Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ziobro: Ograniczyć bezkarność sędziów

Ziobro: Ograniczyć bezkarność sędziów

Money.pl / 2007-01-05 08:46
Komentarze do wiadomości: Ziobro: Ograniczyć bezkarność sędziów.
Wyświetlaj:
obserwator / 2007-01-05 17:52 / Tysiącznik na forum
Należy zwiększyć wymagalność od pracowników sprawiedliwości, duzo jest pracownikow na wszystkich szczeblach, dużo za duża, najwięcej w Unii Europejskiej, to jest chore, opinia jest zla, dzienikarze sporadycznie zajmują sie środowiskiem sprawiedliwości, ale ostatnio coś drgnęło, zmienia się na lepsze, może skorumpowani ludzie odejda , pozostana sprawiedliwi. Ponadto spoleczeństwo biedne dotkliwiej jest karane, natomiast krezusi, im sie udaje, udawalo i udawać będzie sie. Jak świat światem sa ludzie ktorzy sprawiedliwości nie obawiają się, dożywaja sędziwych lat, bo ofiara ma gorzej niż oprawca.
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2007-01-05 17:40
ZIOBRI NA PREZYDENTA !! jak ostatnio rpokuratura się do mnie przyczepiła to na dwa miesiace zabrała mi towar z firmy tak sobie potem oddała jak gdyby nigdy nic a prokurator miał wszystko w dupie włacznie z fakturami , i nie miałam się do kogo poskarżyc prawie zbankrutowałam gdyby nie pomoc rodziny !!
jliber / 212.180.147.* / 2007-01-05 16:45
Dawaj Ziobro, dawaj, jeden z niewielu kompetentnych ludzi na swoim stanowisku w obecnym układzie.
Wapniak / 83.28.114.* / 2007-01-05 13:47
Mimo idiotycznych różnych tu wypowiedzi, słusznie - najwyższy czas! Cóż, ale to też trzeba widzieć i rozumieć... Widać za to jak niektórych strach obleciał. Ciekawe, dlaczego?
Niezawisły / 83.21.86.* / 2007-01-05 12:23
Bez łapówki niczego w "polskim" sądzie nie załatwisz. Muszi odpalić dole bo sędziowie biorą. Tylko ryba nie bierze. Sędziowie biora.
Barzdo mądry sendzia / 83.21.86.* / 2007-01-05 12:07
Jestes oskarżony o wyłudzenie 5 mln kredytu z banku. No coz , musisz sie podzielic z sądem. Dajesz sędziemu łapówkarzowi 100 tys i jestes niewinny.

Po pijanemu potracieś matkę z dzieckiem. zabiłes matkę a dziecko zostało kaleką. Dajesz sedziemy 10 tysięcy a on kieruje cie do psychiatrów. Nawet sam nie wiedziałes ze masz ... pomrocznośc jasną. Jestes niewinny.

Twój syn zrobił dziecko dziewczynie. Ale ma już następna i nie chce do końca zycia bulic alimentów. Dajesz sedziemu 2 tysiące. Koniec , kropka. Twoj syn nie jest ojcem i juz.

"87% badanych w sądażach odpowida ze przyczyną niesprawnosci sadów jest powszechna korupcja ilapówkarstwo."
maa / 2007-01-05 11:39 / Tysiącznik na forum
Tak, popieram Was, tow. Ministrze!
Sędziowie powinni realizować linię polityczno-społeczną Partii.
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-08 08:54
Brawo! Bo "TRYLKO PRZESTĘPCOM nie odpowiada to co robi minister Ziobro", "tym co biorą całą łapą" i "tych co strach obleciał".
Po diabła nam jakieś międzynarodowe standardy? Tu jest Polska! Mamy swoja ciemnotę, podłość i kołtunizm.
A nade wszystko, mamy nieomylnego i szlachetnego min Ziobro!
a320 / 80.48.97.* / 2007-01-05 10:45
na temat całkowitego skorumpowania wymiaru sprawiedliwości.
Obawiam się, że jak zwykle z legend i podań ludowych.

Przypomina się "CZARNA WOŁGA", którą wszyscy widzieli, ale naprawdę jej nie było.
Miło słyszeć, że ten młody, prawy katolik lubi karę śmierci.
Ja osobiście przed wymierzeniem tej kary na kobietach, jeszcze bym sobie pogwałcłł, ale zdaję sobie sprawę, że jest to w Polsce niemożliwe.
Ivv / 87.207.228.* / 2007-01-05 18:56
Kolejne kuriozum to mój przypadek - fakt, że na wyznaczenie terminu w sprawie karnej w Warszawie czekałam 2 lata. Potem pisałam podanie o łaskawe wreszcie jego wyznaczenie. Potem czekałam długo na pierwszą rozprawę, następnie przez ponad rok (a może 2 lata? Już nie pamiętam) w dość długich odstępach czasowych jeżdziłam na kilkanaście rozpraw, a na ostatniej - klękajcie narody! - gdy już miał zostać ogłoszony wyrok to usłyszałam (jako wyrok właśnie), że sprawę umorzono ze względu na przedawnienie, że moja dłużniczka nie poniesie żadnej kary za oszustwa i nic mi nie odda, i że kosztami tego postępowania obciąża się skarb państwa, czyli nas wszystkich. Osłupiałam i w głowie mi się nie mieściło, że skoro sprawa była przedawniona to nie przerwano jej we właściwym momencie, tylko ciągnięto do końca, tolerując liczne nieobecności pozwanej pod różnymi pretekstami, ciągając mnie na rozprawy z innego miasta, by na końcu wszystko umorzyć. Nawet apelować nie mogłam od takiego wyroku! Ta sama dłużniczka nie wpuściła do firmy dwukrotnie Inspekcji Pracy, która miała wydębić od niej dla mnie świadectwo pracy, którego do dziś nie dostałam, pomimo wyroku to nakazującego. Inspekcja przysłała mi pisemko, że nic zrobić nie może, bo nie wolno jej wchodzić z policją i umyła ręce. Poskarżyłam się na nią do sądu. Sąd uznał, że tę skargę władna jest rozpatrzyć tylko sama Inspekcja Pracy i przesłał ją do niej, a ta oczywiście uznała się za niewinną. Nie wiedziałam czy śmiać się, czy płakać, bo ponoć żyjemy w państwie prawa. Od tej pory mam ugruntowane zdanie na temat praworządności w Polsce i tego, czy warto w tym kraju żyć. A co do komornika to z wyrokiem sądu pracy (mowa o tej samej dłużniczce) udałam się do właściwego ze względu na rejonizację zespołu komorniczego, który te moje marne 10 tys należności i mnie miał w głębokim poważaniu. To dla nich przecież jak nic. Dłużniczka wyłgała im się, że ona tu nie prowadzi firmy, tylko kto inny, że taka firma tu się nie mieści czy coś w tym stylu, a oni nie pofatygowali się nawet wejrzec w dokumentację i wrócili z niczym. Jeszcze kazali mi zwracać sobie koszty dojazdu!!! Potem mieli ściągać z rachunku, który im podałam i też jakoś nie potrafili. A dłuzniczka prowadziła sobie dalej firmę w tym miejscu, mając prawo w d... Chodziłam do siedziby komorników wiele razy, żeby dowiadywać się co słychać w sprawie, bo nie byli łaskawi przesyłać mi informacji pocztą. Za każdym razem kto inny z ich kancelarii ze mną rozmawiał, nie orientując się w ogóle w temacie. I nie byli to komornicy, tylko jakieś ich sekretarki czy asystentki. Wszystkim moja sprawa zwisała. To dowód na to jak ważne jest zniesienie rejonizacji w przypadku wyboru komornika. I tak oto minęło już 7 lat, a ja do dziś walczę o odzyskanie wynagrodzenia. Zaiste Temida jest ślepa i ci co jej służą też.
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-05 11:36
Kto wie? Może zgodnie z hasłem "surowsze kary" pojawi się i taka inicjatywa.
Z pewnością, gdyby relacjonować w TV wykonywanie wyroków śmierci, taki program miałby ogromną oglądalność wśród naszego bogobojnego społeczeństwa.
abbi / 193.111.166.* / 2007-01-05 10:13
Wkurza mnie to zlodziejstwo, to cale cwaniactwo.
Ostatnio moj wujo walczyl z ZUS'em (zlodziej numer 1 w PL) i przed sprawa sedzia z ta kobita sobie pogadali sobie jak kumple. A ten sedzia zachowywal sie jakby zarzucal mojemu wujwoi ze tylko czas marnuje. Oczywiscie wyrok byl na korzysc ZUS'u. A kobita powiedziala mu ze powinien sobie wynajac prawnika to wtedy moze wygra. Po prostu zenada. Tylko kasa sie liczy nie czlowiek. Panie Zobro zrob Pan z tymi cwokami pozadek. Wielu moich kolegow konczy studia prawnicze i co ma ztego - bezrobocie. Sady to najbardziej skorumpowany sektor w Polsce.
Łapówkarz / 83.21.22.* / 2007-01-05 09:53
Korupcją sądów , Korupcja sędziów nie zna w Polsce granic.
Szacuje się ze 80% wyroków jest kupione.
Sabre / 2007-01-05 09:26 / Tysiącznik na forum
Od wydawania wyroków są sądy, panie ministrze. Wykorzystywanie cudzego nieszczęścia by ugrać parę punktów w rankingu popularności jest obrzydliwe.
A zasada domniemania niewinności powinna być znana „Człowiekowi Roku”.
kazek / 83.18.76.* / 2007-01-05 20:36
kochany ale sądy sprawiedliwe,normalne a nie krwiopijcy,widać jestes jednym z tych co biorą całą łapą.
maa / 2007-01-05 11:34 / Tysiącznik na forum
Myśli Pan, że taki tytuł od "Wprosta" to zaszczyt?
Ja oceniam ten tytuł tylko trochę wyżej od "Faktu".

Co do obrzydliwości Ziobry w pełni się zgadzam. Tyle, że prokuratorzy per se są równie obrzydliwi jak adwokaci i komornicy. Takie zawody. Problemem Ziobry jest jego żałosna zawodowa niekompetencja i przeciętna inteligencja połączona z wygórowanymi ambicjami.
Proszę poszperać za jego własną sprawą, którą ( nota bene: prokurator!) sromotnie i głupio przerżnął. Chodziło o domniemany szantaż.
Sabre / 2007-01-05 11:45 / Tysiącznik na forum
Tego "Człowieka Roku" wspomniałem trochę ironicznie.
I zgadzam się że zawody prawnicze są, jakby to rzec, skażone zepsuciem.
A Ziobro ma duże kompetencje, ale w promowaniu własnej osoby. Kto wie, może kiedyś prześcignie samego Marcinkiewcza. Ma szczęście że to już po wyborach, jeszcze Wielki Strateg by go zdymisjonował i mianował p.o. prezydenta jakiegoś miasta:)
Kero niezwerbowany / 213.238.126.* / 2007-01-05 10:13
Zasada uczciwości i bezstronności powinna być chlebem powszednim sędziów a nie zjawiskiem zupełnie im nieznanym panie obrońco przestępców w togach.

TRYLKO PRZESTĘPCOM nie odpowiada to co robi minister Ziobro.
Sędziowie jak są nizawiśli tak jeszcze bardziej sprzedajni - to gangrena polskiej pseudo sprawiedliwości
maa / 2007-01-05 11:23 / Tysiącznik na forum
Przestępcom jest to ganz egal.

Poroblem Ziobry polega na tym, że sędziowie są niezależni i nie chcą dawać się używać do niszczenia przeciwników politycznych.
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-05 10:21
"TRYLKO PRZESTĘPCOM nie odpowiada to co robi minister Ziobro".
Które to przykazanie kaczego dekalogu?
Z ortograficznym błędem, więc jak najbardziej wam pasuje - pełne przemyśleń, mądrości i poczucia sprawiedliwości.
k.chodowicz / 2007-01-05 10:45 / portfel
A gdzie tam widzisz błąd ortograficzny? Jest tylko interpunkcyjny i literówka... Uciekaj, trollu!
Kero niezwerbowany / 213.238.126.* / 2007-01-05 08:47
Chciałoby się wierzć w te zamiary.
To jedyny przydatny dla kraju w PiS minister
GAS / 212.2.100.* / 2007-01-05 08:46
W sprawie Grażynki z Wałbrzycha nie zapadł wyrok stwierdzający winę sprawcy (kimkolwiek on jest). Jeżeli Minister Sprawiedliwości publicznie, mówi, że oskarżony (lub ciągle podejrzany) powinien zostać skazany na karę dożywocia, to ma to bardzo niewiele wspólnego ze sprawiedliwością.
abbi / 193.111.166.* / 2007-01-05 10:19
A mnie sie podoba stary testament. Oko za oko zab za zab. Jak tos kogos skrzywdzil to go UBIC. Po co spoleczenstwu ktos kto krzywdzi innych. Zminilibyscie zdanie gdyby tragedia dotknela Was osobiscie. Nie mowilibyscie, ze sady nie sie zajma ta sprawa 2 lata, i wyrok 3 lata w zawieszeniu i jeszcze sprawcy odszkodowanie zaplaca bo przesiedzial te 2 lata w areszcie. Jakbyscie widzieli te rodziny osob poszkodowanych to byscie sami byli wcisnac guzik, ktory w jakis sposob wykonuje wyrok smierci na sprawcy.
MacGyver / 148.81.117.* / 2007-01-06 15:07
Jeśli wyznajesz tą zasadę, to jesteś takim samym ch**** jak ten, na którym wymierzasz "sprawiedliwość".
maa / 2007-01-05 13:01 / Tysiącznik na forum
1. Stary Testament, nie stary testament.
2. Te kary nie są ze Starego Testamentu, lecz z kodeksu Hammurabiego.
3. Celem kodeksu Hammurabiego było złagodzenie i ograniczenie kar. Nie można było od jego wprowadzenia np. zabić za wybicie oka.

Nawiasem, jest Pan głupcem. Przed erą Internetu, tacy jak Pan, dzielili się z kompanami swoimi złotymi myślami przy kuflu piwska.
maag / 83.11.31.* / 2007-01-05 13:49
Nawiasem , .." jest Pan zarozumiałym głupcem" ... Panie maa ..
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-05 10:25
Ty zmieniłbyś zdanie, gdybyś kiedyś został niesłusznie oskarżony o jakieś przestępstwo.
Prawo nie służy jedynie karaniu, a przede wszystkim ochronie niewinnych.
P.S.
Zasada oko za oko: pewien budowniczy buduje Ci dom, który się wali i zabija Twojego syna. Zgodnie z ta zasadą, za karę zabijają syna budowiczego.
MIKUN / 193.0.242.* / 2007-01-05 09:05
Popieram takie stwierdzenia, o ile dobrze pamiętam w Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności. I nikt, nawet taki "autorytet prawniczy" jak min. Ziobro nie ma prawa wydawać wyroków w zastępstwie niezawisłego sądu!!! Proponuję zajrzać do notatek ze studiów Panie Ministrze, bo widac że Pan się niezbyt pilnie uczył:)
MacGyver / 148.81.117.* / 2007-01-06 15:18
Notatek ze studiów???
Trzeba je skończyć.
armia / 213.199.212.* / 2007-01-06 23:29
On na pewno ukończył a ty MacGywer edukację ukonczyłeś na podstawówce. A tak nawiasem kto cię nauczył pisać MacGyver, to takie trudne słowo ? A ty jesteś przecież zwykłym chamem.
Tooth / 83.238.1.* / 2007-01-05 09:01
Ministra nie obchodzi zasada domiemania niewinności. To mistrz autopromocji, próbuje ugrać parę punktów.
mateleo / 193.108.177.* / 2007-01-05 09:09
Minister Ziobro jak cały Rząd dużo tylko mówi miały być sądy 24h i tryb błyskawiczny dla przestępców i coś tam jeszcze i coś tam jeszcze:). Jedyne co mu tak naprawdę wyszło to nadgorliwość prokuratorów vide wsadzenie do więzienia kobiety na 2 tygodnie przed porodem:(
kneeck / 83.8.250.* / 2007-01-05 19:35
O ile mi wiadomo to nie Prokuratura wsadza ludzi do więzienia.
Orkan / 83.29.202.* / 2007-02-05 01:17
Sąd Okręgowy Odwoławczy w Nowym Sączu stwierdził całym swym autorytetem sędziowskim, że komornik nie jest żadnym funkcjonariuszem publicznym lecz jest osobą fizyczną. a art. 115 par.13 pkt 3 k.k. stwierdza, że komornik jest funkcj.publicznym. Tu zachodzi pytanie co Pan Minister ma się wstydzić za brak kompetencji sędziów,którzy nie znają elementarnych podstaw prawa.

Najnowsze wpisy