Forum Polityka, aktualnościKraj

Zamrożenie płac sędziów zostanie zaskarżone do Trybunału

Zamrożenie płac sędziów zostanie zaskarżone do Trybunału

skomentuj
Wyświetlaj:
Elendir / 2011-12-02 21:57 / Łowca czarownic
To już nie obowiązuje zasada o nieorzekaniu przez sędziego we własnej sprawie?
głodny / 178.36.220.* / 2011-12-02 11:33
Ku czemu idziesz POlsko?
Płace tzw. "budżetówki", mudurowych i "wymiaru sprawiedliwości" w POlsce Kaczora Donald'sa (za Wyborczą) Tuska dotąd traktowane były, jako niePOdważalne. Teraz, aby zabrać np. emerytom i rencistom, POlski nie-rząd musi wykazać się jakimś minimum "równomiernego" rozłożenia ciężarów kryzysu odsuwanego przez cztery lata - kosztem ogromnego wzrostu zadłużenia budżetu Państwa - i związanej z nim niewyobrażalnej dziury dochodowo - wydatkowej!!! Tym razem POdło na sędziów i prokuratorów, co ma szarym Polakom uzmysłowić, że:
a) "POdobno" wszyscy równo będą POnosić koszty kryzysu,
b) wymiar sprawiedliwości w POlsce jest prowadzony "na pasku" PO,
c) aparat ucisku (mundurowi) nadal są do dysPOzycji rządu.
Im nie-rząd W KRYZYSIE da PO 300 zł netto na miesiąc ("na rękę")!!!
Sobie nie zabierze, a przy najbliższej okazji PO cichu POdwyższy apanaże na najwyższych stanowiskach w rządzie, w ministerstwach, w Sejmie i Senacie, w agencjach rządowych (bo to dla swoich "kolesi"!!!)
Nawet Vincent (V - jak VICTORY) Rostowski oszczędza na emeryturę POza strefą UE - w brytyjskim funduszu emerytalnym ma odłożoną ładną górkę - 1.500.000,00 - na pewno nie z profesorskiej pensji - co da mu circa 12.000,00/mies. PO ukończonym 60 roku życia 9oprócz POlskiej emerytury ministerialnej z ZUS!!!
My też chcemy, żeby nasze słladki z ZUS i OFE i kapitał POczątkowy (szczątkowy) przenieść do tego funduszu - wdety nie byłoby dzury budżetowej, kryzusu dochodów Państwa i Karaiby w zasiegu każdego emeryta i co trzeciego rencisty, nie tylko POlskiego!
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-12-02 09:13
Sędziowie teraz po zapowiedzi oszczędności upominają się o godne wynagrodzenie tak jakby nie otrzymywali godnego? A czy godność urzędu sędziego nie wymaga również godnej postawy obywatelskiej? Coś mi się wydaje, że polscy sędziowie wykazali się w tej sprawie niegodną pazernością. Przecież to właśnie ustawowa coroczna waloryzacja płac całej sfery budżetowej doprowadziła nas polaków do 800 miliardowego zadłużenia. Sfera budżetowa ma od 2 lat wyższe przeciętne płace niż podatnicy.!! Dług publiczny powstaje i stale rośnie, bo za dużo zarabiają wszyscy pupile państwa. Państwo Polskie ma za dużo utrzymanków, którzy mają za wysokie apanaże i emerytury.
Ci którzy opłacani są z podatków żyją sobie tak jakby kryzysu nie było a polscy podatnicy są zbyt biedni aby ich nadal utrzymywać na takim wysokim poziomie. Fuj! co za niegodna sędziów, którzy powinni być wzorem poczucia sprawiedliwości społecznej, jest taka postawa! To postawa antyspołeczna i antypatriotyczna!!! I Jeszcze w dodatku chcą we własnej prywatnej sprawie być sędziami ?!!??
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-12-02 09:10
I dzieki takim dzialaniom sedziowie i inne POstkomunistyczne POktaki swoje pensje utrzymaja. No bo kto ma im je zabrac - Tusk z POzgraja? To jakby sobie mieli odjac ....
Popatrzmy na przyklady z Rumunii i Czech chociazby - rumuni juz 3 lata temu obcieli pensje calej (!!!) budzetowce o 15 (albo nawet 25% - nie pamietam dokladnie). Calej - wliczajc w to wojsko i sedziow i premiera, a nie ruszajac pracownikow i firm prywatnych. Podobnie u naszych poludniowych sasiadow ("tylko" 10%).
A w Tuskolandii VAT do gory, becikowe smieszne, redukcja ulg prorodzinnych, nakaladanie podatkow i zwiekszanie oplat i takie tam smieszne machanie kilkiem przed POelektotratem. Nie mowiac juz o ponad 70 tys urzedasow wiecej do wykarmienia w ciagu ostatnich 3 lat. A Zbychu, Miro i Gromoslawy tylko sie smieja palac cygara i klepias sie po plecach z wlascicielami POmedii ...
Elektro Devil / 2011-12-02 08:10 / Tysiącznik na forum
Sędziowie faktycznie "zasługują" na wyższe zarobki; procesy w Polsce trwają najdłużej w Europie, a niedawno Sąd uznał że nie można udowodnić nielegalnego pochodzenia majątków mafii pruszkowskiej.

Grupom pasożytniczym żerującym na Podatnikach, całkiem już odbiło ! Nie dość, że nie można nikogo zwolnić to jeszcze nie przyznanie im corocznych podwyżek ma być nie zgodne z prawem.

Trudno się dziwić, że podobno w dużym badaniu który przeprowadziła jedna z gazet najwięcej studentów chciało by pracować w Administracji Publicznej i ogólnie w sferze budżetowej.
mika777 / 194.140.241.* / 2011-12-02 07:52
Sędziowie, jak niedawno donosiła prasa mają wyższe pensje niż sędziowie w Europie zachodniej. Jest im oczywiście wszystkiego mało. Powinni mieć pensje z zachowaniem proporcji do naszych średnich płac, a nie do zachodnio-europejskich poziomów. To jest oburzające.
polocoto / 31.174.198.* / 2011-12-02 10:51
Obawiam się, że ktoś palnął głupstwo.
Nie osiągają nawet procentowo tych wartości, jakie osiągają sędziowie za granicą. Bo nominalnych wartości porównywać nie ma sensu. (Procentowo tzn. chodzi o relację ich zarobków do średniej krajowej.)

No tak to niestety już jest, że biedaka nie stać na to, by procesować się z rządem. Ale sędziowie znają się na rzeczy i przypilnują swojego interesu.

Odczucia oczywiście mam takie jak wszyscy na tym forum.
W sądzie toczy się sprawa o dobro dziecka po rozwodzie (mniejsza o szczegóły) Kolejny termin rozprawy już za 4 miesiące.
Na pierwszą rozprawę sąd zaprosił 6 świadków i przeznaczył na całość 30 minut.
Oczywiście udało się przesłuchać tylko jednego świadka. To dowodzi jaka pogarda jest wśród tych pań dla przeciętnego obywatela, jego czasu i wysiłku, jaki wkłada w zarabianie pieniędzy.
Lorunia / 188.47.2.* / 2011-12-02 08:11
A tu jak zwykle oszczędności są na tej biedocie na dole ! od 4 lat są zamrożone uposażenia te ok. 1300 zł brutto ! nawet nie podwyższą o wartość inflacji ! To wygląda w tym wypadku tak jakby im jeszcze zabrano z tych groszy , bo z automatu kupią za swoją kasę relatywnie mniej niż w poprzednim roku. a JAK CHODZI O UPOSAŻENIE INNYCH RÓWNIEJSZYCH TO JUŻ JEST ALARM ........ jAK BIEDAK WYŻYJE Z TYCH MARNYCH 12 TYS NA MIESIĄC
skomentuj

Najnowsze wpisy