Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zbieżność dat pomogła GPW

Zbieżność dat pomogła GPW

Money.pl / 2006-12-01 17:50
Komentarze do wiadomości: Zbieżność dat pomogła GPW.
Wyświetlaj:
pawciomerc / 2006-12-02 23:25 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Co je misiu na dobranoc?
bebe / 83.29.33.* / 2006-12-03 01:41
moj portfel
ABG kupiony 7,60 i trzymam
Betakom za 19,50
Drozapol 8,92
Farmacol 42,50
IbiSystem dokupowalam srednio = 1,03 i pp
Jago 2,81
Lotos 49,90 trudno dlatego nadal trzymam
Leasco 0,05 i trzymam
Masters 0,30
Odlewnie 10,40
PGNG cześc sprzedalam
PKNOrl 49,35
Sanwil 0,97 czekam na duzy up
Spin 28,94 tez czekam na duzy up
Prokom uwazam za dobra inwest
Nfi 04 5,45
Nfi 14 6,70
gotowki jeszcze troche
sprzedalam Lubawe i Bioton za dobre pieniądze i jestem zadowolona
barakuda / 2006-12-03 03:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Gratki za tak ''obszerny '' i wyważony portfel. Sam bym tak chciał....
Moje ( b. subiektywne uwagi) :
Lotos - trzymaj i nie używaj słowa "trudno"...
Ibs- kombinuj , jak wypsnąć się " za obopólną zgodą" , tudzież Leasco...
Prokom zamieniłbym na Computerland (nawet po dzisiejszych kursach)- przyszłość...
ABG- Aktualnie w długoterm . trendzie spadkowym bez sygnałów wyjścia. Uzbrój się w cierpliwość lub skróć pozycję ( cięcie strat- trudna decyzja)
Betacom- technicznie :duże ryzyko- wziąłbym pod uwagę stopy...
Drozd, Farmacol- do trzymania- ryzyko niewielkie..
Jago - mocne nerwy ( ja , znając swoje nerwy-uciekłbym/ nie wchodziłbym)
Masters- nie odważę się ...
Odlewnie- po korekcie, może być dobrze , ostrożność wskazana , ustawiłbym stopa 10,10
Spin- kupowałaś spadający nóż, ale skoro już - no to cóz.... zaryzykuj ( mam nadzieję , że wsadziłaś tam poniżej 1% portfela...)
Nifów nie komentuje , nie znam sie na tym... Warren napewno będzie happy , że jesteś....
PGN, PKN, SNW - sam posiadam , sprzedawać nie zamierzam- nie komentuję ( poza tym , co mi się wymskło...)
pozdrawiam z wielką domieszką sympatii i życzeniami dalszej pracy nad minimalizacją ryzyka ... a może nie? - kwestia temperamentu.
be-be / 83.29.29.* / 2006-12-04 02:51
Super, dziekuję za komentarz,ale...odpowiem Ci poźniej, bo pora juz spac.Ciesze sie,ze ktoś mnie skomentowal. Odpisze na pewno. Dziekuje
bolus / 83.21.250.* / 2006-12-02 23:06
Inwestuję raczej na długo.Podaję swoją zespół okrętów z flotylli z % udziału i zysku.
Kopex 40 720/przez rok/
Duda 40 130/przez rok/
Getin 10 30/przez rok/
Ciech 7 30/pół roku/
Eurofilms 3 .Na flagowych okrętach pozostane jeszcze długo bo obecne zyski jeszcze uważam za niskie.
warren buffet / 2006-12-02 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jesli przypłynie flota nieprzyjaciela ??
bolus / 83.21.250.* / 2006-12-02 23:27
Pod koniec maja i na poczatku czerwca był zażarty bój ale stan flotylii pozostał nienaruszony i teraz marynarze swiętują pobyt w porcie z dobrymi portfelami
warren buffet / 2006-12-02 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo !
Lipo / 83.11.31.* / 2006-12-02 22:18
Co sądzicie o mostostalu export? Będę wdzięczny za
opinie. Coś dziwnego z nim sie dzieje.
warren buffet / 2006-12-02 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Brydziu podziwiam twoja strategię inwestycyjną, ale przyznam ze nigdy bym sie nie odważył tak inwestowac. skok i wyskok. przy 100 000 zł albo sie uda albo i nie. jesli skok sie nie udaje jestem w ciagu dnia np -5% to jest 5 000 zł. i teraz myslowa. wyjsc czy nie wyjsc. obgryzanie paznokci, nieprzespane noce ewentualne. jesli jest +5% to super :)

także podziwiam szczerze, bo moja jest zbyt trywialna zeby czyms sie szczycić. kupic i trzymac do zakladanego zysku.

jeszcze raz gratuluje, bo wiem ze dobrze zarabiasz i pozdrawiam cie serdecznie. :-))

nie zapomnijcie jutro o meczu :-)) ( ok. nie bic. wiem ze wszyscy pamietaja :-)) ))
marlowe / 2006-12-03 00:08 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
tak a propos strategii inwestycyjnych :) Liczy się zysk. Zysk w szybkim terminie. Najlepiej jak najszybszym. Nie okłamujmy się, ale po to zajmują się giełdą wszyscy, którzy się zajmują. Można przeczekać spadki, ale można sprzedać zanim nadejdą i kupić po niższej cenie, by zarobić podwójnie przy ponownych wzrostach. Problem zawsze tkwi w momencie podjęcia decyzji. Ten kto przetrzyma spadki i sprzeda po odbiciu - zarobi. Ten co sprzeda przed spadkami, kupi w dołku i znowu sprzeda po odbiciu - zarobi. Zatem nie ważna jest strategia, ale efekt, a efekt powstaje w wyniku podjęcia odpowiedniej decyzji w odpowiednim czasie. W praktyce o wyższości strategi Brydzi bądź Warrena decyduje mniejsza ilość błędów decyzyjnych. Tylko i wyłącznie.
Ale to tylko taka dygresyjka :)))
marlowe / 2006-12-03 00:17 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
I jeszcze jedno... Warren, napisałeś, że Twoja strategia jest zbyt trywialna. Nie zgodzę się. Podejrzewam że Brydzia również kupuje i trzyma do zakładanego zysku bądź akceptowalnej straty. To podstawowa nauka jaką wyniosłem z lektury Zenona Komara, poleconej jakiś czas temu przez Mundka.

A wogóle to ktoś wie co u Mundka słychać?
pawciomerc / 2006-12-02 22:52 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
dlaczego taka strategia jest dobra i mozna sporo zyskać ale tylko jesli papier jest stabilny ja tak swego czasu pykałem z kghm udawało mi sie osiągnąć pomiedzy 2-3% ale 5 to nigdy
P.S a ja meczu nie oglaam jutro bo w tym czasie będe w lesie;))
warren buffet / 2006-12-02 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a skad wiesz czy papier kupiony na 5 godzin jest stabilny ??

"Wyobraźmy sobie, że jesteśmy wspólnikami Pana Rynku w prywatnej spółce. Kazdego dnia bez wyjatku pan Rynek wymienia cenę, za ktorą jest skłonny wykupić nasz udział w spółce, albo odsprzedać nam swój. Spółka bedaca nasza wlasnoscia ma na szczescie stabilna sytuacje ekonomiczną, ale ceny, ktore proponuje pan Rynek, są całkowicie niestabilne. Pan Rynek jest bowiem emocjonalnie niezrównoważony. Bywają dni, kiedy jest wesoły i dostrzega jedynie swietlane perspektywy - wtedy proponuje bardzo wysyką cene za nasze udziały w spółce. Kiedy indziej jest zniechęcony i dostrzega jedynie kłopoty na przyszłość - wtedy za nasze udziały proponuje bardzo niską cenę. Graham mowil, ze pan Rynek ma jeszcze inną, bardzo miłą cechę. Nie obraża się. Jesli zignorujemy proponowaną przez niego cenę, nastepnego dnia pojawi sie z nową. To jego portfel jest dla nas pozyteczny, a nie jego mądrość. Jesli Pan Rynek pojawi sie w kiepskim nastroju - mozemy go albo zlekcewazyc, albo wykorzystac. Jesli jednak ulegniemy jego wpływowi, moze to przyniesc katastrofalne skutki. "
pawciomerc / 2006-12-02 23:21 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a czy kghm nie jest, nie był stabilny? (oczywiście cena miedzi w londynie i szanchaju)
ale mimo to dziennie sa wachania nawet czasami 5%. a pan Rynek takim graczom dziennym składa ciekawe propozycje co godzine albo i częściej.
na marginesi obecnie nie interesuje sie kghm choć to była moja 1 spółka (tzw. bezpieczny papier)
warren buffet / 2006-12-02 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a jak leciał ze 130 na 80 ?
pawciomerc / 2006-12-02 23:28 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
to wtedy był taki czas ze inwestowałem 2 miesiace dopiero ,kupione miałem po 75 myslałem ze pewnie urosnie do 150 a sprzedałem po 100 i też byłem ucieszony, dzis bym sprzedał po 120 (miło wspominam tamten czas była taka beztroska)
pawciomerc / 2006-12-02 23:31 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a dodam ze trzymałem po 130 mysląc ze dalej bedzie up a kazdy spadek wydawał sie chwilowy az zmiękłem przy 100 i sprzedałem;)
warren buffet / 2006-12-02 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
30% :) od rach w sto i od sto :)
MAPER / 83.30.212.* / 2006-12-02 22:34
tez mam szacunek dla dziennych łapaczy okazji. Moja strategia to wyłapanie spółki dobrej fundamentajnie [nawet omałej płynności] , potrzymanie jakiś czas i sprzedaz, bez specjalnego sentymentu.
warren buffet / 2006-12-02 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chciałbym jednak posłuzyć się maksymą, o jaką opieram się ja. powtarzam: JA !!

"Wielu inwestorów odczuwa potrzebę inwestowania na rynku przez cały czas. Powody są różne. Jedni pragną podniecenia i ekscytacji. Inni widzą w tym okazję do zrealizowania swoich nadziei. Jeżeli jesteś poza rynkiem, wówczas nie możesz oczekiwać finansowych zysków. [...] Dla innych motywacją do ciaglego przebywania na rynku jest czysta chciwość. We wszystkich przypadkach motywacje są niezdrowe. Nic dziwnego, że wyniki wygladaja podobnie. H.J Wolf w swojej książce [...] nazywa ten fenomen "rynkomanią". Ta przypadłość sprawia, że gracz jest przekonany, iż zdaje się na swój osąd, chociaż w rzeczywistości tylko zgaduje. Mysli tez, ze spekuluje, gdy tak naprawę uprawia hazard [...]. Jesli podejmiemy decyzję, co do ktorej nie mamy calkowitej pewnosci, wowczas łatwo dajemy sie wytracic z równowagi przez mało istotną złą informację lub nieoczekiwaną korektę. Inną konsekwencją zbyt czestego przeprowadzania transakcji jest utrata perspektywy. Rynek byka podciąga wiekszosc akcji do góry, podobnie jak wzbierajaca fala unosi wszystkie łódki na morzu [...]

Istnieje stare porzekadło, że rynek brzydzi się brakiem zdecydowania. Jest w nim wiele prawdy, poniewaz, o czym juz wiesz, rynek jest sumą postaw, nadziei i strachu wszystkich uczestnikow. Jako jednostki nie lubimy niepewnosci. Potrzeba posiadania silnego przekonania co do kierunku cen jest jednakże trickiem umysłowym, ktorego wielu z nas uzywa, aby wyelminować niepewnosc. Pozbycie sie tej wady nie jest łatwe, poniewaz wszyscy pozostajemy pod wplywem wydarzen i nowosci, ktore zachodzą wokół nas..."


pozdrawiam serdecznie :-))
Longterm / 2006-12-02 22:15 / Mostek Zwyciężymy!
Ja też podziwiam wszystkich o mocnych nerwach bo ja się do tego nie nadaje. Wole spać spokojnie. Mam w dupie ten cały zysk w jeden dzień aby potem nie spać jak się go straci też w jeden dzień. pozdr
risky-rainmaker / 2006-12-02 23:10 / Ostatni Optymista
To zależy od człowieka, powiem szczerze,że próbowałem jednego i drugiego, spokojniejszy byłem, jak siedziełem przed monitorem....kupowałem i sprzzedawałem np. Kable 4 razy dziennie za cały kapitał ( zysk miły - ależ jaka prowizja panowie maklerzy podskakują z radości) Przy long....spada moja czujność....dlaczego nie spadła jak miałem Energopol....mogli mnie zamknąć w areszcie ;) Osobiście wolę strategię Brydzi...ale nikt mi nie chce dać urlopu macierzyńskiego ;)) Trzeba na to czasu...ja go nie mam.
warren buffet / 2006-12-02 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. powtarzam. jesli wszyscy byliby mojego pokroju, notowania nawet rano nie otworzylyby sie..... a co jesli kable by spadaly :) tez bys 4x odkupowal :) ??

pyt retor :)
risky-rainmaker / 2006-12-02 23:21 / Ostatni Optymista
mimo pytania retorycznego....i było tak , otwierały akcje spółek na minusie np. - 6 i wzrasrały do -3....wtedy sprzedawałem. Powiem więcej ta sytuacja jest bezpieczniejsza od tej jak się otwiera na plus 4 bo może być plus 2 i plus 8 . Wachania na "minusach" są mniejszcze.
warren buffet / 2006-12-02 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oo ! spij z kobietą a nie pozycją czy akcjami !
orzeł / 2006-12-02 20:56 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Czy któś cóś wie na temat nowej emisji LZPS i TINA
mam sporo praw poboru a nie bardzo znam ramy czasowe w których uda mi się je uruchomić
dźwięczny będę za info :)
A2 / 2006-12-02 21:18 / Spekulantka
w ppiatek komisja zatwiedzila prospekt LZPS
orzeł / 2006-12-02 21:24 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzienks A2
SKy puściłaś w piątek czy wcześniej ?(choć chyba w czwartek kupowałaś - pytałem o Twą strategię ale nim odpowiedź otrzymałem zdążyłem się pozbyć samolocików :) nie duży zysk ale jest :)
technicznie wyglądają nieźle ale pytanie o fundamenty wciąż bez odpowiedzi:(
dzięki i pozdro
A2 / 2006-12-02 21:36 / Spekulantka
2006-11-30 10:24:03 | *.*.*.* | A2
Re: Hossa wszędzie, co to będzie?
koniec na dzisiaj) zrealizowalam zysk na sky) oraz odkupilam troche akcji innej spolki))
Trzymajcie indeksy)/
orzeł / 2006-12-02 21:44 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzięki a już myślałem że only mnie się taką decyzję podjęło:)
Krzych / 2006-12-02 21:05 / Płoteczka na forum
też czekam na LZP i MNi ale nie ma na dzień dzisiejszy zadnych info. i nikt nie wie.
jak nie przyznają do końca roku to mniejszy podatek.
bollullos / 2006-12-02 20:50 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Portfel (widoczny - publiczny)
45% Millennium - powoli do przodu, ładnie wygląda, zysk na bank
25% Encinsmed - mini obroty, ale duży potencjał. bez zmian wartości
25% Spin, po wymianie z ABG, zwiększyły się obroty i chyba zamierza się do startu
5% Bioton. Bon ton. Na minusie.
Pozdrawiam
Krzych / 2006-12-02 20:41 / Płoteczka na forum
O ile ktoś by był uprzejmy i tylo sprawdził czy dobrze sobie liczę.
GRL
za 1 akcję 1pp.
1pp uprawnia na 0.39akcji.
przy zakupie po 38zl. cena akcji spadnie o 39% czyli kurs odniesienia 23,18.
Oczywiści o ile ten kurs by sie utrzymał , teoretycznie.
Krzych / 2006-12-02 21:24 / Płoteczka na forum
licząc inaczej:
kupuję 390szt. i będę miał 100pp.
390x38zł=14820
100ppx10zł=1000
14820+1000= 15820 i za ta cenę mam 490akcji
15820:490=32.30 i to by wyszła średnia.
a kurs odniesienia by był 23,18.
Longterm / 2006-12-02 20:15 / Mostek Zwyciężymy!
Witam wieczorem, jesteśmy chyba wszyscy dzisiaj dumni że jutro gramy w finale. Postanowiłem zadać sobie trochę trudu i podliczyłem które spółki są najczęsciej wymieniaone w naszych portfelach i wyszedł mi następoujący ranking:
1) MSZ 7 głosów + wiem że Warren ma więc 8:-)
2) FAM 6 głosów
3) BIOTON 5 głosów
4) GETIN 4 głosy
LUBAWA 4 głosy
MIDAS 3 głosy + Warren czyli 4
orzeł / 2006-12-02 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
LOng bardzo fajna obserwacja :) też pozerkałem w ten sposób choć nie byłem tak wnikliwy
nie ukrywam, że niezmiernie się cieszę że jest kilka spółek które mam a nie są popularne na forum :)
pozdro
Longterm / 2006-12-02 20:46 / Mostek Zwyciężymy!
To prawda że lepszy brak rozgłosu. Wtedy można kupić tanio zanim inni się rzucą a póżniej można innym o wiele drożej odsprzedać. Pozdrawiam
Longterm / 2006-12-02 20:25 / Mostek Zwyciężymy!
po uwzgklędnieniu głosów A2:
1) msz 8
2) fam 7
3) getin, midas, bioton po 5
4) lubawa 4
warren buffet / 2006-12-02 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:-))))
Longterm / 2006-12-02 20:27 / Mostek Zwyciężymy!
jeśli się gdzieś pomyliłem to proszę poprawcie mnie bo robiłem to już po kilku piwkach i na szybko:-)
slaweko / 83.26.28.* / 2006-12-02 22:44
Mozesz dorzucic moje bio, lbw, msz
A2 / 2006-12-02 20:05 / Spekulantka
Moje portfele: pierwszy
Comarch 14.07%
Getin 12.87%
Hoga 8.01%
Kruk 7.3%
PBG15.21%
Ponar 7.6%
Stalprodukt 7.62%
reszta kasa.

2 portfel:
FAM 49.97%
Getin 23.09%
Midas 11.84% reszta kasa.

Wpiatek sprzedalam Elstar bo kurs sie jeszcze troche cofnie , a w to miejsce zwiekszylam udzial w getinie. Getin sprzedam jak osiagne zamierzony punkt G i odkupie elstar .W poniedzialek wchodze w nowa spolke i zamierzam sprzedac jeszcze jedna spolke z portfela.
brydzia / 2006-12-02 19:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hossa w pigułce , czyli gwałtowny skok akcji w krótkim czasie

W mechanizmie , który publikowane przez spółki informacje -zgodnie z obowiązkami prawa -przekłada na gwałtowny i często nieracjonalny wzrost kursu , nie można pominąc roli internetu . To właśnie tutaj bardzo często trafiają początkujący adepci sztuki spekulacji . I dostają się w samo centrum zjawiska zwanego naganianiem . Jest to , jak można wyczytać w sieci " zespół czynności mających na celu przekonanie potencjalnego inwestora do podjęcia jedynie słusznej decyyzji , czyli kupna akcji , które naganiacz ma w portfelu" ,
Na internetowych forach często merytoryczne dyskusje O WYNIKACH FINANSOWYCH CZY STRATEGII SPÓŁEK NALEŻĄ DO RZADKOŚCI .
Dominują wiadomości typu : Jeszcze dzisiaj będzie jazda i to niezła " albo " co wymyśli Karkosik " ?
Bo ja kupiłaem po 11 a sprzedałem po 22 zł"
Mają one przekonać , że kupno właśnie tych akcji to doskonała inwestycja , na której można tylko zarobić .
Choć prowadzone na rozwiniętych rynkach badania dowodzą , że WIĘKSZOŚĆ INWESTORÓW INDYWIDUALNYCH PONOSI STRATY , W INTERNECIE SPOTYKAMY TYLKO TYCH KTÓRZY ZARABIAJĄ ,
SIEĆ ZAPEWNIA IM ANONIMOWOŚĆ I DAJE MOŻLIWOŚĆ CHWALENIA SIĘ WYNIKAMI RYNKOWYCH SPEKULACJI .
POZWALA TEŻ RZUCAĆ NAJGORSZE OSKARŻENIA I INWEKTYWY W KIERUNKU TYCH , KTÓRZY O ICH ULUBIONEJ SPÓŁCE MAJĄ NEGATYWNĄ OPINIĘ .

Jeżeli ktoś chce poczytać więcej to można w listopadowym forbsie 12/2006 ,
Ponieważ od poczaku mojego bycia na forum tępiłam naganianie to poświęciłam trochę czasu żeby to napisać , tak pomyślałam że skoro jestem uznana to może troche nowych inwestorów nie popełni takich błędów na początku jak większość z nas będących trochę na rynku

Pozdrawiam i zrozumiałam teraz atak ostatnio na mnie , teraz inaczej na to patrze i pamiętam jak Sław mi wtedy napisał
mari / 2006-12-03 08:59 / Achi
I dlatego Ja coraz rzadziej czytam i prawie nic nie piszę na forum od pewnego czasu
brydzia / 2006-12-03 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja również , zaczęłam mniej pisać i szukać spółek o których nikt nie pisze , ale to wymaga dużo czasu
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-12-02 20:14
Chyba najlepszym przykładem naganiania jest forum parkiet.com. Z powodu znacznego zaangażowania ślędzę wątek o biotonie. Czytanie tego wątku to strata czasu. Śladowe ilości merytorycznych uwag. Tutaj jest inaczej, ale taki nawicjusz jak ja też nie ma co szukać. A kiedyś przeczytałem, że "po co inwestować w nieruchomości skoro gra na giełdzie jest tak prosta". Nie jest. Mój target to 15% zysku rocznie. Nie wiele. Ale ostania podwyżka w pracy jest bardzie realna...
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-12-02 20:14
Chyba najlepszym przykładem naganiania jest forum parkiet.com. Z powodu znacznego zaangażowania ślędzę wątek o biotonie. Czytanie tego wątku to strata czasu. Śladowe ilości merytorycznych uwag. Tutaj jest inaczej, ale taki nawicjusz jak ja też nie ma co szukać. A kiedyś przeczytałem, że "po co inwestować w nieruchomości skoro gra na giełdzie jest tak prosta". Nie jest. Mój target to 15% zysku rocznie. Nie wiele. Ale ostania podwyżka w pracy jest bardzie realna...
pawciomerc / 2006-12-02 22:44 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Noi masz Brydzia racje ale. Niech ma sobie ktoś akcje pewnej spółki np nazywa sie ona "X" i nagle pisze że dzisto podskoczy o 50% i takie tam że bedzie jazda. Przeczyta tu to 100 osób albo i o wiele mniej z tych 100 50 zainteresuje sie z tych 50 ,30 przeanalizuje sytuacie spółki i wkoncu z tych 30 kupi 10 no niech bedzie 20 ok. Więc myslisz że kupiąoni ten paper 100 tyś każdy co da 2mln nie raczej nie kupią go za 1000zł max za 5000zł i myślisz ze to spowoduje wzrost kursu akcji? bo ja bardzo watpie ale gdyby przekonac tak fundusz to sie zgodze;))
brydzia / 2006-12-03 11:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
załuż , że jakiś duży spekulant kupił wcześniej akcje i podaje na róznych forach że będzie odpał , wszyscy włączają spółkę do obserwacji , i patrzą , duży spekulant zaczyna grę
ci co akcje mają wstrzymują się ze sprzedażą , duży spekulant rzuca rano duże zlecenie kupna , kurs idzie do góry , przyłączają się następni , kurs idzie wyżej , i koło się toczy , aż w dniu największego obrotu zostają z akcjami tylko ci którzy weszli na końcu ,
na małych spółkach o małym ff można zrobić wszystko , tym bardziej że kredyt jest 3 %

indywidualni inwestorzy mają największy udział w rynku - wy nie doceniacie ich siły
warren buffet / 2006-12-02 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
forum nie wywoła hossy czy bessy
ivory / 2006-12-03 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale może spowodować wahania kursu w krótkim terminie na jakiejś spółce
pawciomerc / 2006-12-02 22:44 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
Noi masz Brydzia racje ale. Niech ma sobie ktoś akcje pewnej spółki np nazywa sie ona "X" i nagle pisze że dzisto podskoczy o 50% i takie tam że bedzie jazda. Przeczyta tu to 100 osób albo i o wiele mniej z tych 100 50 zainteresuje sie z tych 50 ,30 przeanalizuje sytuacie spółki i wkoncu z tych 30 kupi 10 no niech bedzie 20 ok. Więc myslisz że kupiąoni ten paper 100 tyś każdy co da 2mln nie raczej nie kupią go za 1000zł max za 5000zł i myślisz ze to spowoduje wzrost kursu akcji? bo ja bardzo watpie ale gdyby przekonac tak fundusz to sie zgodze;))
janusz / 2006-12-02 19:49 / Bywalec forum
Dobry wieczór . Dodam i swoje akcje.
-- ZEG 10% ( rozwala mnie ,jestem w plecy)
--Ponar ,mistrzostwo świata mam od ok.80 zl ( stop postawiony na 130)--10%
--Polna i tutaj ukłony dla Orła ( pisał o szybkiej sprzedaży) do przodu na 15% , a było super na 37-9 ,ręka się zawachała się na enterze i została na dłużej niż planowałem
--IDM 15% -jest ok.
--Kopex j/w 10%
-- 04 i 02 tutaj się nie popisałem -ściągane ze szpicy --30%
-- 10% wolne i może kontrakciki ( choć czas nie pozwala)
Pozdrawiam Wszystkich
orzeł / 2006-12-02 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no i mam kaskę of course - składnowe podałem jako cząstki części akcyjnej only
najcz / 2006-12-02 19:31 / Tysiącznik na forum
agora10%portfela-kupione po-47,30 zł -Chciwość
kredyt bank30%portfela-17,25 zł
milenium30%portfela- 7,65zł
pozostałe 30%-operacje kontraktami,przeważnie 2 szt.
gemil / 2006-12-02 19:05 / Góral
Witam. Zawsze musi byś kiedyś ten pierwszy raz . A skoro to tradycja...
1.Midas - 26,5%
2.MSZ - 18,5%
3.Gant - 18,5%
4.FAM - 8,5%
5.gotówka - 28%
Ponad kreską - wszystko , no oprócz gotówki :-)
Aron-antyklerykał / 2006-12-02 19:02 / portfel / Bywalec forum
Dobry wieczór Państwu.
Hutmen20%
Leń pp17%
Kopex15%
Borys7%
Stalexport7%
IDM 7%
MSZ6%
Alchemia4%
Ampli4%
Lotos 4%
Paget3%
Ferum2%
Waren dzieki tobie zamówiłem poprzez net Psychologię inwestowania M.J.Pring .Najlepsza lektura jak do tej pory .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy