ZLOTO!!!

krzysiek29 / 2009-01-25 23:08
http://lemansa.files.wordpress.com/2009/01/gold-spot1.png
Wyświetlaj:
grzegorz77 / 2009-01-27 20:03
Panowie powiedzcie kiedy uciekamy ze złota? Pozdr
mietek84 / 88.220.124.* / 2009-01-27 19:42
warto jeszcze teraz wchodzić w zloto choćby na tydzień? dolar może polecieć, złoto nie wiadomo czy w górę poleci... ?
Gucioo / 2009-01-27 07:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moj kumpel wszedl w ml5 po srodowych cenach i w 2 dni piatek i wczoraj nabil 10% niezle mu sie udal ja na sh1 nabilem niecale 2% pozdro
krzysiek29 / 2009-01-25 23:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Jesli by to sie sprawdzilo to prawie pol roku mamy spokoj. A potem dalej jazda-:) Ciekawie sie zrobi na walutach jesli to sie sprawdzi to w dluzszym terminie USD bedzie bardzo tani.Ale jak na razie trend jest silny ale przed walutami przecena i to dosc pokazna. CHF nawet do 2,5, EUR-4, USD- 3 to szybka korekta i potem dalej w gore. Jedna rzecz nie daje mi spokoju te zloto jezeli za pol roku bedzie sie tak umacniac to co bedzie dzialo sie na rynkach finansowych istny pogrom a to az do 2011.I co ciekawe co czeka USD pogrom!!!
Wiem moze jedno wyklucza drugie ale w finansach swiata nastapil CHAOS
lukaszn19 / 2009-01-26 01:16 / Tysiącznik na forum
ciekawe prognozy znajdujesz i ta do zlota ktora mozna zob. pod tym linkiem jest jedna z wielu,a co do rynkow finansowch to raczej nie uwazam by chaos zapanowal tam panuje lad i to wiekszy niz komu kolwiek sie wydaje (chaos jest tylko pozorny) wszystko co sie dzieje to pewnego rodzaju schemat ktory sie ciagle powtarza tak jak kazdy rok sie powtarza, niby kazdy rok jest taki sam (wiosna, lato, jesien ,zima) cykl sie powtarza ale nigdy nie ma dwuch takich samych lat, raz jesien trwa dluzej raz lato itp. tak samo z rynkami finansowymi cykle ciagle sie powtarzaja (co akurat by nie wykluczalo teorii na zlocie) wszystko co sie dzieje to jeden wielki biznes, chaos widza Ci co maja go widziec (glownie za sprawa mediow) trzezwy umysl zachowuje wtedy niewielki procen ludzi ktory kozysta na takiej sytuacji...ale wroce do rynkow i sytuacji na USD i tak jak mowisz szykuje sie korekta na nim i potem dalej w gore ale zastanawia mnie i martwi to jak szybko to sie dzieje, tak duze wachanie na usd sa czyms dziwnym
Czowiek bez nicka / 78.133.137.* / 2009-01-29 08:52
Tutaj racje ma Łukasz.RZeczywiści ostatnio zadziwiająca jest korelacja USD/akcje. Czy dokładny szczyt na USD to dołek na GPW? Wiele powinny wyjaśnić 2 ostatnie sesje w tym tygodniu.
Złoto? Wybicie z kanału górą.Powinien nastąpić nastąpić powrót do górnego ograniczenia i dalszy wzrost.Tutaj także czekam na dalszy rozwój sytuacji na końca tygodnia.
Ale przyjmując scenariusz,że USD się oslabia,akcje drożeją to inwestycja w złoto( w zł) jest
pchelek / 2009-01-26 08:15 / Tysiącznik na forum
dolar jest jedyna waluta w ktora swiat moze uciekac ze swoimi zasobami finansowymi. dalej juz jest nic, ewentualnie przepasc przegrodzona barierka ze zlota. dlatego dolar rosnie i bedzie rosl. Z tym ze jest granica tego wzrostu. Potem pozostanie jedynie zloto i ewentualnie surowe. haos z USA zostal przez nich sprzedany do Europy i do reszty swiata. Ale co bedzie dalej jak ta barierka ze zlota pusci. lepiej nie myslec.
Takie mam przemyslenia.
priv / 2009-01-26 08:53 / Bywalec forum
Złoto i dolar grają teraz w jednej drużynie i dopóki ten układ się nie rozleci dopóty o odbicia dłuższe niż kilka dni będzie na giełdach bardzo ciężko. Na razie ten konkubinat może oznaczać, że dołek na giełdach jeszcze przed nami.
lukaszn19 / 2009-01-27 02:31 / Tysiącznik na forum
zalezy o jakim indeksie mowisz,ale uwazam ze nie dlugo mozesz zmienic zdanie, a zaleznosc miedzy zlotem a dolarem powoli rzeczywiscie sie zaciera ale to dla tego ze kiedys dolar mial pokrycie w zlocie, a teraz steruje sie ludzmi tak by kupowali co innym na reke np.kupowali dolara i obligacje jak zbliza sie koniec bessy (dolar czyli cos bezpiecznego)
priv / 2009-01-29 08:54 / Bywalec forum

to dla tego ze kiedys dolar mial pokrycie w zlocie,


Kiedy to było? :)

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że dołek bessy mamy za sobą. No nie wiem. Obecnie rynki nie są w stanie wchłaniać nowych kredytów więc nie będą się rozwijać, jedyne co to obniża się koszt obsługi bieżącego długu, ale przy słabnącej dynamice sprzedaży. To spory minus dla gospodarki. Zwolnienia i restrukturyzacja, to będą hasła na najbliższy czas. Sądzę, że apogeum zwolnień dopiero przed nami i dopiero wyniki z pierwszego i drugiego kwartału wskażą zmiany w dynamice regresu i w najlepszym przypadku od trzeciego kwartału ruszymy do góry nieco śmielej dyskontując przyszłą spodziewaną poprawę. Pozostanie jeszcze bieżące śledzenie zawirować inflacyjno-deflacyjnych.
lukaszn19 / 2009-01-29 13:54 / Tysiącznik na forum
pamietaj ze moje decyzje podejmuje z wnioskow wyciagnietych z analizy technicznej a tam nie ma info. o zwolnieniach, inflacji itp. i to mnie odroznia od analitykow fundamentalnych ja nie dzialam pod wplywem tego co uslysze tylko tego co zob. Oczywiscie znam b.dobrze sutuacje narynkach finansowych i od tej strony zreszta tu w stanach gdzie jest serce tego wszystkiego i widze jak wyglada sytuacja i rzeczywiscie od jest tragedia;ludzie tu traca prace,zamykaja sie biznesy,ciezko o kredyty itp. ,ale wracajac do analizy, dla mnie to sprawa drugozedna, a wobecnej syuacji to czy minal dolek czy jeszcze daleko przed nami to tez mniej istotene poniewaz, ruchy w czasie bessy jak i przy zmianie trendu sa krotkie i nalezy szybko reagowac i 70% mojej analizy to okres krotko terminowy i na tym sie koncentruje, chociaz swoje przemyslenia na dlugi okres czasu tez mam i poki nie padna dane poziomy to sie nie zmieni pozd
priv / 2009-01-29 15:16 / Bywalec forum
Co zatem widzi Twoje oko w nadchodzącym najbliższym czasie? Jaki poziom określisz mianem ewakuacyjnego?
priv / 2009-01-29 20:43 / Bywalec forum
Nic nie odpowiadasz? Mamy nowy trójkąt na Jasiu.
lukaszn19 / 2009-01-30 01:08 / Tysiącznik na forum
sorry ale w pracy bylem, a o poziomie ucieczki juz tu pisalem, pierwszy to okolo 800-7900 a ostateczny 7500-7400 na dji, dopuki nie przelamie jest ok pozd
lukaszn19 / 2009-01-26 12:51 / Tysiącznik na forum
tylko czy wybicie na gieldach musi isc w parze ze spadkiem dolara, albo inaczej czy od poczatku spadkow na gieldach dolrar zaczal rosnac?to jest wlasnie to o czym pisalem masa ludzi na ktorych sie zarabia na gieldach robi zawsze wszystko po czasie i teraz jak sie szykuja odbicie na rynkacj to oni kupuja waluty obligacje zloto by chronic kapital przed spadkami i zanim sie znow zorientuja o co chodzi to mysle ze bedzie juz ponad polowa hossy za nami i dolara bedzie trzeba opuscic, na pewno spadki poprzedza szlencze wzrosty na dolarze a wiec lepiej obserwowac usd, a moze akurat tym razem zostanie to szybciej zauwazone
krzysiek29 / 2009-01-26 12:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Maly prezencik bardzo fajna stronka moze komus sie przyda mocno polecam!!! Pieknie pokazane roznego rodzaju cykle i masa analiz-:)

http://astrocycle.net/

Kolejna dawka ciekawych rzeczy
http://www.nowandfutures.com/

Milej literatury!!!!Lukasz widzisz juz hosse???
lukaszn19 / 2009-01-26 13:07 / Tysiącznik na forum
daj emaila to jak wroce z pracy wysle Ci pare wykresow
axatest / 2009-01-26 13:21 / Bywalec forum
Łukasz nie obawiasz się że złapiesz spadający nóz?
lukaszn19 / 2009-01-29 03:03 / Tysiącznik na forum
;)
lukaszn19 / 2009-01-26 13:30 / Tysiącznik na forum
zawsze do wejscia w cokolwiek wchodze, potrzebuje mocnych argumentow i tym razem nie jest inaczej, ryzyko zawsze jest ale kto powiedzial ze bede dalej na rynku jak zacznie spadac stosuje elastyczne metody i mam zwsze poziom wyjscia nigdy nie upieram sie przy jednym tylko dzialam w zaleznosci od rozwoju sytuacji
krzysiek29 / 2009-01-26 13:11 / Uznany Gracz Giełdowy
winorosl1@poczta.onet.pl
ok niech bedzie tutaj-:)
lukaszn19 / 2009-01-26 13:16 / Tysiącznik na forum
ok jutro rano powinienes miec, tylko w miedzy czasie musze przejrzec Twoje stronki i widze juz ze nie wiem od czego zaczac pozd
krzysiek29 / 2009-01-26 13:24 / Uznany Gracz Giełdowy
-:)))
pchelek / 2009-01-26 13:33 / Tysiącznik na forum
krzysztof - znowu mialem dziwny sen - snily mi sie te twoje wykresy zlota. I uncja zlota za 4000 $ - dalem se jednak spokoj z tym snem. To nierealne??. chyba ze dolek na gieldach co nadchodzi nie ma dna = priv masz 99% racji.
Co do dolara to najlepiej miec akcje nominowane w dolarach, akcje krajow pozadolarowych [jak dolar spadnie - w co nie bardzo moge uwiezyc - to jedyna waluta n zle czasy] to akcje wzrosna. Mnie ne spada.
Osobiscie uwazam ze dolar nie spadnie. Raczej wzrosnie. To takie dziwne.
W kazdym razie wspolnymi tu silami, wymieniajac poglady, sny, i prorocze widoki z magicznej szklanej kuli pomnazamy swoje skromne zasoby.
krzysiek29 / 2009-01-26 13:35 / Uznany Gracz Giełdowy
To tylko jedna z wielu mozliwosci-:)Nie powiedzialem ze tak musi byc tylko ze moze
Zapoznaj sie z ta strona http://www.nowandfutures.com/
krzysiek29 / 2009-01-26 14:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Sorry miala byc ta ta jest o niebo fajniejsza
http://astrocycle.net/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy