Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zatrudnienie na etacie - coraz mniej popularne

Zatrudnienie na etacie - coraz mniej popularne

Money.pl / 2005-11-14 20:48
Wyświetlaj:
silver / 2005-11-14 21:10 / Bywalec forum
Warto zajrzeć na strony niemieckich targów Photokina. Rozdają przy ich okazji ankiety, które potem udostępniane są ogółowi. Wynika z nich jasno, że dominująca część zwiedzających pracuje na własny rachunek. A są to zapewne przede wszystkim fotografowie, przedstawiciele branży IT i poligraficznej. W każdym razie na całym świecie rzeczą normalną i zdrową jest, że mikrofirmy wypełniają przestrzeń gospodarczą.

W Polsce nie będzie wolności na tym polu (czyt.grzeczna obsługa uzupełniona elektroniczną), dopóty będziemy mieli historie rodem z horroru.
jliber / 212.76.46.* / 2005-11-14 20:48
Związki zawodowe nie po to lobbowały tyle lat o Kodeks Pracy który chroni interesy pracujących kosztem młodych i bezrobotnych aby teraz tak łatwo zgodzić się na jego likwidację. Prędzej czy później to jednak nieuniknione. Dzięki zwiększającej się mobilności nikt już nie jest zmuszony do wyzysku przez tych co byli na rynku pracy wcześniej, czego dowodem są setki tysięcy młodych emigrujących za pracą na zachód.
XXX / 83.23.66.* / 2005-11-19 15:41
stały etat w odwrocie to wynik kompromisu do jakiego zmuszany jest przez sytuację na rynku pracy polski pracownik podejmujący pracę. Nie jest niczym przyjemnym zastanawiać się czy aby kolejny dzień pracy w firmie nie jest ostatnim. Brak stałego etatu może i jest dobrym rozwiązaniem dla osób zatrudnionych w tz. wolnych zawodach ale to już inna bajka.

Najnowsze wpisy