Forum Polityka, aktualnościKraj

Zespół Macierewicza zbada katastrofę smoleńską

Zespół Macierewicza zbada katastrofę smoleńską

Wyświetlaj:
NEL 96 / 77.253.159.* / 2010-07-21 08:47
JEŻLI SAMOLOT SPADA Z KILKU METRÓW TO RATUJE SIE 80% , PASAŻERÓW I ZAŁOGI

I BARDZO DOBRZE , ŻE BęDĄ BADAĆ KATASTROFĘ, JEST WIELE SPRAW KTÓRE NALEŻY WYJAŚNIĆ . RZĄD MA W TEJ SPRAWIE DUŻO DO ZROBIENIA , ALE NIE ROBI , A INNI POSŁOWIE BOJą SIE NARAZIĆ , WIĘC KTOŚ MUSI . .
ALE MAMY "CUDOWNYCH" POSŁÓW , TAM PRZECIEŻ POLEGLI WASI KOLEDZY A WY CO POSŁOWIE ??????????????? W S T Y D !!!

I
inro / 188.33.210.* / 2010-07-20 15:50
Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK), badający katastrofę samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, zamieszany jest w wiele afer i skandali korupcyjnych. Czytaj:
------- http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/default.aspx?id=177474
------- http://ndb2010.salon24.pl/209148,zyski-zamachowcow-oraz-geneza-i-przebieg-zamachu
zgred 2 / 153.19.47.* / 2010-07-20 08:45
Znów Maciarewicz - Czy ten nieszczęsny kraj musi zawsze być wpędzany w ślepe zaułki?
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-20 11:31

Znów Maciarewicz - Czy ten nieszczęsny kraj musi zawsze być wpędzany w ślepe zaułki?

Znów zgred 2 - Czy ten nieszczęsny kraj musi zawsze być wpędzany w ślepe zaułki?
miro 1949 / 24.76.45.* / 2010-07-20 02:38
120 posłów wybranych do sejmu przez wyborców zamiast zajmować się tym co dla Polski i Plaków najważniejsze to za pieniądze podatników będą zajmowali się ty co już za nasze pieniądze robi prokuratora i komisje śledcze.. Znowu będą puste ławy sejmowe, nie będzie można przeprowadzić głosowań bo Kaczyński i jego oszołomy wszędzie wietrzą teorie spiskowe i zamachowe i żeby pokazać jak bardzo kompetentny jest to zespół to na czele stoi największy specjalista R.P. od TECZEK.
@ciekawy / 188.33.210.* / 2010-07-20 15:58
A co jest dla Polski i Polaków najważniejsze ? Usunięcie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego ? Jakimi to ważnymi sprawami zajmuje się obecnie rząd i posłowie PO ? Czekam niecierpliwie na odpowiedź.
adoka / 83.6.113.* / 2010-07-20 00:01
Doskonała taktyka na czele z GW, wyperswadować, wmówić że to prezydent jest winien, a to co się działo wokół, zaniedbania rządu, marginalizacja i oczernianie prezydenta, niejasne komendy kontrolerów, oddanie śledztwa Rosjanom to się nie liczy, bo wszyscy już wiedzą o co chodzi, to prezydent był winien. A Ci czyli PISy i tylko jątrzą, niszczą słuszną linię władzy, wprowadzają nienawiść. Pan Macierewicz jest jedną z tych osób "czystych" w polityce bez powiązań Salonowych i Biznesowych. Jedna z pierwszych osób chcąca oczyścić Państwo z dawnych po PRLowskich powiązań.
Cieszę się bo tacy ludzie są potrzebni w polityce.
iuft / 94.254.142.* / 2010-07-20 01:23
MECHANIZMY MANIPULACJI – KOLEJNA ODSŁONA. Codziennie pojawia się nowa wiadomość dezinformująca (jak np. ostatnio rozsiewane medialnie kolejne niepotwierdzone ploty). W tle tej wiadomości pojawia się kod. Ten kod jest już jasny. Hasło Smoleńsk, katastrofa, mgła, piloci, naciski, albo w dowolnej kolejności. Te niby informacje podawane codziennie mają służyć utrwaleniu kodu w mniej rozgarniętej większości społeczeństwa. Podobny kod mocno utrwalony to pis-agresja-plucie jadem-awantura-podsłuchy-obciach-mohery, albo w w dowolnej kolejności. Jaki to daje efekt? Swego czasu w rozmowie w grupie kilkunastu osób, gdy ta zeszła na temat wyborów, większość potwierdziła, że afera Mira i Rycha dotyczyła pisiorów, a pod Smoleńskiem była mgła i naciski. To dopiero ! To działa ! Tak samo działają reklamy! To są efekty PI ! Spróbujcie wybadać to wśród znajomych, aż szczęka wam opadnie. Wszystko zależy kto czego słucha i co ogląda, czyli jaka reklama do niego dociera. Informacje wyrwane z kontekstu sprowadzają wszystkich do spekulacji, zwątpienia i zmęczenia tematem. Obecnie znaczna część społeczeństwa ma dość tematu, przyswoiła kod. Albo np. JAK ZWYKLE - ZUPEŁNIE CZYSTYM PRZYPADKIEM, INFORMACJE Z ROSJI FORSUJĄCE
NA SIŁĘ (CZYLI NA TZW. CHAMA) WINĘ PILOTÓW, PRZEKAZANO NAM W CHWILI, GDY WSZYSCY
BYLIŚMY ZAABSORBOWANI POWODZIAMI W
POLSCE A ROSJANIE JUŻ ORZEKAJĄ WE WŁASNEJ SPRAWIE O WINIE PILOTÓW. LUDZIE ŻYJĄ
TOTALNIE ZMANIPULOWANI W JAKIMŚ MATRIXIE. Dezinformacja była bronią sowiecką przejętą od myśliciela chińskiego Sun Tzu, autora "Sztuki wojny" (V w. p. Chr.), a obecnie jest, masowo stosowana przez media społeczeństw postindustrialnych uzależnionych od telewizji, w których manipulowanie świadomością stało się technologią panowania. Normalnie wydarzenie tworzy informację, natomiast z dezinformacją mamy do czynienia wtedy, gdy zależność jest odwrotna; informacja tworzy wydarzenie w świadomości człowieka. Gdy np. dziennikarz zamiast całego problemu przedstawia nam jedynie jego fragment, gdy zaczyna grać na uczuciach, powinna zapalać się nam w głowie czerwona lampka.
MATERIAŁ, CZYLI LUDZIE, POLACY - NIE JEST
JESZCZE DOSTATECZNIE OBROBIONY MEDIALNĄ DEZINFORMACJĄ I ZMĘCZENIEM TEMATEM
KATASTROFY. JEDNAK CAŁE SZTABY SPECJALISTÓW PRACUJĄ NAD TYM WYTRWALE I NIEUCHRONNIE PADNIE ROZKAZ: TERAZ. I POZNAMY
KOLEJNE KŁAMSTWO KATYŃSKIE.
Czytaj:
----- ANATOMIA DEZINFORMACJI:------ http://bezdekretu.blogspot.com/2010/05/anatomia-dezinformacji-1.html
----- http://ndb2010.salon24.pl/209148,zyski-zamachowcow-oraz-geneza-i-przebieg-zamachu
----- http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk&feature=related
----- http://niepoprawni.pl/blog/1378/stenogram-z-teza-akt-i
----- http://niepoprawni.pl/blog/1505/spisek-milczenia-o-smolensku
----- http://niepoprawni.pl/blog/1282/smieciogram
sfera2 / 2010-07-19 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Czy te oczy mogą kłamać", patrząc na zdjęcie przy artykule widzę oczy chorego z nienawiści człowieka. Można by sądzić, że coś strasznego zrobili mu prominenci z PRL, ale nie, patrząc na listę Macierewicza to jego nienawiść jest ślepa i bije na oślep gdzie popadnie.
Jedno jest pewne, do czego się dotknie, to zepsuje. Lista Macierewicza wywołała zawieruchę w obozie polityków postsolidarnościowych i to różnych partii.
Pomijając jego drobne wyczyny w LPR i z o. Rydzykiem, znalazł się na licie płac u Kaczyńskich. Jego największym wyczynem było rozwalenie w drobny mak WSI, które jak każda służba wywiadowcza, niezależnie z jakiego kraju, miała swoje powiązania z innymi wywiadami i podwójnych agentów. Rozwalenie naszego wywiadu, który w rankingu międzynarodowym miał wysokie miejsce było czynem za którym powinien być TS i nie tylko dla Macierewicza. W kraju, który mając liczne misje wojskowe dobry wywiad wojskowy lepiej chroni żołnierzy niż najlepszy sprzęt.
Stworzenie obecnej komisji posłów, ma na celu nie wyjaśnienie wypadku lotniczego, tylko na zrobieniu wielkiego zamieszania aby nie wyszły na wierzch sprawy niekorzystne dla Kaczyńskiego lub stawiające go w złym świetle.
Rozumiem / 79.186.3.* / 2010-07-19 22:18
Na podstawie zdjęcia oceniasz człowieka? Ten człowiek zrobił Ci jakąś krzywdę? Straciłeś stanowisko?
sfera2 / 2010-07-19 22:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jest po prostu bardzo złym człowiekiem, a sadzę nie tylko po wyglądzie oczu, chociaż one są bardzo ważne, ale po jego czynach.
eme / 83.22.2.* / 2010-07-20 07:45
sfera2 pokaz mi swoje oczy to cie ocenie. Jestes pelen goryczy i rozdrazniony na maxa slyszac PiS. Czlowieku wyluzuj i spojrzyj realnie. Kolejny raz ruscy robią nas w trąbę a rudawy czeka zeby im razem z bronkiem ordery przypiąć. Nie widzisz tego ze rzad nic nie robi i wcle sie nie stara przy uzyciu swoich mozliwosci aby sledztwo toczylo sie normalnie???

Ile wściekłości trwoga w was zajadła
Potrafi ciągle z ludzkiej dobyć mowy
A wszak Bastylia wcale nie upadła
I nikt królewskiej nie zażądał głowy
sfera2 / 2010-07-20 09:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
eme, dla czego w tobie tyle zakłamania i lekceważenia innych ludzi. Czy ja kiedykolwiek napisałem o prezesie PiS-u "kurdupel", "kartofel", nie, ponieważ nie można szafować epitetami, które mogą innych obrazić. Najbardziej nie toleruje u innych kłamstwa i zakłamywania faktów. W moich oczach PO i PiS, to partie z tego samego nurtu solidarnościowego, ale większym zaufaniem darze polityków PO ponieważ niema w nich fałszu i zakłamania jakie na każdym kroku prezentują politycy PiS-u. Najgorsze jednak to traktowanie wszystkim innych, jako idiotów.
Jak można inaczej nazwać wmawianie ludziom nie prawdziwych faktów kiedy każdy sam widzi jakie są. Piszesz, że rząd nic nie robi w sprawie śledztwa. Dopiero bym się wkurzył jakby tylko tym się zajmował. Więc nie wiem czy ty jesteś taka naiwna czy uważasz mnie za tak mało rozgarniętego.
Również sugerujesz nieprawdziwą informację, że Rosjanie mogą fałszować śledztwo. Nie mogą,ponieważ równolegle prowadzone są cztery niezależne śledztwa, dwa po rosyjskiej stronie dwa po Polskiej. Trzeba naprawdę uważać mnie za idiotę, sądząc że dam se wmówić, dogadanie się wszystkich śledczych, w sprawie fałszowania wyników.
Mówi się często, żeby czarne skrzynki zabrać do Polski. Czarne skrzynki, to tak naprawdę taśmy które komisyjnie przy udziale polskich prokuratorów zostały wyjęte ze skrzynek przegrane na nowe nośniki, a następnie oryginały zamknięte w sejfie, opieczętowanym przez prokuratorów polskich i rosyjskich. Po takich oszczerstwach i pomówieniach ze strony polskiej na temat prowadzonego śledztwa, nie dziwie się, stronie rosyjskiej, przetrzymywania dowodów do kąt nie skończą śledztwa. W razie odrzucenia wyników ich śledztwa mogą nawet na forum między narodowym udowodnić swoją rację. Każdy fachowiec elektronik wie, że oryginalnych nośników taśm magnetycznych nie można sfałszować tak żeby tego nie można było rozpoznać. Nawet zmienić taśm na nowe, również będzie widać.
Wszystko wskazuje na to, że politycy PiS-u i prezes najbardziej boją się odkrycia prawdy o katastrofie, a teraz robiąc zamieszanie, próbują zdezawuować prace wszystkich komisji, aby zasiać wątpliwości w społeczeństwie.
Również krytyka rządu i Tuska nie znajduje potwierdzenia ani w wynikach gospodarczych w kraju ani w opiniach zagranicznych. To co niektórzy robią na forum to pranie mózgów naiwnym.
@ciekawy / 188.33.210.* / 2010-07-20 15:43
a ty jesteś koleś agentem wpływu KGB - FSB w Polsce ? No bo zarzekasz się, że idiotą nie jesteś !!!
iuft / 94.254.142.* / 2010-07-20 01:20
KONKRETY !!! A jakie to, ale konkretnie (!) - FAKTY !!! - straszne rzeczy działy się za rządów PiSu ? Jedynie ludzie umaczani w korupcji, złodziejstwie, zdradzieckiej przeszłości - mogli się czuć zagrożeni !!! Czy byłeś jednym z tych ludzi ? A jeśli nie (jak sądzę), to przestań powielać bezrozumnie kalki doniesień medialnych. Ludziska myśleć...
sfera2 / 2010-07-20 09:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak samo Rosjanie mówili o Stalinie jako ojcu narodu, a bać się mogą tylko szpiedzy złodzieje, czy skorupowaci. Nie przypuszczałem że po raz drugi usłysze takie same słowa obrony w dzisiejszych czasach.
Niezaprzyjaźniony / 89.72.16.* / 2010-07-19 22:11
Miejsca katastrofy nie zabezpieczono.
Wrak Tupolewa nie jest dowodem w sprawie zdaniem Klicha.
Drzewa mogące świadczyć o kącie schodzenia i nachylenia samolotu we wszystkich osiach wyrwano.
Miejsce katastrofy zaorano.
Świadków nie przesłuchano.

SIC!!!

Jak to ujął Prezydent Elekt, śledztwo jest wzorowo prowadzone.
nice dude / 2010-07-19 22:47

Drzewa mogące świadczyć o kącie schodzenia i nachylenia samolotu we wszystkich osiach wyrwano.
Miejsce katastrofy zaorano.
Świadków nie przesłuchano.

a skąd można wiedzieć takie informacje?
Niezaprzyjaźniony / 89.72.16.* / 2010-07-19 21:39
Jest tyle pytań dotyczących samej katastrofy co zabezpieczenia dowodów oraz sposobu prowadzenia postępowania wyjaśniającego.

Nie interesuje mnie czy był to błąd pilota, wieży czy może udział czynników trzecich. Musimy dociec prawdy.

Jedyną osobę, która może przyczynić się do wyjaśnienia katastrofy jest Maciarewicz. Widziałem konferencję Klicha, na której padły 3 pytania ze strony Maciarewicza. Bodajże druga konferencja po katastrofie na, której nomen omen zabroniono zadawania pytań dziennikarzom. Nie były to TEZY jak w przypadku oświadczenia o błędzie pilota. Uderzały w samo sedno problemu, merytorycznie. Klich odębiał.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
pozdro ateusz / 83.5.92.* / 2010-07-19 21:22
"Smoleńsk w cieniu skorumpowanego MAK"
"kilka lat temu w przypadku katastrofy ormiańskiego A320 . O
spowodowanie katastrofy MAK oskarżył załogę, zataił zaś
dowody dotyczące błędów obsługi lotniska i fatalnego stanu
technicznego portu lotniczego (który wcześniej sam
certyfikował). Sprawa wywołała tak duże kontrowersje, że
prasa ormiańska zażądała, by Armenia wystąpiła z MAK."

"MAK: Skorumpowani władcy nieba?"

"Największe kontrowersje w Rosji budzi fakt, że orzekając o
przyczynach katastrof lotniczych, MAK jest sędzią we własnej
sprawie – to Komitet bowiem dopuszcza do użytku sprzęt,
którego ewentualne awarie czy wady musi później stwierdzić."

a kto dopuścił do użytku rządowego T -154 jak nue MAK?

miłej lektury życzę

"Ja zwykle, gdy prowadzę w jakiejś trasie samochód,
stwierdzam, że ilość paliwa maleje – ze
„stenogramu” zmajstrowanego przez rosyjskich
specjalistów, wiemy jednak, że samolotowi lecącemu do
Smoleńska paliwa może przybywać w trakcie przelotu:
10:10:14,9 „Około 11 ton do lądowania” (drugi
pilot), 10:18:24,7 „Mamy około 13-12,5 tony”
(drugi pilot), 10:23:55,0 „Pozostało 11 ton”
(kapitan), 10:33:25,1 „Aktualnie mamy 12 ton”
(inżynier pokładowy)
(http://bi.gazeta.pl/im/2/7961/m7961942.pdf).

Oczywiście, te nagłe skoki w ilości paliwa można
tłumaczyć tankowaniem w powietrzu lub rozregulowanym
wskaźnikiem – można też, co wydaje się bardziej
prawdopodobne, tłumaczyć po prostu przeklejaniem (w
trakcie montażu „materiału dowodowego”)
nagranych wypowiedzi członków polskiej załogi z różnych
chwil (jeśli nie z różnych lotów) – na co zresztą
zwracało już uwagę kilku blogerów. Jest to zarazem
ewidentny dowód fałszowania oficjalnych dokumentów
dostarczanych Polsce przez Rosjan. Nie zmienia to jednak
faktu, że
Rosjanie traktują stenogramy jako całkowicie wiarygodne i
nawet...."

teraz pytanie, czy w świetle tego co napisano o MAK w
newsweeku , zarzuty blogerów są zarzutami bezzasadnymi?

Więcej w poniedziałkowym „Newsweeku”! czyli
dzisiajszym
PAwel K / 77.114.87.* / 2010-07-19 21:03
Widać PIS się boi, coraz częściej pojawia się wersja że Piloci nie chcieli lądować więc LEsiu zadzwonił do Jarka co robić, ten kazał poskarżyć się szefowi protokołu oraz dowódcy lotnictwa, ten naciskał na pilotów co skończyło się tragedią
Jak Palikot / 83.5.61.* / 2010-07-19 21:05
Może, Pawełku, sam powołaj zespół? Chociaż po co, Ty już wiesz....
Zdzich / 2010-07-19 21:22 / Bywalec forum
Na pewno nie wie ale większość społeczeństwa jest przekonana o tym, że śp prezydent był skory wywierać naciski na ludzi i podporządkowywać sobie. Pamiętamy te słowa spieprzaj dziadu, ta w czerwonym, ja panią załatwię, a dowódca samolotu, w którym nie chciał wylądować w Gruzji już nie jest pilotem.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-07-19 22:06

już nie jest pilotem.

A Ty klamiesz.
Nie przesadzaj / 83.5.61.* / 2010-07-19 21:27
Ty i Twoje otoczenie nie są większoscią. Masz Polaków za głupców?
xjasiux / 89.75.76.* / 2010-07-19 20:58
Jak Macierewicz się tym zajmie to na bank wyjdzie że to ŻydoMasoński spisek Rosyjskich oligarchów, nieprzyznających się do zbrodni katyńskich...Tak akurat na wybory parlamentarne ogłoszą wyniki...Żenada...nie wiem jak ludzie mogą wierzyć w takie bzdury...No ale fakt...idiotami łatwiej się rządzi ot co.
jt / 78.8.62.* / 2010-07-19 22:24

...idiotami łatwiej
się rządzi ot co.

Samokrytyka godna pochwały.
smokk / 95.49.155.* / 2010-07-19 21:04
chleba i igrzysk dla ciemnej masy
Nareszcie! / 83.5.61.* / 2010-07-19 21:03
Po co byle co pisać? Jest to człowiek na właściwym miejscu, dociekliwy, kompetentny i rzetelny. Gwarantuje, że jego zespół będzie pracował dobrze. Poczekajmy!
ryszard52 / 2010-07-19 21:31 / portfel / Bywalec forum
po co czekac macierewicz juz wie to wina zydow ruskich i niemcow jak on sie za cos bierze to wynik jest zawsze taki sam
Wieść gminna / 83.5.61.* / 2010-07-19 21:47
Ty to wiesz, Ryszardzie. Tylko skąd?
jt / 78.8.62.* / 2010-07-19 22:21
Rysiu już tak ma.On już wie co będzie,może ma jakieś przecieki od ośmiornicy?.
titania / 83.4.195.* / 2010-07-19 21:16
120 osób niezła fucha -kto za to zaplaci?chyba, że będa wyjaśniać za darmo w co wątpię

Najnowsze wpisy