Forum Forum prawneGospodarcze

Zarobiłem 80tys zl tylko co teraz.

Zarobiłem 80tys zl tylko co teraz.

Dembowski / 2009-06-27 04:34
Witam,

Moje pytanie odnosi sie do pieniedzy zarobionych po za granicami naszego kraju w kasynie. Jak to wyglada w swietle prawa polskiego zarobilem jak w temacie ok. 80 tys zl i chcialbym to zalegalizowac, zeby potem US nie szukal problemow, czy jest to mozliwe? (Mam nadzieje, ze jedynym wyjsciem nie jest podatek rzedu 70%)

Drugie pytanie, w ktorym momencie US dowiaduje sie o tym, ze jestem posiadaczem takiej kwoty? Czy jesli wplace to np. na 2 rozne konta w transzach po kilka tysiecy zlotych bedzie to, dla urzedu widoczne?

Dziekuje za pomoc, bo suma jest nie mala i nie widze powodu, zebym ja stracil tylko dlatego, ze prawo polskie nie pozwala zaryzykowac wlasnych pieniedzy.
Wyświetlaj:
Merryk / 82.211.197.* / 2009-07-05 22:17
Wplac mi te pieniadze na konto a ja to zalatwie.
maminsynek / 2009-07-04 15:41 / Bywalec forum
Pytasz na publicznym forum jak uprać pieniądze? No to uważaj bo znajdziesz odważnego, który Ci odpowie.
A swoją drogą to zaskakujące, że skoro karzą nam płacić podatek od wygranych nie powinno się robić zestawienia również przegranych pieniedzy i wtedy logicznie podatek przypadałby od różnicy. Ale Polskie prawo to dziki zachód dlatego US może wszystko.
Polecam artykuł http://prawo.money.pl/porady-prawne/porady/prawo-podatkowe/artykul/podatek;od;gier;internetowych;za;granica,94,0,218462.html
Astakos / 2009-07-05 02:43
Trafna uwaga bo paradoksalnie mógłby powiedzieć zę obstawił całe 80k co zarobił w all-in i stracił wszystko-więc nie ma z czego zapłacić ;-)
Monakko / 217.97.215.* / 2009-07-03 13:44
Przeprowadź się do Monako, gdzie podatki dla przyjezdnych wynoszą 0%
Pabbel / 77.236.5.* / 2009-07-05 10:12
Jak masz rodzine w stanach , popros zeby ktos napisal ci oswiadczenie ze dostales te pieniadze od rodziny . Musza to byc bliscy krewni : ciocia , wojek , mama , tata....
w polsce nie placi sie podatku od majatku odziedziczonego od rodziny .
W tym przypadku musisz zglosic te sume wraz z oswiadczeniem do urzedu podatkowego .
Najlepiej dowiedz sie i pobierz formularz od nich ...tak dla pewnosci.
maminsynek / 2009-07-05 13:26 / Bywalec forum
Płaci się 2 % jeśli suma przekracza bodajże 60 tys.

Najnowsze wpisy