Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie firmy będąc zatrudnionym ???

Założenie firmy będąc zatrudnionym ???

anylord / 77.112.92.* / 2008-07-04 16:40
Witam mam zamiar założyć działalność gospodarczą będąc w czasie wypowiedzenia z firmy w której obecnie jestem zatrudniony na pełen etat. Czy będąc na zwolnieniu lekarskim mam prawo założyć działalność gospodarczą? Jak nie to co za to grozi?
Z góry dziękuję
Wyświetlaj:
WojciechRz / 188.33.226.* / 2023-10-30 23:29
Firma O4 Coworking oferuje powierzchnie biurową oraz wirtualne biura dla jednoosobowych działalności. Polecam ich rozwiązania, są bardzo pomocne.
BartłomiejT / 188.33.226.* / 2023-10-28 19:43
Działającym w branży produkcyjnej polecam wysokiej klasy maszyny przemysłowe oferowane przez Linkap. To niezawodne urządzenia.
jbem / 2008-07-16 14:40 / Jacek Bem, doradca klienta
Zasadniczo zwolnienie lekarskie nie jest przeciwskazaniem do zakładania działalności gospodarczej, tym bardziej iż całą rejestrację można wykonac przez pełnomocnika. Nikt nie sprawdzi czy osoba zgłaszająca firmę do ZUSu nie korzysta ze zwolnienia lekarskiego. Odradzalibyśmy tylko jednoczesne przyjmowanie wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku chorobowego i wykonywanie działalności gospodarczej. W razie kontroli ZUSu, którą może zlecić pracodawca (np. w sytuacji podejrzenia, iz pracownik w trakcie 3 miesięcznego zwolnienia wykonuje inną działalnośc zarobkową) może dojść do uznania świadczenia za nienależne i nakazu zwrotu świadczenia wraz z odsetkami.

W razie pytan związanych z zakładaniem działalności gospodarczej proszę o kontakt.

Jacek Bem, doradca klienta

SOHOfinance

jbem@sohofinance.pl
Irena108 / 188.147.193.* / 2010-04-27 13:54
Witam
mam podobne pytanie: czy będąc na chorobowym (L4) z powodu ciąży mogę założyć działalność gospodarczą w ten sposób żeby nie tracić zasiłku chorobowego? Czy możliwe jest np. założenie działaności ale praca wykonywana byłaby przez kogoś innego? NIe wiem czy taki spsób uchroniłby mnie przed zwrotem pobranego zasiłku chorobowego. Proszę o komentarz i poradę w tej sprawie.
Nesteri / 2023-10-06 13:14
Zobacz http://irmy.pl/czy-warto-inwestowac-w-reklamy-na-facebooku/ efekty są naprawdę dobre.

Najnowsze wpisy