Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zatrzymano szefów WGI Dom Maklerski

Zatrzymano szefów WGI Dom Maklerski

Money.pl / 2006-07-14 12:31
Komentarze do wiadomości: Zatrzymano szefów WGI Dom Maklerski.
Wyświetlaj:
lista / 212.182.104.* / 2006-07-15 00:36
Najwieksza zorganizowana grupa klientow WGI jest na liscie dyskusyjnej wgi.dog.pl (obecnie 211 osob i liczba ta stale wzrasta).
Wielki Defekator / 217.96.36.* / 2006-07-14 15:58
Za jaja bandytów w białych kołnierzykach i na hak.
zdenek / 2006-07-14 16:27 / Tysiącznik na forum
niech ulice zamiatają gospodarcze pomioty
tatko / 2006-07-14 20:56 / Tysiącznik na forum
tak kończą pazerni na czyjąś kasę.
kolega. / 213.52.175.* / 2006-07-14 14:34
i inne domy maklerskie sie na to zrzuca? chylee czola, nie wiedzialem, ze jest taki bezpiecznik przed oszustami.
Mops / 83.22.234.* / 2006-07-14 15:31
Jest takie coś jak system rekompensat. Poszkodowany klient może otrzymać tytułem rekompensaty równowartość do kwoty 3 tys euro plus równowartość 0,9x12 tys euro. Oczywiście kto wtopił więcej ,nic powyżej tej kwoty nie dostanie. System ten jest tworzony z obowiązkowych składek na ten cel wpłacanych przez domy maklerskie.
Cały system jest w gestii KDPW.
zdenek / 2006-07-14 14:55 / Tysiącznik na forum
ostatecznie to klienci za to zapłacą więc nie chyl czoła zbyt mocno.
zdenek / 2006-07-14 14:20 / Tysiącznik na forum
ciekawe czy zatrzymają Olechowskiego
współtwórcę WGI
zdenek / 2006-07-14 14:25 / Tysiącznik na forum
no i PO będzie miała potężny problem niewiem czy wogóle przetrwa.
Mops / 83.22.234.* / 2006-07-14 15:39
Akurat p. Olechowski nie współtworzył WGI. Problem to powinieneś mieć Ty ,gdyż bezpodstawne pomówienia to zadanie dla prokuratury. O to czy PO przetrwa czy nie ja bym się tak nie martwił na Twoim miejscu.
W całej sprawie ciekawe jest jedno ;licencję maklerską WGI utraciło na początku kwietnia , istnieje podejrzenie przewału na potężną kwotę ( szacunki mówią nawet o 260 mln zł) tymczasem przez ponad trzy miesiące w sprawie nie dzieje się nic. Dzisiaj następuje zatrzymanie ( o aresztowaniu na razie się nie mówi) . Zresztą aresztowanie w chwili obecnej nie ma sensu. jeżeli coś miało zostać zamataczone to było sporo czasu aby to zrobić. Takie to "sprawne" służby funkcjonują w IV RP.
zdenek / 2006-07-14 15:52 / Tysiącznik na forum
powtarzam za TVBIZNES
Mops / 83.22.234.* / 2006-07-14 19:02
To w TVBiznes mówili ,że PO może nie przetrwać?
ss / 83.24.203.* / 2006-07-14 19:07
mops co sie tak irytujesz ? sam starciłes pieniądze ??
slyszałeś o zbieraniu dowodów ? czy wolisz aby winowajców szybko zamkneli apotem jeszcze szybciej wypuscili bez mocnych dowodów jakimi są prowadzenie działalności maklerskiej bez koncesji ??
Mops / 83.22.234.* / 2006-07-14 22:19
Irytuję się bo dosyć dobrze znam tą sprawę . Sam byłem klientem tej firmy ( wyszedłem z tego jeszcze w zeszłym roku ,kiedy dowiedziałem się ,że firma Expander rozwiązała z nimi współpracę). Mój kolega jednak się zagapił i został tam do końca. Jak na razie jest sporo w plecy i system rekompensat mu w tym pomoże jedynie w pewnym stopniu.
O jakich dowodach mówisz? Kontrola w WGI ( prowadzona przez KPWiG) trwała od kwietnia 2005 r. Czy w ciągu tego czasu nie można było zdobyć dowodów ? przecież jeden człowiek znający się na rynku kapitałowym dokonałby kontroli w znacznie krótszym czasie ( WGI miało wtedy niewiele ponad 1000 klientów). WGI utraciło licencję maklerską w kwietniu ( bodaj 4 ) tego roku. W dniu dzisiejszym doszło do zatrzymania. Przecież przez ten czas można było zamącić wszystko doskonale. Ja chcę tylko aby Ci ludzie ( jeżeli się okaże ,że dokonali przekrętu a bardzo wiele na to wskazuje ) stanęli wreszcie przed sądem. Chcę aby zabezpieczono ich majątki ,aby pokrzywdzeni klienci chociaż w części odzyskali swoje pieniądze . Na razie widzę jednak jakąś dziwną opieszałość ze strony organów państwa począwszy od KPWiG a na prokuraturze skończywszy. Chcę aby ludzie nie znający tematu nie wypowiasali sądów na ten temat gdyż piszą głupstwa i robią jedynie szum informacyjny ( tak na marginesie to nie koncesja uprawnia do prowadzenia działalności maklerskiej lecz zgoda KPWiG wydana w drodze decyzji i WGI takową posiadała dopóki jej nie anulowano).
Na koniec : o jakim zbieraniu dowodów mowa? Teraz już pozamiatano i sam diabeł nie rozezna się w tym co było. Jako ciekawostkę podam ,że prokuratura była bombardowana doniesieniami klientów ( i KPWiG) i co ? Kilka miesięcy błogiej bezczynności.
Kero / 2006-07-14 12:31 / -
Był już kiedyś jeden taki co to w W-wie postawił na nogi wszystkich mądrych i możnych bo prokuraturzy nie znajdywali przestęców w tych właśnie siedzibach patologii.
Wówczas próbowano wprowadzać w błąd cały naród, że to terrorysta chciał wysadzić się w powietrze. Ale ani grama materiałów wybuchowych nie posiadał przy sobie jedynie niesprawne radio z antenką i motłoch przewodzików z lampeczkami, które zatrzęsły dupami antyterrorystów. Sam Cebula bladziuni w kamizelce też nie zajarzył o co chodzi.
Wiadać, że złodzioeje z domów maklerskich oskubały tym razem nie tych co trzeba dlatego zostali zatrzymani - ale tylko zatrzymani.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy