Forum Forum podatkoweInne

zamknięcie zawieszonej działalności

zamknięcie zawieszonej działalności

drateron / 94.254.198.* / 2015-08-25 13:43
Witam,

Jestem na skraju załamania, nie mogę znaleźć nic konkretnego w internecie, więc piszę tu.

Od 4.05.2015 prowadzę jednoosobową działalność (czyli około 4 miesiące), aktualnie jest zawieszona, jako że w życiu za bardzo mi się nie przelewa postanowiliśmy z żoną zamknąć działalność i tu się rodzi problem.

Ogólnie jest to sklep internetowy (sprzedajemy na allegro) w modelu dropshipping. W związku z tym nie mieliśmy żadnego towaru na stanie, dopóki nie postanowiliśmy przed zawieszeniem "kupić na magazyn" 30 sztuk przedmiotu, który został włożony w koszty, ale nie został ani razu sprzedany.

Potrzebuję najlepiej poradnika krok po kroku:
1. gdzie się udać najpierw,
2. gdzie dalej,
3. co zrobić w US, UM a co w ZUSie,
4. co z towarem, który mamy na stanie,
jak zrobić spis z natury (remanent), bo przy zamknięciu chyba jest wymagany.
5. Czy po zamknięciu firmy w tym miesiącu na koniec roku również muszę wykonać remanent roczny?
6. Księgowość prowadziłem przez księgowość internetową, więc co mam zrobić ze spisem z natury?
7. nie mam już dostępu do księgowości (muszę wykupić ją na kolejny miesiąc), co wtedy z kolejną fakturą, która zostanie wystawiona przez księgowość internetową?

Proszę o pomoc.
wiwan / 2015-08-25 20:48
Częściowo:
1. zgłoszenie likwidacji w CEIDG- przez internet lub w urzędzie miasta gminy
2. ZUS odpada dzięki temu, że wcześniej firma była zawieszona- więc jest już wyrejestrowanie w roli ubezpieczonego. Likwidacja- będzie wyrejestrowaniem w roli płatnika.

Najnowsze wpisy