Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast sprzętu policjanci dostaną podwyżki

Zamiast sprzętu policjanci dostaną podwyżki

Money.pl / 2007-09-21 17:44
Wyświetlaj:
strażak na szczeście na emce / 83.31.122.* / 2009-03-05 19:30
Tak samo mają strażacy Ci co mają lata dają dyla niech ludziska wiadra sobie kupują.Całe doświwdczenie odchodzi na emki
Anty / 2007-09-22 17:30 / Bywalec forum
"Minister zapowiedział, że zmiany obejmą około 34 tysięcy funkcjonariuszy, w tym dzielnicowych, kierowników rewiru dzielnicowych, detektywów i dyżurnych jednostki policji." Jakos nie chce mi się wierzyć, że ich przełożeni dostaną mniej podwyżki od ww wymienionych. Pracuję kilkanaście lat w pokrewnej firmie i jeszcze nigdy tak nie było zeby ci co siedzą wyżej dostali mniej podwyżki od swoich podwładnych...
perpe / 91.189.24.* / 2007-11-05 16:49
może ktoś pomyśli jeszcze o tych policjantach, którzy przez wiele lat pracują na niższych grupach niż powinni. Ktoś to ładnie ujął "pełniący obowiązki". Ale przecież w naszej Polskiej Policji liczy się tylko statystyka i oszczędności. Róbcie tak dalej, a zobaczymy, kto za kilka lat będzie pracował na ulicy.
Sermol / 83.31.107.* / 2007-12-18 13:41
Stary Popieram... Życzę im Powodzenia. Jak zwykle na wypisują bredni, a ludzie tak im wierzą...
Pozdrawia...
P.S. Pełnię obowiązki 6 grupy...zapomniałem teraz 7:-)
I tak już od prawie 5 lat....
Pozdrawiam Serdecznie...
Artur 134 / 83.28.212.* / 2008-01-16 18:47
Kolo to napisz raport o powrót na poprzednio zajmowane stanowisko z powodu braku uposażenia, może to nie da Ci więcej pieniędzy ale ujmie obowiązków i odpowiedzialności a w konsekwencji i tak Tobie będzie lepiej a przełożeni będą mieli problem, bo trzeba znaleźć nowego barana, który się tak godzi. jak tak zrobiłem to i grupa się znalazła od ręki. Pozdrowienia i powodzenia:):):)
Pałker / 89.228.69.* / 2007-09-27 12:52
obiecali podwyżki ,a i owszem tylko ludziom w grupach zaszeregowania 5 -8 a na ulicy porządku strzegą policjanci w grupach zaszeregowania 2-4 więc nie dziwcie się ludziska że nie ma odpowiedniego zaangażowania z ich strony.Oni nie osiągają często 1500 zł do kieszeni.Jak widać dalej nawet wysoko postawiona sekretarka zarabia więcej.
KrzysV / 79.162.13.* / 2008-11-06 21:01
Ci ludzie z grupami 5-8,równiez pracowali na ulicy mając grupy 4,,więc nie zazdrosc temu który juz odchodzi ,bo wkrótce będziesz nim sam.Do emerytury dziela mnie miesiące mam 5 grupe pozdro młodzieży.
Greeder / 62.89.78.* / 2008-01-31 09:21
Nawet zwykła sekretarka w Wawie zarabia2 razy więcej.
Wanda / 193.138.241.* / 2007-09-22 11:02
Ja pracuję jako policjantka w sekratariacie Komendanta w Komisariacie Policji w C........ i zarabiam po 15 latach pracy 2230 zł na rękę jak można tak traktować ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
krzyś 69 / 83.8.57.* / 2008-02-22 00:37
to ja pracuję 18 lat jestem na pierwszej lini i nie mam tyle co ty no wiec co na to powiesz
Wanda / 80.54.159.* / 2008-02-11 11:48
Kobieto to zarabiasz kupę forsy!!!!!!!!!!!!!!!!
konieczny / 89.229.79.* / 2008-02-07 15:04
a ja pracuje 15 lat na ulicy w zimnie i mrozie jak i w słoneczny upał, w gazie w stresie i mam mniej niż ty co siedzisz w ciepłym i pijesz kawkę kiedy chcesz!!! Pomyśl o co walczysz!!!
HWD... / 83.25.193.* / 2008-01-24 15:23
jestem też za biurkiem ale w dśl. Moja praca - a Twoja ... Ty masz więcej - a ja mniej - lecz nie telefonów od ludzi, prokuratorów i ch... wie od kogo jeszcze. Pozdrawiam "pokrzywdzoną" policjantkę "pracującą" w sekretariacie komendanta. Swoją drogą - ciekawe co to konkretnie za praca :)
dota / 82.139.13.* / 2008-01-07 21:01
fakt że u mnie w policji gdzie pracuję tez sekretarka jest polcjantka lecz nie zarabia tyle ile napisala pani lecz o połowe mniej tak ze nie wierzę że pani może tyle zarabiac bo też pracuje w biurze jako cywil w organizacji slużby i tyle nie mam więc to nie moze byc prawdą
diantusbarbatys / 83.13.24.* / 2007-12-06 20:45
o 1200 zł za dużo ryzykujesz tylko tym że dziubniesz się dlugopisemna ulice jak ci ssie niepodoba.
K77 / 87.205.218.* / 2007-11-06 00:15
Koleżanko w sekretariacie pracują cywile spadnij na ziemie a 2230 zł to może dostajesz o frajerów którzy Cie dmuchają
Koleżanko w sekretariacie pracują cywile spadnij na ziemie a 2230 zł to może dostajesz o frajerów którzy Cie dmuchają
prewencja / 89.174.79.* / 2007-11-02 21:31
ja pracuję 22 lata na ulicy . W święta ty swój czas spędzasz z rodziną a ja w radiowozie. Uważam, ze taki etat jak Weój już dawno powinien być ucywilniony.
zdziwiony / 83.3.58.* / 2007-09-27 11:59
Aż tyle zwykła sekretarka !!?
To absurd...
Ciekawe co wchodzi w zakres twoich obowiązków ?
Pewnie komendant ma nieatrakcyjną żonę ?
Musisz być w tym bardzo dobra :)
pała / 81.219.220.* / 2007-09-24 08:16
droga Wando, musisz mieć naprawdę dobre układy , bo w mojej komendzie w sekretariacie pracują cywile, znając życie to przestepcę widziałaś na zdjęciu lub prowadzonego przez korytarz ; zdecydowana większość policjantów - tych prawdziwych zarabia mniej od Ciebie;
więc twój komentarz zwyczajnie mnie zniesmaczył
wojcher / 2007-09-23 00:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A jaki związek ma Twoja praca z zawodem policjanta?
pirek / 89.77.46.* / 2007-09-22 20:21
Sekretarka w zwykłej firmie zarabia połowę Twojej pensji. A często jest po studiach. Generalnie policjanci zarabiają nieco lepiej niż inni obywatele o podobnych kwalifikacjach w zwykłej firmie. A łapownictwo nie wynika wcale z ich pensji tylko z charakteru i - możliwości. Bo powiedzmy sobie otwarcie jaki procent Polaków nie wziąłby łapówki, gdyby ją im dawano? Gorzej, że czasami łapówki są wymuszane - z tym też się spotkałem.
Anty / 2007-09-22 17:23 / Bywalec forum
TO I TAK DUŻO ZARABIASZ.
Aborygen / 83.21.254.* / 2007-09-21 21:58
Czy pamiętacie jaką jest definicja państwa policyjnego?
Szkoda, że nie wiecie,. więc przypomnę ją Wam.
Państwo policyjne to taki kraj w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela. Bardzo, ale to bardzo nie jestem z tym zaxchwycony, tym bardziej, że nasza policja podobna jest zachowaniem do posłów: bardzo chcą zarabiać, ale się nie narobić. Bardzo też im się podoba określenie zbrojnego ramienia władzy. Z tej podwyżki wnioskuję jedno:
Drożeje chleb, drożeje masło, mięso i prawie wszystko co nie pochodzi z Chin. Wynikiem tych podwyżek mogą być protesty ludzi zarabiających jedną dziesiątą albo i 1/20
tego co zarabia Sejmowcy, tak ich nazywam bo to nie są posłowie. Posłowie reprezentują naród, a oni wyłącznie swoje kieszenie i kieszenie swoich rodzin: patrz Lepper, Hojarska i inni. Posłowie zagłosowali za podwyżkami dla policji, aby mieć w nich ochronę, ale i tak dobirzemy się im do życi, jeszczer trochę, naród musi dojrzeć, a późnmiej będziemy kastrować jednego po drugim.
georg / 2007-09-22 15:52 / Bywalec forum
Aborygenie: twoja definicja państwa policyjnego pochodzi od Lenina. Dobrego sobie mentora znalazles. Czy masz jakies ulubione madrosci podobnych ludzi? Daj nam moze cos z jego uczniow (Stalin, Mao, Pol Pot).
Anty / 2007-09-22 17:26 / Bywalec forum
A czytałeś może dzieła Lenina? Jakbys poczytał to może byś zauważył że dzisiejsza IV RP bardzo by mu się spodobała... polecam lekturę
georg / 2007-09-22 19:33 / Bywalec forum
Tak, drogi Anty, czytalem. Za moich czasow Wielki Wodz Rewolucji byl w szkolach lektura obowiazkowa. Ty mozesz tylko o tym marzyc, ale Jego Zebrane Dziela kosztowaly pare zlotych w ksiegarni. Mniej niz papier toaletowy, ktorego jednak nie bylo. No i nieoswiecona ludnosc kupowala Lenina i podcierala nim zadki. Takie sa skutki nierownowagi rynkowej. Jesli twoi rodzice robili to samo i nie masz w domu egzemplarza, oto jeszcze jeden cytat: "Praktyka jest kryterium poznania". A w praktyce Wielki Filozof obalil wlasnosc prywatna, finanse panstwowe i pieniadz w ogole (nawet w okresie NEPu rubel byl tylko parodia pieniadza). Wniosek (bo go sam nie wyciagniesz): WL musialby obalic podstawy IV RP (a i III-a to dla niego w najlepszym razie Lewi Eserzy).
Anty / 2007-09-23 19:14 / Bywalec forum
Najbardziej to nie lubię jak ktoś bredzi o tym o czym nie ma zielonego pojęcia. Skąd wiesz niby jakie dzieła były obowiązkowe za moich czasów?? A po drugie to trzeba było jednak czatać a nie podcierać się to byś się przynajmniej może nauczył pochopnie nie oceniać innych. Zastosuj swój cytat do siebie to wtedy pogadamy o różnych kryteriach praktycznego poznawania i wyciągania pochopnych wniosków na temat komunistycznych zapędów władz IV RP.
georg / 2007-09-23 21:07 / Bywalec forum
Z twojego poziomu argumentacji sadzilem, ze masz jakies 16 lat (no, moze 16 i pol). Dlatego myslalem, ze Lenina ci czytac nie kazali. A ja tak, czytalem go przed podtarciem (bo prawdziwi mezczyzni lubia czytac w WC). Przestalem, gdy sie upewnilem, ze WL byl tylko prostackim demagogiem i bandyta intelektualnym (i nie tylko: np. zalozyl gulag itp.)
Komunistycznych zapedow w IV RP nie ma (jestes pewien, ze rozumiesz te slowa? Sprawdz w slowniku.) PiS to chrzescijanska demokracja (jak np. bawarski CSU).
Anty / 2007-09-24 17:39 / Bywalec forum
Z twojego poziomu argumentacji to wygladasz mi na inteligentnego zapatrzonego w kacze pośladki mohera... Nie będę dyskutował z takim czymś co wyżej kupka jak d__ę ma i próbuje wszystkich obrazać mających inne poglądy od kaczych... Typowe pisiorowe podejście do reszty.... DZIADÓW(?).
georg / 2007-09-25 00:29 / Bywalec forum
No, na to to juz nie warto odpowiadac. Bye bye
Anty / 2007-09-25 18:40 / Bywalec forum
Nikt cie o to nie prosi... Typowe zachowanie dla pisiorowych moherów... pOPIEPRZYĆ
I sPIER_OLIĆ..
Greeder / 62.89.78.* / 2008-01-31 09:24
Typowe zachowanie 'inteligencji' Wywyższać się i ubliżać.
pirek / 89.77.46.* / 2007-09-22 20:34
georg, nie bądź taki pedant. Oczywiście, że PiS chciałby mieć państwo policyjne / na innych metodach rządzenia przecież nie znają się /, ale jest XXI wiek i z niektórych wytycznych Wielkiego Wodza Lenina muszą zrezygnować :)))
georg / 2007-09-23 06:02 / Bywalec forum
Ja nie pedant. Zaczelo sie od leninowej definicji panstwa policyjnego, ktora jest prostacka demagogia, jak i reszta jego pisactwa. IV RP nie jest ani nie staje sie panstwem policyjnym. Natomiast III RP w nieprzyzwoity sposob chronila funkcjonariuszy i budowniczych bylego panstwa policyjnego (PRL). Zbyt wielu z jej waznych ludzi mialo najblizszych krewnych w SB lub nawet w stalinowskiej UB (np. brat A. Michnika).

Poza tym jesli policja ma pieniadze na sprzet, a nie na place, to sie dzieje to co w Wlk Brytanii, tzn. policjanci siedza na posterunkach i stukaja na komputerach zamiast patrolowac ulice. A jak ich wezwac przez telefon do chuliganow, to odpowiadaja, ze nie maja dosc ludzi i ze byloby im niebezpiecznie (wiem z wlasnego doswiadczenia).
Anty / 2007-09-23 19:28 / Bywalec forum
Czyżbyś był gliniarzem? Czy może próbowałeś wezwać policję bo ci dzieci pod oknem w klasy grały?? I się dziwisz że nie przyjechali? A niby czym?? Na rowerach czy może pieszo? A o komputerach na posterunkach gminnych a nawet powiatowych w Polsce "B" to tylko słyszano że może kiedyś będą... W mojej opinii jest to błędne koło: nie ma pieniedzy na sprzęt => policjanci muszą sporządzać coraz więcej statystyk => nie mają na czym i czym pisać => za swoje nie kupią bo nie mają nawet na życie (a nawet nie mogą bo przepisy dot. sporządzania dokumentacji obecnie są tak pojechane że juz nikt nad nimi nie panuje) => nie mają czasu na interwencje => i tak można wyliczać w nieskończoność, a motywacji do służby => ŻADNEJ.
georg / 2007-09-23 20:14 / Bywalec forum
Nareszcie dyskusja! Love it. Gliniarzem nie jestem; jestem ekonomista. Czytaj wolniej, Anty, a wiecej zrozumiesz. Np. ze opisany przeze mnie incydent mial miejsce w Anglii (gdzie do niedawna mieszkalem). Wzywalem policje (angielska) bo football fans demolowali moja ulice (popularna rozrywka w Anglii i nie tylko). Policja miala czym przyjechac, ale to ryzykowne gdy ich za malo. Lepiej spokojnie przyjsc nastepnego dnia rano i spisac protokoly dla zakladow ubezpieczen. A zebys wiedzial, policja angielska jezdzila dawniej na rowerach i byla wtedy bardziej skuteczna niz dzis. Co sie dzieje w Polsce B to nie wiem, ale w Warszawie czuje sie bardzo bezpiecznie. A to dlatego, ze na ogol nie dalej niz 100 m ode mnie jest jakis mundur (policja, straz miejska, ochrona, SOK). O czyms takim mieszkaniec Londynu moze tylko marzyc. Jesli to zasluga PiS, to dobrze robia i zrozumiale, ze opozycja jest PiSsed off. [Uwaga, Anty: To zart! Kalambur! Wytlumaczyc ci?]
Anty / 2007-09-24 17:45 / Bywalec forum
Wytłumacz mi po co wróciłeś??? Przyrównałeś.... nie ma co: STOLICA i Polska B. Sam przyznałeś że nie wiesz co tu sę dzieje więc skończ i spuść wodę (zapewne na Polskę B jak to potraficie w Stolicy).
georg / 2007-09-25 01:04 / Bywalec forum
Zapomniales co mowiles, Anty (czy masz pamiec jak muszka owocowka?) "Polska B" to twoj wlasny zwrot. Uzylem go, by odniesc sie do twojej wypowiedzi. Ale jest to uzyteczne okreslenie, ktore wcale nie zawiera pogardy dla mniej rozwinietych regionow. Znalem je dosc dobrze, ale 30 lat temu. Mam nadzieje, ze jest tam teraz znacznie lepiej. Pewnie je znow zobacze, ale w moim wieku nie podrozuje sie bez celu.
Poza tym niestety jak ponizej (tzn. nie ma co ci wiecej odpowiadac).
georg / 2007-09-25 00:31 / Bywalec forum
No, na to to juz nie warto odpowiadac. Przyjemnego dnia i reszty zycia.
Anty / 2007-09-25 18:38 / Bywalec forum
Typowe zachowanie dla pisiorowych moherów... pOPIEPRZYĆ I sPIER_OLIĆ..
pirek / 89.77.46.* / 2007-09-23 16:29
Widzę, że różnimy się w ocenie IV RP. Wprawdzie też widzę zalety (!) kaczych rządów, ale wad widzę zdecydowanie więcej. Co nie zmienia faktu, że oglądając niejako "od środka" PO ręce opadają. Poprostu nie ma na kogo głosować.
Pozdrawiam
georg / 2007-09-23 20:39 / Bywalec forum
Nazywanie IV RP panstwem policyjnym (jak to sugeruja Aborygen i Anty) to po prostu histeria.
Ale pirek i ja nie roznimy sie moze az tak bardzo. W tej dyskusji porownywalem III RP i IV RP tylko pod jednym wzgledem. I nie podoba mi sie np. polityka ekonomiczna PiS-u: za duzo chrzescijanskiego socjalu. Ja jestem ateista i liberalem ekonomicznym (w sensie Manchesterskim). Stad PO jest mi najblizsze, ale sa beznadziejnie prowadzeni. W Wlk Brytanii, jak lider przegra raz wybory, to musi odejsc (choc nie koniecznie na zawsze). Ze to dobra regula, widac jeszcze raz na przykladzie Tuska. Moj kot bylby lepszym liderem.
Anty / 2007-09-24 17:47 / Bywalec forum
Nic takiego nie sugerowałem... Czytaj wolniej to zrozumiesz...
georg / 2007-09-25 01:22 / Bywalec forum
Powiedziales: "dzisiejsza IV RP bardzo by mu [Leninowi] się spodobała", co sugeruje, ze uwazasz IV RP za panstwo policyjne, bo WL wlasnie takie lubil (i zalozyl podstawy stalinizmu z gulagiem wlacznie).
Skonczmy na tym, bo wyczerpal sie temat i moja cierpliwosc do tlumaczenia rzeczy calkiem prostych.
Anty / 2007-09-25 18:39 / Bywalec forum
Sam se sugerujesz co chcesz... Typowe zachowanie dla pisiorowych moherów... pOPIEPRZYĆ I sPIER_OLIĆ..
Elendir / 2007-09-22 08:51 / Łowca czarownic
Policjanci jakiś szczególnych kokosów nie zarabiają. Nie wyjeżdżałbym zatem z państwem policyjnym (chyba żeby wziąć pod uwagę polityczne podporządkowywanie prokuratury i policji).

W praktyce wielu z policjantów zarabia zdecydowanie za mało względem tego co robią. I to jest również jedna z przyczyn korupcji (to co policjant może stracić tracąc swoją pensję jest mało warte w porównaniu z łapówkami).

Ponadto jeśli zauważasz, że dobra konsumpcyjne drożeją, to naturalnym wydaje się podwyższenie pensji policjantom.
"suka" / 87.205.210.* / 2007-09-21 21:24
PiS wie, że policjanci to Psy i dlatego dostali "kiełbasę wyborczą", może łykną i zagłosują odpowiednio. Obecanki, macanki, a głupiemu furczy ...
Goscio / 82.166.24.* / 2007-09-21 17:44
Przetarg to wymysl PRL-u, ktory mial na celu pod przykrywka tzw. wolnej konkurencji, legalny dostep do uslug czy/i produktow wyznaczonych firm. Dopoki ta forma zakupu bedzie w RP, dotad pieniadze beda sie marnowaly.
jaro67 / 2007-09-21 19:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
znowu więcej z nas zedrą mam już dosyć tego socjalizmu

najpierw im płacę pensję

później kupuję fotoradary

potem płacę mandaty

żeby mieli na premie
Glina / 83.10.104.* / 2007-09-22 19:36
Jako policjant również płacę podatki, dostaję pensję a nie żołd (jeśli nie wiesz to tutaj jest różnica, to drugie jest zwolnione z podatku, od pensji ten podatek jest zabierany); tak wiec fotoradary są tez kupowane z moich podatków.
Płacenie mandatów to Twój problem, bo bez powodów ich nie płacisz; a jak dostaniesz do zapłacenia najbliższy mandat v- wystawiony przez Policję - to zobacz na czyj rachunek jest wpłata, bo nie ma tam rachunku Komendy Powiatowej, Miejskiej, Wojewódzkiej czy Głównej - tylko rachunek Urzędu Wojewódzkiego, który nie płaci premii policjantom, a co najwyżej przez samorząd jest finansowana Straż Miejska (Gminna).
Wiec najpierw poczytaj przepisy, a przynajmniej miej wiedzę na temat tego o czym chcesz pisać, a potem będziesz partnerem do dyskusji.
Kapus / 213.199.192.* / 2008-04-07 21:27
FAJNY Informuję że pan Wojciech ILKOWSKI z sekcji PG Komendy Rejonowej Policji przy ulicy Żeromskiego 7 barszo często przychodzi do pracy będąc pod wpływem alkoholu.Zdarza się to przynajmniej raz w tygodniu.Sześć razy czułem od niego również zapach słomy makowej.Przy drinku w barze chwalił mi sie on że przynajmniej 2 razy w tygodniu korzysta s usług ciemnoskórej prostytutki która podobno bierze 300 zł za godzinę . Mówił że potrafi również w inny sposób rozerwać się.Niestety nie zdradził w jaki.

Znajomy Wojtusia
ZUSica / 89.17.224.* / 2007-09-22 23:00
Tak Glino płacisz podatek od pensji, ale tylko 19 %.Każdy zwykły śmiertelnik jeszcze opłaca ZUS więc ma na rękę 1/3 brutta.Potem z tych składek ZUS-owskich musi wystarczyć na emeryturę jego oraz jakiegoś policjanta. Z tym, że od swojej marnej emerytury znowu płaci podatek a policjant nie.A tak w ogóle to chodzi o to, żeby skłócić pomiędzy sobą: policjantów, lekarzy, nauczycieli.. itp., gdyż najłatwiej rządzić spłeczeństwem, w którym brak jedności.
Emerytowany POLICJANT J.Kędziora / 62.87.152.* / 2008-02-05 20:24
Czytam wywody tego niedouka i zastanawiam się skąd masz taką marną wiedze o podatkach i o emeryturach , łatwo przychodzi Ci wyzywać /GLINO/ ale zapewne jak miałbyś pujśc na interwencie i tak przez pare lat to zabrakło by Ci na pampersy . I tak jusz zupełnie odemnie JOŁOPIE nie masz zielonego pojęcia ani o pracy tego GLINY jak to nazwałeś ani o płaconych podatkach ,przez niego równiez . Dopracowałem w tym fachu do emerytury , jaka ona jest -to jest maksymalnie 75% ostatniego dochodu i wiesz co za nią możesz .....? / Bez komentarza / Ale najłatwiej idzie takim jak ty osobnikom pitolić o czymś o czym nie masz pojęcia ,wnioskuje z twojej wypowiedzi, że kiedy inni tyrali szamocząc się na melinach Ty wolałeś spędzać czs pod budą z piwkiam i z tąt ta Twoja = szczegułowa wiedza = Ateraz masz żal / że garbaty ma proste dzieci /
pała / 81.219.220.* / 2007-09-24 08:09
droga ZUSico:
jeżeli to o opłacaniu składek i płaceniu emerytury o czym pisałaś nie jest skrótem myślowym to informuje Cię ,że piszesz bzdury; twoja składka na zus nie ma nic wspólnego z moją-policyjną emeryturą bo jej po prostu nie płaci ZUS, informuję Cię ,bo jak sie domyslam tego nie wiesz ,że emerytury tzw służbom mundurowym wypłacaja tzw zakłady emerytalno- rentowe czy to MSWiA czy MON -u,więc nie martw się nie okradam Cię z emerytury
georg / 2007-09-22 16:00 / Bywalec forum
jarosz67: jesli to twoj najlepszy wiersz, to obawiam sie o ciebie i radze sie wziasc za cos innego.
leszinio / 88.156.188.* / 2007-09-21 20:56
Szkoda, że jesteś tak mizenie zorientowany, o tym gdzie "idą" pieniądze z manadatów ........a dalej to sobie poczytaj, choiażby w intrnecie....

Najnowsze wpisy