Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zbieżność dat pomogła GPW

Zbieżność dat pomogła GPW

Money.pl / 2006-12-01 17:50
Komentarze do wiadomości: Zbieżność dat pomogła GPW.
Wyświetlaj:
slaw / 2006-12-02 15:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Wttam no to ja też podam portfelik:
Amica 2%
Bioton 13%
Dwory 16%
Elstaroil 8%
Eurofils 5%
GTC 8%
Lubawa 7%
Mediatel 6%
Mispol 12%

Poza Amicą Eurofilms i Lubawą które są po 8-12% na minus reszta jest sporo zyskowna. Od 1 do 44% wiec nie jest zle. no i reszta w gotówce.
Eres / 2006-12-02 15:21 / portfel / Wieczny debiutant
Witam ponownie. Spacerek wielce udany a obiad smakował wyśmienicie. A teraz, zgodnie z obietnicą, mój portfel :
07 4,8%
Elstar 7,8%
Fam 4,9%
Ferrum 3,7%
Getin 4,7%
KGHM 19,5%
Lotos 5,&%
Lubawa 3,7%
PGNiG 10,1%
PKN 6,2%
Prosper 6,1%
Techmex 7,2%
Toora 5,6%
gotówka ca 10% (stanowczo za mało).
Mój kłopot i sprawa do weekendowego przemyślenia to zbyt duża ilość walorów (dzięki wczorajszemu Prosperowi z parszywej 12-tki zrobiła się feralna 13-tka).
Pozdrawiam.
de havik / 2006-12-02 15:04 / portfel / "Tysiącznik na forum"
W moim portfelu, w kolejności zaangażowania:

BIO - jest od zawsze:), ale myślę, żeby go o połowę zredukować, lekki plus (kupiony baardzo wysoko, w maju)
MSZ+MSZA - na dłużej, już jest bepieczny zapas (+)
MNI (licząc pp) - też od maja, największy + do tej pory
UNIMA - kupiona w ofercie pierwotnej, wreszcie ruszyła w ostatnim tyg +18%, w miesiącu +25%
LZP - kupiony na krótko, ciągle czekam na "coś", na zero
TUP - jedyny zakup w zeszłym tygodniu,
ALC - czekam, ale już powoli tracę cierpliwość, lekki +
ŻURAWIE- zobaczymy, na zzero będe przy +23% w debiucie
BRS - malutki pakiecik zakupiony wczoraj
ACT.HGA,O2O - resztki

Pozdrawiam
de havik / 2006-12-02 15:07 / portfel / "Tysiącznik na forum"
w akcjach na tą chwilę niemal 100% - z środków na rach maklerskim
warren buffet / 2006-12-02 14:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ktos zna cene emisyjną PP DUDY ??
Ross / 83.21.250.* / 2006-12-02 17:08
CenaPP nie została popdana.
warren buffet / 2006-12-02 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
thx
Ross / 83.21.250.* / 2006-12-02 17:08
CenaPP nie została popdana.
Lumpex / 2006-12-02 13:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja aktualnie posiadam w kolejności zaangażowania

Dom Dev. - trzymam do wiosny
FAM
Drozapol
Suwary
Żurawie - mało - kupione bez lewara
Midas - symbolicznie tylko dla przyjemności posiadania

i ok. 35 % w gotówce
Frog / 2006-12-02 13:13 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Moj chudziutki portfel:

ZEG - Kupiony średnio po 36,06 zł (obecnie 40,80)
MMPPL-PDA - Kupowana średnio po 12,95 zł (obecnie 12,28)

Reszta wysprzedana...
Karto / 2006-12-02 13:38 / Bywalec forum
jak sie zapatrujesz na zeg w niedalekiej przyszlosci? twoim zdaniem ma szanse przebic 45 przed koncem roku? w ogole to niezly z niego muł, czasami potarfi miec 8 tys zl obrotu podczas calej sesji:)
Frog / 2006-12-02 19:40 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Wg mnie w przyszłym roku będzie po ponad 100 zł - po ogłoszeniu decyzji o przejęciu.
Jarg / 2006-12-02 13:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

