Forum Polityka, aktualnościKraj

Zbiórka w Radiu Maryja pod lupą MSWiA

Zbiórka w Radiu Maryja pod lupą MSWiA

Money.pl / 2008-09-02 08:50
Komentarze do wiadomości: Zbiórka w Radiu Maryja pod lupą MSWiA.
Wyświetlaj:
KAP / 2008-09-02 10:16 / Tysiącznik na forum

Urzędnicy z MSWiA przypominają zbiórkę, którą zorganizował ojciec Rydzyk w 1997 roku na rzecz ratowania Stoczni Gdańskiej. Do tej pory nie wiadomo, ile pieniędzy wtedy zebrał. Wiadomo za to, że z jego kont na ratowanie kolebki Solidarności nie trafiła nawet złotówka


no comments
arch / 2008-09-02 10:13 / Tysiącznik na forum
F T, 01.09.2008
"W styczniu Komisja przedstawiła plan, by do roku 2020 ,... produkować 20 proc. energii zużywanej ze źródeł odnawialnych "
A w Polsce rząd blokuje rozwój energii geoternalnej ?
danpol / 2008-09-02 16:47
Ale zrozumcie , że Rydzyk nie dla Polski i nie dla Unii działa, tylko narzecz dzieł przy nim powstałych.
Nie zmieni ten fakt wpływu na gonienie tych nieszczesnych 20 %.
Rydzyk by sie ze złości w dupe ugryzł, gdyby jego energia Polska podwyższała swoje noowania w Unii. Przeciez to totalny przeciwnik nowego, dla niego lepiej żeby Polska cofnęła sie jeszcze głębiej w ciemnogrod. Wtedy triumf pewny.
Taki z niego patriota jak z koziej dupy torba podrożna.
Ale tak się robi kapuchę. Uczcie sie maluczcy od księdza robic kapuchę.
~Kris / 2008-09-02 11:05 / Tysiącznik na forum)
Sformułowałeś to dokładnie tak jak sam Rydzyk: czysta demagogia.

Manipulacja polega na tym, że:
1. Zafałszowałeś skalę (brak państwowej dotacji dla jednego przedsięwzięcia na mikroskopijną skalę nazywasz blokowaniem rozwoju geotermii w Polsce)
2. Wypaczyłeś fakty, żeby przedstawić rząd w negatywnym świetle: cofnięcie jednej dotacji nie oznacza zablokowania przedsięwzięcia, ani tym bardziej blokowania całej dziedziny energetyki. (nikt nie broni Rydzykowi wiercić, rząd wycofał się tylko z udziału w tym jednym, wątpliwym interesie)
St. / 77.253.201.* / 2008-09-02 10:38
Niech sobie rozwija. Tylko nie to robi za własne pieniądze. Wiadomo, że ludzie którzy go popierają nie są w pełni sprawni umysłowo. To ludzie starzy, którymi jest łatwo manewrować, jak dziećmi. Niestety jako społeczeństwo jesteśmy za osoby zniedołężniałe również odpowiedzialni a rząd powinien otoczyć ich właściwą opieką. Jeżeli jakiś oszołom potrzebuje pieniędzy to powininiśmy chronić przed nim nasze dzieci i seniorów.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 11:46
A ty komuszku potrafisz tylko liczyc cudze pieniadze.
Co cie bucu obchodzi kto i komu daje swoje pieniadze?
FirezeuG / 2008-09-02 12:24 / Tysiącznik na forum
Normalnie ręce opadają na takie teksty.
Czy myślisz że bluzgi coś znaczą w rozmowie ??

Powiem ci od razu że nie. Jeśli natomiast chodzi o pieniądze to sprawa wygląda tak że tymi którzy najbardziej zasilają kasę są ososby w wieku po produkcyjnym. Czyli takie na które idą pieniądze z budżetu czyli również od ciebie.

Jeśli więc ktoś taki jak Pan Rydzyk pobiera pieniądze od osoby która dostaje je również odemnie to mogę chyba wiedzieć czy robi to legalnie czy nie.

PS Pamietaj stawiając posta że łatwo jest wytropić kto i skąd to zrobił. Prostym sposobem dowiedziałem się że albo właśnie byłeś w wa-wie lub jej okolicach albo tam mieszkasz. Ponadto korzystałeś z sieci firmy Nitronet. Pozostałych informacji ujawniać nie będę.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 12:57
Dodam jeszcze ze jestes pewnie nie wpelni sprawny umyslowo i dlatego nie wazasz tego za obrazliwe w wypowiedzi buca St.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 12:53
Wolalbys zebym jako katolik nadstawil drugi policzek bo wtedy bedziesz mogl bez obawy dalej walic.
Ty to chyba jak postawisz klocka w kiblu to ci szkoda bo moze cos tam jeszcze bylo zjadliwego.
Ludzie w wieku po produkcyjnym dostaja swoje pieniadze, ani twoje ani moje, wiec odczep sie od nich.
Tropienie ci pozostalo jako skrzywienie zawodowe?
Jestes z tych ktorzy jeszcze czekaja ze strachem na weryfikacje?
FirezeuG / 2008-09-02 13:43 / Tysiącznik na forum
Tropienie nie jest moją domeną bo to nie moje czasy :) Poprostu za młody jestem i żadna weryfikacja (no chyba że test w pracy) mnie nie obejmuje :):)

Kwestia niecenzuralnych wypowiedzi tyczy się każdego kto się wypowiada publicznie.
A do St. nie można się przyczepić bo nikogo niczym nie obraził. Jeśli chcesz to sprawdzić to proponuję zajrzeć
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekta
Tylko się nie obruszaj na samo hasło. Poprostu to jest zespół definicji który bardzo przystaje do tematu naszych postów. Z psychologicznego punktu widzenia osoba uzależniona nie jest w pełni władna umysłowo. Dlatego St. nie powiedział nic co nie byłoby zgodne z prawdą.
Ponadto to jak on to wyraża nie ubliża żadnej osobie a twoje posty już tak.

Co do pieniędzy to powiedz mi w takim razie gdzie na dizeń dzisiejszy podziewają się skałdki które odprowadzam ze swojej pensji do ZUS ???
Jeśli dobrze kojarzę model państwa to wygląda to tak że Ja daję pieniądze na utrzymanie aktualnych emerytów, a jak sam przejdę na emeryturę to będą to pieniądze moich dzieci. Więc jakby nie patrzeć to są to również moje fundusze i wolałbym żeby takie osoby kupiły sobie np. węgiel na zimę niż dawały Panu Rydzykowi bo w drugą stronę to to chyba nie działa.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 14:05

Jeśli dobrze kojarzę model państwa to wygląda to tak że Ja daję pieniądze na
utrzymanie aktualnych emerytów, a jak sam przejdę na emeryturę to będą to pieniądze
moich dzieci.

Jakie to charakterystyczne to co Pan pisze dla ludzi Pana pokroju.
Widzi Pan tylko siebie, bo to tylko Pan placi na wyplaty dla emerytow, bo to tylko Panskie dzieci bedza placic.
Zapomnial Pan ze dzisiejsi emeryci, kiedy pracowali, placili na Panskich rodzicow i dziadkow.
A wiec powtorze, niech Pan sie odwali od ich pieniedzy bo sa ich a nie Panskie.

Tropienie nie jest moją domeną bo to nie moje czasy

W takim razie to jakas rodzinna tradycja ktora Pan nasiaka w domu.
FirezeuG / 2008-09-02 14:26 / Tysiącznik na forum
Cieszę się że ton wypowiedzi się zmienił, więc:

Niech mi Pan odpowie czy zna Pan emerytów którym się przelewa ??
Ja niestety nie. Nie zaglądam im też w portfele bo nie chcę żeby ktoś zaglądał mi.
Nie wiem o jakim "pokroju ludzi" Pan mówi ale dla mnie każdy jest dokładnie taki sam. Ja żadnych różnic nie widzę. Natomiast w mieszkaniu obok mnie mieszka właśnie taka starsza osoba, która 50% swojej renty przeznacza na tego typu akcjie Pana Rydzyka. Efekt jest tego taki że każdego miesiąca jej brakuje do pierwszego.
Tu pojawia się więc moje pytanie dotyczące pieniędzy. Ostatecznie teraz wszyscy protestują żeby podnosić emerytury i renty a to jest miejsce w którym gine jakaś część przychodów tej grupy społecznej. Ponadto sam Pan potwierdził moją tezę
Zapomnial Pan ze dzisiejsi emeryci, kiedy pracowali, placili na Panskich rodzicow
i dziadkow.
Nie chodzi jednak o prześwietlanie wydatków emerytów ale raczej o sprawdzenie czy ich "dotacje" będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.


W takim razie to jakas rodzinna tradycja ktora Pan nasiaka w domu.

Poprostu czysta ludzka ciekawość i nic więcej :)
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 14:41

Nie wiem o jakim "pokroju ludzi"

Mowie o ludziach ktorzy mysla tylko o sobie i Pan mi takich przypomina piszac za co Pan i Pana dzieci placa lub beda placic.


Natomiast w mieszkaniu obok mnie
mieszka właśnie taka starsza osoba, która 50% swojej renty przeznacza na tego
typu akcjie Pana Rydzyka.

Czy Pan jest jej spowiednikiem i ona sie Panu spowiada ze wszystkiego.
Skad Pan wie na co wydaje swoje pieniadze.
Moze to co robi o. Rydzyk jest dla niej bardzo wazne i nie Panu jest to oceniac.

Nie chodzi jednak o prześwietlanie wydatków emerytów ale raczej o
sprawdzenie czy ich "dotacje" będą wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

Przeczy Pan sam sobie a ci ludzie potrafia sami sprawdzic czy ich pieniadze sa wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.
FirezeuG / 2008-09-02 14:59 / Tysiącznik na forum

Mowie o ludziach ktorzy mysla tylko o sobie i Pan mi takich
przypomina piszac za co Pan i Pana dzieci placa lub beda
placic.

Wie Pan takie mamy czasy że niestety pieniądze są ważne i trzeba mieć baczenie na swoje finanse.


Czy Pan jest jej spowiednikiem i ona sie Panu spowiada ze
wszystkiego.
Skad Pan wie na co wydaje swoje pieniadze

Jest to przemiła osoba i traktuję ją jak swoją własną babcię. Spowiadać mi się nei musi ale poprostu mówi że na coś tam zrobiła przelew i radio często się tam pojawia. Niestety koniec końców przez ostatni tydzień każdego miesiąca stołuje się umnie bo sama już nie ma pieniędzy, a jako dumna osoba nie chce pożyczać.

Jeśli chodzi o spawdzenie to nie chcę zrobić tego przychodząc do każdego darczyńcy z osobna z pytaniem ile przelał i gdzie. Natomiast chciałbym aby Pan Rydzyk przedstawił konkretne zestawienie i wydał te pieniądze właśnie na to na co się zobowiązał. Niestety ale po akcji ratowania stoczni istnieje prawdopodobieństwo że może być zgoła inaczej
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 15:09

Natomiast chciałbym aby Pan Rydzyk
przedstawił konkretne zestawienie i wydał te pieniądze
właśnie na to na co się zobowiązał. Niestety ale po akcji
ratowania stoczni istnieje prawdopodobieństwo że może być
zgoła inaczej


Niech Pan podaruje jakas sume o. Rydzykowi i wtedy bedzie Pan mial prawo kontrolowac albo domagac sie kontroli.

Sprawa datkow na stocznie byla juz wielokrotnie analizowana przez prokurature i nie dopatrzyla sie ona zadnego przestepstwa.
Ci ktorzy chceli zwrotu swojego datku fundacja im pieniadze zwrocila.

Jesli ma Pan jakies nowe informacje obciazajace o. Rydzyka to niech Pan zlozy w prokuraturze doniesienie o popelnieniu przestepstwa.
Jesli Pan ich nie ma to radze zamilknac i dalej sie nie osmieszac.
FirezeuG / 2008-09-02 15:39 / Tysiącznik na forum
Nie posiadam żadnych nowości w tej sprawie dlatego nie używam ostrych wyrażeń.

Natomiast kontroli może się domagać każdy ponieważ jako osoba publiczna Pan Rydzyk powinien to robić we własnym interesie. Osobiście popieram tego typu działania (geotermię) natomiast osoba która firmuje te działania stawia sporo do życzenia. Ponadto trzeba również rozpatrywać szersze echo działań w tej kwestii. Przypuśćmy że dzisiaj Pan stwierdza że chce zrobić podobne odwierty w swojej miejscowości. Wie Pan na 100% że przyniesie to bezpieczną i czystą energie dla wielu osób w tym regionie. Dodatkowo będzie ona bardzo tania. Niestety okazuje się ze nie wystarczy Panu funduszy na to przedsięwzięcie więc zwraca się Pan do mieszkańców o współfiannsowanie takiej inwestycji. Jak Pan myśli czy dadzą chociaż 1gr jeśli na zbiórkce zorganizowanej przez Pana Rydzyka będzie choćby cień podejrzeń ??

Właśnie dlatego ogromna część społeczeństwa przeznacza pieniądze na działalność Wielkiej Orkiesty Św. Pomocy. Tam to jej organizatorzy dbają o pełne informacje i wyliczenia kiedy i na co wydano i komu przekazano zakup.

Powiem szczerze że sam przekazał bym jakąś sumę gdyby w tym przypadku było podobnie i to nie ze względu na osobę Pana Rydzyka. Poprostu cel jest właściwy i tyle. Nie można się oszukiwać, działania oraz pozycja publiczna niosą za sobą konsekwencje i obowiązki.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 16:03
Pan myli przyczyne ze skutkami.
Panska opinia jak i opinia Panu podobnych krytykow o Rydzyka jest skutkiem czytania prasy jak herr Diennik, GW albo ogladania WSI24.
Watpie czy slucha Pan Radia Maryja czy oglada telewizje Trwam ale nie przeszkadza Panu miec negatywna opinie o nich.

Panskie dywagacje na temat cienia podejrzen sa bez sensu poniewaz nikt nikogo nie zmusza do prywatnego inwestowania w cokolwiek. Jesli ma Pan podejrzenia to Pan nie inwestuje. Znowu liczy Pan cudze pieniadze. Niech Pan da z tym spokuj. Bedzie Pan zdrowszy.

Właśnie dlatego ogromna część społeczeństwa przeznacza
pieniądze na działalność Wielkiej Orkiesty Św. Pomocy.

A widzial Pan rozliczenie chociaz jednej takiej akcji?
Ile pieniedzy dostaje z tego sam Pan Owsiak?

Ja na jego biznes pieniedzy nie daje bo uwazam go za zlego czlowieka.
Przykladem jego parszywego dzialania jest organizowanie Przystanku Wooodstock w dniu uroczystosci upamietniajacych wybuch Powstania Warszawskiego.
FirezeuG / 2008-09-02 16:23 / Tysiącznik na forum
To jest poprostu opinia i nie jest ona wytworem cudzych poglądów.
Jakiś czas temu stwierdziłem że aby móc wypowidać się na ten temat muszę poznać to co z radiem jest związane. Poświęciłem więc trochę czasu na wysłuchanie radia (audycja rozmowy niedokończone) a dzięki kablówce miałem też możliwość oglądania telewizji. Właśnie na tym opieram moje opinie.
Natomiast w tym wypadku przyczyna i skutek są tak mocno powiązane i mogą mieć tak duże reperkusje że trzeba je również brać pod uwagę.

http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2
w tym linku znajdzie Pan kompletne rozliczenie ostatniej akcji WOŚP i coś podobnego chętnie bym przejżał w tej konkretnej kwestii.
Musi Pan jednak zauważyć że Woodstock i WOŚP to dwie rozłączne kwestie. Tam chodzi o rozrywkę. Pomimo że dla mnie nie jest to impreza godna jakiegokolwiek zainteresowania a Powstanie Warszawskie już tak (mój dziadek w nim walczył) to nie potępiam ludzi którzy wybrali jedno a nie drugie.
Jeśli natomiast chodzi o Pana Owsiaka to jeszcze nie usłyszałem z jego słów krytyki kogokolwiek w tym kraju ani nie dotarłem do żadnych informacji które mogły by podważyć jego opinię w społeczeństwie.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 17:17

eśli natomiast chodzi o Pana Owsiaka to jeszcze nie
usłyszałem z jego słów krytyki kogokolwiek w tym kraju
ani nie dotarłem do żadnych informacji które mogły by
podważyć jego opinię w społeczeństwie.

Moze to:
Jerzy Owsiak na otwarciu Przystanku Woodstock w 2003 roku powiedział: "(...) zanim otworzę Przystanek Woodstock, powiem dwa słowa do was, którzy jesteście Polakami i żyjecie w tym p... kraju, który nazywa się Polska". W taki sposób Jerzy Owsiak dziękuje młodzieży zbierającej datki na WOŚP.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 16:40

Musi Pan jednak zauważyć że Woodstock i WOŚP to dwie rozłączne kwestie.

Kiedys premier Izraela powiedzial ze zydzi ktorzy bedac w bezpiece mordowali polskich patriotow przestali byc zydami.
Bardzo sprytna postawa w mysl ktorek zydzi nigdy nie sa niczemu winni.
Pan tutaj stosuje ta sama metode.
Woodstock i WOSP to nie sa oddzielne kwestie poniewaz maja tego samego organizatora i WOSP posrednio finansuje Woodstock.


nie dotarłem do żadnych informacji które mogły by
podważyć jego opinię w społeczeństwie.

Jesli sie Panu podoba powiedzenie Owsiaka skierowane do mlodziezy "robta co chceta" to nie mamy o czym ze soba rozmawiac.
FirezeuG / 2008-09-02 16:54 / Tysiącznik na forum

Woodstock i WOSP to nie sa oddzielne kwestie poniewaz
maja tego samego organizatora i WOSP posrednio finansuje
Woodstock

Chyba nic takiego nie znajduje się w linku który Panu podałem. Tam całość finansów pokrywają reklamodawcy i sponsorzy. Ich motywacji nie umiem ocenić bo żadnego nie znam.

Jesli sie Panu podoba powiedzenie Owsiaka skierowane do
mlodziezy "robta co chceta" to nie mamy o czym ze soba
rozmawiac.

No cóż szkoda. Czy mi się ono podoba czy nie to jest to hasło które można odczytać w wieloraki sposób. Chociażby tak:
"Jeśli chcecie popierać Pana Rydzyka a mnie krytykować to proszę bardzo. Oby to tylko było zgodne z waszym sumieniem"

Można więc powiedzieć że takie hasło wspiera nawet jego przeciwników.
Napewno można stwierdzić że nie jest skierowane przeciwko nikomu.

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia

PS Dziękuję za konstruktywną rozmowę. Mam nadzieję że obydwaj coś z niej wyniesiemy.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-09-02 17:13

Chyba nic takiego nie znajduje się w linku który Panu
podałem.

W sprawozdaniu finansowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 2002 r. widnieje, że na Przystanek Woodstock przeznaczono ponad 1 mln 666 tys. zł.

A reszta Panskiego tekstu to michnikowszczyzna.

Rowniez pozdrawiam i zycze zdrowia bardziej trzezwego pogladu na swiat.
arch / 2008-09-02 10:53 / Tysiącznik na forum
Jeżeli łamie prawo ,czekam na ukaranie .
A Niemcy oddają już 3 ciepłownię GEOTERMALNĄ I i realizują ponad 100 ! projektów
St. / 77.253.201.* / 2008-09-02 11:10
To, że Niemcy coś budują to żaden argument. Chinczycy zbudowali mur a egipcjanie piramidy. Karygodne jest natomiast wyłudzanie pieniędzy z kasy państwowej i od osób prywatnych.
arch / 2008-09-02 11:42 / Tysiącznik na forum
28.08.2008 podpisano międzynarodową umowę USA-Australia-Islandia w dziedzinie wykorzystania energii geotermalnej.....w zakresie systemów geotermalnych, takich jaki głębinowe wiercenia i konwersja energii geotermalnej.
www.upi.com/Top_News/2008/08/28/US_inks_geothermal_pact_with_two_nations/UPI-81651219944497/
dzięcioł / 79.188.238.* / 2008-09-02 08:52
wyjaśnijcie co się stało z kasa z NFI lewandowskiego, kto skupował te świadectwa pod bankami ? Cały naród wpuscili w maliny liberałowie !
prof. Tutek / 83.22.253.* / 2008-09-02 09:44
Trzeba więc było skupować te świadectwa pod bankami ,dzięciole zamiast stukać w drzewo. Od tego rozumu nie przybywa.
Gwoli przypomnienia : artykuł jest na temat zgodności zbiórki pieniężnej przez Radio Maryja a nie świadectw udzałowych - to już zupełnie inna bajka. Dla mnie mogą zbierać pieniądze i wiercić, byle zgodne z prawem to było.
FirezeuG / 2008-09-02 11:16 / Tysiącznik na forum
Amen do twojej wypowiedzi
marucha gajowiec / 79.188.238.* / 2008-09-02 08:50
oj jak tuskowe plemie drażni sukces toruński polskich katolików, bo to przecież i uczelnia i campusy studencki, i radio i telewizja i prasa , a teraz ta geotermia zgodna z duchem czasu i europejską polityka środowiskową.

Drażni bo fundator Daru Gdańska nic nie osiągnął mimo tak wielkiego i bogatego zaplecza politycznego. B a n k r u c t w o.

Zwalczają uczelnię toruńską jak gomułka lubelski K U L.
Pamiętam tamte akcje, tamte prasowe pisaniny, dokłądnie to samo jest dzisiaj przy śmiesznym donku, co to ludzi swoją kampanią oszukał. A tego dziedziczenia z II Filaru to nigdy nie zapomnę chleboszczaku ! Kolesie w funduszach zarządzajacych II Filarem zarobią mnóstwo kasy !
W czym dotrzymali słowa ten rząd ?
PSL owi wytyka synekurę a co robi w Sejmie Jaruś wałeśa ? czym się zasłużył w liceum, że został posłem ?
FirezeuG / 2008-09-02 11:22 / Tysiącznik na forum
a czym ty się zasłużyłeś w podstawówce ??

Pewnie nawet ogródka nie plewiłeś na zajęciach z przyrody :)

PS Zmień tego dsl-a z TP na jakieś lepsze łącze. Taka mała dygresja
dikens / 213.199.219.* / 2008-09-02 09:01
nie rozśmieszaj mnie, ta zbieranina fanatyków, ksenofobów i ciemnogrodu zgromadzona dookoła Rydzyka ma tyle samego wspólnego z katolicyzmem co ty cwaniaczku z wykształceniem :))) myślisz że jak podpisujesz się za każdym razem inaczej to nie widać że to jedna osoba? Wiesz co to adres IP? PiSiorki nie mają widać kasy skoro takiej miernocie jak ty płaca za szczekanie ;)
:))))))))))))))))))))))) / 82.45.130.* / 2008-09-02 09:47
a bogate komuszki moga sobie pozwolic na Ciebie?
tere fere / 83.17.250.* / 2008-09-02 10:09
Czy jeśli ktoś ma inne zdanie to od razu musi być komunistą?

A po za tym komuniści nie mogą być bogaci bo oni wszystko mają wspólne (nawet żony) :-)

Gajowy marucha rzeczywiście jest śmieszny bo często zmieniając nick pisze komentarze do swoich własnych wypowiedzi.
KAP / 2008-09-02 10:23 / Tysiącznik na forum
nie, moze byc czytelnikiem gwnianej, ickiem, sbekiem, ubekiem, polskojezycznym internauta, morda-ty-moja, antypolakiem, towariszczem, POmiotem, .... -:) . Z reszta rodza sie nowe kadry:

http://www.efakt.pl/politycy/artykul.asp?artykul=35784

poslugujace sie bezblednie nowomowa
:))))))))))))))))))))))) / 82.45.130.* / 2008-09-02 10:53
rozumiem ze obstajesz za starymi kadrami?
KAP / 2008-09-02 11:34 / Tysiącznik na forum
a rozum sobie co tam chcesz...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy