Forum Forum prawneCywilne

zamkniecie działalności a sprzęt

zamkniecie działalności a sprzęt

ciapata / 2013-04-02 08:48
Witam, kupiłem miesiac temu komputer typu laptop. oczywiscie kupiłem go na wlasna firme ktra prowadze. Zamierzam ta firme jednak zamknac za około 2 miesiące. Czy w przypadku zamkniecia firmy gwarancja dalej obowiazuje? (zakupiłem pakiet dodatkowych 3 lat , razem 5 lat gwarancji)
Wyświetlaj:
szklarek / 2013-04-02 09:29
Tak, obowiązuje - nie jest ona przywiązana do właściciela- imienna, czyli w razie sprzedaży ww sprzętu- będzie mógł z niej skorzystać kolejny użytkownik.

Ewentualny zapis w gwarancji to uniemożliwiający byłby nieprawny, to klauzula zabroniona.
ciapata / 2013-04-02 09:59
o fantastycznie, a slyszalem jeszze takie informacje ze sprzet kupiony na firme nie posiada 24 miesiecznej gwaracnji producenta , jedynie 12 miesiecy ze wzgledu na to ze jest kupiony na firme. Czy jest to prawda? Czy tylko jakis zabobon? Czy jesli tak to w takim przypadku mialbym tylko 12miesiecy + 36 miesiecy z dodatkowej polisy?
szklarek / 2013-04-02 11:29
Tu chodzi o inną kwestię- niezgodności towaru z umową / rękojmi sprzedawcy- bo kupując na firmę NIE jest się konsumentem w rozumieniu USTAWY
z dnia 27 lipca 2002 r.
o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej
oraz o zmianie Kodeksu cywilnego

Natomiast gwarancja producenta - udzielona- obowiązuje, bez względu na dalsze losy sprzętu zakupionego.
ciapata / 2013-04-02 12:12
aha. czyli jak dobrze rozumiem, zakladam ze rozwiazalem firme na ktora kupilem sprzet, sprzet po 1.5 roku sie zepsul, a wiec moge go reklamowac gwarancyjnie tylko u producenta? Czy przez ten sklep? Jak wtedy wyglada procedura?

Najnowsze wpisy