Forum Forum pracyDokumenty

zgubione świadectwa pracy, co zrobić, gdy nie znam nazw firm?

zgubione świadectwa pracy, co zrobić, gdy nie znam nazw firm?

Zona Polka / 2013-04-02 16:56
Mój mąż przed wielu laty zgubił plik dokumentów. M.in świadectw pracy. Zupełnie nie pamięta kiedy pracował i w jakich firmach. Co można zrobić, żeby to odzyskać? Jak udowodnić ile lat przepracował i gdzie? Na pewno firmy płaciły składki do ZUS. Jak wyciągnąć od ZUSu dowody opłacanych składek i z jakich firm?
Bardzo proszę o pomoc. Mąż nie może znaleźć pracy, bo nie może udowodnić, że pracował a ma już 49 lat.
Proszę o ratunek!
Wyświetlaj:
Rayna Ham / 129.56.11.* / 2018-01-29 02:25
Nazywam się Rayna Schinken i wracam do września zeszłego roku. Oder Dr Po lekturze Zulu Lorda i jego doskonałego ducha potrzebowałem pomocy u Durcha, by uratować mojego męża. Miałem rozpaczliwą potrzebę nadprzyrodzonej pomocy, wysiłek fizyczny, by uratować mojego męża, zawsze zawodził. Mój mąż zostawił miłość i opiekował się mną i moimi dziećmi 7 lat po szczęśliwym domu. Zrobiłem wiele szkód, spotkałem się z przemocą w rodzinie, byłem zawodowym kłamcą, a co najważniejsze zaczęły się narkotyki i alkohol. Kiedy chciał się rozwieść, nie mógł już dłużej cierpieć tortur. Nie straciłem męża z dziwnym duchem, wiedziałem, zanim się ożenił, że jest kochającym mężczyzną, ale nie wiedziałem, co to było.

Magia stworzona przez Zulę Pana The Lorda była tak duża, że ​​nastawienie i żądza wiecznego męża złotego zmieniły się 24 dni po zakończeniu wzrostu. Dr Zulu Lord Spiritual House Hause, um Dlaczego mogę zasugerować Jegorjewitsch Reality i pracować Dr Zulu Herr nie robi magii dla nikogo, Ein Spell trwa wieczność. Obserwuję zachowanie mego męża, von October, wciąż jest tak samo, nigdy nie zostawił mnie kochać, miłość wzrasta każdego dnia, nadal zajmuję się błogosławieństwami, które następują po ataku Władcy Zulusów. Umzu scherzen, nie tylko najgorszy wróg, ale po skorzystaniu z niego mogę polecić entuzjazm, mogę ci pomóc
1) Promuj, rób to, co robisz.
2) Zarób pieniądze lub wygraj loterię.
3) w celu osiągnięcia sukcesu biznesowego.
4) problem duchowy.
5) wygrywa inicjatywę.
6) Znajdź swojego kumpla z życia.
7) Wykonaj dobrze płatną pracę.
8) Sprawdź swoje małżeństwo.
9) łaski i zyskać urok ludzi.
10), aby zaoszczędzić stracone pieniądze.
(11) Auf leczy cię ze wszystkich chorób. HIV / AIDS nie mogą być traktowane i traktowane jak RAK
(12) rozwiązują problemy związane z ciążą i chronią cię wraz z dziećmi. Ponownie wyślij adres e-mail dr.zulugreattemple@gmail.com lub WhatsApp od +234975609697
Davi89 / 213.108.15.* / 2015-03-17 15:51
Witam, moje pytanie brzmi czy da sie odtworzyć świadectwo pracy? byc może zgubiłem lub go nie otrzymalem. pracowalem w pizzerii ok 1 roku czasu mam umowy, ale nie moge znalesc swiadectwa pracy a potrzebuje do wymiaru urlopu w nowym zakladzie, ponieważ powinienem miec juz 26 dni urlopu a bez tego mam 20 dni. Czy mozna pojechac do bylego pracodawcy aby wypisal nowe swiadectwo pracy na podstawie tych umow ktore posiadam w domu? pracowalem tam w 2010r
szklarek / 2015-03-18 10:31
Jak najbardziej pracodawca taki musi na wniosek byłego pracownika wystawić odpis (duplikat) świadectwa pracy na podstawie przechowywanej (do czego jest zobowiązany) dokumentacji pracowniczej.

Zwracam uwagę, że nie może to być po prostu ksero/wydruk skanu egzemplarza, który w katach jest,z dopiskiem, że to zgodne z oryginałem. Ma być to druk wypełniony na nowo, tyle że starą treścią.

Będą zatem też dwie daty na nim- wystawienia świadectwa pierwotnego i data sporządzenia odpisu.

Jeśli nie jest możliwe by duplikat sporządziła ta sama osoba, która wystawiła pierwotne świadectwo- też musi znaleźć się adnotacja o danych osoby sporządzającej zarówno dokument pierwotny, jak i teraz odpis.

Powyższe z art. 97 KP i Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania.

PS. Nie ma jasności, czy tak jak w przypadku wydawania świadectwa obowiązuje tu termin 7 dni od daty otrzymania wniosku.....
szklarek / 2013-04-02 20:53
Świadectwa pracy są potrzebne jak rozumiem u (ewentualnego) nowego pracodawcy. Nie interesują go płacone składki, więc informacje z ZUS do niczego nie są mu potrzebne.

Natomiast byli pracodawcy (lub ich następcy prawni) mają powinność wystawienia odpisów ś. pracy.

http://www.money.pl/forum/zgubione-swiadectwo-pracy-t3527013.html

ZUS jest o tyle pomocny, że na jego stronie WWW jest wyszukiwarka firm zlikwidowanych, która podaje miejsce przechowywania dokumentacji pracowniczej- archiwum lub inny podmiot. Tyle, że tam można uzyskać potwierdzoną kopię, a nie odpis.
Zona Polka / 2013-04-03 15:09
Ale co zrobić kiedy nazwy firm są mu nieznane? Jest duży przedział czasowy. świadectwa są potrzebne żeby potwierdzić u nowego pracodawcy, że mąż pracował ale też są potrzebne mężowi do CV. Bo on zupełnie nie pamięta co i gdzie robił i jak długo. Może to brzmi śmiesznie ale on naprawdę nie pamięta jak nazywały się te firmy sprzed 10-20 lat. Co można zrobić? Jak to uratować?
szklarek / 2013-04-03 16:31
Przepraszam, bo nie do końca ze względu na egzotyczność sytuacji do mnie dotarł problem.
Wracamy zatem do ZUS.

Zakład US co do zasady ewidencjonuje składki dopiero od 1999 r. Jest więc do uzyskania w Zakładzie również informacja jaki podmiot był ich płatnikiem.
Co więcej ZUS takie raporty wysyłał również do ubezpieczonych. Pierwszy obejmował lata 1999-2004, potem za 2005, 2006-2007, 2008-2010. 2011 będzie wraz z 2012 pewnie w połowie roku.

Posiada również dokumentację za lata 1990-1998 zakładów pracy zatrudniających nie więcej niż 20 pracowników.
Ślad po pracodawcy jest również np. w dawnych legitymacjach ubezpieczeniowych/rodzinnych książeczkach zdrowia.
Mąż musi pamiętać fizyczną lokalizację zakładów. Metodą harcerską można się udać- na miejscu jest albo wciąż dawny zakład, albo jego następca prawny. Jeśli jest zupełnie nowy podmiot- to mamy choć dokładny adres- jest możliwe myślę ustalenie w urzędzie gminy nazwy podmiotu, który dawniej opłacał podatek od nieruchomości/użytkowanie wieczyste.

Bank przechowuje również, nie wiem jak długo dane z rachunku, nawet w przypadku, gdy konto jest już zamknięte. Czyli jest do uzyskania historia wpłat, w tym dane podmiotu, który dokonał przelewu wynagrodzenia.
Zona Polka / 2013-04-04 12:34
Dziękuję za pomoc. Wszystkie stare ksiązeczki zdrowia i inne legitymacje przepadły razem ze świadectwami pracy.
Spróbuję na początek w ZUSie. Dziękuję za podpowiedź. Zobaczę co z tego wyjdzie.

Najnowsze wpisy