Ostatni tydzień miałem wielce pracowity firmowo, więc nie moglo być mowy o żadnym DT. Przeprowadziłem jednak wielce udaną operację zamiany połowy Biotka na FAM, korzystając z momentu wyjścia tego pierwszego na plus od momentu ostatniego zakupu. Spieniężyłem także odrobinę Orlenu. Nastapiła więc roszada miejsc:

1. PKN ORLEN
2. GETIN
3. FAM
4. BIOTON
5. LUBAWA
6. LZPS
7. "Kazik"
8. PIAST
9. MSZ PDA - odkupiłem.
10. PPWK

Zgodnie z moją prognozą Kazik dał nieźle zarobić. Rozczarowany jestem natomiast Piastem - jedynym nifem, który naprawdę nie jest jeszcze napompowany. Redukcję Biotonu przeprowadziłem przede wszystkim pod wpływem dolara. Wszystko wskazuje na to, że nadal będzie spadał, a Ben nie zamierza go bronić. W takiej sytuacji trudno będzie utrzymać tę prognozę Wilczęgi o 75 mln zysku. A co powiedzieć o prognozie wyniku HTLu, który zakładał poziom zysku przy dolarze na poziomie 3,20!!!. Widząc co się dzieje za oknem zakładam natomiast ZNAKOMITE wyniki budowlanki za ostatni kwartał. Zastanawiam się nad zakupem czegoś "do żarcia", może coś zarekomendujecie?

Pozdrawiam
brydzia / 2006-12-02 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
amrest
songo / 193.27.91.* / 2006-12-02 16:17
raczej sie nie wypowiadam, ale lubie czytac twoje komentarze .. :) Powiedz prosze, jaki okres czasu masz na mysli mowiac o amrescie ... troche ostatnio wzrastal ..
brydzia / 2006-12-02 20:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
no właśnie , mogłam napisać wcześniej , teraz faktycznie wzrósł , bo ktoś duży chyba ostatnio kupował , w tej chwili z czystym sumieniem nie polecam nic bo dla mnie wszystko drogie , ale ja ciągle myślę że już za drogie a tu 100% w górę
pozdrawiam
brydzia / 2006-12-02 20:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
no właśnie , mogłam napisać wcześniej , teraz faktycznie wzrósł , bo ktoś duży chyba ostatnio kupował , w tej chwili z czystym sumieniem nie polecam nic bo dla mnie wszystko drogie , ale ja ciągle myślę że już za drogie a tu 100% w górę
pozdrawiam
songo / 193.27.91.* / 2006-12-02 20:42
haha, mam ten sam problem _ pozdr.
Longterm / 2006-12-02 12:09 / Mostek Zwyciężymy!
Mamy złoto w akcjach lub srebro w banku. Jak tradycja to tradycja:
MSZ - po asymilacji odpał
MSZA - niech MIkołaj Opach wreszcie przyniesie rejestracje!
Prochem - 164% zysku w niecały rok bez stresu...
Duda - j.w. 161%
Getin - j.w. 117%
Plastbox -j.w. 68%
Agora - narazie tylko +13% ale poczekajmy rok:-)
Elektrim- tu porażka i jedyna jak dotąd wtopa ale może...
Longterm / 2006-12-02 19:58 / Mostek Zwyciężymy!
aha i oczywiście BPHFIZSN- wierze w tym przypadku w św. Mikołaja
Frog / 2006-12-02 13:04 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Gratuluję! Rewelacyjne wyniki - skorzystałeś na hossie.
Longterm / 2006-12-02 13:24 / Mostek Zwyciężymy!
co to jest przy zarobkach po kilkaset procent na nfi czy hutmenach?
Karlos / 2006-12-02 11:44 / Tysiącznik na forum
Witam, standardowo na koniec tygodnia stan portwela:

Ja nie wierzę w spadki w wręcz przeciwnie, dlaczego?: Polacy się bogacą, kasa płynie do naszego kraju wielkim strumieniem jak nigdy dota a inwstorzy stoją w kolejce aby u nas zainwestować......FUNDAMENTALNIE JESTEŚMY SKAZANI NA SUKCEN, może z niewielką korektą ...dlatego zwiększyłem zaagażowanie w akcje o 50% .
W tym tygodniu nabyłem Ganta i Dwory, myslę że odpowiedni ludzie bedą dbali o ich wzrosty, a Gant wchodzi w najlepsza branżę obecnie w tym kraju , czyli w developerke.
Chciałem kupić jeszcze Echo ale mnie uciekł i juz jest 10% wyzej niz planowałem, czyli z nići z zakupów...mówi sie trudno
Obecnie posiadam:

dwory- j/w
elek- konsekwentnie czekam do 10plm
gant- j/w
getin- dałem mu ostatnią sznsę
mni- juz bym sprzedał gdyby nie pp, atak to oni chyba dali mi sznasę
msz- jeszcze troche i pln bedzie wykonany
+30% i oddam komu innemu niech zarabia.

Pozdrawiam,

P.S. Warren obawiam sie ze miałem rację z ECHO, skorzystałeś??
Longterm / 2006-12-02 12:35 / Mostek Zwyciężymy!
zgadzam się z naszymi funamentami a dodatkowo Kaczyński chce zastąpić Balcerowicza niejaką Urszulą Grzelowską która pewnie obniży nam stopy
brydzia / 2006-12-02 16:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty chyba żartujesz , stopy pójdą w górę , bo rada ma więcej członków niż jedna Grzelońska a dzięki Balcerowiczowi mamy wzrost przy niskiej inflacji chyba że wolałbyś tak jak w USA niski wzrost i rosnąca inflacja
dsz12 / 2006-12-02 10:46 / Bywalec forum
Witam!!
Co myślicie o Eldorado ??
Akcje spółki zostały objetne przez osoby zarządzające..., hymm to chyba dobra informacja , zastanawiam sie również nad Ecard i tej umowy o sprzedaży towaru Telegate..
Prosiłbym o opinie
Pozdrawiam
Benny / 83.29.207.* / 2006-12-02 10:59
Pewnie warto kupic Ecard bo .... ja go sprzedalem, a od kilku miesiecy to sie sprawdza.
bolo / 2006-12-02 09:37 / Bywalec forum
Witam

W ten piekny poranek na początku chciałbym pogratulować wszystkim nam a szczególnie drużynie siatkarskiej wygranej!!!

W rzeczywistości w innej kwestii chcę się wypowiedzieć.
Dziwi mnie w niektórych z Was postawa przeciwko decyzji oseska odnośnie Borka.
Czy była słuszna - decyzja należała tylko do niego i nie mozna tego kwestionować. Co przeżył z tą spółką - przygoda godna wieczornych opowieści przy kominku (może bez happy end). Facet stracił zaufanie do spółczeki- ot co. każdy z nas to przchodzi.
Często piszecie o zakładaniu stopów, o cięciu strat - to włąsnie zrobił - na słusznym dla niego poziomie.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby wypracować zysk na innej spólce z lepszych efektem i spokojnym snem - czego wszystkim życzę.

Pozdrawiam

ps. Nic nie stoi (jeszcze) na przszkodzie aby odkupić taniej:-).
warren buffet / 2006-12-02 08:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mamy srebro, a nawet złoto !! :)
Eres / 2006-12-02 11:05 / portfel / Wieczny debiutant
Nie prognozuję wyniku (wczoraj prognozowałem trafnie i nawet wygrałem parę kolejek). Zwycięży psychika a ta, moim zdaniem jest po stronie kanarinios (nie będę się silił na oryginalną pisownię, bo tego języka nie znam) - oni potrafią się bardziej cieszyć niż martwić. Plus dla nas taki, że oni muszą a my możemy.
Ale piękne słońce - chodźmy na spacer.
skarabeusz / 2006-12-02 10:48 / "Uznany Gracz Giełdowy"/ I miejsce w konkursie giełdowym
Dawno nie widziałem tak grających Polaków. Złoto jest na wyciągnięcie ręki.

Dzisiaj na nich postawiłem i jutro też to zrobię. :)
osesek / 2006-12-02 08:47 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Wczorajszej nocy Longterm dokonał wiwisekcji mojej psyche a jej wyniki opublikował Urbi et Orbi. Dowiedziałem się o sobie wielu ineresujących rzeczy. Dziękuję.
Zawsze to lepiej wiedzieć z kim mam do czynienia.
Wszystkim oceniającym krytycznie moją decyzję sprzedaży akcji BRS ze stratą proponuję by przetrenowali na własnym organizmie podobną przygodę jak moja z BRS. Dla ułatwienia podpowiem ,że kupiłem 19 kwietnia po 28,80 a sprzedałem 10 października po 28. Zatem do dzieła. Acha, i zainwestujcie minimum 50 000 PLN.

Rzecz druga, generalna.
Forum służy wymianie myśli. Wymiana myśli wzbogaca wiedzę. Ale jest jeden przypadek szkodliwy w tej komunikacji. To taki kiedy myśli nabierają cech natręctwa.
Z natręctwa można wyleczyć się. Tylko trzeba chcieć.
Albo udać się w odosobnienie.

Aneks.
Zarabianie pieniędzy na giełdzie jest trudne- w moim przypadku. Inkasowanie strat przychodzi mnie z wielką łatwością. Zauważyłem ,że to co trudne daje mnie satysfakcję a to co łatwe dyskomfort.
I dlatego wolę uchodzić za gangstera ale zadowolonego niż za businessman'a dobitego plajtą.
Całuski (:
Longterm / 2006-12-02 11:56 / Mostek Zwyciężymy!
Osesek wyluzuj, nie bierz moich słów personalnie. Ja tylko chce powiedzieć jedno: jeśli się skacze ze spółki na spółkę to ciągle będzie się bało że wpadniemy i że indeksy spadną. Nie chce krytykować Cię za borka bo sam nie miałem nigdy tej spółki ale żałuje że zmieniłeś się z inwestora długoterminowego na skoczka z kwiatka na kwiatek. Za to będe Cie karcił jak przyjaciel.
Longterm / 2006-12-02 11:58 / Mostek Zwyciężymy!
ale widze że martwić się o Ciebie nie muszę bo na biednego nie trafiło:-)
orzeł / 2006-12-02 09:13 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Osesku !
uważam że już oceniająca postawa TWego ruchu (obojętnie jaka) obarczona z założenia była i jest koniecznością wymazania gumką myszką:)
nie sposób wejść w czyjeś emocje i dlatego chłodna ocena tego co gorące w tym wypadku sesnu nie ma!
to tak jakby oceniacze nie zrobili never czegoś co się potem niedobrym okazało:)
i jeszcze ta bucząca betoniara w tle (niechby oni spróbowali panie inżynierze:)
pozdrawiam serdecznie
Osesku już do końca świata masz mieszkanie w moim CONTROL F:)
warren buffet / 2006-12-02 09:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
osesku mam nadzieje ze sie nie obraziles na mnie, ja tylko wypowiedzialem swoj osad. nie chodzi mi o boryszewa, midasa czy leasco. nie interesuje mnie twoja spolka i plany. bylem zawsze pod wrazeniem, kiedy to przeszedles piekło w maju, a tak prosto oddałes teraz... nie chodzi o nazwe spolki, tylko o decyzje... byla twoja i szanuje to :) ja tez sprzedam midasa jak uznam za sluszne i basta :)
A2 / 2006-12-02 08:00 / Spekulantka
Ogladam mecz POlakow i czytam posty ))).Odnosnie Boryszewa i wydaje mi sie , ze Karkosik cos na tej spolce planuje.Nie mam dowodow ,poza tym , ze czytalam gdzies niedawno , ze szykuje niespodzianke dla inwestorow tej spolki.brydzia 20% dziennie ,to przez ile dni ? bo wystarczy 5 )) aby cala gielde ogarnely ciemnosci ))) i co dalej ? ciemnosc , czy wyjscie z mroku.Mam nadzieje , ze widzialas wczorajszy bilans, ktory rzadko ogladam ale wczoraj znamienne byly slowa faceta z Xeliona" w okolicach 3600 mozemy zrobic!! przewrotke" w druga strone.W tej wypowiedzi zastanowilo mnie slowo " zrobimy" . Niewazny poziom , tylko slowa "zrobimy".Pokrywka tez sie z tym zgadzal ale "zgliszcz nie przepowiadal". Ja poukladalam sobie w glowie plan na anjblizsze dwa tygodnie , a pozniej swieta)))) czas kupowania prezentow. Zamierzam dokonac dalszej redukcji ale wejde w nowa spolke i ja zostawie))) .Oczekiwanie spadki w styczniu sa tak oczywiste , ze mi sie wydaje , ze one zaskocza nas wszystkich znienacka.Opracuje sobie strategie na czas spadkow , aby pozniej panowac nad zakupami i sprzedaza. No dobra , przepraszam za taki dlugi wywod , ale jak pomysle , ze kierujac sie "czarnymi myslami " niektorych graczy , wiekszosc z nas siedzialaby na gotowce od 2800. Tak, tak )) mozna to sprawdzic w historii postow.
brydzia / 2006-12-02 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi chodziło o spadki na poszczególnych spółkach nie na indeksie , nie czytałam Cię wcześniej zanim się na górze nie wpisałąm i to co powiedziałaś , jestem tego samego zdania że fundusze zrobią tą przewrotkę ,oni muszą to zrobić bo inaczej rynek popsuje się na kilka lat po krachu , trzeba by jakoś lekko skorygować rozpalone głowy , nie wiem czy obserwowałaś w piątek wig 20 , jakby chcieli zrobiliby wzrost 4% bez żadnego problemu
nurekarek / 2006-12-02 10:45 / Bywalec forum
Witam wszystkikch... Jeśli mogę się wtrącić do tej dyskusji.. Rok temu byliśmy dużo niżej i też nam wszystkim wydawało się, że w styczniu nic tylko spadki. Rynek jednak zakpił z większości i poszedł w pierwszych dnach stycznia mocno do góry. Tej przygody nie zapomnę nigdy, gdyż będąć święcie przekoany o tym, że właśnie teraz musi spaść otworzyłem dużo S. Straty odrabiałem bardzo bardzo długo, ponieważ nie zastosowałem się zasady cięcia strat. BO PRZECIEŻ MUSI SPAŚĆ. Spadło, ale kiedy to już wszyscy wiedzą. Historia lubi się powtarzać, więc zalecam ostrożność przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Jest pewna giełdowa zasada... Większość prawie nigdy nie ma racji... A duża większość giełdowych graczy liczy na spadki i to dość drastyczne. Ja mam kilka spółek w portfelu, 5 otwartych L i na razie nie myślę o i ch zamykaniu. Pozdrawiam wszystkich...
Eres / 2006-12-02 11:15 / portfel / Wieczny debiutant
Możesz mieć rację. Ja w grudniu 05 nabyłem TPSA, sprzedałem w styczniu 06 z niezłym zarobkiem.
orzeł / 2006-12-02 09:08 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
hej
zabrzmiało to tak jakbyś wiedziała że będziemy na tym właśnie poziomie :) i że przy owym 2800 czy jakimkolwiek innym nie miałaś wątpliwości :) niektórzy o tym piszą inni nie ja miewam wątpliwości czasem je materializuję ale dość szybko udaje mi się ponownie łapać rytm rynku!
Jeśli natomiast takich wątpliwości nie miałaś to gratuluję i szczerzez zazdroszczę. TYm bardziej że psycha to ostatnio mój słaby punkt. NO to co publikujemy portfeliki !:)
Eres / 2006-12-02 11:17 / portfel / Wieczny debiutant
Jestem za, opublikuję po spacerze.
warren buffet / 2006-12-02 09:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tu juz nie chodzi o tego nieszczesnego boryszewa. brydzia zarzuciła mi ze co on by mial z tej nieszczesnej spolki - za co by kupil futerko. tak sie mowi jak sie zna wykres. za 3 miesiace brydzia moze napisac o spolce X ze: o - popatrz, od 1 grudnia nawet stracila a nie urosla !! ano to bedzie wiedziec po czasie. a co by napisala jakby borek urósł 100% w tym samym czasie. Analizowałem posty wczoraj wielu forumowiczow z okresu majowego. emocje. oj, ale nie dziwie sie. podobało mi sie jak wygarneła slawowi i komus tam, ze nadają na tych samych falach i sa guru bo to przewidzieli. emocje rządzą nami i koniec. i mowienie co on by mial z boryszewa bo akurat nic nie zarobil - bo wiemy o tym - sa nieuzasadnione. a moze za rok z boryszewa kupi jacht ??
grubasek / 2006-12-02 08:10 / -
Cgcialbym tylko przypomniec,ze XELION to glownie P.Kuczynski,glowny naganiacz z oszukanczej grupy WGI,aktualnie w prokuraturze.Wiec to co oni pisza,podzielilbym przez 3 /co najmniej/
facet jest wyjatkowo aktywny i wyjatkowo bezczelny.Nigdy nie wymknelo mu sie nawet "Jest mi przykro,ze 2000 osob
stracilo swoje pieniadze"
grubasek / 2006-12-02 07:55 / -
Wyjezdzam,a mam pieniadze w funduszach.Dlatego chcialem przypomniec o czyms,o czym moze nie wszyscy wiedza.
Zakladajac konto /rejestr/ w funduszu mozna podpisac aneks o zleceniach na telefon.Dostaje sie wowczas numer PIN i przy jego pomocy mozna zarzadzac swoim kontem z dowolnego miejsca na swiecie i POZA godzinami pracy banku.
Jak to jest istotne,niech swiadczy fakt,ze zeby dostac pieniadze W DNIU ZLECENIA trzeba dac dyspozycje do 9-j.
jednak wiekszosc bankow pracuje wlasnie od 9-j a nawet od 10-j.
Tak wiec przez telefon moge zaoszczedzic 1 dzien.Pamietajac o dziennych spadkach w maju i nie tylko nie trzeba mowic,ile pieniedzy mozna uratowac.
Pozdrawiam wszystkich
A2 / 2006-12-02 08:04 / Spekulantka
e tam) w BPH termin realizacji to 2 dni.Czyli jesli dasz zlecenie w poniedzialek to zlikwiduja z wycena ze srody. W SEB wycena z nastepnego dnia. Strategia jest tak pomyslana , aby tracil ten co wychodzi z funduszu ,a nie odwrotnie))))
grubasek / 2006-12-02 08:06 / -
przepisz sie do Arki ,proste.Albo do Skarbca
A2 / 2006-12-02 08:08 / Spekulantka
zalozylam fundusze na 5 lat))) i jeszcze troche poleza))
grubasek / 2006-12-02 08:11 / -
I to jest bardzo sluszne!!!!! Wystarczy porownac poziomy sprzed maja i teraz zeby absolutnie niczego sie nie bac.
----:-)))))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy