Zalana piwnica, brak odszkodowania, polisa PZU dom plus - co proponujecie?

maladorf / 2011-02-23 18:42
Witam,
posiadam polisę PZU dom plus, którą w tym roku musiałam wykorzystać. Miałam zalaną piwnicę, a to jak sądze wynika z mokrej i bardzo deszczowej jesieni, dużych opadów śniegu i następnie jego gwałtownych roztopów, a także między czasie opadów deszczu, deszczu ze śniegiem. Po rozpatrzeniu szkody (notabene trwało to ponad 30 dni - dopiero po mojej interwencji na infolini wygenerowano wiadomość do likwidatora, który w ciągu 30 dni decyzji nie wydał a w ciągu 2 po interwencji już mógł.) decyzja brzmi:
"Na podstawie zgromadzonej dokumentacji oraz oględzin miejsca powstania szkody ustalono, że przedmiotowa szkoda powstała w wyniku przenikania wód gruntowych, których lustro zostało podniesione w wyniku topnienia zalegającego śniegu. Nie odnotowano w okresie powstania szkody deszczy nawalnych lub powodzi w sąsiedztwie miejsca szkody.
Wobec powyższych ustaleń decyzję odmowną wypłaty odszkodowania uznajemy za zasadną." Powołują się na OWU Paragraf 14, pkt. 3 wyłączenie odpowiedzialności za przenikanie wód podziemnych.
Przecież śnieg jest opadem atmosferycznym, od szkód powstałych w wyniku opadów ubez. jestem. Piwnicę mam zabezpieczoną, więc woda bezpośrednio nie może zalać piwnicy, a za stan podniesienia przez opady stałe i ciekłe wód gruntowych ja nic nie mogę. A właśnie wody gruntowe są wodami, które podnoszą swój poziom w wyniku opadów! Czyli od opadów ubezpieczona jestem, ale skutków jakie one powodują to już z tego wynika, że nie! Jest to dla mnie zdarzenie losowe, przed którym zabezpieczyć się nie mogę i od którego jestem właśnie ubezpieczona, więc nie rozumiem dlaczego odszkodowania nie przyznano??? Proszę Was o pomoc...wszelkie podpowiedzi, sugestie rozw. tej sprawy mile widziane. Z góry dzięki za pomoc! pozdrawiam
Wyświetlaj:
klaudusia1015 / 46.169.163.* / 2017-10-27 23:24
Też walczymy z ubezpieczalnią podobny problem tylko szczęście że najpierw nas deszcz zalał a potem problem z gruntowka się pojawił
mamy problemy co do wyceny bo z naprawy wycenionej przez fachowcow na 15000 bo niestety podmyło piec tyle wody mieliśmy to nasza ubezpieczalnia z pko wyceniła szkode na 750zł śmiech na sali
My jednak nie zamierzamy się szarpać prywatnie nie ma to sensu. Jak miałam wypadek samochodowy korzystałam z europejskiego funduszu dla poszkodowanych czy jakoś tak i ekstra mi załatwili i 0 biegania bo na wszystko mieli upoważnienia. Niestety zajmują się tylko wypadkami komunikacyjnymi więc będe szukać innej firmy od domów.
123Teofil / 93.154.156.* / 2014-03-03 08:46
Ubezpieczenie PZU DOM PLUS to typowe ubezpieczenie od bólu zęba w sztucznej szczęce lub upadku statku kosmicznego na posesję pod warunkiem, że dowiedzie się iż kosmici zrobili, to w sposób celowy.
maladorf / 2011-04-04 16:03
Dzwoniąc właśnie dowiedziałam się, ze dzisiaj wysłano pocztą decyzję. Poprosiłam o przesłanie jej również mailowo i jest odmowa. Powołują się na OWU z 23.01.2008 ze zmianami w 29.12.2009, gdzie opady nie są ujęte w zakresie ubezpieczenia. Ja wznawiałam polisę w lutym 2010r. i z tej miałam otrzymać odszkodowanie. Powoływałam się na OWU z 16.09.2010 r. ze zmianami w dniu 14.10.2010r. i 08.11.2010r.
Dlaczego oni - PZU zmieniajac OWU w trakcie trwania polisy, egzekwują tą z przed zawierania umowy?!?! Dla mnie to niedorzeczność...to tak samo jakby prawo działało wstecz!!! Złodziej ukradł w 2009 więc będziemy go karać wg. tamtego prawa!!!:D PZU=Paradoks!!! Jeżeli ktoś byłby chętny fachowo i z dobrej woli pomóc to proszę podać maila...odezwę się, przedstawiając szczegóły!
BiBi582 / 83.8.30.* / 2014-04-05 13:57
rozumiem, ze wznawiał Pan polisę w lutym 2010 roku, a powoływał się na zmiany w OWU które nastąpiły 14.10.2010.
Jeśli tak jest, to znaczy, że podpisał Pan umowę w której obowiązują warunki z 23.01.2008 roku, ponieważ to na ich podstawie umowa ubezpieczenia została zawarta na okres 12 miesięcy, więc przez te 12 miesięcy OWU te będą ważne dla tej właśnie polisy. Wznawiając polisę w lutym 2011 - będzie obowiązywała z nowymi OWU.
maladorf / 2011-04-04 15:21
Witam,
pomimo mojej nieobecności (napisałam odwołanie i czekałam na odp.) podnoszę temat.
Dzisiaj właśnie miją 30 dzień od otrzymania przez PZU mojego odwołania i jakiegokolwiek pisma, odpowiedzi brak. PZU i ta cała sytuacja są...pisząc delikatnie irytujące!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:/
Polisa, którą posiadam to PZU DOM PLUS - OWU do niej do znalezienia na stronie:

http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=owu+pzu+dom+plus&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

W odwołaniu - cytując powołałam się na:
"Zgodnie z wpisem umieszczonym w § 6 pkt. 1.1.f. OWU „PZU DOM Plus” zobowiązuje on PZU do odpowiadania za szkodę powstałą w wyniku opadów"

"W rozumieniu § 2 pkt. 43 OWU „PZU DOM Plus” opad – to woda pochodząca z naturalnych opadów w postaci deszczu, topniejącego śniegu i lodu lub gradu powodująca zalanie ubezpieczonego przedmiotu. "

"Powstała szkoda wynikła z bardzo obfitych opadów śniegu, a następnie jego intensywnego i szybkiego topnienia, któremu między czasie towarzyszyły także obfite opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Obfita w opady zima, poprzedzona również deszczową jesienią są losowymi przyczynami, na które ja nie posiadam wpływu podniesienia się poziomu wód gruntowych i zalania piwnic."

„wody gruntowe – położone poniżej strefy aeracji. Tworzą je wody opadowe, które przesączają się przez porowatą glebę, a następnie gromadzą się w pokładach piasku, żwiru czy też spękanych skał. Strefy te nazywane są warstwami wodonośnymi. Zwierciadło podlega wahaniom sezonowym...”.

Czyli jednym słowem ujmując udowodniłam im, opierając się o zapisy zawarte w OWU, że odszkodowanie za poniesioną szkodę się należy!!!!

A łaskawcy z PZU na to co...nico!!!":/ Nawet odpowiedzi w terminie 30 dni...notabene zgodnie z ich zapisami zawartymi w OWU - w § 77 OWU „PZU DOM Plus”, nie potrafią dotrzymać!!! I to ma być szanująca się, działająca od lat, posiadająca spory kapitał i udziały w rynku ubezpieczeń (który zebrała na takich "przezornych ubezpieczonych" jak ja) Firma???!!!:D Ale przechodząc do sedna...jest jeszcze jakiś sposób na to, żeby wyegzekwować te, jak uważam należne mi pieniądze i wyciągnąć konsekwencję wobec tej podwójnej opieszałości w podejmowaniu decyzji??? Proszę o konkretne rady w tej sprawie i z góry dzięki wszystkim za odp!!!:)
Pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 79.185.90.* / 2011-03-14 00:14
Temat jest zamkniety. Musiałbys dowieść ,ze woda dostala sie poprzez drzwi,lub poprzez cofke kanalizacyjną?? Pytanie, czy wogóle masz kratkę kanalizacyjna w piwnicy.
eme / 213.238.90.* / 2011-03-10 07:21
maladorf Jeżeli możesz zacytuj wyłączenia odnośnie zalań jakie są w warunkach ubezpieczenia lub podaj nazwe tego ubezpieczenia.
oborowy / 79.185.83.* / 2011-03-09 19:43
proponuje zmienic ubezpieczyciela.
aaudytor / 2011-03-08 19:54 / Bywalec forum
Nie znamy OWU tej polisy więc ciężko tu coś powiedzieć rzetelnie, bo może być tak ,że jednak to ubezpieczenie się faktycznie nie należy.
oborowy / 79.185.90.* / 2011-03-14 00:10
Jaki problem masz znaleśc OWU. Przeciez podał typ polisy: PZU dom plus.
Co tak trudno wejśc na stronę internetowa PZU???
BiBi582 / 83.8.30.* / 2014-04-05 13:59
ale nie podał terminu ważności polisy, więc nie wiadomo które OWU dla niej są ważne (OWU zmieniają się na przestrzeni czasu).

Najnowsze wpisy