Forum Forum dla firmKsięgowość

Żeby odliczyć VAT, trzeba będzie pilnować kontrahenta

Żeby odliczyć VAT, trzeba będzie pilnować kontrahenta

Wyświetlaj:
Realistka / 83.15.167.* / 2010-11-18 14:06
Jest taki kawał;
"Synku co będziesz robił jak dorośniesz - pyta dziadek
Skonczę studia, założę własny interes - odpowiada wnuczek
A jak Ci się nie uda - mówi dziadek
To się zajmę polityką i zostanę posłem "

I coś w tym jest. Te nowe regulacje są nakierowane na załatanie dziury budżetowej.
Więcej pomyłek - więcej kar - czysty zysk.
bo.les / 83.28.132.* / 2007-04-05 16:36
Debilizm do sześcianu !!!!
Dlaczego , my przedsiębiorcy musimy się godzić z pomysłami chorych, odpornych na wiedzę debili....?
Powołajmy np komitet obrony przed takimi głupimi pomysłami, szkodzącymi i nam i gospodarce.
Dlaczego nie domagamy się równego traktowania ; jeżeli urząd, czytaj państwo ma trzy miesiące na zwrot Vat to dlaczego nas się karze po dniu spóżnienia lub ustala dodatkowe 30 % zobowiązanie podatkowe ???
Nie gódzmy się na to ! Walczmy z takim prawem. Walczmy z tak pojętą sprawiedliwością !!! Walczmy z takim bolszewizmem podatkowym !!!
Twórzmy komitety walki z niesprawiedliwym traktowaniem przez debilnych, nieuczciwych czy wręcz złośliwych urzędasów skarbowych. Sprzeciwiajmy się takim pomysłom i takiemu traktowaniu; jeśli urzędowi wolno miesiąc, nam również, jeśli urząd może z całą bandą biurokratów zwracać nasze nadpłaty całymi miesiącami, niech i nam tak samo będzie wolno.....Inaczej rozbestwimy tych nieudaczników i krwiopijców, a oni zaduszą nas takimi pomysłami. Głupimi, niedorzecznymi, sprzecznymi ze zdrowym rozsadkiem i przepisami unijnymi....NIE DAJMY SIĘ !!!!! Walczmy o swoje !!!
didi / 62.233.185.* / 2007-03-13 12:27
Gdyby do rzadu przyjmowaniu byli ludzie z odpowiedznim stazem pracy we własnej firmie lub prowadzacy z suckcesem panstwowa firme to nie byloby takich pomysłow.Słusznie niektorzy Panstwo zauważaja,ze niech kazdy porpacuje na swoim to zaraz zmieni zdanie i punkt widzenia na wiele spraw.Tylko co robia ci ekonomiczni dorac\dcy,oni chyba tez tylko teoretycy,bo praktyk mysli inaczej i szuka jasnych,czytelnych rozwiazan.Rzeczywiscie nic tylko pogratulowac takich pomysłow,nie szkoda na nie czasu???Az mi brak słow by dalej pisac .Popieram wypowiedzi i oburzenie co checi zmian.
wowa / 150.254.22.* / 2007-02-28 15:42
Swój komentarz zamieściłem przed ponad tygodniem. Obecnie jest ich 73 i myślę, że redakcja Money powinna wysłać je (link) do Ministerstwa Finansów i właściwych komisji sejmowych, co może da do myślenia pomysłodawcom nowelizacji ustawy. Wtedy to pisanie będzie miało sens!
taś / 87.239.218.* / 2007-03-20 13:58
Niech mnie ktoś uszczypnie, bo nie wierze ze mozna bylo cos takiego wymyślić....
Jak ustawodawcy wyobrażają to sobie w przypadku branzy transportowo-spedycyjnej??, gdzie wręcz niewykonalnym jest dostarczenie wszystkich faktur w danym miesiacu...
Gratuluje fantazji pomysłodawca!!!!!!!
mirokrus / 83.6.2.* / 2007-03-03 17:08
.."Jeszcze Polska"... (słowa hymnu) nigdy nie byla (myślę o rządzcych) przyjazna zapracowanym rodakom.. każdy nowy przepis, miast porządkowc i ułatwiać pracę, powoduje zamęt, trudności i sters że może coś się źle wykonało.. po 20 paru latach pracy moja niechęć do prowadzenia interesów bardzo wzrosła.. A im w głowach usatwodawców zrodzi się jakiś twór to zaraz jest przyklaśniety przez ludzi zupełnie nie znających się na rzeczy. Najlepiej nas wszystkich w mundurki...
Bernardino / 83.30.221.* / 2007-02-26 09:11
Wszyscy poniżej słusznie wykazują, że taka zmiana przepisów o VAT którą się przygotowuje jest szkodliwa dla gospodarki, szkodliwa dla prywatnych firm. Więc dlaczego Rząd i Parlament miałby to uchwalać i wprowadzać? Wydaje się, że dlatego, że będzie to zdaniem urzędasów korzystne dla budżetu, bo im trudniej będzie firmom odliczyć zapłacony VAT, im dłuższa i bardziej skomplikowana procedura tym więcej nieodliczonego podatku zostaje w budżecie i dzięki temu będzie można więcej wydać na różne pomysły i obietnice wyborcze. Będzie, więc lepiej dla tej części społeczeństwa, która żyje z podatków i obciążeń parapodatkowych takich jak składki obowiązkowych ubezpieczeń. My przedsiębiorcy musimy uzmysłowić naszym pracownikom i ich rodzinom, że aby lepiej, żyć musimy rozwijać gospodarkę a nie biurokrację i rozwijać przedsiębiorczość a nie system rozdawnictwa publicznych pieniędzy. Bo już dziś mamy najniższy w Europie wskaźnik osób pracujących wśród ludności w wieku produkcyjnym i równocześnie mamy najwyższy stosunek pracujących w sferze budżetowej do zatrudnionych z sfery przedsiębiorstw. Czyli coraz mniejsza liczba pracujących tam gdzie wytwarza się dochód narodowy musi w Polsce utrzymywać coraz większą liczbę osób opłacanych z tego dochodu a to prowadzi do samozagłady, bo coraz liczniejsza kasta urzędników i pracowników sfery budżetowej oraz coraz liczniejsza armia młodocianych emerytów i rencistów, którzy otrzymali renty za łapówki, chodzi do urn wyborczych i wybiera do sejmu i senatu polityków obiecujących dalsze rozwijanie tej właśnie polityki, która spowodowała już, że Polska ma ostatnie miejsce w UE pod względem dochodu narodowego na głowę mieszkańca oraz największy odsetek dzieci niedożywionych. Dalsze kontynuowanie takiej polityki może tylko prowadzić do tego, że również Bułgaria i Rumunia za kilka lat będą miały wyższy poziom życia niż My Polacy. Stanie się to wtedy, gdy skonsumujemy już strumień dodatkowych pieniędzy płynący z UE i będziemy musieli sami się utrzymywać za własne sprzedane towary i usługi.
lapek / 2007-02-28 12:28 / Bywalec forum
Kompletny brak kompetencji rządzących. Radosna twórczość osób, które nigdy nie miały (albo przynajmniej bardzo niewiele) wspólnego z ekonomią i polityką (tą prawdziwą, a nie przepychankami i pyskówkami uskutecznianymi w Polsce). Mam wrażenie że rządzą nami i wypowiadają się w naszym imieniu ludzie z marginesu społecznego a nie elity.
smg / 83.21.169.* / 2007-02-26 17:03
popieram ten punkt widzenia problemu biurokracji w Polsce. brak etcznych zasad postępowania polityków, w dużym stopniu wyjęcie tej grupy społecznej spod prawa, korupcja w palestrze i szereg patologicznych zachowań uznanych za normę prowadzą do degradacji społeczeństwa jeszcze wykazującego nadzieję na zmiany paradygmatów jakimi kieruje się rząd. Nadzieja jednak słabnie a najaktywniejsi Polacy realizuja sie poza granicami Polski.
Ins / 83.30.239.* / 2007-02-26 08:06
Takich pomysłodawców należałoby pozamykać i trzymać w kaftanach bezpieczeństwa bo niedość że głupota ich nie zna granic to gotowi naprawdę narozrabiać a o braku znajomości strutur rozliczeń przeciębiorstw to już im lepiej wogóle nie mówić bo jak by któr z nich miał choć szczątkowe pojęcie to by się nie wydurniał. A tak ze wględu na nasze i ich bezpieczeństwo byłoby może jakimś zabezpieczeniem żeby jedn z drugim nikomu krzywdy nie zrobił.
BartekS / 62.179.95.* / 2007-02-25 09:07
a może poprostu wprowadzić możliwość odliczenia VATu od zakupów dopiero po zapłaceniu za dostawę. Zminiejszą się zatory płatnicze. W dochodówce też powinno się wprowadzić metodę kasową.
Tttayr / 87.99.44.* / 2007-02-28 12:28
To to samo musieliby zrobić zpodatkiem należnym, należałoby go płacić gdy kontrachent zapłaci...
SUX / 145.237.48.* / 2007-02-26 08:15
Już to przerabialiśmy, chyba ze trzy albo cztery lata temu - jak chciałeś w deklaracji VAT-7 wykazać zwrot, to musiałeś mieć opłacone. Może i niegłupie, ale kołomyja straszna z tym była.
olać ich / 83.5.130.* / 2007-02-24 19:46
UFF!!!Skrajny debilizm opanował ustawodawców.Wydaje mi się ,ze nie maja pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej.To jacyś wizjonerzy z innej palnety,dyletanci ,nawiedzeni .To co oni wymyślają przechodzi juz ich samych.Nie do uwierzenia ,że przepisy pomysłu pani Zyty i jej szalonych wspołpracowników walna nas po kieszeni.Tylko dlaczego ciagle to my mamy być sponsorem ich szaleńczych zapędów.A może przypadałby się im jakiś elektrowstrząs-chyba muszą się skrzyknąć wszyscy prowadzący działalność gospodarczą i załatwić sprawę jak górnicy.Oni pokazali jak to się robi,trzeba brać wzory juz ze sparwdzonych metod.
Sammy / 83.28.111.* / 2007-03-07 11:43
Jasne, proponuję przez wybrany z pół roku wcześniej kwartał zrezygnować z jakiejkolwiek działalności. Jak zaczną dostawać VAT-7 z zerami w miejscu podatku naliczonego, to chyba nawet trzy miesiące nie będą potrzebne. A jak wycofają się z tego poronionego pomysłu, to i tak się zaległości w fakturkach ponadrabia..
Główny księgowy / 193.238.170.* / 2007-02-24 14:22
Bardzo dobrze!! Będziemy mieli: rachunkowość nr 1 dla potrzeb bilansowych i zarządczych. Rachunkowość nr 2 - dla potrzeb VAT. Rachunkowość nr 3 - dla potrzeb podatku dochodowego. Jesze rok - jeszcze dwa a księgowośc u przedsiebiorców będzie ręcznie zarządzana bo nikt nie nadąży za szalonymi pomysłami Ministerstwa Finansów. A może by tak Panie Lisiecka-Zając i Kinga Baran usiadły do stołu u Pani Zyty Gilowskiej i poczytały wspólnie co przedsiębiorcy mają w tej sprawie do powiedzenia. Może pójdą po rozum do głowy i ktoś dla głupoty powie VETO!
Makary / 193.238.170.* / 2007-02-24 14:14
Dlaczego Ministerstwo finansów robi coś co jest niezgodne z ideą upraszczania zycia przedsiebiorcom? Czy Pani Kinga Baran - znana mi z wykładów jako doskonały fachowiec tym razem optuje za rozwiązaniem IDIOTYCZNYM. Dlaczego Ministerstwo finansów wytwarza przepisy zagmatwane i wytwarzające możliwość powstawania błędów? Czy celem wytworzenie pola działalnia dla "skutecznych kontroli podatkowych? Czy celem są przypisy i robienie z przedsiębiorców "przestępców podatkowych?
Dlaczego Departament Podatków Ministrstwa Finansów kpi sobie z Ustawy o Rachunkowości, która powstała w Departamencie Rachunkowości TEGO SAMEGO MINISTERSTWA.
mała / 83.21.4.* / 2007-02-23 23:40
Drodzy przedsiębiorcy - to nie o to chodzi. Vat będzie można odliczyć po wystawieniu f-ry u sprzedawcy. Dlatego ważne jest szybkie fakturowanie u zbywcy towaru, usługi, by Vat naliczony z należnycm u odbiorcy spotkały się w tym samym miesiącu w rozliczeniu w deklaracji VAT. Dlatego nagłaśnia się sprawę by wystawiać szybko faktury, najlepiej w tym samym dniu co wydanie towaru. Ponadto faktury te będzie można tak długo przyjmować, aż złoży się deklarację w US, tzn do 25-go następnego miesiąca. Są to słowa Dyrektora Departamentu Podatków Pośrednich p. Kingi Baran, z którą miałam kontakt na szkoleniu w Warszawie.
td61 / 87.105.19.* / 2007-02-28 10:05
Mam wrażenie, że pomysł nie jest najlepszy,a tłumaczenie zawiłe. W dobrym zwyczaju jest sprawy upraszczać, by dać szansę większości podatników na zrozumienie.Nie mam powodu sądzić, że Departament Podatków Pośrednich pod dyrekcją pani Kingi Baran nie ma lepszego zajęcia niż wydawanie pieniędzy (wspólnych)na spotkania z niektórymi podatnikami, którzy mogliby być ramieniem M.F.
w uświadamianiu pozostałym,że to co jest zmienione jest lepsze lub to co jest napisane , to wcale nie znaczy to co myślimy.
Każda zmiana powinna być przemyślana zanim zostanie ogłoszona I jak zauważyłem na wstępie w miarę możliwości prosta i skuteczna.Czego wszystkim i sobie życzę.
Firma / 83.30.239.* / 2007-02-26 08:18
Widać mała że jesteś mała w rozumie. Co ma powiedzieć Firma budowlana wykonująca inwestycję przez rok i wystawiająca takową fakture po wykonaniu robót. OCZYWIŚCIE SPONSOROWAĆ DARMOZJADÓW.
Firma / 83.30.239.* / 2007-02-26 08:18
Widać mała że jesteś mała w rozumie. Co ma powiedzieć Firma budowlana wykonująca inwestycję przez rok i wystawiająca takową fakture po wykonaniu robót. OCZYWIŚCIE SPONSOROWAĆ DARMOZJADÓW.
Ich p*******... / 81.190.189.* / 2007-02-24 16:58
Czy Pani się dobrze czxuje???? Proszę choc rok popracowac w księgowości, gdzie otrzymuje się faktury w ilościach 1500-10000 miesięcznie! Choć kilku z dostawcow moze wystawic fakture z opóżnieniem-choć kilku z tych 1000 może sobie do 25-ego wykorzstując udogodnienia systemowe- wystawic sobie fakture za miesciac poprzedni-i choc kilku z nich moze sobie ją wysłać z miesięczym opóżnieniem.- Czy urzędy skarbowe mają byc zarzucane dodatkową robotą zbierania kolejnych korekt VAT za te same miesiące?? Zawsze idziecie na przekór logice w waszym działanniu!!Pełna podziwiu dla waszej głupoty!!!!
bartwawa1 / 83.5.167.* / 2007-02-24 12:51
Nazwisko i pomysły świadczą o wszystkim .
j.w. / 83.21.4.* / 2007-02-24 13:06
"w opinii Romana Namysłowskiego wynika jasno, że podatnik powinien mieć prawo do odliczenia, gdy otrzymał fakturę, a po stronie sprzedawcy powstał obowiązek podatkowy".
Ciekawa jestem o czym świadczy to nazwisko. Nie rozumiem czemu szukasz na siłę problemu, skoro nie wiesz o czym piszesz.
mini / 213.238.100.* / 2007-02-23 21:05
i co się tak dziwicie - głosując na takich ludzi, mamy takie projekty ustaw na jakie ich intelektualnie stać. Już lepiej niech dalej zajmują się d... pani ...... i niech się trzymają ze swymi głupotami z dala od gospodarki. Od kiedy zajęci są d...... mamy PKB na poziomie najwyższym od kilkunastu lat.
Danuśka / 195.66.73.* / 2007-02-23 18:39
Po wzorze Lisaka myślałam, że nic głubszego nie wymyślą ale znów się myliłam. Gratuluję Pani Zycie!!!
Podatniczka / 83.25.208.* / 2007-02-23 21:06
Hmmmm, więc sklepy bedą co miesiąc , na koniec miesiąca zamykane, aby robić remanent???? Nie każdy sklep jest skomputeryzowany i ma czytniki!!!!! Ciekawy pomysł!!!! Chyba trzeba zacząć gratulować!!!!!!!!
LI-Loo / 83.28.188.* / 2007-02-23 17:27
no tak nie mam co robić to będę tylko chodzić i notować co dnia dzisiejszego zostało zużyte do produkcji, np. zmierze sobie zbiornik z olejem opałowym żebym mogła go sobie odliczyć danego dnia, i tylko nie wiem jak będę odliczać vat z kostki do produkcji pieczarek chyba procentowa do zbiorów, tylko skąd ja bedę wiedzieć ile mi w ogóle urośnie grzybów z danego założenia już wiem zatrudnie JASNOWIDZA , dzięki kochani ustanodawcy i znowu się nie będę nudzić już wy o to zadbacie, tylko co ja powiem dzieciom jak zapytają o której wrócę z pracy?
Krowa / 62.129.252.* / 2007-02-23 16:47
Jak widać Państwo nasze znalazło nowy sposób na sfinansowanie sobie swoich poczynań. Strach się bać. I dalej uderzenie w inwestorów bo po co mamy sie rozwijać. A kaczka buduje sobie ogrzewany chodnik przed pałacem.... a skąd pójdą pieniążki myślicie????
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy