Forum Forum prawnePracy

zasady przydzielania premii uznaniowych

zasady przydzielania premii uznaniowych

Sylvia 26 / 2012-04-24 10:51
jako kierownik sklepu dysponuję miesięcznie kwotą 300 zł na premie uznaniowe dla pracowników, przy zatrudnianiu ekipy powiedziałam, że będzie ona przyznawana za uzyskiwanie najlpeszych wyników sprzedaży. Widze jednak ze to wzmogło niezdrową i nieuczciwą konkurencję, czy mogę sama zdecydować za co tę premię przyznam? np za lojalność albo wykonywanie swoich obowiązków rzetelne? albo mogę w ogóle jej nie przyznać, a w przyszłym miesiącu rozdysponować wyższą kwotę?
szklarek / 2012-04-24 11:42
Uściślijmy- chodzi o nagrodę, termin premia jest zarezerwowany dla składnika wynagrodzenia ściśle uzależnionego od parametrów mierzalnych- np. zysku i musi być jasno określona ( co do wysokości i zasad w regulaminie wynagradzania lub w umowie o pracę- w zależności od statusu/wielkości pracodawcy )- art.77'1 KP i dalsze.

Zatem jest to nagroda z art.105- rozdysponowuje ją Pan dowolnie, o ile zezwala na to Pana szef. Dla zwykłej ludzkiej uczciwości, jeśli zmienia Pan dotychczasowe zasady jej przyznawania- należy się załodze informacja o tym.

Najnowsze wpisy